Kultūros ministras Šarūnas Birutis lankosi Lenkijoje (10)

Šarūnas Birutis | Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus nuotr.

Šarūnas Birutis | Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis kovo 13-14 dienomis vieši Lenkijoje. Oficialaus vizito metu ministras susitiks su Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministru Bogdanu Zdrojevskiu.

Susitikime bus aptartas Lietuvos pasirengimas Europos Sąjungos Tarybos pirmininkavimui, Lietuvos ir Lenkijos kultūrinis bendradarbiavimas, Lenkijos patirtis panaudojant Europos Sąjungos lėšas kultūrai.

„Lenkija praėjusiame ES finansavimo laikotarpyje sėkmingai panaudojo ES struktūrinių fondų paramą kultūrai. Ši patirtis mums yra įdomi, nes siekdama užtikrinti konsoliduotą kultūros sektoriaus potencialo panaudojimą ir planuodama investicijas, Lietuvos Kultūros ministerija mato galimybes šalies kultūrai panaudoti 2014-2020 m. ES finansinę paramą. Tai vienas pagrindinių Kultūros ministerijos uždavinių“, – sako Š.Birutis.

Kultūros ministras Lenkijoje taip pat susitiks su Adomo Mickevičiaus instituto, Nacionalinio audiovizualinio instituto, Lenkijos žydų istorijos, Koperniko mokslo ir F. Šopeno muziejų vadovais. Su jais bus aptarti instituciniai finansavimo, lėšų pritraukimo, kultūros sklaidos ir bendradarbiavimo klausimai.

Įdomu ar bent grįždamas iš Lenkijos ponų rūmų namo Lietuvos kultūros ministras ras laiko užsukti pas vis ryžtingiau Lenkijos polonizuojamus Suvalkų trikampio lietuvius?

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Kultūros politika, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Lamatas:

  ir ko jie vienas po kito ,vorele, tenais bėgioja . Gal tenais tikrieji jų viršininkai sėdi . O mes naiviai tikime , kad esam tikrieji savo tarnų ponai.

 2. Vycka:

  Taip Lamatai, iš tikro tai jie priklauso vienam pedofilų-pederastų klanui, kuris nori pasitelkęs Europos pinigus nutautinti vargšus Lenkijos lietuvius

 3. rabinas:

  Alytaus raj. Daugu miestelyje per rengini kovo 11-osios proga,sventinio begimo metu dalyviams buvo dalijamos kepures su uzrasu POLSKA !!! rengini organizavo Alytaus rajono savivaldybe,kuriai vadovauja konservatoriai. zaliam jaunimui plaunamos smegenys ,netgi valstybiniu svenciu metu. Lamatas teisus-musu klerkai vazineja i Lenkija ponui rankos pabuciuot.tuoj buciuos ir uzpakalius

 4. Kažin:

  O gal dar ir kokio nors ordino pasiimti avansu vyksta… Nejaugi dar jo negavęs sakys…

 5. Nagi:

  O ar būs aptariama ponas Birulį apie Juzefo Pilsudskio memorialinio muziejaus steigimą Vilniuje, jei ne, tai galima. Juk norint atšikldyti Lietuvos lenkijos santykius vien bučiavimo į lenkų šiknas užsienio ir kitiems ministrams neužtenką, reikia konkretesnių darbų, Juzefavo Pilsudskio memorialinis muziejus Vilniuje būtų kaip tik tas. Pagrindinė ekspozicija jame turėtų būti akcentuota į tai kaip litvinas Juzefas Pilsudskis vaduoja Vilniaus kraštą nuo lituvysų ir žmudinų sukurdamas Litvų šriadkovu ir ją sujungdamas amžina sąjunga su Lenkija. Šitoks muziejus yra būtinas norint sulįsti amžinai šiltiems santykiams su Lenkija.

 6. Kažin:

  Nesuprantu, kas per kompleksas įsivarytas dėl tų santykių su Lenkija. Apie santykius su kitais kaimynais nekalbama, o vis apie santykius su Lenkija ir su Lenkija.
  Nereikalingi Lietuvai jie kažkokie ypatingesni su Lenkija negu su kitais kaimynais. Tarpukaryje ir sovietmečiu labai šilti santykiai buvo su Čekoslovakija. Dabar Čekijoje išinktas naujas Prezidentas. Taigi, pats laikas intensyvinti santykius su Čekija, Slovakija, Vengrija. Juolab, kai Lenkija intensyviai stiprina dvišalius ryšius su Estija ir Latvija, tai Lietuvos pastangos suartėti su minėtomis šalimis būtų labai tinkamas atsakas į Lenkijos veiksmus. Kodėl snaudžia mūsų diplomatija.
  Pagaliau ne paslaptis, kad Lenkijai labai nepatinka Lietuvos ir Baltarusijos, Ukrainos glaudesni santykiai, taigi Lietuvai būtina ieškoti tinkamų formatų santykiams su šiomis šalimis plėtoti. Tam galėtų pasitarnauti ir Lietuvos pirmininkavimo ES laikotarpis.
  Nustokime… – apie tuos santykius su Lenkija, su ja laikykimės šaltai kaimyniškai, bendraukime tik tiek, kiek būtina pagal ES reikalus.
  Lenkija mums niekuo nėra reikalinga – nesukime istorijos rato atgal… – jis neatsukamas. Stiprinkime Lietuvą kitais būdais, o ne ryšiais su Lenkija. Nelipkime vėl ant to Lenkijos grėblio…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: