Rašytojai ir sąjūdininkai svarstė kaip galima išsaugoti lietuvybę (video) (6)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Balandžio 25 d. Rašytojų sąjungos klube (K.Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyko bendras rašytojų ir sąjūdininkų renginys-diskusiją tema: „Kaip mes galime išsaugoti lietuvybę“.

Diskusijoje kalbės Rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė, rašytojas publicistas Vytautas Rubavičius, rašytojas, Sąjūdžio Seimo tarybos narys Romas Gudaitis, visuomeninės „Vilnijos“ draugijos pirmininko pavaduotoja Nijolė Balčiūnienė.

Renginį vedė rašytojas Vytautas Martinkus ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas.

Skelbiame šio renginio vaizdo įrašą:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. Romaldas:

  gerbiamieji rašytojai ir sąjūdininkai, LIETUVYBĖS sergitojai , prašau jūsų , kalbėkit lietuviškai. Turėkit sarmatos . Išmeskit visus svetimžodžius iš savo šnekos. Nekurkit atskiros kastos , ne atsiskirkit nuo savo TAUTOS.

  • Kemblys:

   Romaldai, tie ,,rašytojai ir sąjūdininkai, LIETUVYBĖS sergėtojai” nedalyvauja tiesiogiai visuomenės gerbūvio kūrime, kaip žemdirbiai, prekybininkai, kelininkai, statybininkai, gamybininkai, gaisrininkai, mokytojai ir t.t.. Jų ,,darbo” išdavos pasireiškia bendra visuomenės būkle. Dykaduoniai, suvokdami savo menkavertiškumą, visais būdais bando susireikšminti, kad visuomenė ir toliau juos šertų. Svetimžodžiai jiems būtini, kad save pakelti aukščiau už EILINIUS duondavius. Lietuvių tautos būklė, šiuo metu, ypatingai bloga.

 2. Kažin:

  Vadinkime daiktus tikraisiais vardais – vaidmuo, kuris nėra kitam reikalingas, negali būti “prisimamas”, jis susigalvojamas.
  Konkrečiai dėl V.Rubavičaus išsireškimo – Lenkija “prisiėmė vaidmenį” sutelkti, ypač Šiaurės Rytų kryptimi, valstybinį darinį politinėmis galiomis prilygstantį Vokietijai, Prancūzijai ir taip tapti trečiąja ES šalimi šalia minėtųjų dviejų. Akivaizdu, kad nei ES, nei minėtoms dviems šalims ar apskritai kam nors kitam toks darinys nėra reikalingas. Todėl jis laikytinas Lenkijos susigalvotu, o ne “prisiimtu”.
  Gal čia V.Rubavičius netiksliai išsireiškė!…

 3. Kažin:

  Taigi, kaip galima išsaugoti lietuvybę, kai pats Alkas.lt “prolenkuoja”. Antai, mano 2013-04-27 12:32 komentaras, demaskuojantis Lenkijos depolonizavimo politiką Lietuvos atžvilgiu, nėra praleidžiamas iki šiol – jam iš karto buvo uždėtas užrašas: “Jūsų komentaras laukia patvirtinimo”, o tai reiškia, kad jis yra sulaikytas – kiti jį matyti neturi galimybės. Taigi jis iki šio momento – 15:40 yra su tuo užrašu, t.y. cenzūriškai sulaikytas, o tai akivaizdus kliudymas mano atžvilgiu laisvai reikšti įsitikinimus (Konstitucijos 25 str.).

 4. Algimantas:

  Labai reikalinga diskusija ir siekis imtis rimčiau veikti, versti veikti valdžią.
  Antra, puiku būdas perteikti informaciją: tikrai kad yra taip blogai, net nežinojau.
  To, deja, tikriausia nežino ir dauguma lietuvių.
  Sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: