Kviečia Deivės Mildos šventė (0)

V. Balkūno nuotr.

V. Balkūno nuotr.

Saulėtą ir žiedais kvepiančią gegužės 11 d.,  šeštadienį, Neries regioniniame parke, Stirnių kaime,  Trakų rajone (15 km nuo Vilniaus), Stirnių piliakalnio papėdė vyks lietuviška meilės ir draugystės – Deivės Mildos šventė!

Renginys skirtas tiems, kurie vasario 14 dieną neperka širdelės formos šokoladų prekybos centruose, o pakeliui namo, lyg tyčia, nušąla raudonos rožės. Visiems, kurie pavasarį jaučia linksmybių stygių, pasiilgo laigymo po pievas basomis ir maudynių gaiviame upelyje. Kurie nori daugiau sužinoti apie mildauninkus ir stebuklingas meilės arbatas. Kuriems brangūs senieji lietuviški papročiai ir apeigos, o ugnys vidunaktį užgniaužia kvapą. Arba tiesiog tiems, kurie nori pasisemti džiugių nuotaikų ir praleisti šeštadienį linksmai, įdomiai ir turiningai.

Sakoma, kad deivės Mildos šventė – pati geriausia diena susipažinti ir susidraugauti, o tą dieną švenčiančius deivė globos ir lydės visus metus. Nepraleiskime progos – tęskime mūsų prigimtinės kultūros tradicijas. Atsispirkime vakarietiškiems Šv. Valentino dienos šablonams. Nekreipkime dėmesio į draudimus, suvaržymus bei pagraudenimus. Išdrįskime džiaugtis ir dalytis šilčiausiais jausmais!

PROGRAMOJE:

15.00 val. – amatininkų ir žolininkų mugė Stirnių piliakalnio papėdėje.

15.30 val. – praktinė žolininkės Rasoklės pamoka – beržų lapelių sirupo gamyba.

16.30 val. – žolynų rinkimas ir pynių pynimas.

17.00 val. – Apeigos ir Aukuro ugnis.

18.45 val. – mildauninkų (žolininkų) išmintis – žolelės, užkalbėjimai, „meilės“ arbatų virimas.

20.00 val. – Saulės palydėjimas – sutartinių giedojimas ant piliakalnio viršūnės.

20.30 val. – tradiciniai Mildos šventės žaidimai ir ekskursija po Saidės pažintinį taką.

21.30 val. – 00.00 val. tradiciniai (nakti) šokiai!

22.30 val. – ugnies ir šokio reginys!

Dalyvauja: „Kukumbalis“, „ByTikZyz“, „Čiutyta“, „Spalgena“, Trakų meno mokykla, Tradicinių šokių klubas ir kiti – laisvi, laimingi, mylintys ir mylimi!

Organizatoriai: Valų kaimo bendruomenė „Neris“, Neries regioninio parko direkcija, Aukštadvario regioninio parko direkcija, Trakų rajono kultūros rūmai ir Trakų rajono kultūros rūmų Lentvario padalinys.

Plakatas Mildos šventė

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: