Vilniuje ir Kaune gegužės 17-ąją bus paminėtos Garliavos smurto metinės (10)

Garliava, 2012 05 17 d.

Garliava, 2012 05 17 d.

Gegužės 17 d. penktadienį, 17 val. Vilniaus Simono Daukanto aikštėje  bus minimos pernai gegužės 17-osios Garliavos įvykių metines.

Minėjimo rengėjai laisvieji menininkai ir pilietinis Tie-SOS judėjimas skelbia, kad šioje pilietinėje meno akcijoje „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus pasisakoma prieš valdžios savivalę ir melą, ginamas žmogaus orumas, Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Jau metus piliečiai renkasi S.Daukanto aikštėje prieš Lietuvos Prezidentūrą ir reikalauja, kad prezidentė atsakytų visuomenei: kam įsakius ir kam pritarus buvo imtasi masinio smurto Garliavoje, ragina prezidentę pasirūpinti advokato Gintaro Černiausko iš gimtųjų namų jėga išneštos mergaitės likimu.

„Garliavos mergaitė – vienintelis vaikas atkurtoje Lietuvos Respublikoje, kurios likimą valdžia oficialiai pavertė „valstybės paslaptimi“, – rašoma akcijos rengėjų išplatintame pranešime.

Pernai gegužės 17-ąją žiniasklaidai išplatintame vaizdo įraše Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė: „Visi esame sujaudinti įvykių Garliavoje. Visos atsakingos institucijos privalo ištirti, ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta. Prievarta vaiko atžvilgiu negalima. Turi būti imtasi visų reikiamų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynybai“.

„Deja, prezidentei atsakingos institucijos per metus nieko neištyrė. Prezidentei atkakliai tylint, prokurorai ir teisėjai šiandien oficialiai neigia net patį smurto faktą. Tuo metu Visuomeninė komisija, kurioje dirbo ir trys Lietuvos Konstitucijos kūrėjai, nustatė, kad Garliavos antpuoliu valdžia šiurkščiai pamynė Konstituciją ir pasikėsino į šalies konstitucinę santvarką“, – teigia akcijos rengėjai.

Garliavos įvykių metinių minėjimą gegužės 17 d. žadama surengti taip pat ir Kaune. Kauniečiai yra kviečiami gegužės 17 d. 8 val. į Aleksoto bažnyčioje vyksiančis Šv.Mišias už „Deimantę ir visus kenčiančius Lietuvos vaikus, už visus nukentėjusius ir persekiojamus žmones“. Šv. Mišias aukos kun. Mindaugas Martinaitis.

17 val. Kaune, Vienybės aikštėje bus surengtas mitingas „Garliavos šturmo metinės“. Mitinge dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo „Drąsos kelias“ frakcijos nariai: prof. Povilas Gylys, Vytautas Antanas Matulevičius, Aurelija Stancikienė, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas bei sesuo Nijolė Sadūnaitė ir aktorius Česlovas Stonys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. tikras lietuvis:

  Ne smurtas, o teismo sprendimo prievartinis įvykdymas.

 2. Vilma:

  ar sprendimo PRIEVARTINIS įvykdymas, ar SMURTAS. Žmogiškumo prasme nematau skirtumo

 3. Marta:

  O kas par lietuvių liaudies šventė rytoj vysk MEDININKUOSE?

  Ar pagonių portalas nė v kusru dela? 🙂

  • Lamatas:

   “Gegužės 18 d. Trakų istorijos muziejus, sutemoms gaubiant galingus Medininkų pilies mūrus, pirmą kartą atvers šios pilies vartus lankytojams ir pakvies dalyvauti Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) inicijuojamame renginyje. Renginys prasidės 17 val. ir truks iki vidurnakčio.”…tarp kitko yra straipsnis pirmame alkas.lt puslapyje , netgi su nuotrauka.

 4. Nepolitikas:

  Faktas lieka faktu. Smurtas, savivalė ir konstitucinės santvarkos laužimas. Tai ir yra Briuselio valstybingumo rezultatas. Vien tik pažiūrėjus į nuotrauką : Valstybės vėliava …po kojom. O juk yra „LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS VĖLIAVOS IR KITŲ VĖLIAVŲ Į S T A T Y M A S“! Kuris reikalauja – „kad nebūtų parodyta nepagarba Lietuvos valstybės vėliavai ar kitaip pažeisti vėliavų naudojimo principai.“ Yra ir BK 127 straipsnis. Valstybės simbolių išniekinimas: „Tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, SUBJAROJO ar KITAIP IŠNIEKINO Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“ Bet ko gero viskas vyksta ne toj Valstybėje, arba ne su tą valstybės vėliavą. Čia vienas pridurkas aiškino – „Ne smurtas, o teismo sprendimo prievartinis įvykdymas.“, bet kiek yra žinoma, sprendimas buvo dėl mergaitės perdavimo, o čia matome(nuotraukoje) vyksta aplinkinių piliečių daužymas ir niekinimas. Atrodo teismo nuosprendis buvo ne dėl mergaitės, o dėl „nesankcionuoto mitingo“. Nors ir mitingo faktiškai nebuvo. Buvo taikus susirinkimas. LR Konstitucijos 36 straipsnis : „ Negalima drausti ar TRUKDYTI piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip TIK ĮSTATYMU ir tik TADA, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.“ Kiek man yra žinoma, dėl Garliavos tokio įstatymo nebuvo. Taigi tai buvo pareigūnų savivalė ir prievarta. Tai Konstitucijoje tiesiogiai uždrausta : „Žmogaus asmuo neliečiamas. Žmogaus orumą gina įstatymas. Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes.“ Dar daugiau tai viskas vyko(vėl iš nuotraukos) vaikų akivaizdoje! Geras parodomasis, kaip reikia gerbti žmogų, tėvus, senelius ir t.t. Tas liks visam gyvenimui ir jiems ir Prezidentei – jokie korumpuoti apdovanojimai, šitą (nuo Valstybės vadovo)nenuplaus. Skaudu tik dėl mūsų patriotų, kaip „iškabinti laikinai paklodę“, ar dar ką nors jie čia pat. O kaip reikia ginti konstitucinė santvarką – jų kaip „vėjas nupūtė“. O jog : „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, KONSTITUCINĘ SANTVARKĄ. Taigi patriotai ir tautininkai drąsos pritruko iki Vilniaus Simono Daukanto aikštės „atšliaužti“, ar vadai neleido?

 5. Žaltys:

  Gerai kad buvo “smurtas”. Tai padėjo telefoniniams sukčiams patekti prie Seimo pinigų aruodo. Įdarbino keliolika seimo nario padėjėjų, gyvenimas pagerėjo, pedofilų mažėja, viskas tvarkoj.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: