Spaudos konferencija „Pasipriešinkime antikonstituciniams kėslams“ (video) (12)

Spaudos konferencija | J.Brasiūnaitės nuotr.

Spaudos konferencija | J.Brasiūnaitės nuotr.

Kovo 20 d. 10.30 val. Seime, Spaudos konferencijų salėje vyks Seimo nario Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Algirdo Patacko spaudos konferenciją „Pasipriešinkime antikonstituciniams kėslams“, skirtą piliečių parašų rinkimo akcijai po Reikalavimu ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą.

Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentei buvo įteiktas beveik 18 000 Lietuvos Respublikos piliečių pasirašytas kreipimasis dėl „Reikalavimo ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą“.

Šio kreipimosi nuorašai įteikti Seimo pirmininkui ir Ministrui pirmininkui. Ši akcija bus tęsiama. Spaudos konferencijoje pilietinės akcijos iniciatoriai praneš apie būsimus veiksmus, siekiant, kad piliečių Reikalavimas būtų išgirstas, o antikonstitucinėms  grėsmėms būtų užkirstas kelias.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus: Seimo narys Rytas Kupčinskas, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila ir lituanistas, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima pateikti internetu klausimus. Rašykite savo klausimus ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Kreipimasis „Reikalavimas ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą“ ir Lietuvos piliečių parašų rinkimo iniciatyva buvo paskelbti vasario 6 dieną Lietuvos Respublikos Seime įvykusioje spaudos konferencijoje „Kai kurie Vyriausybės programos aspektai ir tautos lūkesčiai“.

Konferencijos dalyviai „Vilnijos“ draugijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos atstovas Kasparas Genzbigelis, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys Rytas Kupčinskas, Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Algirdas Vaclovas Patackas, Seimo narys Vytautas Juozapaitis tuomet atkreipė visuomenės dėmesį į tai, kad kai kurie šios Vyriausybės  programos siekiai, suformuluoti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos reikalavimu, akivaizdžiai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Kreipimosi iniciatoriai skelbia, kad parašų rinkimas bus tęsiamas iki Seimo posėdžių pavasario sesijos pabaigos.

Pasirašyti kreipimąsi galima internetu: http://peticijos.lt/visos/71086

Skelbiame visą piliečių pasirašyto kreipimosi į Lietuvos Respublikos vadovybę tekstą:

J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei, Seimui, Ministrui Pirmininkui,

REIKALAVIMAS ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą

Įgyvendinant 2012 m. gruodžio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Nr. XII-51 patvirtintą Vyriausybės programą, reikalaujame nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Valstybinės kalbos įstatymo:

1) neiškraipyti autentiškų etninių lietuvių žemių vietovardžių ir juos toliau rašyti tik valstybine kalba; neįteisinti polonizuotų ar suslavintų vietovardžių viešosios rašybos;

2) nepažeisti Lietuvos teritorijos vientisumo ir neįteisinti regioninių kalbų oficialaus statuso, paminant kitų piliečių teises; užkirsti kelią teritorinės autonomijos kūrimui ir gatvių pavadinimus rašyti tik valstybine kalba; užtikrinti teismų sprendimų vykdymą dėl neteisėtų nelietuviškų užrašų nukabinimo;

3) nekeisti lietuvių kalbos abėcėlės ir Lietuvos Respublikos piliečių vardus, pavardes dokumentuose – tradicinį Lietuvos kultūros paveldą, ir toliau rašyti valstybine kalba, o pageidaujantiems rašyti ir užsienietiškas formas – nurodyti jas antrame paso puslapyje;

4) nesilpninti lietuvių kalbos mokymo bendrojo ugdymo mokyklose, neatsisakyti lietuvių kalbos valstybinės kalbos egzamino suvienodinimo ir jo neatidėlioti, nes nevienodas lietuvių kalbos vertinimas diskriminuoja ir segreguoja (LR Konstitucijos 29 str.) Lietuvos Respublikos piliečius;

5) nepaversti lietuvių, t.y. valstybinės kalbos statuso derybų objektu dvišaliuose Lietuvos ir Lenkijos santykiuose; siekti, kad Lenkija pripažintų prieškarinę rytų Lietuvos okupaciją neteisėta ir atsiprašytų dėl prievartinės polonizacijos; siekiant pasitikėjimo dvišaliuose santykiuose, būtina teisingai įvertinti  prieškarinį konfliktą, agresiją, ultimatumą.

6) nutraukti vadinamosios Lenko kortos dalinimą Lietuvos Respublikos piliečiams, susiejant juos su lojalumu Lenkijai; siekiant gerų tarpvalstybinių santykių su Lenkija, iškelti sąlygą, kad būtų nutrauktas jos politikų vykdomas Lietuvos šmeižimas ir dezinformacija, o taip pat galiojančios Lenkijos ir Lietuvos sutarties laužymas, kai Lenkijos valdžia skatina lenkų tautinę bendriją Lietuvoje pažeisti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus.

Pasirašyti kreipimąsi: http://peticijos.lt/visos/71086

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

12 komentarų

 1. pensininkas:

  Esu sukrėstas. Kodėl Socialdemokratų dauguma toleruoja, o Konservatoriai tyli, kai naikinama lietuvybė Lietuvoje. Ar ne kartojasi 1920 metai: Wilno naše, na Kowno. Tautiečiai ateikime kovo 28 d. 12 val į mitingą prie Vyriausybės ginti Lietuvos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą.

 2. realistas:

  su musu tusciagalviais politikais viskas aisku. polonizaciniai istatymai bus priimti socialdemokratu, liberalu, darbieciu, tvarkieciu ir konservatoriu liberalaus sparno balsais. vienintele viltis politinej padangej-prezidente. tikiuosi ji vetuos ir veto atmetimo atveju paleis parlamenta. priezastis tam butu svari- kenkimas Lietuvos valstybingumui ir pamatiniu Lietuvos Konstitucijos straipsniu pazeidinejimas.
  kad tauta iseis i gatves- netikiu. per daug ileides saknis Lietuvoje baudziauniniko mentalitetas, tvyro baimes atmosfera

 3. Nepolitikas:

  J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei : REIKALAVIMAS ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą, o Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais iškėlė inkilus Prezidentūros parke. „Meilė Lietuvai ir jos gamtai prasideda nuo mažų darbų. Taigi ponai reikalaujantieji pradėkit NUO MAŽŲ DARBŲ. 

 4. pensininkas:

  MAIRONIS 1918 m.
  2013-03-21 01:13

  Pavojuj motina-tėvynė;
  Ateina audra iš pietų!
  Tai lenkas, išgama tautų,
  Mums neša pančius ir žudynę,
  Dvarų ieškodams prarastų.

  Dar vakar svetimoj vergijoj
  Prieš caro klaupės dievukus, –
  Prancūzo nūn globoj puikus
  Mums švaisto gautu kalaviju
  Ir mūsų degina laukus.

  Gana po priedanga brolystės
  Mums čiulpė syvus pasalais!
  Kultūros savo skarmalais
  Mums plėšė kalbą dėl lenkystės
  Ir smaugė savo verpalais!

  Dabar šalin numetęs kaukę,
  Ginkluotus siunčia plėšikus
  Ir taško mums kraujais laukus,
  O po Europą visgi šaukia,
  Kad tai ne jų būrys smarkus.

  Gana lietuviškos kantrybės!
  Ginkluota kelkis; Lietuva!
  Dienelė laukia nelengva!
  Bet gelbės dangiškos galybės,
  Ir paskutinė bus kova!

  Petys į petį už tėvynę!
  Nuo Palangos lig Varėnos,
  Sulaukę puotos kruvinos,
  Kaip mūsų proseniai ją gynė,
  Taip ginsme sūnūs šios dienos!

 5. Kažin:

  Tokiais susėdimais už stalų spaudos konferenvcijose gali žodžiais “priešintis” kiek nori. Jokio efekto iš to nebus iki tol, kol pagal Rinkimų įstatymą balsus “skaičiuos” Seimo partijų deleguoti rinkimų komisijų pirmininkai po Seimo pasiskirto VRK pirmininko Vaigausko saugiu “stogu”.
  Taigi pirmiausiai “užtrenkime” Seimo partijų pasidarytas “pravertas” duris rinkimų sistemoje…

 6. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su “išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 7. Atgalinis pranešimas: Mirė Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys A. V. Patackas (nuotraukos, video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: