„Savaitės pjūvis“ apie euro įvedimą Lietuvoje (video) (7)

Č.Iškauskas, „Savaitės pjūvis“

Č.Iškauskas, „Savaitės pjūvis“

Šioje „Penki TV“ apžvalginėje laidoje „Savaitės pjūvis“ politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas apie mūsų ekonomikos prognozes ir sąlygas įvesti eurą kalbina ekonomikos profesorių Joną Čičinską.

Investicijų specialistas Gediminas Būda komentuoja investavimo galimybes Lietuvai įstojus į euro zoną.

Daugiau straipsnių ir laidų www.iskauskas.lt, laidas galima pasižiūrėti ir „Penki TV“ kanalu „YouTube“ bei portale „Alkas.lt“.

Penki TV Savaitės pjūvis

Tai apžvalginė laida, kurios kūrėjai drauge su pašnekovais aptaria Lietuvos politikos aktualijas, komentuoja įvykius užsienyje bei padeda nepaklysti svarbiausių naujienų sūkuryje.

Laidos vedėjas: politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas.
Turite klausimų, pageidavimų ar pasiūlymų? Susisiekite su mumis redakcija@penki.tv arba tel. (8 5) 266 4522

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

7 komentarai

 1. Valdas:

  Naikinant litą, naikinama valstybė Lietuva.

  Negerai

  • Panaikiname litą, parduodame žemę, pradedame rašyti lenkiškus užrašus… Matyt dar kažką praleidau?

   • Nepolitikas:

    Pritariu. Keista ta Iškausko prognozė: Jeigu butu, …tai tas turėtu…, o anas neturėtu, … „pasitikėjimas“ turtu išlikti, euras tai „optimistine perspektyva“, „darbo kultūra“ ir t.t. Taigi darytina išvada, kad orų prognozė yra daug kart tikslesnė nei „ekonomikos profesorių Joną Čičinską“ prognozę. Pateiksiu vieną ištrauką(iš paskaitos): „Kaip jau buvo ne kartą pabrėžta – mokesčiai yra valstybės pagrindas. Nuo jų priklauso konkurencija, gerovė ir tautos ūkis. Tiesioginiai, vienodai teisingi ir neišvengiami mokesčiai slopina rinkos monopolizaciją, sudaro vienodas sąlygas ir laisves konkurencijai, tarnauja visuomenės gerovei, sudaro pagrindą kiekvienam žmogui turėti darbą, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. Naikina „šešėlinę“ ekonomiką, kadangi jai tiesiog nelieka pinigų. Pristabdo „milijonierių“ augimą. Pavyzdžiui, verslui nemokant pelno mokesčio, sudaroma galimybė darbuotojo diskriminacijai – neturėti saugių ir sveikų darbo sąlygų, negauti teisingo apmokėjimo ir t.t., kadangi visas šitas „darbo“ išlaidas, galima paversti neribotu pelnu (nauda verslininkui) ir mažytę dalį „vokuose“ „numesti“ diskriminuojamam (kad tylėtų). Valstybės MMA nustatymas yra tiesiog „žmogaus diskriminacinio lygio“ nustatymas. O jeigu dar neapmokestinamos ir „verslo pajamos“, tai priveda prie kainų kėlimo, pinigų perkamosios galios kritimo ir t.t. Galų gale – „Valstybės bankroto“. Tarp kitko, taip bankrutavo visos „socialistinio“ lagerio valstybės, kartu su TSRS. Taip bankrutavo ir „kapitalistinės“ sistemos valstybės. Bankroto užvadinimas „demokratizavimo“ procesais, ekonominės esmės nekeičia. Toks pavyzdys yra Graikija. Todėl manau galima daryti vieninteles teisingas išvadas:
    • Mokesčiai turi būti tik tiesioginiai ir teisingi (visiems vienodi).
    • Mokesčiai turi būti naudingi visuomenei ir jos gerovei.
    • Mokesčių kiekis ir dydis turi būti minimalus.
    • Keičiant mokesčius būtina atlikti pinigų reformą (sanavimą)
    • Valstybei būtina turėti savo valstybinius bankus (arba bent banką).
    Tuo ir norėčiau užbaigti.“

   • tampax'as:

    Taip, praleidai: eini Gedimino prospektu ir – vien tik aglosaksiški pavadinimai…Bet čia reikia kaltinti mus pačius, ne lenkus…

 2. tampax'as:

  Kiek supratau, tai laidos pašnekovų mintys, beje, peržiūrėjuslaidą jaunasis pašnekovas yra PRIEŠ lito atsisakymą… O žiniaskla\idoje dvi priešingos nuomonės yra objektyvumo dėsnis…”Nepolitikas” rašo, o J.Čičinskas – ekonomikos profesorius… Kiekvienas dirba savo darbą.

 3. Valdas:

  R. Paulausko klausimas E. Masiuliui.
  Kaip balsuosit už imigrantų kvotas?
  Va čia (nuo 0:32:00)
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oS5jidGY_6Q
  Partinės gaujos vadeiva atvirai kalba, kad balsuos už svetimšalių kvotas.
  Kai …
  Lietuvos gyventojai daug metų yra kankinami dirbtiniu ir nežmonišku skurdu.

  Patariu pasižiūrėti visą video.
  „Vardan tos Lietuvos vienybe težydi!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: