Ministras Pirmininkas A.Butkevičius susitiko su Rusijos ir Suomijos premjerais (1)

Dmitrijus Medvedevas | Alkas.lt nuotr.

Dmitrijus Medvedevas | Alkas.lt nuotr.

Šiandien Sankt Peterburge vykusio Baltijos jūros aplinkosaugos forumo metu įvyko dvišaliai Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikimai su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu ir Suomijos Vyriausybės vadovu  Jyrki Katainenu.

Susitikimo metu Rusijos Ministras Pirmininkas ir Lietuvos Vyriausybės vadovas pasidžiaugė sėkmingu dvišaliu bendradarbiavimu ekonomikos, kultūros, mokslo ir turizmo srityse, teigiamomis dvišalės prekybos ir investicijų tendencijomis.

„2012 m. Lietuvos eksporto apimtys į Rusiją išaugo 30 proc. ir sudarė 19 proc. viso prekių eksporto, tačiau visuomet norisi geriau išnaudoti potencialą, būtent investicijoms tiktų gerai išvystytas transporto sektorius ir logistika“, –  pažymėjo Lietuvos premjeras.

Lietuvos ir Rusijos vyriausybių vadovai sutarė, jog būtina suaktyvinti tarpvyriausybinės komisijos darbą. Tikimasi, kad bendradarbiavimą paskatins balandžio 11 d. Maskvoje planuojamas darbo grupės ekonomikos ir prekybos klausimais susitikimas.

Rusijos Ministras Pirmininkas teigiamai įvertino įvairiuose Rusijos regionuose steigiamus vizų centrus, kurie paskatins dar glaudesnius žmonių ir verslo ryšius.

Susitikime taip pat aptarti energetikos klausimai. „Rusijos Ministras Pirmininkas teigė suprantantis, kad visi galimi sprendimai turi būti priimami Trečiojo Europos Sąjungos (ES) energetikos paketo rėmuose ir sveikino dėl pradėto dialogo su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Dvišalis premjerų lygio susitikimas vyko po trejų metų pertraukos. 2010 m. kovą Maskvoje dvišalius klausimus aptarė tuometiniai ministrai pirmininkai Andrius Kubilius ir Vladimiras Putinas.

Ministro Pirmininko susitikime su Suomijos premjeru J. Katainenu Lietuvos Vyriausybės vadovas pristatė pirmininkavimo ES Tarybai tikslus ir renginius, aptarė euro įvedimo Lietuvoje klausimą bei pasidžiaugė tiesioginėmis Suomijos investicijomis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Na ir kas iš to susitikimo...?:

    Na ir kas iš to susitikimo? Susitikimas tik tada tampa susitikimu, jei yra AIŠKIAI MATOMAS SUSITIKIMO REZULTATAS. Dabar rezultatas vienas – atvirai pareikšta, kad Rusai planuoja į Karaliaučių nutraukti dujų tranzitą per Lietuvą… tai ar čia komuniagų pasiekimas? Vis peizėjo ir peizėjo butkevičioks, kad konservai nesikalba su Rusais dėl dujų ir elektros kainų…. ožiuojasi… ir dar kartą vis nesikalba ir nesikalba… na pats kalbiesi, o tie beveik aiškiai pasako – dar labiau jumi ekonomiškai spausim, nors žinant tai, kad Baltijos jūroje dujotiekyje į Vokietiją Rusai įrengę ties Karaliaučium ATŠAKAI PAJUNGIMĄ – tai jokia čia naujiena ir iš to aišku buvo, kad dujų atšaka tik laiko klausimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: