Turėtų sumažėti vagonėlių saugomose teritorijose (1)

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Patvirtintas saugomose teritorijose neteisėtai pastatytų, laikomų ar naudojamų vagonėlių ar kitų kilnojamųjų objektų arba įrenginių priverstinio nuvežimo tvarkos aprašas. Atsižvelgiant į tai, kad priverstinis kilnojamojo objekto nutempimas jo savininkui kainuos nemažai, rekomenduojame visiems asmenims, laikantiems kilnojamus objektus saugomose teritorijose suskubti ir patiems pašalinti šiuos objektus.

Ši tvarka nustato „vagonėlių ir kitų kilnojamųjų objektų ar įrenginių, kurie neteisėtai pastatyti valstybiniuose parkuose, valstybiniuose ir biosferos rezervatuose ir jų buferinės apsaugos zonose, valstybiniuose draustiniuose, biosferos poligonuose, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose, genetiniuose ir atkuriamuosiuose sklypuose, gamtos paveldo objektų teritorijose ir naudojami apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui ar kitiems tikslams, priverstinio nuvežimo, saugojimo ir grąžinimo sąlygas“.

Kilnojamas objektas pagal šį tvarkos aprašą tai mobilusis namelis, konteineris, nebenaudojama transporto priemonė ar kitas objektas, atitinkantis Civilinio kodekso 4.2 straipnsio 3 dalyje nurodytus kilnojamojo daikto požymius ir naudojamas laikinai gyventi, nakvynės, maitinimo ar kitiems tikslams.

Kaip nustatyta Administracinių teisės aktų pažeidimų kodekso 76 straipsnyje numatyta, kad „Saugomų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas neteisėtai pastatant, laikant ar naudojant apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui ar kitiems tikslams vagonėlius ar kitus kilnojamuosius objektus arba įrenginius užtraukia baudą piliečiams nuo penkių šimtų iki dviejų tūkstančių litų ir pareigūnams – nuo vieno tūkstančio iki keturių tūkstančių litų.

Be to, surašius administracinių teisės aktų pažeidimo protokolą kilnojamojo objekto savininkas bus įpareigojamas per 2 mėnesius pašalinti kilnojamąjį namelį. Jeigu savininkas pats per nurodytą laiką nepašalins kilnojamojo objekto, saugomų teritorijų pareigūnai tvarkos apraše nustatyta tvarka organizuos priverstinį tokio objekto nuvežimą ir saugojimą specialioje aikštelėje. Svarbu tai, kad visus kaštus, patirtus nuvežant ir saugant kilnojamąjį objektą, bus išieškomi iš šio objekto savininko. Kilnojamojo objekto nuvežimas ir saugojimas 1 metus gali kainuoti iki 17 000 Lt.

Detaliai su patvirtinta nauja Saugomose teritorijose neteisėtai pastatytų, laikomų ar naudojamų vagonėlių ar kitų kilnojamųjų objektų arba įrenginių priverstinio nuvežimo tvarka galite susipažinti čia .

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: