Prokuratūra pasityčiojo iš Seimo vėl atsisakydama pateikti medžiagą įrodančią N.Venckienės kaltumą (13)

Kovo 25 d. Generalinė prokuratūra paskelbė, kad Seimo laikinajai komisijai, sprendžiančiai, ar leisti atimti teisinę neliečiamybę Seimo narei Neringai Venckienei Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras dar kartą atsisakė pateikti vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti Klonio gatvės namo viduje 2012 metų gegužės 17 dieną vykę įvykiai.

Apie tai Lietuvos Respublikos prokuratūros tinklapyje skelbiama: „Prokuroro sprendimas grindžiamas baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis ir teismų suformuota praktika, kad draudimas skelbti ikiteisminio tyrimo duomenis apie nepilnamečius nukentėjusiuosius yra absoliutus (BPK 177 str. 1 d.). Išimčių Seimo komisijoms ar visam Seimui įstatyme nenumatyta, todėl prokuroras neturi teisės priimti akivaizdžiai įstatymui prieštaraujančio, žalą nepilnamečio asmens interesams darančio sprendimo ir kartu prisiimti atsakomybės už galimas tokio sprendimo pasekmes. Pagal baudžiamojo proceso įstatymus prokuroro proceso veiksmus ir sprendimus proceso dalyviai (nukentėjusieji, įtariamieji, civiliniai ieškovai ir atsakovai) gali skųsti aukštesniajam prokurorui ir teismui. Prokurorai yra pateikę Seimo komisijai visus prašytus ikiteisminio tyrimo duomenis, kurie neprieštarauja įstatymų saugomiems vaiko interesams. Tarp tokių duomenų yra ir prašomo vaizdo įrašo aprašas. Komisijai buvo pateikti ir įsiteisėję bei neskundžiami teismų sprendimai, kuriuose konstatuota, kad policijos pareigūnų, vaikų teisų apsaugos darbuotojų veiksmai vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011-12-16 sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo buvo atlikti laikantis teisės aktų nustatytų reikalavimų. Atliekant tyrimą N.Venckienės teisinės neliečiamybės (imuniteto) klausimas po 2012-05-17 įvykių jau buvo sprendžiamas du kartus (2012-06-26 Lietuvos Respublikos Seimo ir 2012-09-21 Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos) ir abiem atvejais sutikimas leisti patraukti N.Venckienę baudžiamojon atsakomybėn buvo duotas prokurorams nepateikiant minėto vaizdo įrašo.“

Viskas būtų logiška ir aišku, jei speciali Seimo narių komisija būtų prašiusi vaizdo medžiagos apie mergaitę ir ne susipažinimui už uždarų durų, o išviešinimui. Tačiau prašyta buvo medžiagos apie Seimo narę ir ne viešinimui o komisijos narių turinčių teisę dirbti su slapta medžiaga peržiūrai.

Atrodo, kad „generaliniai prokurorai“ nusprendė Lietuvos Respublikos Seimui priminti  jo vietą, o būtent – sovietnės Aukščiausios Tarybos melžėjų išrinktų ne tam, kad galvotų ar spręstų bei vertintų, o tam, kad vykdytų aukščiau stovinčios valdžios generalinę liniją ir neužmirštų kas yra tikroji valdžia šalyje.

Prieš tai atsisakydami suteikti Seimo laikinosios komisijos pareikalautą vaizdo medžiagą prokurorai buvo apsimetę, kad nesuprato kokios medžiagos Seimui reikia. O dabar, kai jiems buvo aiškiai paaiškinta – kokios, atsisakydami ją suteikti jie jau nebeturi ką prarasti, juk žino, kad Seimo nariai jau priprato susitaikyti su pastumdėlių statusų (yra precedentų), tad vis tiek balsuos kaip reikia vadams. O jei nebalsuos ir tyrimas bus nutrauktas, tai tos medžiagos ir taip rodyti niekam oficialiai nebereikės.

Ar Seimo nariai su tokiu vaidmeniu susitaikys ir balsavimu defacto įteisins tokį savo pastumdėlišką stausa? Greičiausiai, kad taip, nes atrodo, kad būtent toks šios institucijos statusas ir yra. Bet neužbėkime įvykiams už akių. Laukti liko ne ilgai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

13 komentarų

 1. Prokuratūra bijo! Prokuratūra ginasi! Vietoj vaizdo, kurį suklastoti sunkiau, nes gali neatitikti garso įrašo, pateikė įvykių aprašą, į kurį galima įrašyti, ką tik nori!
  Įdomu kokia komisijos nuomonė prokuratūros atžvilgiu. Ar jie nemato, kad prokuratūra `žaidžia`? Na, jei prokuratūra remiasi melu, tai ko skubiausiai reikia priimti įstatymus, kurie pažabotų prokuratūrą.
  Negaliu nurimti…. Tiek prokuratūra, tiek Seimas yra išlaikomi Lietuvos piliečių. Mes jus IŠLAIKOM! Ir todėl, norite to ar ne – Jūs privalote dirbti Lietuvos pilečių naudai!
  Ir dar, kodėl prokurorai gali žiūrėti tą juostą, o Seimo nariai ne?

  • Kęstutis:

   “Mes jus IŠLAIKOM!” – tai dar reik įrodyti. Panašiau, kad tik vergaujam išsigimusiai sistemai. Savo galias dar reik įrodyt. Mitingai, nepaklusnumo akcijos, kiti sąmoningi veiksmai… Būtinai nueisiu ir pasižiūrėsiu kiek susirinks kovo 28 dieną prie vyriausybės laisvų piliečių …

 2. Ona:

  svarbiausia, kad ne tik seimunai taisktosi su prokuroru nesamonemis, bet pati prezidente ir jos paskirtasis Valys visa visuomene laiko kvailiais. Tai kokia mes turime realia valstybes valdzia?

 3. kaunietis:

  Ar dar kam po sito “reveranso” liko abejonių del pedofilijos? Manau kad ir durnam aisku kas vyksta.

 4. Kažin:

  O kur čia pasityčiojimas! Prokuratūra pagal Konstituciją priklauso teisminei valdžiai, o Teismas yra atskira valstybės valdžia su jai Konstitucijos nustatyta kompetencija (5 str.).
  Be to, tokia BPK 177 str. 1 d. nuostata, draudžianti skelbti ikiteisminio tyrimo medžiagą, yra Seimo nustatyta, ji ir negali būti kitokia esant kompetencijų pasidalinimui tarp valstybės valdžių.
  Tokiu atveju Seimo sprendimas leisti ar neleisti atimti jo nario neliečiamybę yra iš esmės formalus baudžiamosios teisės procedūrinis aktas, jo metu nesvarstomas kaltės buvimas ar nebuvimas, dėl to pateikti Seimui ikiteisminio tyrimo medžiagą negali būti būtina.
  Be to, juk tesingumo vykdymas pagal Konstituciją yra Teismų, o ne Seimo kompetencijoje.

  • Kęstutis:

   … paskendęs žodžių dezinterijos migloje…

  • Lamatas:

   Skaitykit Konstitucija , tai gal suprasit kam kas priklauso , o kam nepriklauso . Valdžia priklauso TAUTAI . O kasdienis tos valdžios atstovavimas -SEIMAS . Bent kiek normalesnėse šalyse , parlamentinėms komisijoms atsiskaitinėja ir prezidentai , ir premjerai , ir visi kiti . Čia kaip , arba pateiki savo TIESĄ, arba išeini bedarbiu .Paklauskit Pakso -jis geriau žino . Patyręs asmeniškai .

 5. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Atrodo pagal veiksmus, kad geneoraline prokuratura yra JEGA, is tikro yra bejegiai, paklusnus pedofilu uzsakymu vykdytojai. Jokios video medziagos jie neturi ir negali tureti. Pavaldiniams svarbi medziaga yra NEPATEIKIAMA! Kvailiu cia nera. Taigi belieka tokius VYTI ir prokuraturos. Jie MELUOJA, kaip ir iki siol MELAVO!

 6. Marija:

  Ko verta tokia byla ir visas šis teisminis ,,žaidimas”? Prokuratūra gerai žino, kad ja dauguma žmonių nepasitiki ir netiki, kaip ir visa teisine sistema. Įdomūs, bet visiškai nelogiški aiškinimai: neva bus pažeistos vaiko teisės, jei Seimo komisija pamatystai, kas iš tikrųjų vyko gegužės 17. O ar vaiko teisės nebuvo pažeistos, kai brutaliai vaikas anksti rytą buvo išplėštas iš tos aplinkos, kurioje buvo? Ir dar agresyviai, su gausybe policijos… Tik stebėtis reikia, iš kur Venckienė semiasi ištvermės patirdama tiek skausmo, užgauliojimų, šmeižto ir pagaliau neteisingų kaltinimų. Abejoju, ar daug atsirastų žmonių, kurie ištvertų visa tą golgotą….Kažkoks absurdo teatras vyksta Lietuvoje…
  Įsitikinom kovo 11 dieną per Nepriklausomybės šventę, todėl optimizmo ir tikėjimo negali būt daug – esame beveik policinė valstybė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: