Degligės židinys bus likviduotas iki birželio 1 dienos (0)

greenindustry.uwex.edu nuotr.

greenindustry.uwex.edu nuotr.

Šiandien Kauno rajono savivaldybės merą pavaduojantis Petras Mikelionis surengė jau trečią pasitarimą, kuriame buvo svarstoma situacija, susijusi su Stabaunyčiaus kaime (Babtų sen.), 8 ha teritorijoje  aptiktu bakterinės degligės  (Erwina amylovora Burrill) židiniu.

Pasitarime dalyvavo savivaldybės administracijos vadovai, atsakingi darbuotojai, Valstybinės augalininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos Kauno regioninio skyriaus vedėjas Vytautas Krušinskas, taip pat sodo savininko Algirdo Rondamanskio motina Giedrė Birutė Rondamanskienė.

„Labai norėčiau, kad šis posėdis dėl degligės būtų paskutinis“, – kalbėjo Petras Mikelionis. Jis apgailestavo, kad istorija išpūsta. Mero pavaduotojo nuomone, viską buvo galima išspręsti kur kas greičiau ir paprasčiau.

Primenama, kad degligės židinį Valstybinė augalininkystės tarnyba prie LR Žemės ūkio ministerijos užfiksavo praėjusių metų lapkričio 13 dieną, o Kauno rajono savivaldybę informavo tik po pusmečio. Šios tarnybos atstovai tikino negalintys rasti sklypo savininko.

Stabaunyčiaus kaimas yra įsikūręs prie Nevėžio, maždaug 3 km. į pietus nuo Babtų.  Bakterinė degligė ypač pavojinga vaismedžiams ir dekoratyviniams augalams. Ligos sukėlėjai padeda plisti vėjas ir migruojantys paukščiai. Jos nepajėgia sunaikinti jokios cheminės medžiagos, todėl vienintelis kovos būdas – užkrėstus vaismedžius kirsti ir deginti.

Praėjusią savaitę, reaguodami į Valstybinės augalininkystė tarnybos direktoriaus pavaduotojo, atliekančio direktoriaus funkcijas, Arvydo Basiulio atsiųstą raštą, Kauno rajono savivaldybės atstovai nuvyko į Stabaunyčiaus kaime esančius sodus. Jiems pavyko susisiekti su sodo savininko kaimynu Arūnu Trepkumi, kuris geranoriškai padeda likviduoti degligės židinį. Nemaža dalis deglige apkrėstų vaismedžių yra nupjauti ir sukrauti į krūvas.

Teisės aktų nustatyta tvarka likviduoti pavojingą užkratą privalo sodo savininkas arba jo įgaliotas asmuo.  Kauno rajono savivaldybės atstovai skubiai surado savininko motiną, gretimoje Kauno miesto savivaldybėje, Aplinkos apsaugos skyriuje vyr. specialiste dirbančią Giedrę Birutę Randomanskienę. Šiandien vykusiame posėdyje ji pažadėjo, kad degligės židinys iki birželio 1 dienos bus likviduotas.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos Kauno regioninio skyriaus vedėjas Vytautas Krušinskas žadėjo stebėti situaciją ir informuoti visuomenę apie degligės keliamas grėsmes bei būdus, kaip jos išvengti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: