Indijoje atidaryta Nidos plenerų tapybos paroda (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Kovo 15 d. Indijos kultūrinių ryšių tarybos (ICCR) meno galerijoje Naujajame Delyje atidaryta Nidos plenerų tapybos darbų paroda „Nida – Lietuvos brangakmenis“. Lietuvos ambasados ir menininkų asociacijos „Tiltas“, kuriai vadovauja dailininkas Saulius Kruopis, iniciatyva po Indijąkeliauja jau du dešimtmečius Nidoje vykstančių tapybos plenerų darbųkolekcija. Šioje kolekcijoje virš dvidešimties skirtingų autorių darbai Nidos tema. Daugiausiai tai – lietuvių menininkų darbai, bet joje taip pat yra irvokiečių, lenkų, latvių, suomių autorių darbų.

Parodą atidaręs Indijos kultūrinių ryšių tarybos generalinio direktoriaus pavaduotojas Anvaras Halymas (Anwar Haleem) pasidžiaugė, kad tai jau nebe pirmas Lietuvos ambasados Indijoje ir ICCR bendras kultūrinis projektas, ir sukiekviena kultūrine švente Indijos žmonės vis labiau susipažįsta su turtinga Lietuvos kultūra. Parodos atidaryme kalbėjusi Lietuvos ambasados Indijoje Laikinoji reikalų patikėtinė Diana Mickevičienė papasakojo, ką Nida reiškia Lietuvos ir Europos kultūros žmonėmis, ir pakvietė visus aplankyti vieną įspūdingiausių pasaulio kampelių – Kuršių Neriją, kuri įkvepia kūrybai ir menininkus, ir visus kitus žmones.

Ši paroda Delyje yra skirta Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių 20-čiui, ir užbaigia šiam jubiliejui skirtų renginių, vykusių 2012 m. Indijoje, ciklą, kuriame Naujajame Delyje ir Kolkatoje buvo pristatyta Lietuvos fotografija, modernus šokis, pagoniškoji mitologija.

Paroda „Nida – Lietuvos brangakmenis“ Indijos kultūrinių ryšių tarybos meno galerijoje veiks iki kovo 21 d.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: