Tautinis jaunimas piketavo prie VRM pastato (nuotraukos, video) (30)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, gegužės 14 dieną, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) ir Tautininkų sąjungos (TS) aktyvistai, solidarizuodamiesi su patriotinėmis, antibolševikinėmis akcijomis, surengė teatralizuotą piketą prie Vidaus reikalų ministerijos prieš absurdiškus policininkų veiksmus, įvykdytus gegužės 8 dieną.

Tąkart, Vilniuje, dešimt patriotiškai nusiteikusių jaunuolių pakabino transparantą ant viaduko, kuriame buvo pavaizduoti penki siluetai, laikantys trispalvę ir trypiantys sovietinę vėliavą. Už tai devynis iš jų sulaikė policija.

Piketas prasidėjo 10 minučių vėliau, nes policijos darbuotojas paprašė informuoti Vilniaus savivaldybę žodžiu apie jų ketinimus, nes naujasis susirinkimų įstatymas to reikalauja.

Nepažeisdami įstatymų, iki 15 asmenų, piketuotojai demonstratyviai sutrypė Sovietų sąjungos vėliavą imituojantį audeklą ir sugiedojo laisvės kovotojų giesmė.

Po akcijos du atstovai (vienas iš jų – Julius Panka) nunešė į VRM priimamąjį atsišaukimo lapą ir gavo patvirtinimą apie registraciją.

J.Panka susirinkusiesiems apgailestavo, kad po 23 nepriklausomybės metų vyksta tokie absurdiški dalykai. Jis pažadėjo, kad jei toliau vyks teisminis persekiojimas gegužės 8 akcijos dalyviams, jie suorganizuos ne 15 asmenų, bet daugiatūkstantinį mitingą.

 

Gegužės 15 d. 8 val. 35 min. radijo stoties „Laisvoji banga“ laidoje „Visraktis“ pavadintoje  „Kaip atsiskaitysime su sovietine praeitimi?“ kalbėsis Seimo narys Gintautas Mikolaitis ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Klausykite tiesioginio eterio ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

30 komentarų

 1. Surinkau įvairią informaciją temoje:

  Susidorojimas su patriotais tęsiasi – Kas valdo Lietuvą?
  http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=67&t=10338

 2. pagarba patriotiniam jaunimui:

  nors nebepriskiriu saves jaunimui, bet mielai dalyvausiu visose juso organizuotose pasipriesinimo akcijose. Jus isreiskete tai, ka jauciu as ir daugelis Lietuvos zmoniu.

 3. dasa:

  Cha, kapu niekintojai susirinko ginti savo skustagalvius tipelius….

  • Nepolitikas:

   Prie kuo čia „kapu niekintojai“? Tiesiog chuliganiškai pasielgta ir tiek. Svarbiausiai, kad tokie ardo pasitikėjimą jaunimo organizacijomis. Jiems nekaip (per 23 m.) nesuvokiama – viskas turi būti daroma su valdžios leidimais ir pagal įstatymus – taip nustato Konstitucija, išskyrus piketus, susirinkimus ir t.t.: „Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus“. Akivaizdu, kad susirinkimai nepritrauks „daug“ dėmesio(ten gali deginti, plėšti, ir kitaip niekinti sovietmečio atributiką) kadangi tai ne naujiena ir niekam neįdomu. Bet, be leidimo, slaptai užkabinti plakatą, galima „nustebinti“ visą Lietuvą(parodys visi televizijos kanalai) o tai bus „tūkstantmečio patriotai“. Tai yra Lietuvos šiuolaikiniai aborigenai, o jų vadai – šamai.

   • Pagal kokį įstatymą reik “valdžios leidimo”, kad iškabinti laikinai paklodę? Ir tada kodėl vienas policininkas nepriėjo ir neparodė to įstatymo ir kodėl gražiai nepaprašė nukabinti, jei tai būtų tokį įstatymą parodęs? Kodėl reikėjo didžiausią apsiaustį iš pasalų daryti? Kodėl reikėjo jaunuolius iš anksto sekti ir žinoti iš anksto, kad jie kabins? Ar jau VSD ar kitos slaptos pajėgos darbo neturi? Nuo kada jaunuoliai persekiojami už įsitikinimus, už piešinius? Kokį jie įstatymą pažeidė?

    • Nepolitikas:

     „iškabinti laikinai paklodę“?? Kad pakabinti „laikinai“ viešoje vietoje – reikia savivaldybės leidimo(Savivaldos įstatymas). Antra „paklodė“ turėjo valstybės vėliavos atvaizdį? O tai jau: „LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS VĖLIAVOS IR KITŲ VĖLIAVŲ Į S T A T Y M A S“, kuriame : 3 str. 1. Lietuvos valstybės vėliava, Lietuvos valstybės istorinė vėliava, kitos vėliavos, taip pat vėliavų ATVAIZDAI VISADA turi atitikti šių vėliavų spalvų etaloninį atvaizdą (pagal Pantone sistemą) ir matmenis; 2. Lietuvos valstybės vėliavos ATVAIZDĄ galima naudoti dekoratyviniais tikslais kaip oficialų valstybės simbolį tokiu būdu, kad nebūtų parodyta nepagarba Lietuvos valstybės vėliavai ar kitaip pažeisti vėliavų naudojimo principai. Ir taip toliau. Taigi prokuratūros „specialistai“ gali padaryti išvadą, kad buvo „parodyta nepagarba Lietuvos valstybės vėliavai ar kitaip pažeisti vėliavų naudojimo principai“. Aš ne užtai, kad būtinai reikia žiauriai nubausti, bet žinoti pasekmės visada reikia.

   • Svaiguolis:

    jūs visiškai teisus.

 4. Jūs esate šaunuoliai. Pritariame Jūsų veiksmams ir palaikome.

 5. Pikc:

  Šaunuoliai! Sprendžiant iš įvairių atmatų lojimo (netgi čia), ne vieną nuospaudą numynėt 🙂

 6. h to nepolitikui:

  Politikuoji negerbiamasis. Kovo 11 d eitynes liberastinės jėgos neleido rengti, tai ir nereikėjo nieko daryti, galveles kaip sovietmečiu nulenkti…. Beje, aborigenai- tai vietiniai gyventojai, todėl čia komplimentas. O va tu tikras karosas su tokiu mąstymu…

  • Nepolitikas:

   „Beje, aborigenai- tai vietiniai gyventojai, todėl čia komplimentas.“ Malonu, kad komplimentas…gaila kad džiunglės vietiniai gyventojai, nemąstantieji ir be civilizacijos…Panašiai kaip tu. Radai ką palyginti – Valstybės Šventė (pagal įstatymą), abejotiną teismo sprendimą, susirinkimą ir eitynes su paprastos dienos chuliganiškais įvykiais.

   • Inga Baranauskienė:

    Chuliganiški šiame įvykyje buvo tik policijos veiksmai. Žmonės nepažeidė nei įstatymų, nei etikos normų – pakabino (tiksliau, norėjo pakabinti) plakatą labai panašų į tuos, kuriuos kabindavome Sąjūdžio laikais. Tai už ką juos mušti, kišti į cypę, atiminėti kompiuterius?

 7. jo:

  Labai svarbu būtų išreikalauti išsamaus tarnybinio tyrimo, kurio metu būtų atkurta to vakaro policijos veiksmų eiga: išaiškėtų šio policijos akibrokšto visi dalyviai, konkrečios policijos darbuotojų pavardės, kas sumanė areštuoti tuos jaunuolius, kas priėmė sprendimus, davė komandas, kas vykdė suėmimą. Manau, kad visi jie turėtų būti pašalinti iš darbo valstybės tarnyboje.

 8. Kažin:

  Kad tas jaunimas nelabai supranta, ką daro. Trypia simbolius, kurių nebėra jau daugiau negu 20 metų, ką Sąjūdis Lietuvoje “sutrypė” ne simboliškai, o realiai dar 1990 metais paskelbdamas Nepriklausomybę. Po poros metų neliko pačios Sovietų sąjungos, o kartu ir buvusio simbolio. Tai koks tikslas kelti jį iš numirusių, tai ne Sąjūdžio dvasia.
  Tai ką jie čia daro, galima suprasti, kaip kokias provokacijas, nėra kitos logikos tokiems veiksmams.
  Vėl kažkokia garliavinė mistika, alogija…

  • Šiandieniai tikrieji lietuviai gėrį laiko, – ne liepsningus, teigiamus (o ypač pomirtinius bažnytinius)išgyvenimus dvasioje, o tai, kas privalo būti – kad Lietuva būtų. Atrodo, tai ir buvo akivaizdžiai padaryta.
   ———
   Tačiau, ką daryti su :
   išlikusiais blogio maniakais,
   įvairaus pobūdžio iškrypėliais,
   humanitarine kultūra persismelkusiais liberalais,
   šūdlenkiais,
   rusų šovinistais,
   visokio plauko bohemiškomis asmenybėmis
   ?

 9. h:

  Kažin ar kai kurie filosofuojantys apie pc supranta, kad kalba eina daugiau eina ne tiek apie patį poelgį, o apie policijos-milicijos reakciją, kuris prasilenkė su įstatymu….

  • Kažin:

   Tai kad čia galimai yra vaidmenis pasidalinusios trupės darbas, reikia ieškoti režisieriaus, užsakovo…, o jo nepasieksi – per aukštai…, taigi visiška garliavos analogija… Nėra iš ko pilitikos daryti, teisingiau, o kaip kitaip plūduriuosi vietoje…, juk taip gerai šitame uoste – kurgi plaukti!

 10. Pranciskus:

  Pubertetikai teslagalviai. Kapu niekintoju neonaciu klubas kaip ir visas sitas alko pelkynas. Atsilikeliai jus atsilikeliai… Ir nepritapeliai siuolaikiniame pasaulyje.

 11. adekvatus atsakas:

  Jei ne protu nesuvokiamas milicijos savivaliavimas,nemanau,kad piketuotojai tiek radikaliai būtų elgęsi su raudonu skuduru.Nebūtų buvę net jokio piketo,jei milicija laikytusi Lietuvos įstatymų,o ne LSSR BK.

 12. Vilniuje jau ne kartą pasikartojo ta pati akivaizdi antilietuviška situacija – ruslenkiai “Lietuvos policininkai” visų pirma lietuvius primuša, o tik po to aiškinasi, kas dėl ko kaltas.

  Kiekvienas Vilniuje gyvenantis lietuvis paauglys tai puikiai žino, ir todėl vengia susidurti su ruslenkių “policija”.

  Aš, pvz., pats kelis kartus buvau kviestas į Vilniaus trečiąjį policijos komisariatą į visokias apklausas, ir ten, peržiūrėjęs policininkų pavardžių ir vardų sąrašą, radau vos kelis lietuvius: ten kažkoks akivaizdus “homo sovietinis” ruslenkynas, o ne Lietuvių Tautos sukurtos Valstybės lietuviška teisėsaugos įstaiga, kurios esminė paskirtis yra ginti ir puoselėti Nepriklausomos Lietuvos Valstybės pamatus – Lietuvybę.

  Po tų apsilankymų padariau ypatingai tvirtą išvadą – kada mes ateisime į valdžią Lietuvių Tautos sukurtoje Valstybėje reikės labai kruopščiai patikrinti visas šias “policines įstaigas” ir jas ypatingai nuosekliai išvalyti nuo visų antilietuviškų ir “homo sovietinių” elementų.

  • sb:

   Manau gasdinti iš sovietizuotos sistemos ne jų pačių valia išaugusius Lietuvos pilicijos pareigūnus mažų mažiausiai kvaila. Taip patys sau sukuriamą priešus.
   Jie yra Lietuvos piliečiai, iš esmės nenusiteikę prieš Lietuvos valstybę ir lietuvybę. Labai sunkiose sąlygose už menką atlyginimą dirba. Yra dezorientuoti ir manipuliuojami šovinistinės pasaulinės banksterinės sistemos atstovų ir tarnų Lietuvoje. “Gelbėti jų sielas” turėtume, šviesti, supažindinti su tikrąją Lietuvos istorija. O gasdindami ir grąsindami tik giliau į antitautinės sistemos psichologinį pavaldumą įstumsime, didinsime sistemai labai parankų Lietuvos piliečių tarpusavio susipriešinimą.

 13. Reikia kelti klausyma kam atstovauja policija.Pilieciu islaikomi, o niekina konstitucija.Nuteisti.

 14. Gintaras:

  Suprantama, kad ta atsakas, bet…
  Kad taip būtų pasielgta ne 2013, o 1983, tai tada..valio.
  Dabar kažkaip nyku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: