Prasideda balsavimas už geriausią ES anglies dioksido kiekio mažinimo projektą (2)

1Birželio 19 d., Briuselyje baigėsi pirmasis etapas, skirtas surasti geriausią sprendimą šiltnamio efektą sukeliančių dujų sumažinimui Europoje.

Konkursas „Tau patinkantis pasaulis“ paragino kūrybingiausius ES žmones siūlyti naujoviškus anglies dioksido kiekio taršos mažinimo sprendimus. Bus apdovanoti praktiškiausi, taupiausi ir efektyviausi klimato sprendimai, kuriuos galima taikyti ir kitose Europos šalyse. Atėjo metas balsuoti ir išrinkti laimėtoją.

Už klimato politiką atsakinga Europos Komisijos narė C. Hedegard (Connie Hedegaard) sakė: „Išties džiugu matyti tiek daug pažangių projektų – nuo anglies dioksido kiekį mažinančių transporto sprendimų ir skaitmeninių priemonių, skirtų palengvinti tvarų gyvenimo būdą, iki įmonių, mokyklų ir namų, gaminančių nuosavą atsinaujinančiąją energiją. Netrukus prasidės balsavimas, kuris parodys, kokius sprendimus, skirtus sukurti mums patinkantį pasaulį, Jūs renkatės. Nekantriai laukiu šį rudenį Kopenhagoje vyksiančių apdovanojimų ceremonijos, kur įvertinsime pačius geriausius.“

Šiandien internetu prasideda balsavimas, kurio tikslas išrinkti dešimt Europos projektų, pateksiančių į kitą etapą. Toliau šiuos projektus vertins Europos Komisijos narės C. Hedegaard vadovaujama žiuri, kuri išrinks tris finalistus. Jie bus pagerbti šį rudenį Kopenhagoje vyksiančioje „Sustainia“ apdovanojimų ceremonijoje.

Laimėtojas gaus didyjį prizą – Europos žiniasklaidos paket: apie konkursą laimėjusį projektą bus sukurtas profesionalus vaizdo klipas, be to, bus užtikrinta didelė žiniasklaidos parama, padėsianti reklamuoti laimėjusį projektą visoje Europoje.

Šioje kampanijoje ypatingas dėmesys skiriamas penkioms šalims, tarp kurių yra ir Lietuva. Bulgarijoje, Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Portugalijoje bus išrinktas nacionalinis laimėtojas. Laimėję projektai šį rudenį bus viešinami šių šalių sostinėse.

Kas toliau?

 • Viešasis balsavimas nuo birželio 19 d. iki rugpjūčio 19 d.;
 • Nacionalinių laimėtojų Bulgarijoje, Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Portugalijoje paskelbimas iki rugsėjo vidurio;
 • Trijų finalistų ir pagrindinio laimėtojo paskelbimas konkurso „Tau patinkantis pasaulis“ „Sustainia“ apdovanojimų ceremonijoje Kopenhagoje, 2013 m. lapkričio 7 d.

Pagrindiniai faktai

Konkursas yra Europos Komisijos inicijuotos visos Europos visuomenės informavimo kampanijos „Tau patinkantis pasaulis. Tavo mėgstamas klimatas“ dalis, kuriuo skatinama ieškoti praktiškų, naujoviškų ir taupių sprendimų, siekiant kurti priemones kovai su klimato kaita.

Nuo kampanijos pradžios 2012 m. spalio mėn. socialinėje žiniasklaidoje ja jau susidomėjo daugiau kaip 33 000 žmonių ir prie jos prisijungė daugiau kaip 160 partnerių-organizacijų visoje Europos Sąjungoje. Kampaniją remia daug garsių žmonių, pvz., JT generalinis sekretorius Ban Ki Munas, apdovanojimus pelnę aktoriai Colinas Firthas ir Sergio Peris-Mencheta.

Kampanijos partneris „Sustainia“ – tai A. Švarcnegerio (Arnoldo Schwarzeneggerio) vadovaujama tarptautinė tvarumo iniciatyva, kurios tikslas – surasti ir viešinti lengvai prieinamus tvarius sprendimus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

 1. medus:

  šiltnamio efektą sukuria chemikalai (angl. chemtrails), pilami iš lėktuvų ant visos Žemės kasdien – taip pat ir ant Lietuvos. pastebėkite giedrą dieną danguje nešsisklaidantį lėktuvo “pėdsaką”, kuris prasiskleidžia plačiu ratu ir kabo, paskui su lietum nusileisdamas į mūsų vandens šaltinius, dirvožemį ir orą, kuriuo kvėpuojame. kas davė leidimą purkšti ant Lietuvos? NATO? ES? kam naujiena, pažiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=XREsFIMX7g4&NR=1
  http://www.youtube.com/watch?v=sxJmXKi9aHc
  o visos “programos” yra tik priemonė dar labiau pavergti žmonės, įvedant taršos mokesčius ir pan.

  • Nepolitikas:

   Užjaučiu, tačiau padėti tau negaliu : „šiltnamio efektą sukuria chemikalai (angl. chemtrails), pilami iš lėktuvų ant visos Žemės kasdien“. Pirma reikia pačiam suprasti, kad esi be mastymo, testais ir interpretacijomis „užglušintas“- nėra logikos. Kaip sakydavo senoliai: „Glušas skersai ir išilgai“, o glušą žmogų greit apgauna! Nėra gamtoje ir būti negali „šiltnamio efektą“. Jį neįmanoma sukurti – dėl žemės sukimosi. Yra toks mokslas – termodinamika, kuris viską paaiškino. Ką rodo tavo klipai yra inversijos pėdsakas(garai). Taip lėktuvai išmeta ir anglies, azoto ir kt. dioksidus, tačiau tai labai mažas kiekis, palyginus su gamtos reiškiniais – ugnikalniais. Kaip visada „mokslininkams“(pseudo) reikia pinigų, o Briuselis yra „pinigų reaktorius“, todėl sugalvojo „Briuselyje baigėsi pirmasis etapas, skirtas surasti geriausią sprendimą šiltnamio efektą sukeliančių dujų sumažinimui Europoje.“ Pats pagalvok, kaip vienoje vietoje galima sumažinti, jeigu atmosfera „sukasi“? Jog „Nuo KAMPANIJOS(?!) pradžios 2012 m. spalio mėn. SOCIALINĖJE žiniasklaidoje ja jau susidomėjo daugiau kaip 33 000 žmonių“- tame skaičiuje ir tu. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: