Savanoriai kūrėjai dalyvavo kovinio šaudymo pratybose (12)

Kovinio šaudymo pratybos | LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus nuotr.

Kovinio šaudymo pratybos | LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus nuotr.

Gegužės 21 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone buvo organizuotos Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyriaus narių kovinio šaudymo pratybos. Pratybas stebėjo ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kuris taip pat yra Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris.

Beveik dvi dešimtys profesinės karo tarnybos, atsargos ir dimisijos karių, ginklo valdymo subtilybes prisiminė įvykdydami ginklo valdymo testą. Kovinio šaudymo pratybų metu buvo šaudoma AK sistemos automatiniais šautuvais bei pistoletais Glock 17. AK sistemos automatinis šautuvas nėra įtrauktas į Lietuvos kariuomenės ginkluotę, tačiau, kariams svarbu išmanyti šios sistemos ginklus, kadangi jie yra paplitę pasaulyje ir dažnai naudojami tiek draugiškų, tiek ir priešiškų pajėgų tarptautinių operacijų rajonuose. Šis ginklas pratybose naudojamas mokymo tikslais.

Pratybos organizuotos vykdant pasirengimą įgyvendinti Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo nuostatas dėl ginkluotos gynybos nuo agresijos principų.

Lietuvos savanoriai kūrėjai kovinio šaudymo pratybose | LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus nuotr.0

Lietuvos savanoriai kūrėjai kovinio šaudymo pratybose | LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus nuotr.

Šaudymo rezultatai atskleidė, kad net ir tų karių, kurie jau nebetarnauja profesinėje karo tarnyboje, įgūdžiai nėra prarasti. Kovinio šaudymo pratybos du dešimtmečius egzistuojančios LKKSS nariams organizuotos pirmą kartą. „Per dvidešimt metų pirmą kartą organizuotos pratybos ypatingai pakėlė kariuomenės kūrėjų dvasią, tikimės, kad Lietuvos kariuomenės vado dėmesys tokio pobūdžio pratyboms galėtų tapti nuosekliu krašto apsaugos sistemą stiprinančiu veiksniu ateityje“ – sakė LKKSS Vilniaus apskrities valdybos pirmininkas ats. majoras Albertas Daugirdas. Jis pabrėžė, kad pratybos turėjo ir simbolinę reikšmę minint okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos dvidešimtmetį. Dauguma karių dalyvavusių pratybose 1991 m. sausio – rugpjūčio mėnesiais ginkluotos Sovietų agresijos akivaizdoje įsiliejo į tėvynės gynėjų gretas, gynė tautos apsisprendimą gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje, aktyviai prisidėjo prie Lietuvos kariuomenės atkūrimo, vykdė sovietinių dalinių blokavimą 1992 m.

Po pratybų gen. ltn. A.Pocius su kariuomenės kūrėjais savanoriais, aptarė rezultatus, kariuomenės bičiulių lūkesčius ir organizacijos veiklą.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Sorius, o kur Patackas?:

  Algirdo Patacko nemačiau.

 2. Gariūnas:

  Buvo puikios šaudymo pratybos… Oras – liuks (nei karšta, nei šalta), karių-instruktorių dėmėsys išskirtinis ir pagarbus – šaudė veteranai, kūrę Lietuvos kariuomenę, kai instruktoriai dar po stalu šliaužiojo ar net nebuvo gimę… O LK vadas gen. A. Pocius – dėmesingas, davė ne vieną gerą patarimą, kaip taikliau šaudyti, po to aptarė kaip labiau panaudoti rezervo pajėgas, stiprinant Kariuomenės pajėgus, ypač nekonvencinei kovai (jei koks neprietelius bandytų nosį į Lietuvą “kišt”). Kas jau kas, o veteranai – ginsis bet kokiomis sąlygomis, svarbiausia kad būtų sveikatos ir ginklų su amunicija…

 3. Atsargos karys:

  Mano galva tai labai svarbus įvykis. Iki šiol nesu girdėjęs, kad oficialiai būtų šaudę kariuomenę remiančios organizacijos nariai. Paprastai tik ir girdėti – šaudė Seimo nariai, prezidentė, žurnalistai…Belieka tikėtis, kad šis precedentas nebus paskutinis ir dar buvę gynėjai, kariai galės rengdamiesi dienai X palavinti akį. Tegul žino neprietelius, kad prieš agresiją stos ne tik reguliarioji kariuomenė!

 4. Vytautas:

  Labai gerai, kad Lietuvos kariuomenės veteranams – savanoriams kūrėjams – leido palavinti akį, vėl pajusti parako dūmo kvapą… Iš to galima daryti išvadą, kad Lietuvos kariuomenės mobilizaciniai planai dienai “D” įgauna realius kontūrus… Tiek tiesioginiam kontaktui su priešu (reguliari kariuomenė), tiek partizaniniam karui (pvz. minėti savanoriai kūrėjai). Daugiau tokių pratybų ir didesniam ratui žmonių…

 5. o dabar metas susitikimams su Lietuvos jaunuomene,
  savaitgalyje laukia Jaunųjų šaulių sporto žaidynės:
  kaip ir prieš 100 metų: “paėmę arklą, knygą, lyrą… jau nepamiršim ir ginklų…” tai gerai, kad yra šis
  gyvas pavyzdys; patirtis bei bendravimas po visą Lietuvą vėl gaivins dvasią – ir Tautos, ir visos Europos,
  kuriai nuo liepos 1 d. savanorių gretomis iškovotą bei apgintą Laisvę visi mes naujai atskleisti padėsim
  (be 1939 metais “pražioplinto” Europos 70-mečio strygio). Istorija prasideda – su mumis visais. Ją kuria,
  gina ir saugo netgi šios pratybos, ši žinia t.p. Kaip remsi TU: ar savanoris, ar šaulys, ar bent Tėvynėj pasilikęs… dar.
  Tėvynės labui!

 6. Karys:

  Teisingos pratybos. Kuo daugiau mūsų Lietuvos piliečių mokės naudotis ginklu, tuo labiau tikėtina, kad apsiginsime… Tik kodėl Lietuvos kariuomenės rezervui tokių pratybų reikėjo laukti 20 metų?..

 7. Kemblys:

  Nesupratau pavadinimo: ,,…kovinio šaudymo pratybose”?
  Kovinis šaudymas į atsišaudantį priešą, jokios pratybos neprilygs koviniam šaudymui. Trumpinkite pavadinimą: ,,…šaudymo pratybose”.

 8. Dalius:

  Ačiū kariuomenės vadui bei šaudymo pratybų organizatoriams už parodytą dėmesį. Pratybų dalyviams – Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariams buvo suteikta galimybė poligone atlikti šaudymo pratimus automatiniu šautuvu bei pistoletu, patariant bei stebint instruktoriams ir pačiam kariuomenės vadui! Manau, būtina tęsti panašias akcijas, tai stiprina mūsų pasitikėjimą, vienybės jausmą, manau, nepatinka oponentams.

 9. saunuoliai, butina palaikyti ne tik kovine dvasia, bet ir akies mikluma, kad priesas nesijaustu jaukiai

 10. Gariūnas:

  Kokie patriotiški komentarai (bent dauguma). Reiškia yra dar mylinčių Lietuvą Tėvynę ir besiruošiančių ją ginti. O kur dingo priešai ir jų pakalikai? Bijo kad su šautuvu koks savanoris kūrėjas neprasineštų?.. :)))

 11. Gediminas:

  Gaila, bet dėl laiko stokos negalėjau susitikti su bendražygiais ir dalyvauti šaudymo iš kovinių ginklų pratybose. Prisimenu tarnybos sovietų kariuomenėje laikus, kur kariniame miestelyje buvo plakatas, kurio turinys toks: “Vrag chitior i kovaren, v niom zverinnaja zloba- smotri v oba”. Dauguma iš mūsų pirmųjų nepriklausomos Lietuvos karių- kariuomenės kūrėjų savanorių esame tarnavę sovietinėje kariuomenėje ir prisimename šio plakato, buvusio kiekviename kariniame dalinyje turinį. Sovietinė valdžia savo propagandinės mašinos pagalba pūtė miglą žmonėms į akis ir daugelis tikėjo, kad sovietinė kariuomenė tai taikos pasaulyje garantas. Tačiau ji buvo aklu ir kruvinu imperijos įrankiu. Tai savo laiku pasitvirtino Vengrijoje, Čekoslovakijoje, Avganistane, susidorojant su trokštančiais laisvės Bakų, Tbilisyje, Vilniuje. Ta kariuomenė, perėjusi Rusijos jurisdikcijon, savo esme išliko tokia pat, tik dabar jau Rusijos imperializmo gynimo įrankiu. Tai pasitvirtino Padniestrėje, Abchazijoje, kare Čečėnijoje, karo su Gruzija išprovakavime. Džiugu jog kariuomenės veteranai žino kas yra Lietuvos priešai, supranta, kad mano paminėto sovietmečio plakato turinys tinka ir mums. Tai suprasdami jie išlaiko kovinę dvasią ir reikalui esant yra pasiruošę stoti Tėvynės gynybon.

 12. Gediminas:

  Gaila, bet dėl laiko stokos negalėjau dalyvauti šaudymo su koviniais ginklais pratybose. Malonu, kad pas bendražygius parakas dar nesušlapo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: