Patvirtintas visuomenei reikšmingų įvykių rodomų televizijoje sąrašas (8)

Vilniaus televizijos bokštas

Vilniaus televizijos bokštas

Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Visuomenei reikšmingų įvykių, transliuojamų televizijoje, sąrašą.

Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašo tvirtinimo tikslas – užtikrinti viešą interesą Lietuvos visuomenei žiūrėti į Sąrašą įtrauktus įvykius per nemokamus nacionalinius televizijos kanalus. Svarbu pažymėti, kad tam tikro įvykio įrašymas į Sąrašą nereiškia to, kad tas renginys ar įvykis būtinai bus transliuojamas vieno iš Lietuvos televizijos transliuotojo. Šis aspektas tiesiogiai priklauso nuo vieno ar kito transliuotojo galimybės įsigyti teises transliuoti konkretų renginį ar įvykį.

Vyriausybės patvirtintą Visuomenei reikšmingų įvykių, transliuojamų televizijoje, sąrašą sudaro:

 • Žiemos ir vasaros Olimpinės žaidynės (atidarymo ir uždarymo ceremonijos, varžybos, kuriose dalyvauja Lietuvos sportininkai);
 • Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės rungtynės Pasaulio, Europos čempionatuose ir vasaros Olimpinėse žaidynėse bei atrankos į visas šias varžybas turnyruose;
 • Pasaulio, Europos ir vasaros Olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės, nepriklausomai nuo to, ar jose žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė;
 • Lietuvos vyrų klubinių krepšinio komandų rungtynės ULEB organizuojamame Eurolygos krepšinio turnyre;
 • Pasaulio Taurės, Europos čempionato ir vasaros Olimpinių žaidynių vyrų futbolo turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės, nepriklausomai nuo to, ar jose žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė;
 • Lietuvos dainų šventė.

Sąrašą parengė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sudaryta darbo grupė, kurioje dirbo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos krepšinio federacijos, Lietuvos futbolo federacijos, Komisijos, Kultūros ministerijos, Lietuvos radijo ir televizijos transliuotojų asociacijos, UAB „Sic Gallup Media“ ir Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto atstovai.

Darbo grupė parengė Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą, atsižvelgdama į kriterijus, keliamus įvykiams, kurie gali būti įrašomi į visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą – ypatingas visuotinis atgarsis valstybėje narėje, o ne vien tik reikšmingas įvykis tiems, kurie paprastai domisi aptariama sporto šaka ar veikla; bendrai pripažįstama išskirtinė kultūrinė reikšmė valstybės narės gyventojams, visų pirma kaip kultūrinės tapatybės katalizatoriaus; nacionalinės komandos dalyvavimas aptariamame įvykyje vykstant tarptautinės reikšmės varžyboms ar turnyrui; įvykis tradiciškai transliuojamas nemokamos televizijos ir sulaukiantis didelio žiūrovų dėmesio. Įvykiai ar renginiai neatitinkantys numatytų kriterijų į šį sąrašą negali būti įtraukti.

Vyriausybė apsisprendė tik dėl paties Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašo turinio, tačiau sąlygos, kuriomis į sąrašą įtraukti renginiai ar įvykiai bus rodomi turės būti numatytos Visuomenės informavimo įstatyme. Įstatyme taip pat bus numatytas laikotarpis, nuo kada įsigalios Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašo transliavimo sąlygos.

Planuojama nustatyti, kad tvarka įsigalios ir bus taikoma pasibaigus šiuo metu galiojančioms sutartims dėl į sąrašą įtrauktų renginių išskirtinių transliavimo teisių, tačiau ne vėliau nei po dviejų metų nuo oficialaus dokumentų paskelbimo oficialiame Europos Sąjungos teisės aktų skelbimo leidinyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

8 komentarai

 1. suomis:

  O visuomenės mitingai, turintys reikšmę valstybės gyvenimui?

 2. tampax'as:

  O garliavos įvykių metinės?

 3. Lamatas:

  šokim , trypkim , linksmi būkim…….o visa kita atsieit nesvarbu. Arba tikisi kad nepastebės.

 4. Klodas:

  Vyriausybė patvirtino Visuomenei reikšmingų įvykių, transliuojamų televizijoje, sąrašą, o reikšmingiausios valstybės ir tautos suvereniteto „Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos“ šventės lyg ir nesimato.

  • Amelija:

   Tai kad svarbiausios valstybės šventės yra Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji. Mindauginės, kurių net tiksli data nežinoma, tik graži vasaros pramoga, nelyginant Alinėmis virtusios Joninės ar dar koks vidurvasario laisvadienis.

 5. Galindas:

  Sportas, linksmybės gerai, bet tą daro ir komerciniai kanalai. Stebėtina, kad nėra sausio 13d., vasario 16 d., kovo 11d., o ypač Mindaugo karaliaus – Lietuvos karalystės liepos 6 d.minėjimo. Nacionalinis kanalas privalo rodyti visus mitingus susijusius su tautos kultūros ir Lietuvos valstybės reikalais, žvelgti plačiau, rodyti Latvijos įvykius,lietuvių gyvenimą Gudijoje ir Lenkijoje.

 6. Rimantas:

  Kai kultūros ministerija prilyginama sporto klubams ar visuomeninėms organizacijoms, tai ir gaunasi, kad sportas ir dainos yra reikšmingiausi Lietuvai. Degraduojame ir tuo didžiuojamės, bet argi degradai tą supranta?

 7. Aldona:

  Pone Dieve, nejaugi nieko negalite reikšmingo Lietuvai surasti, išskyrus kaip samdiniai , už milijonus perkami juodukai vieni prieš kitus kamuoliais savaidosi? Ir kas jums taip galveles susuka?
  Kultūra, kalba, istorija, štai jums renginiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: