R.Ozolas. Pažadėsit, kas Lietuvai nepriimtina, – negrįžkite, nes būsite svetimi (20)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Signataro Romualdo Ozolo kalba mitinge „Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę“ Nepriklausomybės aikštėje

Kodėl mes vis dėlto čia? Kažkada 1988 metais iš Gedimino aikštės išleisdami Maskvon dabar jau žuvusios partijos delegatus sakėm: važiuokit, jeigu labai jau norit, bet atsiminkit – jeigu balsuosit taip, kaip Lietuvai nepriimtina, geriau negrįžkit, nes būsite čia svetimi.

Dabar į pietų slavų kraštą važiuoja mūsų valdžios – jau atkurtos valstybės atstovai. Ir mes vėl turime rinktis ir juos protinti: nepažadėkite, kas Lietuvai nepriimtina, ir negrįžkite čia, nes būsite svetimi.

Tai kas gi atsitiko, kad mes vis dėlto turime juos protinti? Varšuvos vanago Radoslavo Sikorskio šūkis „Jokių santykių su Lietuva pagerinimo, kol nebus įvykdyti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos reikalavimai“ – neatmestas, neatšauktas kol kas.

Kokie tie reikalavimai? Tai vietovardžių nevalstybine kalba ir raidynu rašymas, netgi tūkstantmečių pavadinimų pervardinimas, nevalstybine rašysena asmenvardžių įrašų pasuose reikalavimas, pretenzijos švietimo sistemos normatyvams, nekalbant apie begales smulkių ir iš piršto laužtų prasimanymų ir reikalavimų. Apie nusiskundimus visuose pasaulio kampuose aš jau net nekalbu.

Aiškina: ką jums reiškia viena raidelė? Arba – kokia bėda parašyti dviem kalbomis užrašus gatvėse? Nieko, girdi, neatsitiks. Atsitiks! Ir labai daug kas atsitiks!

Sudėjus viską į vieną vietą, ko jie nedarė ir nedaro niekada, teritoriją su gretimos valstybės valstybinės kalbos užrašais, pasus su tos pačios valstybės kalbos įrašais, lenkų kortele įgyta sušvelnintą kitos valstybės pilietybę, modifikuotą švietimo variantą, ką šitokia visuma turim? Beveik užbaigtą autonomiją. Lygiai tą patį, ko buvo siekiama 1988-1990 metais. Kitu pavidalu, bet iš esmės to paties siekiama.

Ačiū Dievui, kad Sikorskio reikalavimai dar nėra tapę visos Lenkijos valstybine politika. Nors, prezidento Komorovskio žodžiais, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos laimėjimai yra ir Lenkijos laimėjimai. Iki valstybinės pozicijos labai ir labai netoli.

Tai štai tiek būtiniausios informacijos, kurią aš privalėjau pasakyti, – kodėl susibūrė organizacinis komitetas, pavedęs man vesti šitą mūsų susirinkimą ir nutaręs, kad reikia kviesti žmones pasakyti valdžiai: nedarykite to, kas jums nepridera, ko nesate įgalioti daryti! Nedarykite, nes sugrįšite svetimi!

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Giedrius:

  Dėkoju, ir už
  pripažinimą Kovo 22-trą.
  Valstybės grąžą Kovo 11-ą
  ir drąsą (kiek pavėlintą) sausio 10 d. ir vėliau
  TUO MET.

 2. Kažin:

  Reikalavimai ir jų tonas turi būti vyriškesni. Jau vien tai, kad važiuoja, rodo, jog jie yra svetimi. Taigi Ozolo pagąsdinimas, kad “būsite svetimi”, yra apibūdintinas visiems vyrams gerai žinoma patarle, prasidedančia žodžiu -“pagąsdinsi…”.
  O apskritai: Ozolo “Būsite svetimi” = Kuolio “TieSOS”. Taigi, jau daug ką sakanti simptomika…

 3. erikas:

  Pagarba p. Ozolui ir kitiems neabejingiems intelektualams.
  Pateiksiu kelis faktus. Mažosios Lietuvos, arba Ryptūsių, vietovardžiai:
  miestas kairiajame Šešupės krante LAZDYNAI, arba Lazdėnai – vokiška transkripcija Lasdehnen (tark: Lazdehnen), nuo 1938 naciai pervadino Haselberg (Lazdynų kalnas – Hasel + Berg), po 1945 Krasnoznamensk (rus. Raudonosios vėliavos miestas);
  netoli Kraupiškio [Kraupischken, nuo 1938 naciai pervadino Breitenstein (vok. breit – platus, breiten – išplėsti; vok. Stein – akmuo), po 1945 Uljanovo – Lenino pavardė] kaimas senu baltišku pavadinimu GIRĖNAI – vokiška transkripcija Girrehnen, nuo 1938 naciai pervadino Guldengrund (guldenas, aukso moneta + dirva, pagrindas etc.), po 1945 Grivino.
  Štai kas gali nutikti Rytų Lietuvoje. O pradėjus nuo iškraipymo visai netoli iki visiško pakeitimo, pavyzdžiui: miestelis prie Liepuonos upelio EITKŪNAI – vok. Eydkuhnen, nuo 1938 Eydkau (jau nesuprantamai sudarkytas 2-asis sandas), po 1945 Černyševskoje (čia tuo atveju, jei žlugtų ES ir, tarkim, Radeko Sikorskio įkvėpti lenkai okupuotų Rytų Lietuvą ir driokstelėtų sava kalba – kaip šiuo atveju rusai Karaliaučiuje).

 4. Nagi:

  Komunistus laikas pradeti skersti kaip nupenetas kiaules uz Tevynes isdavima, pirmiausiai storuli komsomolca L Linkeviciu, na o kitus pagal eilini sarasa.

 5. kaimas:

  Ponas Ozolas nepastebėjo, kad mums, paprastiems žmonėms, visos valdžios jau seniai yra svetimos. Važiuokit ir darykit ką norit, nes jūs mums svetimi. Taip pat ir Ozolas.

 6. pensininkas:

  Gerbiamas Ozolai, Didelis ačiū Jums už pastangas, kad Lietuva išliktų lietuvių tautinė valstybė. Per rinkimus balsavau UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE. Agitavau už ją, bet daugelis kolegų sakė: gera lietuviška politinė jėga, bet mes balsuosim už konservatorius, kad balsai neišsimėtytų. Ir ką mes turim. Seimo keturgalvė pozicija su panu Butkevič ir dvigalvė opozicija su arogantišku Kubiliumi susivienijo. Mes mitingavę balandžio 28 d. nebeturime Seime parlamentinės partijos, kuri gintų Lietuvą, jos kalbą, teritorinį vientisumą. Ten vien Tautinės valstybės duobkasiai. Kur dingo UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE? Reikia ją atgaivinti. Yra daug asmenybių, kurios galėtų suvienyti Tautiškai mastančius. Paminėsiu tik keletą: Songailą, Panka, Puteikis, Kuolys, Vaišvila, Matulevičius, Medalinskas. Imkitės gi darbo. Dar mano, nusenusio pensininko viltis, kad Konservatorių partija per suvažiavimą suskils. Kitaip vamzdiec.

  • Nagi:

   Na jau Z Vaisvila “tautinis” nejuokink pone pensininke, tai Gavnopromo statytinis Lietuvoje, na o A Matulevicius perejo visas partijas nuo KPSS iki liberalu ir paksininku, tas pats ir su G Songaila, pucia i ta pacia promaskvietiska duda. Ieskai Lietuvai nauju mesiju ponas pensininke, tar tavo cia isvardintu ju nera. Uz juos protingi zmones nebalsuos, gal keli marazmatikai zenukai ir prabalsuos prisimine Sajudzio lakus, bet laikai pasikeite, ti nepasikeite kai kuriu politiku noras kersyti uz savo nenuvykusi gyvenima, koks susikloste pas Zigma Vaisvila, o juk Sajudzio laiksi ir man jis atrode padorus jaunolis, na o kai pasikalusai dabartiniu jo kalbu plaukai atsistoja pestu nuo jo nusisnekejimo, o dar vargselis taikosi i Lietuvos prezidento kede.

 7. Nagi:

  Tik sutelktos desines jego tokios kaip konservatoriu gali isvesti Lietuva ne tik is rusiskos energetines nepriklausomybes, bet ir sukurti siolaikiska modernia Lietuva, ka ir dare ankstesneje kadensijoje konservatoriai, bet tas darbas labai nepatiko komunistams ir kitokiems Lietuvos atplaisoms bei atviriems kvislingams pardavinejentiems po gabaliuka Lietuva lenkams. Taip kad pavyzdziu toli ieskoti nereikia, o kad Lietuva gali istraukti kazkoks kurdupelis Z Vaisvila, tai juoda utopija kuri tinka tik runkeliams ir nusenusiems marazmatikams.

 8. Kažin:

  Tai, kad konservatoriai neturi plačiau mąstančių žmonių, visas jų supratimas yra tiek prižemintas, buitinis, kad pagalvojus šiurpas ima, kaip nėra kam Lietuvą valdyti. Jų Lietuvoje pasijunti, kaip kaime, kuriame nėra nė vieno šviesesnio proto ūkininko…

  • Nagi:

   O kas tai per apibrezimas “sviesesnis protas” gal gali apibudinti kuo jis pasireiskia, gal sakysi tautine priklausomybe ar blaiviu mastymu? O kaip tu tai sugebi nustatyti ir darai isvada kad Lietuva tai kvailiu krastas, bet tu matyt taikai i siu kvailiu vadus?

 9. LosAngeles:

  Taip, autorius teisus: Atsitiks! Ir labai daug kas atsitiks! Visi, kam bent kiek rupi Lietuvele, turetu isiklausyti ir … atitinkamai veikti.
  Aciu autoriui

 10. sūduvis:

  Jiems tokie pagrąsinimai jau net ir juoko nekelia,jie jau seniai svetimi,nes elgiasi baisiau negu svetimi,naikina viską :kalbą,žemę,gamtą,kaimą,šeimą,švietimą,kultūrą,teisingumą ir vien dėl pinigų “įsisavinimo”.

 11. zemeeiti:

  Pagarba R. Ozolui. Jau daug metų džiaugiuosi ,kad yra tokių žmonių mūsų Lietuvoje. Vadinasi dar ne viskas prarasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: