N. Venckienė. Mergaitę saugoti yra būtina (video) (46)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuot.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuot.

Šiandieną paviešintas video įrašas, kuriame 2013 m. sausio 20 d. Laima Stankūnaitė skundžiasi nepakenčiamu gyvenimu Lietuvos kriminalinės policijos biuro darbuotojų apsuptyje, pasakoja apie savo ir mergaitės ligas, sukėlė nuostabą daugeliui.

Fiksuojantiems žinias apie prievarta iš gimtųjų namų išplėštos mergaitės gyvenimą, nepasimiršo gruodžio pabaigoje, maždaug likus trims savaitėms iki L.Stankūnaitės daryto video įrašo, jos pačios ir jos tėvų džiaugsmingi interviu „Lietuvos ryto“ žurnalistei Laimai Lavastei.

„Jų namai kvepia blynais, imbieru ir vaikyste. O po žaliaskare egle pūpso dar neišpakuotos dovanos. Visą dieną siaučianti pūga bematant užpustė mašinos provėžas, kai pavakare privažiavau prie šventiškai išpuošto namo. Languose žibsėjo spalvingos lemputės, tarp jų krito iš popieriaus iškirptos didžiulės raštuotos snaigės. Beldžiuosi į duris, už kurių skamba vaikų juokas ir trepsi mažos kojytės – pasirodo, šįvakar aš čia ne vienintelė viešnia. Būrelis vaikų vaikosi net sukaitusią šviesiaplaukę, kuriai, aiškiai matau, patinka būti dėmesio centre. Jos draugai šįvakar susirinko kartu kepti imbierinio Kalėdų namelio“ (Laima Lavaste, 2012-12-22 lrytas.lt, „L. Stankūnaitė su dukra gyvena Kalėdų nuotaikomis“).

Labai panašiai L.Lavastei pasakojo ir Stankūnai. „Mes žinome, kad valstybė sudarė puikias sąlygas vaikui atsigauti, ir mes už tai labai dėkingi. Pareigūnų leidimu matėme net kelis kartus. Buvome susitikę tam tikrose gražiose vietose, praleisdavome keletą dienų kartu. Labai mėgsta maudytis, plaukioti, kai susitikdavome kurioje nors vietoje prie vandens telkinio. Nupirkome jai ir pripučiamąjį baseiną. Mergaitė gyvena, žaidžia, išdykauja kaip visi vaikai. Ji ir bendrauja. Tikrai nesėdi užsidariusi su mama nuo viso pasaulio. Laimutė važinėjo su ja ir į baseinus, ir pramogauti, ir susitikti su draugių vaikais“ (Laima Lavaste, 2012-09-09 lrytas.lt, „Sugrįžti į normalią vaikystę L. Stankūnaitės dukteriai padeda ir artimieji, ir psichologas“).

Tačiau mane lygiai taip pat nustebino ir skubiai šiandien surengta Lietuvos kriminalinės policijos biuro spaudos konferencija, kurioje Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė pareiškė, jog mergaitė yra linksma. Ta pati L.Juškevičienė 2012-12-04 ir 2012-12-31 tarnybiniuose pranešimuose, kuriuos patvirtino savo parašu, buvo nurodžiusi, jog mergaitė liūdna, prislėgta.

Tai kas meluoja?

L.Stankūnaitės kelis kartus pasikeitę parodymai pedofilijos byloje, jos tyrimas melo detektoriumi patvirtino jos sugebėjimus. Deja, meluoja ne tik L.Stankūnaitė, bet ir vaiko interesus privalanti ginti tarnautoja, vienaip rašanti tarnybiniuose pranešimuose, o kitaip kalbanti spaudos konferencijoje.

Stankūnaitės išplatintas video įrašas ir surengta spaudos konferencija, manau, daugeliui sukėlė begales klausimų.

Kodėl L.Stankūnaitė L.Lavastei pasakoja apie džiaugsmingą gyvenimą vyrų su kaukėmis apsuptyje, o jau po kelių dienų skundžiasi nepakenčiamu gyvenimu? Kas atsitiko su blynais ir imbieru kvepiančiais namais? Kodėl L.Stankūnaitė užsigeidė atsisakyti apsaugos? Gal įtikino paslaptyje, pasak G.Černiausko, norintis išlikti asmuo, kuris jam, kaip advokatui, sumokėjo už L.Stankūnaitei teikiamas paslaugas?

Mums nežinoma, kas vyksta L.Stankūnaitės aplinkoje, kas daroma su mergaite. Aišku tik viena, kad ji nuo mūsų yra slepiama. Po gegužės 17 d. man, jos tetai, seneliams, mano tėvams, nei karto nebuvo leista pamatyti mergaitės ar išgirsti jos balsą.

Nepriklausomai nuo skleidžiamo melo, nėra jokių abejonių, kad šiuo metu mergaitę saugoti yra būtina. Ypač po to, kai atsisakius apsaugos, su savo draugais ir sutuoktine poilsiaujantis L.Stankūnaitės draugas A.Ūsas buvo rastas negyvas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

46 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Panašiau, kad niekas ir negalvoja nesaugoti – greičiau čia yra gynybos ėjimas, primenantis, pvz., seimūnams, kad nėra ko tempti gumos ir pan..

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Venckienė turėtų žinoti, kad mama geriau žino, ko mergaitei reikia.

  Beje, gal kas nors žinot, ar po mirties Ūsui buvo užsakytos mišios?

  • akylas:

   Negalvojau,kad Rutkauskas su Visvaldu draugeliai,net delfyje yra ju nuotrauka,gal gali apie ji Vilmantai papasakoti,kas tai per zmogus,o tai ji piesia kaip klauna visa masmedia…

  • mintis:

   Vilmantai,nebūk naivutis,tai jau tau netinka.Perkūnui tai netinkama būsena:)))

  • Alfredas Mikuta:

   Rutkausku Vilmantas draugauja su Mazonu…hmmm…gal ir nebloga sakyciau,gana radikali,bet tvirta draugyste turetu buti…

  • et:

   o ar provaslavai irgi užsakinėja mišias?

   • Vilmantas Rutkauskas:

    Galėčiau šiek tiek patikslinti ir tavo žodį “provaslavai” (pravo-slavai)…
    Anot vieno jų popo, Lietuvoje galime išgirsti tris terminus: pravoslavai, stačiatikiai ir ortodoksai. “Pravoslavai” yra aiškus rusicizmas original kalba, ir lietuvių kalboje nepageidautinas vartoti. Įsigalėjęs terminas yra “stačiatikiai”, tačiau, tai ne visai tikslus žodžio “pravoslavai” vertinys, kad, atseit, tikintys stačiai – stačiatikiai (būk tai katalikai per pamaldų pamaldavimus sėdi, o stačiatikiai stovi).
    Bet teisingiausia būtų vadinti ortodoksais. Tai jau tarptautiniu tapęs terminas. Jis geriausiai ir nusako “pravoslavnyj” esmę: “pravilno slaviaščij” – “teisingai šlovinantis”.

    Vėl gi, kyla teisingas mišinis klausimas, ar jiems savo dievą pirmiau reikia šlovinti, o po to maldauti, ar atvirkščiai – pirmiau maldauti?

 3. pensininkas:

  Manau, reikėtų surengti eitynes aplink Seimą prieš ten sėdinčius niekšelius, ketinančius atiduoti nekaltą Venckienę Teisėsaugos liūtams į nasrus. Tegyvuoja Tiesa. TieSOS, TieSOS, TieSOS.

  • Taip,gerbimas pensininke,surenkime eitynes nes as kaip ir jus turime laiko sociai,esame etatiniai stovetojai,zygiuotojai,skanduotojai ir norime visu pirma meSOS ir desrSOS,o po to tieSOS ir t.t.musu jega vienybeje ir kiekyje,kai musu daug mes jega ir su mumis tada snekasi valdzios institucijos…

   • ilka:

    EX patvorinis,,,,,ateik duosiu tau mėsos ir tavo mėgstamos dešros ,jei dar pilvo neprikimšai, baigiat Lietuvėle pravalgyti,,,,o jei esi alkanas girdėjau , Karitas tokiems duoda lauknešėliu.

    • Inga Baranauskienė:

     Ir aš prisidėsiu prie lauknešėlio – ne bet kokia dešra, o TARYBINE (su natūraliu tualetiniu popieriumi vietoj visokių buržuazinių krakmolų).

     • tikras lietuvis:

      Ir vėl netiesą rašote.
      Nebuvo tarybmečiu dešrose jokių priedų kaip, kad yra dabar.

      • Studentas:

       Taip,taip prie ruso buvo geriau;
       Elektra kainavo 4 kapeikas už kilovatvalandę, o kaime dar mažiau
       Autobuso/troleibuso bilietas – 4 kapeikos, o mažuose miesteliuose niekas netikrino!
       Nebuvo skaitiklių už dujas beigi vandenį – sumokėjus simbolinį mokestį galėjai turkštis kiek tik nori.
       Studentiški pietūs kainuodavo 50 kepeikų (matematikai gali paskaičiuoti matematiškai dalis ir podales, vienok stipendijos užtekdavo kukliai pavalgyti mėnesį arba savaitę pagerti, ir už baraką susimokėti)
       Gatvėse nebūdavo kampščių
       Dešros būdavo iš mėsos
       Visi turėjo darbą, nenorintys dirbti buvo įdarbinami prievarta, o nenorintieji buvo baudžiami kaip visuomenės kenkėjai.
       Alkoholikai buvo gydomi nemokamai, netgi priverstinai
       Visokie psichikos invalidai irgi būdavo gydomi
       Baigus aukštąjį buvo garantuotas įdarbinimas ir buvo nustatytas solidus minimalus atlygis
       Gatvėje nebuvo valkatų (šie sėdėjo kalėjimuose, durnynuose ir dispanseriuose)
       Per televiziją nerodė reklamos
       Galėjai laisvai keliauti po didžiąją tėvynę nesikeisdamas valiutos ir taip nors iki paties Sibiro
       Visi jautė, kaip gyvenimas kasdien ėjo vis geryn ir geryn, palyginus su tamsiais buržuaziniais laikais, tad visi tikėjo šviesesniu rytojumi
       Kai limonado bambalis kainuodavo keturias kapeikas tai benzinas kainuodavo kokias dvi kapeikas.
       Vilniaus vingio parke būvojo siaurukas
       Numirus kokiam valdžios šului nereikėdavo į darbą ir į mokyklą.
       Nebuvo AIDS ir panašių bacilų
       Nebuvo narkomanijos – tą visi gerai žino ir prisimena
       Buvo gaudomi atbuliokai ir lezbietės
       Nebuvo prostitucijos
       Nebuvo organizuoto nusikalstamumo

 4. ilka:

  Stankunaitė ir vaiku apsaugos teisiu tarnybos ,kriminalinė policija visi išsijuose MELUOJA ir toliau važuoja , laikas sustoti ,gana žmones kvailinti ,kaip tokios tarnybos ,juokingai atrodo piliečiu akyse!!!

  • Inga Baranauskienė:

   Manau Stankūnaitė šį kartą kaip tik pasakė tiesą, ir pasakyčiau, skaudžiai ją Dievulis baudžia, jeigu alergija trys mėnesiai nepraeina. Tik ten jokia ne alergija, o odos sudirgimas nerviniu pagrindu, kaip įtariu. Nuo alergijos dabar yra puikių vaistų, o nuo šito – ne. Pažinojau vieną moterį, kuriai šitaip stresas pasireikšdavo. Todėl dar kartą sakau: Stankūnaitei NEPAVYDŽIU.

 5. Nepolitikas:

  {„Iš tikro turime pakankamai daug informacijos, kad šiandien dienai yra grėsmės, nuolatiniai grasinimai susidoroti viešoje erdvėje, bandymai sužinoti, kur gyvena mergaitė, organizuoti jos pagrobimą ir panašiai. Taigi, kaip minėta, Laimutės Stankūnaitės prašymas atmestas“, – penktadienį Policijos departamente surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Matonis.}- Tai natūralus klausimas: Kodėl nepradėtas ikiteisminis tyrimas? Jog negalima delsti!
  {A. Matonis neatmetė galimybės, kad L. Stankūnaitę prašyti atsisakyti valstybės apsaugos galėjo paskatinti tam tikri tretieji asmenys.} – vėl klausimas: kodėl nenustatyti tie „tikri tretieji asmenys“, jog aplinka yra saugojimą ir saugo ne bet kas, o valstybė!
  {Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė, kuri sakė esanti viena iš mažametės L. Stankūnaitės dukros atstovių teisminiuose procesuose, teigė, kad mergaitei vis dar gresia pavojus.}- ir vėl, tai kodėl nesikreipia į Prokuratūrą, jog ne bet kam, o „mergaitei vis dar gresia pavojus“? Kokio lygio ir iš kur „gresia pavojus“? Teisingai pažymėjo Neringa visur tik melas, melas ir melas. Melas…bet ne visuomenėje, o Valdžios įstaigose!

 6. Aš manau, kad pagalbos reikia abiems. Nežiūrint to, ar Stankūnaitė meluoja, ar tik provakuoja. Ar savo noru, ar įkalbėta.

  • tikras lietuvis:

   Teismai išaiškins kas kaltas, o kas ne.

   • tikras lietuvis:

    Be to,
    garantuotai šio ėjimo iniciatorė buvo ne Stankūnaitė.
    Kas kita, kad jai, aišku kaip dieną, turėjo įkyrėti toks gyvenimas tarsi narve.
    Betgi kiek čia beliko – tuojau teismai pasibaigs ir visi nusikaltėliai bus kalėjime.
    Kas kita, kad nerastas žmogžudystės bendrininkas, kuris gali būti samdytas, todėl ne iš čia.

 7. pensininkas:

  Šiandiena kovo 17 d. 13 val ateik į Daukanto aikštę, Vilniuje, prisiminti ir pareikšti nepritarimą Gegužės 17 d. šturmui ir smurtui Garliavoje ir Deimantės Kedytės įkalinimui policijos biure (atkreiptinas dėmesys, kad prieš tą smurtą pradėjo protestuoti ir pati Stankūnaitė, nes mato, kad ir ji pedofilų yra “išdurta”) .

 8. Žaltys:

  Tai bus pripažinta kaip ilgiausias realybės šou projektas išparceliuojant Lietuvos likučius.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Bus dar tų likučių ir naujų šou. Nepaskęsk Venckienės garliaviniame pesimizme.

   Gal kas žinot, kiek Venckienė turi SAVO vaikų, kai taip kryžium guldama draskosi dėl Stankūnaitės dukros?

 9. Atas:

  Nota Bene:
  Venckienei teko dviguba našta – 1)būti vaiko globėja
  2)būti teisėja.
  Neatrodo,kad LR Justitia skiria šias dvi naštas,Joje mato tik teisėją.

 10. Romas:

  Bet koks delsimas, pašalinti stankūnaitę iš Lietuvos,tai pedofilams po užpakaliu padėta bomba,ja ko greičiau stengsis pašalinti,nes mieganti visuomenė, sudaro puikias sąlygas pedofilams.

 11. Žaltys:

  Visus reik saugoti. Ir visas.

 12. amisha:

  Man neaisku, kodel irasas, padarytas sausio men. tik kovo men sukele reakcija. Akivaizdu, kad Stankunaite ne pati sugalvojo. Kai zmogus nori kazka pasakyti is sirdies ir kreipiasi i zmones [pagalbos, jis nesureiksmina nutarciu, terminu ir nenaudoja zodziu, kuriu nemoka istarti. Moteris visuomet pasiziures, kaip ji atrodo ir ar isvis atrodo. t y. patekusi kadra. Cia tas naivus pasikukciojantis nusiskundimas tuom, kas jai niekada nebuvo naujiena – truputi perlenkta lazda, kaip ir visi jos komandos “trumpametraziai” kuriniai. Nebegali daugiau taip kenteti? Zmones didesniu kankiniu nera mate? Cia tik dar vienas ejimas zirgu: du i prieki viens i sona. Greiciausiai jos “remejai” susigincyjo tarpusavyje: vieni mano, kad Stankunaite dar verta “pasilaikyti”, kiti – kad laikas atsikratyti. Nezinia, ka “durnai galvai” pazadejo, bet dingti ji tikrai nebeturi kur, nebent pradingti. Galimnai uzsienyje jos jau laukia zmones su gelemis ir dudu orkestru…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: