JAV pagerbė V.Landsbergį už tarnybą demokratijai ir laisvei (8)

V.Landsbergiui įteikiamas apdovanojimas | URM nuotr.

V.Landsbergiui įteikiamas NDPF apdovanojimas | URM nuotr.

Kovo 14 d. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo primininkui, europarlamentarui Vytautui Landsbergiui JAV, Vašingtone buvo įteiktas Nacionalinio demokratijos paramos fondo (NDPF) apdovanojimas už „tarnybą demokratijai“.

Fondo prezidentas Karlas Geršmanas (Carl Gershman), pradėdamas apdovanojimo ceremoniją, sakė, kad V.Landsbergis kartu su buvusiais Lenkijos ir Čekijos vadovais Lechu Valensa bei Vaclavu Havelu vadinamas 1989-1991 m. revoliucijų, atnešusių demokratiją į Rytų Europą, herojais, – praneša BNS.

NDPF viceprezidentė Nadia Diuk išsamiai supažindino renginio dalyvius su svarbiausiais Lietuvos kovos už laisvę ir nepriklausomybę faktais bei V.Landsbergio vaidmeniu. Pasak jos, Lietuvos istorija atskleidžia neįtikėtina žmonių, kovojančių už tiesą ir teisingumą, jėgą.

„Lietuva buvo naujos eros, davusios pradžią demokratiniams judėjimas buvusioje Sovietų Sąjungoje, priešakyje. Beveik visi tautiniai demokratiniai judėjimai žiūrėjo į V.Landsbergį ir „Sąjūdį“ kaip į taikaus pasipriešinimo pavyzdį“, – sakė N.Diuk.

Kovo 15 d. Vytautui Landsbergiui Pensilvanijos valstijos sostinėje Harisburge buvo įteikta šios valstijos gubernatoriaus Tomo Korbeto (Tom Corbett) proklamacija, kuria pripažintas ypatingas V.Landsbergio indėlis Lietuvos laisvei ir demokratijai.

„Laisvės ir nepriklausomybės vertybės lydėjo jus visus tarnystės visuoemenei metus /…/, per kuriuos jūs kovojote dėl Lietuvos laisvės ir turtingo Lietuvos paveldo išsaugojimo. /…/ Visų Pensilvanijos piliečių vardu aš, valstijos gubernatorius, sveikinu jus už jūsų vaidmenį ir lyderystę“, sakoma guberantoriaus proklamacijoje.

Ją V.Landsbergiui Pensilvanijos nacionalinės valstijos Kapitolijuje įteikė vienas iš Penislavanijos nacionalinės gvardijos vadų generolas majoras Rendalis R. Marčis (Randall R.Marchi).

Prieš šią iškilmingą ceremoniją V.Landsbergis lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gavardijos bazėje, kur susitiko su gvardijos vyriausiuoju vadu generolu majoru Vesliu Kreigu (Wesley Craig) .

V.Landsbergis ir V.Kreigas pasidžiaugė sėkminga bei aktyvia Lietuvos ir JAV partneryste, pažymėję, kad jau dvidešimt metų trunkantys Lietuvos kariuomenės ir Pensilvanijos nacionaline gvardijos ryšiai yra gera praktinė tokio bendradrabiavimo išraiška.

Susitikimo metu įvertinta abipusė partnerystės nauda bei galimos naujos bendradarbiavimo sritys, tam tarpe kibernetinio saugumo srityje.

Generolas majoras V.Kreigas pranešė, kad pažymint oficialią Lietuvos kariuomenės ir Pensilavijos nacionalinės gravrdijos partnerystės dvidešimtmečio sukaktį, jis ketina šiais metais apsilankyti Lietuvoje.

Lietuvos kariuomenė ir Pensilavijos nacionalinės gvardija bendradarbiauja nuo 1993 metų. Nuo 2010 rudens Gvardijos kariai tarnauja Lietuvos vadovaujamos Policijos patarėjų grupės sudėtyje dislokuotoje Afganistano Goro provincijoje.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. marta:

  teisingas įvertinimas. duočiau dar vieną apdovanojimą už PRAHOS DEKLARACIJĄ.

 2. Žaltys:

  Žemaitija paaukota skalūnščikams?

 3. Kažin:

  Keisti dalykai dedasi, Landsbergį statyti į vieną gretą su Havelu, Valensa, kai jis jokiu disidentu nebuvo, netgi Sąjūdžio inciatyvinės grupės sudarymo 1988 metų birželio 3 d. susirinkime nedalyvavo, nederėtų. Tikrai jokių didesnių Landsbergio nuopelnų Lietuvos laisvei už kitus Sąjūdžio tarybos narius neįžvelgčiau. Pensilvanijos vertinimai nei į tvorą, nei į mietą. Nepriklausomybė buvo Sąjūdžio tikslas nuo pat pirmų jo atsiradimo dienų, tai buvo Tautos siekis, o ne Landsbergio idėja. Tokia yra tiesa ir manyti kitaip – reikštų būti nesąžiningu.
  Manau, kad pensilvaniškų galvojimų užsienyje atsiranda todėl, kad Sąjūdžio veiklos, ypač vadovavimo specifiškumai užsienyje nėra pakankamai nušviesti. Landsbergis tapo vadovu, kadangi Sąjūdžio organizacijai formaliai (teisiškai) buvo reikalingas vadovas.
  Visi nuopelnai kovoje už laisvę ir demokratiją Lietuvje priklauso ne asmenims, o Tautai. Jeigu pagal nuostaus apdovanojimai skiriami tik asmenims, tai tuokart jie skirtini Sąjūdžio tarybai, jo pagrindiniams asmenims, o ne vienam formaliam vadovui.

  • marta:

   nagi, nagi, sąjūdis, branguti, pirmiausia buvo įkurtas Garbačiovo “perestroikai” paremti, jei ką. Tik vėliau “Laisvės lyga” su savo disidentais iškėlė išsilaisvinimo nuo Rusijos idėją, kurią Landsbergis pasigavo ir įvykdė. Už ką daug kas pyko ant Landsbergio ir iki šiol pyksta.
   O kas dėl HAVELO, VALENSOS , LANDSBERGIO SU ZZINGERIU ir kt. pasirašytos PRAHOS DEKLARACIJOS, tai ji aukštyn kojom apvertė KGB tikslus Europos Sąjungoje kai sulygino nacių nusikaltimus NKVD vykdytiems nusikalimams. Vieni jau turėjo Niunbergo teismą, o kiti – ne. Todėl ir niršta ant Landsbergio iki šiol. Iš baimės:)

   • Kažin:

    Na gal nors tiems, kurie sąjūdyje buvo dar iki Sąjūdžio, nepasakotum turgaus bobelių pasakėlių…
    Visiškas nusišnekėjimas rodytų, kad Lietuvos laisvė pačiai, kaip reikiant, niekada nerūpėjo.

 4. Valdas:

  Lietuvos bendruomenė skursta, o valdžiavojusieji vadukai puikuojasi.
  Nesiderina visa tai.

 5. Žaltys:

  Jei ne Landsbergio tarptautinis autoritetas, jei ne Amerikiečių Chevron siūlomos investicijos skalūnų dujų išgavimui ir išvežimui per Klaipėdos terminalą, tai ir mūsų prorusiško “valstybinio perversmo” būdu nušalinto prezidento Pakso šešėliu buvęs Valentinas Mazuronis būtų visiems laikams išlikęs lojalus “draugystei su kaimynais rusais” ideologijai. Dabar gi matome kad mūsų Aplinkos ministras patapo nuoširdžiu Landsbergio politikos ramsčiu. Tai žada TT ir TSLK partijų susijungimą. Vienybė žydi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: