Ansamblis „Bitula“ apdovanotas „Aukso paukšte“ (0)

Palemone, kur kažkada gyveno Lietuvos poezijos lakštingala S. Nėris, šį pavasarį nutūpė dar viena paukštė – „Aukso paukštė“. Atskrido ji į Kauno Palemono vidurinę mokyklą. Šios mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Bitula“ pripažintas geriausiu 2012 m. vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu.

Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas šiam ansambliui paskyrė meno kolektyvų ir jų vadovų metų apdovanojimą – „Geriausias vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis ir vadovas“.

„Bitula“ susikūrė 2000 metais. Šiuo metu joje yra 40 narių. Tai 1-12 klasių mokiniai ir studentai. Jiems vadovauja Ramunė Baniulienė, Giedrė Ramunė Pečiulienė ir Jonas Misevičius.

Per 13 gyvavimo metų ansamblio koncertinė veikla seniai peržengė mokyklos sienas: dalyvauta Pasaulio lietuvių dainų šventėse 2003, 2007, 2009 metais, Lietuvos moksleivių dainų šventėse 2005 ir 2012 metais bei mūsų tautos kultūros pristatyme Turkijoje, Austrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Belgijoje ir Estijoje. Per metus surengiama apie 30 įvairaus pobūdžio koncertų, vakaronių ir švenčių.

Ansamblio narių jėgomis 2010 metais išleista kompaktinė plokštelė „Kadu buva, kadu jo“, kartu su Kauno folkloro ansambliu „Žaisa“ sukurtas videofilmas „Šokio istorija“. Apie šį kolektyvą parengta regioninės „Pūko“ televizijos laida „Kur Nemunėlis teka“. Ansambliečiai – respublikinių folkloro konkursų „Patrepsynė“ ir „Tramtatulis“ laureatai.

Balandžio 13 dieną, 15 valandą, ansamblis kviečia į savo koncertą ir apdovanojimo įteikimo ceremoniją, kuri įvyks Kauno Palemono vidurinėje mokykloje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: