Pirmadienis, 18 sausio, 2021
  • Apie Alkas.lt
  • Renginiai
    • Paskaitos
    • Seminarai
    • Konferencijos
    • Šventės
    • Koncertai, vakaronės, pasilinksminimai
    • Parodos
    • Kiti renginiai
  • Skelbimai
    • Ieško
    • Siūlo
    • Konkursai
  • Žaidimai
  • Radijas
  • Nuorodos
    • Pradžia
  • Reklama
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nugalėtojai

www.alkas.lt
2013 04 15 10:43
0
0
SHARES
Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nugalėtojai

mokiniai_nugaletojai mokslininkaiPaskelbti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojai.

Šio konkurso laimėtojais tapo:
Akvilė Gintautaitė ir Eglė Stonkutė, Palangos senosios gimnazijos 12 kl. mokinės, už darbą „Pjuvenų kaip sorbentų panaudojimas švino jonams pašalinti iš užteršto vandens“ (vadovė Danguolė Baranauskienė). Darbo tikslas − išsiaiškinti pjuvenų kaip sorbentų panaudojimo švino jonų šalinimui iš užteršto vandens galimybes. Atlikus tyrimus nustatyta, jog geriausiomis sorbcinėmis savybėmis pasižymi mišrios pjuvenos, kurių sudėtyje yra minkštos medienos, dėl blogesnių sorbcinių savybių reikėtų vengti spygliuočių medžių pjuvenų.

Agnė Gudaitė, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos 12 kl. mokinė, už darbą „Ar girnelės forma turi įtakos girnelės kremzlės sudilimui“ (vadovas prof. Rimtautas Gudas). Remiantis šio darbo rezultatais galima teigti, kad kelio sąnario kremzlės susidėvėjimas randamas labiausiai atraminėse kelio sąnario zonose ir yra dažnas reiškinys tarp sveikų žmonių, o pradinių kelio sąnario kremzlės susidėvėjimo stadijų žmonės nejaučia. Vyresniems nei 35 metų amžiaus žmonėms statistiškai reikšmingai dažniau nei jaunesniems nustatoma kelio sąnario kremzlės pažeidimų ir apibendrinant galima teigti, jog didėjant žmonių metų skaičiui, daugėja ir kelio sąnario kremzlės susidėvėjimo atvejų, tačiau didesnis nei vidutinis fizinioaktyvumo lygis neturi neigiamos įtakos kelio sąnario kremzlės susidėvėjimui.

Edvinas Misiukevičius, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos 12 kl. mokinys, už darbą „Viendienių (Hemerocallis) selekcija ir sėjinukų auginimas patalpoje“ (vadovė Rita Urbanavičienė). Remiantis darbo rezultatais išvestas viendienės sėjinukas, išbandytas naujas sėklų daiginimo būdas.

Šių darbų autoriai rugsėjo 21 – 26 d. atstovaus Lietuvą Prahoje (Čekija) vyksiančiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse. Juos vertins komisija, sudaryta iš įvairių šalių mokslininkų. Bus vertinamas pateikto projekto originalumas, kūrybiškumas, moksliškumas, atlikimo metodika, savarankiškumas, praktinis idėjų realizavimas, vizualinis stendo apiforminimas, dalyvio pasirengimas diskusijai, savo darbo pristatymas vertinimo komisijai.

Konkurso laimėtojais taip pat tapo: Pijus Žagrakalys ir Simonas Pranys, Šiaulių J.Janonio gimnazijos 10 kl. mokiniai, už darbą „Žemųjų dažnių virpesių įtaka sėklų dygimui ir augalo vegetacijai“(vadovė Valentina Rakužienė), Aurėja Bačinskaitė, Kauno moksleivių aplinkotyros centro 11 kl. mokinė, už darbą „Kvietinės duonos technologija pritaikant paprastąją garšvą duonos gamybai ir mikrobiologinei saugai padidinti“ (vadovė Jolanta Šernienė).

„Jūs gebate tyrinėti ir įžvelgti sąsajas, atkakliai ieškote mokslo tiesos. Skaitydami mokslinę literatūrą, eksperimentuodami jūs lavinate kritinį mąstymą, kūrybingumą, kruopštumą, ugdote intelektą ir intuiciją, drąsiai keliate naujas idėjas ir jas realizuojate, – sveikindama konkurso dalyvius sakė švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė. – Ypatingą padėką noriu pareikšti mokytojams, mokslininkams, ekspertams. Nežinia, ar tiek jaunų žmonių ryžtųsi priimti nelengvo mokslinio tiriamojo darbo iššūkį, jei ne jų mokytojai, gebantys įžvelgti savo ugdytinių polinkius, jiems padėti ir mokslininkai, paskatinantys kūrybai.“

Konkursui 174 mokiniai pateikė 114 mokslinių tiriamųjų darbų. Mokiniai gilinosi, eksperimentavo, atliko tyrimus fizikos, astronomijos, chemijos, biologijos, inžinerijos, informatikos, technologijų, socialinių ir kitų mokslų srityse. 20 geriausių darbų pateko į baigiamąjį turą.

Darbus vertino įvairių mokslo sričių ekspertų komisijos. Savo atliktus tyrimus komisijai stendiniais pranešimais pristatė ir patys dalyviai. Vertinant buvo atsižvelgiama į jų moksliškumą, originalumą, darbo tęstinumą, atlikimo metodiką, savarankiškumą, praktinę naudą, modelių, maketų, lentelių, grafikų estetinį vaizdą.

Užpernai Helsinkyje vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Povilas Kavaliauskas iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos už mokslinį darbą apie musių pernešamas ligas tapo absoliučiai geriausiu ES jaunuoju mokslininku.

Lietuvos mokiniai Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvauja nuo 1996 m. Europos Komisija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, mokslo bendruomenę priartinti prie visos visuomenės, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi mokslu, konkursą organizuoja nuo 1989 m. Jame gali dalyvauti 15-20 amžiaus jaunieji mokslininkai.

Susiję straipsniai:

  1. Kaliningrade paskelbti konkurso, skirto K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, nugalėtojai
  2. Apdovanoti konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojai
  3. Seime apdovanoti pirmojo moksleivių kūrybinio konkurso „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“ laureatai
  4. Tomas Mrazauskas Leipcige pelnė prestižinį tarptautinio knygos meno konkurso apdovanojimą
  5. Ekonomikos konkurencingumo iššūkiams spręsti pasitelktos jungtinės mokslininkų pajėgos
  6. Apdovanoti žodinės istorijos projektų konkurso laureatai
  7. Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada vyks Vilniuje
  8. Švietimo ir mokslo ministerija įvardina savo vedamos politikos pasekmes
  9. Lietuvos mokiniai iš tarptautinės jaunimo gamtos mokslų olimpiados grįžta su bronzos medaliais
  10. Internete vyks paskaita-diskusija „Muziejai ir bibliotekos kaip įtraukiančios mokymosi erdvės“
  11. Moksleivių laboratorija – daugiau galimybių įdomiai mokytis
  12. Lietuvos komanda Baltijos šalių informatikos olimpiadoje iškovojo medalius
  13. Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose pradedami mokinių mainai
  14. KTU vyksiančioje „Tyrėjų naktyje“ – per 100 užsiėmimų, paskaitų ir ekspozicijų
  15. Pirmą kartą Lietuvoje pradedama kūrybiško mokymosi programa „Pokyčių mokyklos“
  16. D.Grybauskaitė: Geras mokytojas – visam gyvenimui
  17. 2013 m. Tarptautinė astronomijos olimpiada vyks Lietuvoje
  18. Tarptautinėje mokinių astronomijos olimpiadoje Lietuvos komanda pelnė medalį
  19. Naujoji karta verčia keisti požiūrį į ugdymą
  20. Pristatyti tarptautinių ekspertų siūlymai dėl Lietuvos ateities mokslo, studijų ir inovacijų prioritetų nustatymo
  21. LMT kviečia siūlyti nacionalinės svarbos mokslinių tyrimų temas nacionalinėms mokslo programoms
  22. Kas skatina paauglius rinkti šiukšles, taisyti duobes ir rūpintis senoliais?
  23. Apdovanoti Dr. J.P.Kazicko moksleivių kompiuterininkų konkursų laureatai (nuotraukos)
  24. VGTU mokslininkams skirtas Amerikos statybos inžinierių sąjungos apdovanojimas
  25. Paskirtos mokslo premijos 3 užsienio lietuviams
  26. Trims lietuvių kilmės mokslininkams bus įteiktos mokslo premijos
  27. Raudondvaryje susitiks Baltijos šalių Prezidentai
  28. Čiurlionis, šviesa ir matematika
  29. V. Rutkūnas. Mokykla pakils, ar palaidos save?
  30. Jubiliejinėje turizmo parodoje Maskvoje – netikėtas Lietuvos įvertinimas

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių

Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių

2021 01 18
Vilniaus trumpametrazių filmų varžytuvės | rengėjų nuotr.

Paskelbti geriausi Vilniaus tarptautinių trumpųjų filmų varžytuvių filmai

2021 01 18
Aptartos priemonės, kaip Baltarusijos įmonėms perkelti verslą į Lietuvą

Aptartos priemonės, kaip Baltarusijos įmonėms perkelti verslą į Lietuvą

2021 01 14
Dainius Razauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

D. Razauskas. Arba Lietuva, arba „lotyniško pagrindo“ asmenvardžiai

2021 01 14
Šalčininkiečiai minės Laisvės gynėjų dieną | rengėjų nuotr.

Laisvės gynėjų dienos 30-osioms metinėms įrašyta bendra gudų ir lietuvių giesmė (video)

2021 01 13
„Mokslo sriuba“: apie klimato kaitą

Kaip Lietuvoje suvokiama klimato kaita?

2021 01 13
Apie 1936-1937 m. Nemajūnai Lazdijų raj. | autorės nuotr.

I. Raščiuvienė. Neužmiršti…

2021 01 12
Egzaminų baimė. Kaip ją įveikti?

Pateikti siūlymai dėl brandos egzaminų rengimo

2021 01 09
Simonas Gentvilas | twiter.com nuotr.

S. Gentvilas: Už netinkamai tvarkomas nuotekas Lietuvai gresia šimtamilijoninės EK baudos

2021 01 08
Šiuolaikinio mokslininko paveikslas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Seimas pradėjo svarstymus dėl mokslininkų valstybinių pensijų

2021 01 07
Rodyti daugiau

Naujienos

Ryanair | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

Airijos pigių skrydžių bendrovė stabdo skrydžius iš Vilniaus ir Palangos

2021 01 18
Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių
Gamta ir žmogus

Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių

2021 01 18
Mažinami mokesčiai už paveldimą ar dovanojamą turtą
Lietuvoje

Savarankiškai dirbantys gyventojai „Sodros“ išmokų gali sulaukti greičiau

2021 01 18
Oro kokybės tyrimo stotys | am.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

Nustatytas padidėjęs oro užterštumas visoje šalyje

2021 01 18

Nuomonių ratas

Marius Kundrotas | asmeninė nuotr.
Lietuvos kelias

M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė

2021 01 18
Žemės ūkis | zum.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

A. Miceikienė. Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

2021 01 17
Klaipėdos krašto savanorių armijos kariai, 1923 m., Klaipeda | LCVA. P-6603 nuotr.
Istorija

I. Meškauskas. Užmirštieji šaukiasi teisingumo ir atminimo

2021 01 15
M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
Akiračiai

M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?

2021 01 15

Kultūra

Vilniaus trumpametrazių filmų varžytuvės | rengėjų nuotr.
Kultūra

Paskelbti geriausi Vilniaus tarptautinių trumpųjų filmų varžytuvių filmai

2021 01 18
Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės (nuotraukos)
Istorija

Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės (nuotraukos)

2021 01 17
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines (video)
Kultūra

Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines (video)

2021 01 17
Tyrimas: skaitmeninė karta kultūrai neabejinga, muziejuose lankosi kas antras
Kultūra

Tyrimas: skaitmeninė karta kultūrai neabejinga, muziejuose lankosi kas antras

2021 01 17

Visuomenė

Mažinami mokesčiai už paveldimą ar dovanojamą turtą
Lietuvoje

Savarankiškai dirbantys gyventojai „Sodros“ išmokų gali sulaukti greičiau

2021 01 18
Prezidentas: turime stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms
Lietuvoje

Prezidentas: turime stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms

2021 01 18
Asta Korinth | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Lietuvoje

Pasaulio lietuviai į prasidėjusius metus žvelgia su naujomis viltimis (video)

2021 01 18
Druskininkų užkardos pasieniečiai neįsileido dar vieno motociklininko iš Rusijos
Lietuvoje

Užsienio reikalų ministerija siūlo F. Kirkorovo neįleisti į Lietuvą

2021 01 18

Gamta ir žmogus

Ryanair | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

Airijos pigių skrydžių bendrovė stabdo skrydžius iš Vilniaus ir Palangos

2021 01 18
Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių
Gamta ir žmogus

Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių

2021 01 18
Oro kokybės tyrimo stotys | am.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

Nustatytas padidėjęs oro užterštumas visoje šalyje

2021 01 18
Gaisras | S. Dailidės nuotr.
Gamta ir ekologija

Dėl gaisrų grėsmės iki kovo vidurio Kuršių nerijoje bus kertamos brandžios kalninės pušys

2021 01 18

Mokslas

Žemės ūkis | zum.lt nuotr.
Gamta ir ekologija

A. Miceikienė. Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

2021 01 17
Lietuvos mokslų akademijos gimtadienis
Istorija

Lietuvos mokslų akademijos gimtadienis

2021 01 16
Ar planšetė gali atstoti kompiuterį?
Lietuvoje

Ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

2021 01 16
Dalai Lama: Dabar mums vien maldos nepadės
Gamta ir žmogus

Dalai Lama: Dabar mums vien maldos nepadės

2021 01 15

Skaitiniai

L. Milčius. Neužmiršti
Grožinė kūryba

L. Milčius. Neužmiršti

2021 01 13
Apie 1936-1937 m. Nemajūnai Lazdijų raj. | autorės nuotr.
Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos

I. Raščiuvienė. Neužmiršti…

2021 01 12
R. Jasukaitienė. Gal vėl ateina laikas tautiškumui?
Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos

R. Jasukaitienė. Gal vėl ateina laikas tautiškumui?

2021 01 10
A. Butleris. Kur pasibaigia šviesa
Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos

A. Butleris. Kur pasibaigia šviesa

2021 01 01

Saulės skaitiniai

D. Vyčinienė. 1991-ųjų sausis
Gyvoji tradicija

D. Vyčinienė. 1991-ųjų sausis

2021 01 13
L. Purlienė. Iš atminties – apie 1991-ųjų sausio įvykius
Etninės kultūros paveldas

L. Purlienė. Iš atminties – apie 1991-ųjų sausio įvykius

2021 01 10
V. Balkūnas. Apie savanoriavimą
Saulės arkliukai

V. Balkūnas. Apie savanoriavimą

2020 12 31
A. Stravinskienė. Mona vaikystės prietelis. Kūryba tarmiškai
Kūryba

A. Stravinskienė. Mona vaikystės prietelis. Kūryba tarmiškai

2020 12 27


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Vidmantas apie Baltų tikėjimo puoselėtojai kviečiami dalyvauti elektroninėje apklausoje (video)
  • Rimgaudas apie Iš Vokietijos į Rusiją sugrįžęs A. Navalnas sulaikytas oro uoste (video)
  • Žemyna apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • ŽEMAITIS apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • Romas apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • Pajūrietis apie Dėl gaisrų grėsmės iki kovo vidurio Kuršių nerijoje bus kertamos brandžios kalninės pušys

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Airijos pigių skrydžių bendrovė stabdo skrydžius iš Vilniaus ir Palangos
  • Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių
  • Savarankiškai dirbantys gyventojai „Sodros“ išmokų gali sulaukti greičiau
  • M. Kundrotas. Apeiga, paprotys ir prasmė
  • Bendro Europos dangaus iniciatyva prisidės ir prie aplinkos taršos mažinimo
  • Nustatytas padidėjęs oro užterštumas visoje šalyje

Skaitomiausi straipsniai

  • Baltų tikėjimo puoselėtojai kviečiami dalyvauti elektroninėje apklausoje (video) peržiūrėta: 1848; komentarų: 14
  • D. Razauskas. Arba Lietuva, arba „lotyniško pagrindo“ asmenvardžiai peržiūrėta: 1680; komentarų: 13
  • O. Strikulienė. Kapitolijaus šturmą inicijavo ne Trampas (video) peržiūrėta: 1665; komentarų: 37
  • Lietuvos Prezidento prašoma užtikrinti deramą pagarbą Nacionalinei J.Basanavičiaus premijai peržiūrėta: 1487; komentarų: 11
  • V. Sinica. Interneto cenzūros režimas (video) peržiūrėta: 1395; komentarų: 11
  • S. Vaikutis. Kaip aš likau nenušautas 1991 m. sausio 11 dieną prie Spaudos rūmų… peržiūrėta: 1373; komentarų: 4

Artimiausi renginiai

  1. Lenkijos lietuviai TELEVIZIJOJE ir RADIJUJE

    2021-01-19 19:30 - 19:45

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių

by Ditė Česėkaitė
2021 01 18
0
Pagal skiepijimų nuo koronaviruso skaičių – Lietuva penkta tarp ES šalių

Lietuva išlieka 5-oje vietoje tarp Europos Sąjungos (ES) šalių pagal šalies gyventojų skiepijimo tempus, rodo Europoje veikiančio analizės centro „Politico“...

Skaityti toliau

Paskelbti geriausi Vilniaus tarptautinių trumpųjų filmų varžytuvių filmai

by daiva
2021 01 18
0
Vilniaus trumpametrazių filmų varžytuvės | rengėjų nuotr.

Sausio 17 d., sekmadienio vakarą Vilniaus trumpųjų filmų varžytuvių virtualiose apdovanojimų iškilmėse tarptautinė žiuri paskelbė trumpuosius filmus – nugalėtojus. Tarptautinėje...

Skaityti toliau

Aptartos priemonės, kaip Baltarusijos įmonėms perkelti verslą į Lietuvą

by Ditė Česėkaitė
2021 01 14
2
Aptartos priemonės, kaip Baltarusijos įmonėms perkelti verslą į Lietuvą

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, susitikusi su Baltarusijos pilietinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja, aptarė, kokių priemonių ketina imtis, kad...

Skaityti toliau

D. Razauskas. Arba Lietuva, arba „lotyniško pagrindo“ asmenvardžiai

by Jonas Vaiškūnas
2021 01 14
13
Dainius Razauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Taip išėjo, kad vieną po kitos perskaičiau dvi knygas, labai skirtingas, skirtingo turinio, žanro ir paskirties, bet abi geras ir...

Skaityti toliau

Laisvės gynėjų dienos 30-osioms metinėms įrašyta bendra gudų ir lietuvių giesmė (video)

by Kristina Aleknaitė
2021 01 13
2
Šalčininkiečiai minės Laisvės gynėjų dieną | rengėjų nuotr.

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse paviešintas Lietuvos ir Baltarusijos operos solistų Liudo Mikalausko ir Margaritos Levchuk jautriai atliktas kone antruoju Baltarusijos...

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

  • Vidmantas apie Baltų tikėjimo puoselėtojai kviečiami dalyvauti elektroninėje apklausoje (video)
  • Rimgaudas apie Iš Vokietijos į Rusiją sugrįžęs A. Navalnas sulaikytas oro uoste (video)
  • Žemyna apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • ŽEMAITIS apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • Romas apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • Pajūrietis apie Dėl gaisrų grėsmės iki kovo vidurio Kuršių nerijoje bus kertamos brandžios kalninės pušys
  • Žemyna apie Iš Vokietijos į Rusiją sugrįžęs A. Navalnas sulaikytas oro uoste (video)
  • Žemyna apie Nuotolinės saulės elektrinės – naujovė, leidžianti atsinaujinančia energija naudotis kiekvienam
  • Romas apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?
  • Žemyna apie M. Puidokas. Kas žlugdo Vakarų civilizaciją ir iškelia komunistinę Kiniją?

Tags

Aplinkos ministerija Dalia Grybauskaitė ES Europos sąjunga gamta Gamta ir ekologija istorija JAV Kaunas kelionės kinas Knyga konkursas koronavirusas kultūra Kultūros ministerija kultūros paveldas Latvija lenkai Lenkija Lietuva lietuviai lietuvių kalba menas mokiniai mokslas muzika NATO paroda politika renginiai rinkimai Rusija Seimas sportas studentai sveikata tauta Ukraina vaikai Vilnius Vyriausybė Šventės šventė švietimas
Kitas straipsnis
Lietuviškas palydovas Lituanica SAT-1 jau šiemet pakils į kosmosą (video)

Lietuviškas palydovas Lituanica SAT-1 jau šiemet pakils į kosmosą (video)

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | Visi įrašai

Paskolos internetu | Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Apie Alkas.lt
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Žaidimai
  • Radijas
  • Nuorodos
  • Reklama
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai