TS-LKD frakcijos nariai siūlo kitaip formuluoti Referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimą (58)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Irena Degutienė, Andrius Kubilius, Paulius Saudargas, Stasys Šedbaras pateikė alternatyvų pasiūlymą dėl referendumo, kuriuo siūloma keisti Konstitucijos nuostatas dėl dvigubos pilietybės reguliavimo.

Seimo nariai siūlo anksčiau grupės parlamentarų įregistruoto Seimo nutarimo projekto trečiąjį straipsnį formuluoti taip: „Pritariu, kad Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis būtų išdėstyta taip: „Niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, išskyrus Lietuvos Respublikos pilietį nuo gimimo, emigravusį į Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybę narę ir įgijusį jos pilietybę, taip pat kitais įstatymo numatytais atskirais atvejais.“

„Šiuo pasiūlymu siekiama nustatyti išimtinę kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio nuo gimimo, emigravusio (išvykusio nuolatinai gyventi) į bet kuriai iš šių organizacijų priklausančią valstybę narę ir įgyjančio tos valstybės pilietybę, privilegiją išsaugoti Lietuvos pilietybę. Antroji formuluotės dalis „kitais įstatymo numatytais atskirais atvejais“ skirta užsieniečiams, kuriems pilietybė suteikiama išimties būdu, atitinka tai, kas dabar galioja, tik Lietuvai nusipelnę asmenys (pvz., menininkai, sportininkai) galėtų išsaugoti savo valstybės pilietybę“, – pasiūlymą komentuoja vienas iš jo iniciatorių P. Saudargas.

Jau anksčiau, 2008 ir 2010 m., teikiant Pilietybės įstatymo pataisas, TS-LKD frakcijos nariai siūlė tam tikrais atvejais įteisinti dvigubą pilietybę. Pataisose taip pat buvo kalbama apie Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybės narės pilietybę, tačiau abiem atvejais šias įstatymo pataisas vetavo Prezidentai, po Konstitucinio teismo išaiškinimo, kad dvigubos pilietybės reglamentuoti įstatymais, be Konstitucijos pataisų, nepakanka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
alko-2-proc

58 komentarai

 1. valdžiažmogių galvom:

  Pirmiausiai nuimkite nuo lietuviškų pasų tą bjaurų mikroschemos CHIP’p [ o ] simbolį,
  gal kai nuimsite, lietuvių pasai taps tikrai lietuviški pasai, Lietuvos o ne kokio tai pasaulio piliečio pasai.

 2. kaunietis:

  Labai keista formuluote. O kodėl tik “į Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybę narę”. O ka jei i Rusija ar Baltarusija, tai jau tada tas žmogus kitoks? Jau jis blogesnis? O gal kaip tik jis didesnis Lietuvos patriotas už ta isvykeli i evrosojuza kuris visaip keikia ir niekina Lietuva. Labai įdomi formuluote, įdomu del kokiu priezasciu ji taip sudėliota. Čia turbūt is TSRS konstitucijos nusiziureta:)

  • Lamatas:

   Todėl kad tie lietuviai yra geresnės veislės ir teisingiau balsuos už evrosajūzo išmislus. O jei rimtai , tai yra šlykštus tautos skaldymas .

   • et:

    o gl ne skaldymas, bet atsiribojimas nuo “sovietinių”? Ką siūlote daryti su tais, kurie išvyko iš Lietuvos Tarybų Socialistinės respublikos? Ar mokėsite jiems piliečo pensijas? leisite jiems balsuoti? duosite visas kitas teises, be jokių įsipareigojimų mokėti mokesčius?

    • Lamatas:

     Tai sakot kad komunisto , stribo vaikas , visada pasisakęs prieš Lietuvos nepriklausomybę ,dabar gyvenąs ,be jokių sentimentų Lietuvai, Anglijoje , yra daug brangesnis lietuvis Lietuvai negu koks lietuvybės puoselėtojas lietuvių etninėse žemėse . Iš tos lietuvybės gaunantis nebent nemalonumus . Bet jam tai yra brangi LIETUVA , nors ir už Lietuvos Valstybės ribų. Na taip jis gi antrarūšis …. ir namuose …..ir Lietuvai . Neišsaugosit Jūs ,su tokiu požiūriu , Lietuvos. Neišsaugosit . Tapsite teritoriniu vienetu . Ir nesvarbu kieno-ES, Lenkijos , Rusijos, Kinijos ar dar kieno.

     • tikras lietuvis:

      Nereikia tų politikierių triedalų: juos visus dera sukišti į kalėjimus už tokius “pasiūlymus”, o tvarka turi būti sugriežtinta: arba tu Lietuvos pilietis, arba ne – nesvarbu kada išvykai, nei kas tavo protėviai.
      Jei nori dirbti Lietuvai – prašom, būk lietuviu – gyvenk Lietuvoje, jei nenori būti lietuviu, tai viso gero.
      Dvigubais gali būti tik Lietuvos šnipai ir niekas daugiau, bet kiek jų yra? Tikrai nedaug.
      o visiems kitiems pasirinkimas vienas: arba arba.

      • Lamatas:

       Bet šnipai , tikiuosi, bent jau oficialiai , neatsisako pilietybės . O jei ir atsisako , tai yra “kas žino” , jog tai tik akių mulkinimas.

       • tikras lietuvis:

        Gal nesupratai – aš kalbu apie šnipus, kurie dirba Lietuvai.
        Apie jų Lietuvos pilietybę kitos šalys nežino.

        • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

         As cia vel matau Lietuvos rusa, pasivadinusi “tikru lietuviu” ir gasdintuva, tai yra visiskai be morales asmuo, vel reiskiasi taip, kaip nenaudinga lietuviams. Tai aisku suprantama, nes tas pozicijas desto ne lietuvis, o Lietuvos rusas. Dalykines diskusijos su sia persona netikslingos.

         • et:

          gal nepersistenkit, Joni. Juk apie jo rusiškumą tik iš jo komentarų delfyje ir težinot. Negi kitaip?
          Be to, jei žmogus laiko save Lietuvos piliečiu, kaip Smoryginas, jis ir yra Lietuvos pilietis. Ir netgi gali būti kur kas lojalesnis už daugelį lietuvių.

          • tikras lietuvis:

           Įdomu būtų sužinoti, kokie tie mano komentarai – “rusiški”? 🙂
           Gal jūs, probanditiniai elementai ir žydšaudčių – pokario banditų atstovai, pabandykit savo vepezones sukonkretinti?
           Ar jau visiški glušai esat – net to padaryti nesugebėsit? 😉

          • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

           Atsakymas tamstai yra aiskiai isdestytas pacio “tikro lietuvio” zemiau. Jam Lietuvos partizanai yra probanditiski elementai. Ar tamstai reikia dar daugiau irodymu? Tai mano teiginys apie tai, kad “tikras lietuvis” yra Lietuvos rusas yra paremtas JO PACIO prisipazinimu komentatoriams. Ta as atsimenu, nes savo akimis perskaiciau, o kad tai tiesa…. irodo jo komentarai. INTERESAI AISKIAI ANTILIETUVISKI, ANTIVALSTYBINIAI! Tikiu svetai tuo, kad jis net to nesugeba suprasti.

          • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

           O as diskutuoju ne apie Smorygina, o apie ponas “tikra lietuvi”, kuris yra Lietuvos rusas, o jo nikas yra diversanto mastysenai budingas.

          • tikras lietuvis:

           Ką vėl privepezojai?
           Jei būtum mokslų daktaras, tai skirtum partizanus nuo banditų, bet kadangi juo nesi, tai ir supratimo apie tai neturi.

        • Lamatas:

         supratau…. ir visa tai juokais , nes tai tikrai nėra svarstytinas atvejis . Čia manau veikia tarnybinės instrukcijos.

    • dzūkas:

     Komentatoriui “et” : isvykę iš Lietuvos socialistinės respublikos negalėjo būti Lietuvos piliečiais, nes tada dar Lietuvos nebuvo. Tais laikais išvykę turėjo būti TSRS piliečiais. O skirstymas emigravusių į ES ir NATO valstybes ,bei į visus kitus ,be abejo, yra žmonių skaldymas ir kiršinimas.

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Pilnai pritariu, tai tautos skaldymas ir tas pasiulymas suformuoluotas pagal kosmopolitinius kritierijus. Tikslas ir yra suskaldyti ir susilpninti Lietuvos valstybe.

    • tikras lietuvis:

     Žodis pilnai šioje situacijoje yra rusicizmas.
     Gal tu koks rasiejinis šnipas? 🙂

    • et:

     Pons Ramanauskai, ar nemanot, kad prisidėdamas prie kampanijos prieš Lietuvos Prezidntę ir pats kenkiat bei silpninat Lietuvą? Mačiau jus tame “Lietuvos sąrašo” sąraše. Patriotai, mat atsirado. Akis prasikrapštykit ir nesileiskit taip lengvai manipuliuojami žydochazarų samdomų žurnalistų, tokių kaip Rūta Janutienė, Čyvas ir kt. Atrodot kaip protingas žmogus, bet va pasakė kažkas eik su mase ir einat kaip klusni avelė į skerdyklą.

     Ką tik pažiūrėjau Janutienės užsakomąją laidą per Lietuvos Ryto televiziją. Lietuvos rytą buvo nusipirkęs Antonovas, kuris kaltinamas net Maskvoj mafijos nusikaltimais. Šios laidos rėmėjas – Maks and Spencer. Kaip manot, kam ši firminė monopolinė parduotuvė priklauso? Neįdomu? Ogi tokiam žydochazarui pavarde Green. O kas remia, t.y. perka laidą, pagal to muziką ir šokama. Matyt ponui Greenui labai nepatiktų, jei mūsų Prezidentė imtų vadovauti Europos Sąjungai. Tokiems nereikia tokių vadovų, kurie sukčius kiaurai permato ir tvarkas įvedinėja.

     • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

      Ponas et, atsikurianti Lietuva dar neturejo SAVO prezidento, visi PASTATYTI! Lietuva tik turejo sansa tureti savo vilties prezidenta Stasi Lozoraiti…. taciau brazausko ir adamkaus pastangomis…. buvo pralaimeta!
      Janutiene, bukite ramus, man tikrai nediriguoja. Gal is isores ji ir grazi kai kam, taciau jos dvasine busena…. slyksciau nebuna.
      Belieka tik stebetis tamsta… ziurai Lietuvos i rytus televizija, gal net diversantu laikrasti Lietuva i rytus skaitai? Gal esi isleides keleta lietuvisku centu ji nusipirkti? Tai tada tais centais pardavei Lietuva! Man neuzsimink apie ta diversantu laikrasti.

   • tikras lietuvis:

    Lietuviai kaip tauta gyvena TIK Lietuvoje.
    Už Lietuvos ribų gali būti TIK lietuvių kilmės žmonių, kurie arba pereis į kitas tautas, arba grįš į Lietuvą ir bus lietuviu, nes Lietuva = lietuviai, o lietuviai = Lietuva.
    Nebus Lietuvos, nebus ir lietuvių.
    Visi tie pasiūlymai dėl dvigubos pilietybės veda prie to, kad Lietuva neišlaikys tradicinės lietuvių kilmės asmenų absoliučios persvaros Lietuvoje, kuo yra laiduojamas lietuvių kaip tautos nuolatinis atsinaujinimas natūraliu keliu.

 3. tikras lietuvis:

  Šitas pasiūlymas išplėstų dvigubų piliečių skaičių iki visų gyventojų.

 4. tikras lietuvis:

  Jei kas norės grįžti, tai prašom.
  Kol negrįžęs, tol joks lietuvis.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Rusas nurodineja kas turi buti lietuviu! Cia jau kitaip nei uzangazuotu pridurku nepavadinsi.

   • tikras lietuvis:

    Daryk kakarynę, nevisproti.
    Kol dar nevėlu. 😉

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     “tikras lietuvis” raso: “tikras lietuvis: 2013 04 24 21:22
     Įdomu būtų sužinoti, kokie tie mano komentarai – “rusiški”?
     Gal jūs, probanditiniai elementai ir žydšaudčių – pokario banditų atstovai, pabandykit savo vepezones sukonkretinti?
     Ar jau visiški glušai esat – net to padaryti nesugebėsit? ”
     Atsakymas “tikram lietuviui” konkreciai: Va sis tamstos komentaras yra stribiskai rusiskas. Pats gal to jau ir niekada nesugebesi suprasti. Taigi svarbu yra tai, kad esi isryskintas ir veiki kaip kgbistu nusamdytas. Tas nereiskia, kad esi nusamdytas…. durniams kgbistai pinigu nesvaisto. Taciau tamtos isitikinimai apie probanditinius elementus ir zydsaudzius atitinka ne vien bolsevikine, komunistine, rusika propaganda, taciau ir nacistine propaganda. Tamstai Lietuvos partizanai yra probanditiniai elementai!!!! Cia tiesiog nera ka pridurti pridurkui!

   • tikras lietuvis:

    Jonas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia avį, pavardė Ramanauskas yra tarptautinė, kilusi iš čigonų pavadinimo Romala, dar pridėkime, kad tas asmuo pagal savo žinių lygį negali būti daktaru, kaip, kad rašosi – nebent šundaktariu.
    Taigi: šundaktaris avinas iš čigonų. 🙂

 5. dzūkas:

  Konstitucijos nuostatų keitimas dėl pilietybės yra blogis, bet konservatorių variantas aišku mažesnis blogis. Tokių nuostatų priėmimas bent užkirstų kelią Lenkijos ir Rusijos pilietybių dalijimui Lietuvos piliečiams gyvenantiems Lietuvoje (tai ir yra didžiausia grėsmė dvigubos pilietybės). Juk dvigubais piliečiais galėtų tapti tik nuolatiniam gyvenimui išvykę emigrantai.

 6. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “„Niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis, išskyrus Lietuvos Respublikos pilietį nuo gimimo, emigravusį į Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybę narę ir įgijusį jos pilietybę, taip pat kitais įstatymo numatytais atskirais atvejais.“”

  ——————

  Lipama lygiai ant to pacio “atskirais atvejais” greblio!!! Kaip zinia, KT isaiskino….( suprantamai neteisingai), kad atskiri atvejai = retoms isimtims. Ta isaiskinima padare tas, kad gyne pedofilija, tai e.kuris. Taigi NIEKO NAUJO. Vel tie atskiri atvejai liko. Vel pamirsti Lietuviai lietuvoje ir uzsienyje!!! Taigi Paulauskas suorganizavo AFERA, TS-LDK ta afera siekia kitaip ITVIRTINTI. Politinio bankroto Seimas su 80 leliuku. Ka gi jie daro? Jie siekia pritraukti rinkejus prie urnu, kad ponia Grybauskaite vel butu isrinkta. Stai ir visa AFERA.

 7. Nepolitikas:

  TS-LKD yra kolaboravusį partija, tai nieko naujo. Kas šeria – tam dirba. Akivaizdu, kad dvigubos pilietybės negali būti. Konstitucija nustato : „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Atskyras atvejąs, tai kada reikia užtikrinti atitinkamo kitos valstybės piliečio teisinę apsaugą Lietuvos Valstybės vardu. Tai yra Valstybės (Tautos) garantija. Vienaip, ar kitaip tai turi būti iš „anksto numatyti atvejai“. Na pavyzdžiui, rusas kuris pasiruošęs perduoti(ar padėti gauti) esminius Lietuvai dokumentus, atlikti tam tikrus žygius ir t.t., bet jam reikia valstybės garantijos- lietuviško pasą sau, savo šeimai. Tada Prezidentas kartu su „saugumiečiais“ slaptai nagrinėjo šį klausimą. Tačiau kriterijai turi būti aiškiai ir vienareikšmiškai išdėstyti įstatyme. Slaptas yra tik asmuo, prašantis garantijų. O kada valdžios protas „nesugalvoja“ kriterijus, arba valstybė nėra nepriklausoma(nėra „užsienio politikos“), tada prasideda spekuliacijos ir eilinis ažiotažas. Tai akivaizdu – LR Konstituciją keisti nereikia.

 8. Ir kas čia vis bando “nusukti Lietuvybės vežimą iš tiesaus kelio į kreivus šunkelius”?

  Turi būti įteisinta ne kažkokia “keliaguba” pilietybė, o “Lietuvio pažymėjimas” – kuris labai aiškiai teisiškai pažymėtų, kad jo turėtojas yra Lietuvis, o ne koks nors lenkas, rusas, žydas ar čigonas, kuris pats ar jo kokie tai protėviai kažkada praslinko per Lietuvą, besibastydami po pasaulį ir ieškodami geresnio gyvenimo.

  Lietuvių Tauta sukūrė Nepriklausomą Lietuvos Valstybę, o 20 amžiuje tris kartus (1918 m. vasario 16 d., 1941 m. birželio 23 d. ir 1990 m. kovo 11 d.) atkūrė šią Nepriklausomybę tam, kad garantuotų Lietuvybės klestėjimą Lietuvių Tautos Valstybėje, Lietuvių istorinėse-etninėse žemėse bei išeivijoje.

  Ir tai padarė ne kokie nors betaučiai kosmopolitai, o būtent Lietuvių nacionalistai.

  Todėl, jei esi Lietuvis, kalbi lietuviškai ir niekada nenusikaltai Tėvynei Lietuvai – gauni Lietuvio pažymėjimą – prie savo jau turimos pilietybės ar pilietybių – ir laisvai važinėji į Lietuvą, gyveni čia, mokaisi, dirbi….

  Tačiau tie, kas niekina Lietuvybę, propaguoja nutautėjimą ir Nepriklausomybės praradimą, turi būti teisiami kaip valstybiniai nusikaltėliai – Tautos ir Valstybės išdavikai.

  Lietuvių Tauta ne tam sukūrė savo Nepriklausomą Valstybę, kad po ją bastytųsi visokiausi pasauliniai valkatos-kosmopolitai su keliagubomis Lenkijos – Izraelio – JAV – Rusijos ir pan. pilietybėmis.

 9. Lamatas:

  Nesuprantu , ar jie teisininkų neturi , ar tik bukas noras įteisinti Lietuvos priešus Lietuvos piliečiais. Pirmiausia nuo to tikrai sumažės žmonių , kuriuos galima laikyti Lietuvos žmonėmis pagal pilietybę, nes visi įsigijusieji ” prestižines ” vakarų pilietybes , pirmiausia bus tų šalių piliečiais . Kita vertus , Lietuvos ” lenkai” gan greitai taps pirmiausia Lenkijos piliečiais . Na čia jei apsiriboti diskriminacinių ” vakarų” įstatymo variantu . Arba dar koks šimtas su kaupu tūkstančių taps pirmiausia Rusijos piliečiais .
  Beje , o jei tie ….” emigravusį į Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybę narę ir įgijusį jos pilietybę,”… grįžtu į Lietuvą , jiems Lietuvos pilietybė bus atimama ? Nes jie vargu ar atsisakys garbingos vakarų pilietybės , bet tuo pačiu jau nebebūs “emigravęs”.

 10. kaunietis:

  Visu atveju kada galima suteikti užsieniečiui ar Lietuviui neturinčiam Lietuvos pilietybes neaprašysi, tai tiesiog labai sunku viska numatyti ir aprašyti. Reikia nustatyti limita pvz: 2 arba 3 pilietybes per metus. Toks skaičius niekaip neįtakos Lietuvos piliečiu sudėties. Bet automatiškai dalinti pilietybe i kaire ir i dešine visiška nesąmone ir Lietuvos naikinimas! o ka reiškia: “….emigravusį į Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybę narę ir įgijusį jos pilietybę, taip pat kitais įstatymo numatytais atskirais atvejais.”? Po tokiu sakiniu galima pilietybe dalinti bet kam:(

 11. jo:

  Pats dvigubos pilietybės atvejis iš principo pagal pilietybės sąvokos esmę gali būti tik atskiras, retas, išimtinis, kaip dabar ir nustato Lietuvos Konstitucija. Todėl nenuostabu, kad bet kokie bandymai suformuluoti “gerą” konstitucijos pakeitimą yra nevykę, turi spragų ir logikos defektų. Teisingai jau paminėjo Lamatas, kad tampa neaišku kaip bus elgiamasi su grįžusiu “emigrantu” – ar jam bus leidžiama turėti “dvigubą” pilietybę, kais jau – ne emigrantas? O kaip bus su triguba arba keturguba pilietybe, jei tas pilietis migruos daug ir įgys kelių ES ir NATO valstybių pilietybes? Keista Konstitucijoje prisirišti prie tarptautinių organizacijų, kurių narių sudėtis gali keistis: jei LR pilietis taps dvigubu, o po to ta šalis išstos iš ES/NATO, tai tada reikės peržiūrėti to piliečio pilietybę? O jeigu pilietis tapęs kitos šalies piliečiu neteks LR pilietybės, o po to ta šalis įstos į ES/NATO, tai tada reikės atstatyti jam Lietuvos pilietybę?

  Be to, kam iš viso būtina įgyti kitos ES valstybės pilietybę, jei ES šalių piliečiai automatiškai laikomi ir ES piliečiais. Tokia nuostata ES buvo priimta būtent tam, kad šalių piliečiai nesusidurtų su kliūtimis migruodami iš vienos ES valstybės į kitą. Todėl pats sumanymas kitoje ES šalyje reikalauti dvigubos pilietybės kažkodėl užmiršta tą bendrą ES pilietybės sumanymą. Kodėl tada nereikalaujame trigubos, keturgubos? Gal tada iš karto kalbėkime apie dvidešimtseptyngubą pilietybę, kad neapribotume lietuvių migracijos galimybių?

  Jokių dvigubų, nei penkiagubų pilietybių neturi būti ir nereikia. Lietuvos pilietis gali gyventi užsienio šalyje išlikdamas Lietuvos piliečiu ir neimdamas svetimų pilietybių. Vienam per partijas lakstančiam perėjūnui šio klausimo kėlimas tėra tik būdas būti pastebėtam ir turėti temą reikštis pvz. prezidento rinkimuose. Įpirštame referendume reikia sąmoningai nedalyvauti, t.y. atėjus į rinkimus imti tik rinkimų biuletenį, o referendumo biuletenio neimti ir referendumo rinkėjų sąraše nepasirašyti, o tik užbraukti brūkšnį. Tada toks referendumas nesurinks kvorumo ir bus neįvykęs.

  • Lamatas:

   Pritariu . Pridėsiu – čia vyksta bandymas “išdurti ” Lietuvos Konstituciją . Kad per jos spragas būtų galima nieko nebepaisyti. Bandymas galutinai sunaikinti Lietuvą , sugriaunant teisinį pagrindą- KONSTITUCIJĄ.O toliau jau chaosas ir niekieno teritorija , kurią galima pajungti kitos šalies jurisdikcijai . Sakys -ten gyveno laukiniai žmonės , be jokių įstatymų …. ir bus teisūs.

   • tikras lietuvis:

    “Ir bus teisūs”, nes istoriją rašo nugalėtojai (jei jie užims šią teritoriją, tai ir bus tie nugalėtojai, o Lietuvos ir lietuvių vardas išrūks kaip dūmai, neblaškomi vėjo.
    Šito jie, svolačiai, siekia. 😉
    Jakobinai už tai pjaudavo su dalgiais galvas ir aš jiems už tai pretenzijų tikrai nereikšiu. 🙂

 12. Kažin:

  TS-LKD siūloma formuluotė yra atskiras atvejis, kuris gali būti nustatytas Pilietybės įstatyme, taigi tam keisti Konstituciją nėra būtina – referendumas nereikalingas.
  Vietoje siūlomo TS-LKD siūlau tokią formuluotę:
  „Lietuvos Respublikos pilietis nuo gimimo gali būti kartu ir kitos šalies pilietis, kai jis yra emigravęs ir įgijęs tos šalies pilietybę, išskyrus šalis, turėjusias valstybinius ryšius su Lietuva “.
  Ši formuluotė taip pat laikytina atskiru atveju, nustatytinu Pilietybės įstatyme.

  • tikras lietuvis:

   Nėra piliečių nuo gimimo, nes 18 – os metų sukakęs jis gali Lietuvos piliečio pasą imti arba jo atsisakyti.

   • Kažin:

    Ką čia “balamūtini” teisėje nenutuokdamas nė bū, nė me, antai Konstitucijoje (12 str.) aiškiausiai pasakyta – “pilietybė įgijama gimstant”.
    Baisiai nekultūringai elgiesi…

    • tikras lietuvis:

     Maža kas ten landsbergininkų įrašyta, bet pasą pasiimti gali arba gali ir neimti, po ko liktum be Lietuvos pilietybės.
     Dašuto?

     • tikras lietuvis:

      Paaiškinsiu tau, kaip neturinčiam supratimo apie teisę, apie pilietybės įgijimo būdus:
      1. vienas yra toks, kada tau pilietybė yra siūloma, nes tu čia gimei;
      2. kitas yra natūralizacijos būdu, kada niekas tau pilietybės nesiūlo, bet tu pats jos prašai, išgyvenęs tam tikrą skaičių metų bei atlikęs kitas procedūras.
      Bet automatiško pilietybės suteikimo nėra.
      Netgi mažiems vaikams, kuriems, išvykstant į užsienį, yra išrašomi pasai, pilietybės faktiškai nėra – tik juos tais pasais prikabina prie tėvų, nes kitos galimybės nėra. Ir jei toks vaikas, užaugęs iki 18m., sumąstys imti kitos šalies pilietybę (dažniausiai taip ir įvyksta), tai tik tada jis ir taps tikru piliečiu, nes pilietis turi teises ir pareigas, o mažam vaikui to nepritaikysi, nes jie tėra tik tėvų priklausiniai.

 13. Karys:

  Nepritariu jokioms dviguboms pilietybėms. Taškas.

 14. Reimundas:

  Ar kam iš emigravusių per prievartą buvo atimta Lietuvos pilietybė,patys atsisakė,o dabar nori tik teisės balsuoti,lemti šalies piliečių gyvenimą,patys neprisiimdami jokių piliečio pareigų ,gudruoliai,boikotuoti kgbisto sūnelio pasiūlas konstitucijai ,jokių dvigubų-Tėvynė kaip motina-viena,jei pamotė saldesnė-kam tada atstumtoji motina reikalinga,matomai nauda kvepia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *