Garliavos istorija klampina valstybę į melą ir smurtą, teigia piliečiai prezidentei (12)

S.Daukanto aikštė, Alkas.lt nuotr.

S.Daukanto aikštė, Alkas.lt nuotr.

Didįjį Penktadienį, kovo 29 dieną, Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas 555 „Tiesos“ judėjimo dalyvių atviras laiškas.

Jame primenamas pernai gegužės 17-ąją prezidentės visuomenei duotas ir iki šiol netesėtas pažadas ištirti, ar Garliavos antpuolio metu buvo naudota prievarta.

Laiško autoriai teigia, kad tragiška Garliavos istorija vis giliau klampina valstybę į melą ir smurtą, verčia viešąjį Lietuvos gyvenimą farsu.

Jie atkreipia dėmesį, kad per dešimt mėnesių prezidentei atskaitingos institucijos nepateikė visuomenei aiškaus ir pagrįsto atsakymo dėl prievartos panaudojimo Garliavoje ir jo teisėtumo. Teisėtvarkos šiuo metu atlikti tyrimai, kaip sovietų laikais, neigia pačią tikrovę ir glumina visuomenę prieštaringumu.

Kaip gluminantis pavyzdys nurodomas Klaipėdos apygardos prokuratūros, Klaipėdos apylinkės ir apygardos teismų sprendimas, aiškinantis, kad jėga jos [Garliavos mergaitės] atžvilgiu buvo naudojama, tačiau vaiko „atžvilgiu nebuvo naudotas nei fizinis, nei psichologinis smurtas.

„Mes pastebime, kad melo ir smurto lydima Garliavos istorija vis akivaizdžiau naudojama policinės valstybės tvarkai įtvirtinti. [..] Farsas, kurį, Jums neprieštaraujant, iš tragiškos Garliavos istorijos šiandien kuria valdžia, specialiosios tarnybos ir jų kontroliuojama žiniasklaida, yra neskoningas, ciniškas, makabriškas. Jis ardo moralinius valstybės pamatus, kėsinasi į humanišką piliečių bendrabūvį. Jo režisieriai atvirai tyčiojasi iš Lietuvos visuomenės ir valstybės. Todėl raginame Jus kuo greičiau šį makabrišką farsą sustabdyti“, – rašome laiške Respublikos prezidentei.

Prezidentei primenama: „Konstituciją pamynęs Garliavos smurto aktas privalo sulaukti aukščiausio lygmens politinio įvertinimo. Valdžios smurtavimą Garliavoje turi ištirti savarankiški, nešališki, specialiųjų tarnybų nekontroliuojami teisėtvarkos pareigūnai.“

Taip pat valstybės vadovė raginama „būti visiems lygiai teisinga ir asmeniškai pasirūpinti ne tik Ventos, bet ir Garliavos mergaitės likimu“. Laiško autoriai reikalauja, kad Garliavos mergaitei būtų sudarytos sąlygos bendrauti su artimaisiais ir draugais, leista su ja susitikti žinomiems žmogaus teisių gynėjams ir autoritetingiems medikams.

„Piliete Prezidente, nors teigiate, jog „esate apolitiška, būtent Jums bendrapiliečiai patikėjo penketą metų būti pirmąja valstybės politike – atsakingai rūpintis tautos likimu. Nuo Jūsų politinės laikysenos šiuo metu esmingai priklauso, ar tautos gyvenimas bus grindžiamas tiesa ir teisingumu, ar valstybėje bus gerbiamas žmogaus orumas. Primename Jums, kad principingai neginant piliečių teisių ir laisvių, vaikų orumo, Jūsų vadovaujama Lietuvos valstybė ima iškrypti iš demokratinio ir humaniško raidos kelio, ji įgyja vis atgrasesnių policinės tvarkos bruožų“, – baigia prezidentei adresuotą laišką 555 „Tiesos“ judėjimo dalyviai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

12 komentarų

 1. Kažin:

  O ką kita universalesnio būtų galima pagaminti iš valstybės valdymui vykdyti būtinų viešųjų ryšių akcijų…

 2. albinas:

  D.G. senei yra sielą pardavusi, taip kad aš iš jos nieko nesitikiu, o gal ji jos niekad ir neturėjo…

 3. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  12 sekundziu vaizdo istraukos parodymas IRODO geneoralines prokuraturos NUSIKALTELISKUS veikimo metodus. Kodel nusikalteliski? Ogi todel, kad sprendziant teisingumo klausima yra svarbios ir kitos aplinkybes, kurios neparodytos tycia! Aplinkybes yra tai is ko sprendziama apie tai ar veiksmas yra nusikalteliskas ar didvyrikas ar koks kitoks. Taigi genoraline prokuratura galima jau ivardinti nusikalteliu irstva veikiancia pries Valstybe. O kodel geneoraline? Ogi todel, kad gina pedofiliniu iskrypeliu interesus. Cia nieko bendro su istatymais nera. Kadangi JE partskola vis dar miega…. tai jai taip pat krenta PILNA atsakomybe. Nusikalteliai pries Valstybe formuoja Lietuvoje valdzia! Mano toksai matymas ir manymas.
  Cia komentatorius graziai apibudino situacija. Filmuojama, kazkas spiria Valiui i kiausus, o tas neapsikentes smogia tam spyrusiam. Parodoma tik ta vieta, kur Valys smogia…. Vadinasi Valys yra nusikaltelis. O jei butu parodyta visa medziaga, tai tada reiskia, kad Valys gyne save ir yra nekaltas. Taciau jeigu pratesti ta filmuka i pradzia, tai pasirodo, kad Valys pirmas spyre tam zmogui i kiausus, o tas besigindamas jam spyre atgal. Vadinasi vel Valys yra nusikaltelis! Na ir t.t. Taigi siuo pavyzduku matome, kaip yra svarbu ir kitos aplinkybes, kurios gali viena padaryti kaltu, o kita isteisinti.
  Taigi pasikartosiu savo isvadose…… 12 sekundziu vaizdo iraso parodymas IRODO, kad geneoraline prokuratura yra NUSIAKLTELIU IRSTVA!!! Nei daugiau nei maziau. Jie privalo suvokti ir suvokia aplinkybiu svarba traktuojant nusikaltima. Todel ir pateike istrauka, kuri neturi nusikalstamo veikimo aplinkybiu pries ta 12 sekundziu video!!! ir kas ma irodo, kad esant tokiam veikimui is generoalines prokuraturos puses….. N. Venskiene yra tikrai nekalta, nes nusikalteliai slepia savo NUSIKALTIMUS.
  Kokia bus Seimo reakcija i NUSIKALTELISKUS geneoralines prokuraturos veiksmus (12 sekundziu vaidelio parodymas), nusikalstamu aplinkybiu NUSLEPIMAS. Jau Seimo komisija save pademonstravo, kaip nusikalteliu IRSTVA santykiu 5:7 nusikalteliu naudai. Kokiu santykiu ir kaip Seimas save ivertins??? Septynis balsus jau NUSIKALTELIAI turi.

 4. Nepolitikas:

  Visiškai Pritariu komentarams, kas būna labai retai. Prima, labai teisingai atkreipė dėmesį , 12 sek. : buitinė situacija- eina pora, jai „du chuliganai“ užstoją kelį. Į raginimus praleisti „tie“ nereaguoja. Tada vyras vieną pastūmė į šoną, kad moterys galėtu praeiti… ir parsideda muštines…. 12 sek. ką galima parodyti… jeigu nuo tos vietos kada vyras pastūmė „pilietį“ ir taip išprovokavo muštines. Kaltas vyras. O galima parodyti, kaip viskas prasidėjo(kaip šitai porai buvo apribotos teises ir laisves, t.y. laisvai eiti), bet tada 12 sek. akivaizdžiai neužteks. Taigi teisiškai vertinti 12 sek. galima tik kaip klastojimą. Bet tai visiškai atitiko komisijos tikslams – priimti iš anksto numatytą sprendimą, ne žeminant komisijos „autoritetą“(šaunuoliai visgi „išreikalavo“) . Teisingai rašo ir . Žmogus kuris keičia savo įsitikinimus, kaip įklotus, neturi nieko išskirus seksą pinigams. Gaila, kad visuomeniškai negali suprasti, kad reikia sudaryti bendrą judėjimą: be tiesos, nebus nei Lietuvos lietuviams, nei lietuvių kalbos, nei teisingumo, nei geroves aplamai… tai pagalvokit kodėl jūsų vadovai suorganizuoja atskirus renginius. O Gal jie irgi kaip „D.G.“ neturi sielų?

 5. Aistė:

  O jei dar sukti visą įvykių seką atgal, tai įstatymo pažeidimas jau vien tai, kad įsiveržta ir galimai naudota prievarta prieš teisinę neliečiamybę turėjusią teisėją…ir taip visa byla (žiūrint ne fragmentiškai). “KAI NETEISYBĖ TAMPA ĮSTATYMU, PASIPRIEŠINIMAS TAMPA PAREIGA”

 6. Tęsėjas:

  TIESOS JUDĖJIMO DALYVIAI YRA VISIŠKAI TEISŪS!!!

 7. rici:

  man tai vis labiau atsiskleidzia partiju tikrieji veidai.ir kas dabar kas vyksta savotiskai mane dziugina nes visus galima atpazinti pagal ju darbus.ir dar karta isitikinti kad kas balsavo uz drasos kelia ne kiek neapsiriko.ir todel ju gretas reikia didinti.aciu venskienei kad jos ryztas atskleidzia kas yra kas.siaip padorus zmones jau visai nesinervuoja.bet ju nuomones per rinkimus sapaliojimais niekas jau nepakeis.as pavyzdziui ir komentarus nenoriu rasyt nes vistiek viskas kaip zirniai i siena.bet viena zinau kad kai bus kiekvieni nauji rinkimai prezidento ar parlamento jau as zinau uz ka as tikrai nebalsuosiu.ir man visai nesvarbu ka lietrytis ar delfis rasys.

 8. Marija:

  Ar reikia tokių ilgų ir painių diskusijų, kurių prasmę nelengva suprasti? Juk mintis būtų galima ir aiškiau, ir tiksliau išdėstyt… Vis dėlto reikėtų tikslumo. Viena aišku, kad Garliavos įvykių istorija yra nežmoniška, nesuvokiama ir neteisėta. Žvelgiant ir klausantis visokių interpretacijų: nuo juodos neapykantos, kuri skleidžiama portaluose vienodu stiliumi,neraštingumo viršūnė, iki primityvaus gynimo, iškyla daug klausimų.Į tuos klausimus niekas net nebando duot atsakymo.Prokuratūros veiksmai kompromituoja ją pačią, o visa teisėsaugos sistema neleidžia pasitikėti.
  Kaip galima pasitikėti tokia sistema,kuri įsiveržia į namus su gausybe policijos, suniokoja juos remdamiesi savo teise, tik neaišku kokia? Ir dar: minint Nepriklausomybės šventę sutelkiami policijos kordonai, įvardijant kaip gynybą nuo nacionalizmo apraiškų. Gal ir buvo toje susirinkusių žmonių minioje radikaliai nusiteikusių, kaip ir visur būna įvairiai mąstančių.Bet tai buvo taikių ir eilinių žmonių susibūrimas, o kad žmonės ėjo per Gedimino pr. link Lukiškių aikštės, tai ne išsigimusių valdininkų reikalas…Nesankcionuotu mitingu ir eisena vadint švęst susirinkusius žmones jie neturi teisės.Iki šiol jaučiuosi įžeista ir kaip žmogus, ir kaip savo šalies pilietė. Įsitikinau, kokia ,,teisybė” vyrauja, deja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: