A.Butkevičius: R.Sikorskis prasilenkia su diplomatine kalba (2)

vilniaus-okupacija-sikorskis-lenkaiPremjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis sakydamas, kad Lietuvos lenkų mažumos klausimas tiesiogiai siejasi su dvišaliais transporto ir energetikos projektais, šiek tiek prasilenkia su diplomatine kalba.

„Jeigu yra tikrai išsakyti tokie teiginiai, šiek tiek yra prasilenkiama su diplomatine kalba“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje teigė premjeras.

Tačiau A. Butkevičius teigė besitikintis, kad dvišaliuose susitikimuose su Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku pasiekti susitarimai galioja. Premjeras pažymėjo, kad svarbūs klausimai sprendžiami būtent vyriausybių vadovų lygiu.

Premjeras taip pat atskleidė, kad vyks į balandžio 5–6 dienomis Sankt Peterburge vyksiantį Baltijos šalių vadovų susitikimą. Kol kas dėl susitikimo su Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu, pasak jo, nėra sutarta, tačiau A. Butkevičius nepaneigė, kad toks susitikimas gali įvykti.

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

2 komentarai

  1. Kažin:

    Kokia gali būti kalba dėl diplomatijos laikymosi Lietuvos atžvilgiu, kai Lenkija nelaikė ir nelaiko Lietuvos suvereniu tarptautinės teisės subjektu. Lenkijos politikoje Lietuva laikoma jos karalystės dalimi, beje, tai patvirtino ir Butkevičiaus ministro Linkevičiaus pavaldiniškas vykimas atsiprašinėti Sikorskio. Linkevičius savo “diplomatija” parodė, kad Lietuvos valdžia Lenkiją laiko ne sau lygiu, o aukštesniu suverenu…
    Po tokio Lietuvos valdžios lankstymosi prieš Lenkijos valdžią Sikorskiui nieko kito nebeliko, kaip be jokių diplomatijų tiesiogiai nurodinėti Lietuvos valdžiai ką ji turi daryti.

  2. loreta:

    Kai Lietuvos valdzioje esantys zmones yra bestuburiai,lenkams labai paranku mus sokdinti.Kada gi musu politikai supras,kad lenkams nevalia kistis i musu valstybes vidaus reikalus?Gal jau reiketu ir mums kietai ginti Lenkijos lietuviu interesus?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: