Premjero patarėjas A.Bielskis kursto provokaciją Kovo 11-osios proga (25)

Kovo 11-osios eitynės 2012 m. | T. Baranausko nuotr.

Kovo 11-osios eitynės 2012 m. | T. Baranausko nuotr.

Vilniaus merui Artūrui Zuokui pareiškus, kad jis, nepaisydamas galiojančių įstatymų, neleis tautiniam jaunimui rengti Kovo 11-osios eisenos Vilniaus senamiestyje, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC) atsisakė organizuoti tradicinę Kovo 11-osios eiseną. Tačiau LTJS pirmininko Juliaus Pankos teigimu, jo žiniomis, patriotiškai nusiteikę žmonės tarp 15-16 val. rinksis Katedros aikštėje ir 16 val. pajudės stichiška, neorganizuota eisena.

Į Lietuvos piliečių ketinimus švęsti Kovo 11-ąją pasivaikščiojimu Vilniaus gatvėse netruko sureaguoti Lietuvos Respublikos ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas švietimo klausimais ir ultrakairiųjų radikalų grupuotės „Naujoji kairė 95 lyderis“ Andrius Bielskis. Nelegalios grupuotės „Antifa Lietuva“ Veidaknygės puslapyje jis paskelbė pasiūlymą imtis jėgos prieš Kovo 11-ąją švenčiančius žmones. „Policija jų nestabdys, esu beveik įsitikinęs. Jei ne, tuomet įvyks tokios pačios eitynės kaip ir praeitais, etc. metais. Manau, kad Antifa turėtų stovėti ir užtverti Gedimino prospektą, o tuomet policija privalėtų ginti Antifą, o ne nacius“, – provokacijos planą dėsto premjero patarėjas.

A. Bielskio teigimu, J. Pankos informacija apie jaunimo norą šventinę dieną išeiti su vėliavomis į gatves „yra tiesiog teisinis išsisukinėjimas: aš žygiuosiu vienas, ką kiti darys, ne mano reikalas, taigi nei LTJS, nei LTC nėra/nebus atsakinga“. Premjero patarėjas taip pat siūlo „kreiptis i Savivaldybę raštu, kad ši užtikrintų tvarką ir neleistų nesankcionuotoms eitynėms vykti Gedo prospektu“.

Pastaruoju metu nelegali organizacija „Antifa Lietuva“ pagarsėjo Lietuvos valstybės simbolių išniekinimo akcijomis. Tame pačiame puslapyje, kuriame A. Bielskis paliko savo patarimus, matosi plakatas su perbrauktais Gediminaičių stulpais ir nuoroda į pornografinį video siužetą, kuriame nuogas „menininkas“ plėšo Lietuvos vėliavą. Pats A. Bielskis pernai yra dalyvavęs Lietuvos himno parodijos dainavimo akcijoje.

„Antifa Lietuva“ taip pat turi provokacijų rengimo tautinio jaunimo renginiuose patirtį. Pernai šalia Kovo 11-osios patriotinių eitynių jų nešiotas plakatas su užrašu „Vakar Juden raus, šiandien – Lietuva lietuviams“ šiemet Lietuvos žydų bendruomenės pareiškime buvo priskirtas Vasario 16-osios eisenos Kaune dalyviams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. akcija:

  DĖMĖSIO !!!!!!
  Siūlau: atsineškim į eitynes daug mažyčių Trispalvių ir , gatvėje, išvydę policininkus, prieikim, pasveikinkim su Kovo 11 ir jiems padovanokim po vėlevėlę- kad visi turėtų. Jie , vargšai, tikrai nebus aprūpinti tautine atributika. Būtų labai gražu ir šventiška iš mūsų pusės.

  • Nepolitikas:

   „išvydę policininkus, prieikim, pasveikinkim su Kovo 11 ir jiems padovanokim po vėlevėlę- kad visi turėtų.“, o gal dar ir pabučiuoti … spėsi…, kol „supakuos“. Nors ir nepriklausau „jokiam judėjimui“, bet noriu patarti: jeigu „draudžiama“ tradicinę Kovo 11-osios eiseną, tai gal suorganizuokit „Kovo 11-osios kelį“, panašiai kaip buvo „Baltijos kelias“ ir pakeliant rankas į viršų(su atributika), pavaizduoti Tautos „bangavimą“(kaip juros bangavimą). Taip išsiskiriant iš minios, parodysit savo ryžtą ir meilę Tėvynei.

   • tikras lietuvis:

    Įdomi mintis: per visą tą kelią nuo Katedros iki Lukiškių aikštės ar kur rankomis susikibusi eilė, gal turinti vėliavas, plakatus, dainuoti galėtų arba tam tikrą valandą sugiedoti himną.

   • kodėl:

    kodėl dalinant vėliavėles “supakuos”? Ar ir tai jau draudžiama? Žiūrim , kaip čia išeina. Pasveikinam praeivius (tame tarpe ir policininkus), įteikiam Trispalvę. Ar už tai pakuojama? Manau, būtų skandalas. Policininkai atsisakytų į rankas paimti Valstybinę vėliavą? Irgi būtų skandalas. O paėmę galėtų turėti savo rankose. Kur ją dėtų? Išmestų? O tai jau – valstybinės vėliavos išniekinimas !!! Ir kas pasakys, kad per Nepriklausomybės dieną vaikščioti su Trispalvėm ir sveikintis- provokacija?
    Puiki idėja! Lygiai taip pat puiki idėja – Kovo 11-osios Kelias per Gedimino prospektą!

    • Nepolitikas:

     Na, manau ir pats supranti – „Manau, būtų skandalas.“ Pareigūnai darbo metu, gali tiesiog nepriimti „dovanos“. Nepamiršk, kad pagal taisyklės jų rankas turi būti laisvos. Antra, gali surinkti ir perduoti „civiliui“, kuris nuneš į „autobusiuką“( o tu „civilių“ bus patikėk manimi pilna). Ar judėjimo jėga – provokacijose? Kaip, tas kuris siūlo užrišti juoda kaspiną – Valstybės vėlyvai, valstybės Šventės diena! Juodas originalumas, tam kad sumenkinti dalyvavimo idėją ir „užsirauti“ ant protokolo.

 2. suomis:

  Svarbiausia nemyžti į kelnes ir elgtis ORIAI. Nereikia pasiduoti provokacijoms, apsiginkluoti filmavimo technika, (policijos provokacijoms nufilmuoti).

 3. tampax'as:

  Premjerui gėda dėl to Bielskio, laikas jį išmesti iš patarėjų. Tai Penktosios kolonos atstovas….

 4. Valdas Anelauskas:

  Siūlyčiau ant Trispalvių, kurias nešitės į nesankcionuotą mitingą (ar eitynes) užrišti juodus kaspinus. Tai būtų tikrai efektingesnė protesto prieš valdžią išraiška, negu bet koki plakatai.

 5. Birutė:

  Perkeliu ir čia savo komentarą, matau minčių sočiai, įvairiausių, juokelių smagių taip pat. Kas žinot koks skaičius žmonių dar nesiskaito eitynėmis? Ar ne iki 5? Tai keliaukim po 5, per daug neišsišokdami, be plakatų, be pykčio, be patyčių iš valdžios, su vėliavėlėmis, šypsokimės, dainuokime (kas moka) sveikinkime einančius šalia bei stoviniuojančius. Nieks neuždraus vaikščioti prospektu. Kad tik neprisijungtų kokie pagėrę, reik atokiau nuo išsišokėlių laikytis, policijai tokius pirštu parodyti. Nerėkauti skolintų šūkių (apie “Lietuvą lietuviams” taip pat) Žodžiu būkim teigiami ir kurkim, o ne griaukim. Ir viskas bus gražu. Taip manau.
  Kas galėjo pamanyti, kad praėjus dvidešimčiai metų teks kovoti su savo valdžia. Ir kodėl valdžioje žmonės su tokia priešiška Lietuvai praeitimi, neįtikėtina.

 6. XXY:

  Jie pamatysim,kad mentai bando kažką stabdyti iš karto reikia duoti jiems atkirtį.Dar nei viena valdžios institucijų kontroliuojama tarnyba nėra ėjusi prieš jų pageidavimus.Pasiruoškite galimiems neramumams.

  • Birutė:

   Kokį atkirtį? Kaip tai įsivaizduoji? Juk “neramumai” po to ir prasidės. Siūlau eiti taikiai, šypsotis ir sveikinti visus. O jei policininkai pastos kelią, juos taip pat sveikinti, linkėti viso ko geriausio (sveikatų ten visokių su laimėm) apeiti ir keliauti toliau. Džiūgaujančiai, laimę spinduliuojančiai tautai nieks nedrįs pastoti kelio. O jei būsi pasiruošęs atkirčiui, dar kokia beisbolkė kyšos, va tada gausim visi. O kam to reikia?
   Kažin ar pagoniškoji Romuva eis kartu. Galėtume gražiais rūbais pasipuošti, dainuoti.

 7. Saulius Kulvičius-tautininkas:

  Buvau sąjudyje,savanoriu,galvojau Lietuvą valdys patriotai. Net blogiausiame sapne negalėjau susapnuoti,kad Lietuvą valdys degradai kuriems patriotizmas -keiksmažodis.

  • tikras lietuvis:

   Žinai,
   kad kartais tie “patriotai” ir yra didžiausi degradai – elgiasi taip, kad paskui kas nori, tas ant Lietuvos spjauna.

   • Birutė:

    Tai ne patriotai, tai viso labo dvasios ubagų saviraiškos būdas, kumščiais, bo daugiau nieko neturi. Puikiai prisimenu kai seimo langus daužė, dirbau visai šalia ir mačiau kas bėgo seimo link su akmenimis rankose, girdėjau kokia kalba jie kalbėjo ;).

 8. Amelija:

  Deja, provokacijų gali būti. Balsas.lt pranešė, kad “Sekmadienio vakarą pasirodė žinia, kad į Vilnių palaikyti prieštaringai vertinamų jaunimo organizacijų atvyksta vadinamųjų „skinhead‘ų“ iš Rusijos, Lenkijos ir Vokietijos.”
  Dėl lenkų konkrečiai rašoma, jog tai jau pagarsėję futbolo sirgaliai, ne kartą sukėlę riaušes, taip pat ir Vilniuje. Kas juos pakvietė? Tai jau tikrai pasityčiojimas iš Kovo 11-osios.

  • tikras lietuvis:

   Ar nebus ten Čekutis pasidarbavęs? 😉
   Rašiau komentaruose jam, kad savas šventes švenčiant visai nereikia jokių “svečių”.

   • tikras lietuvis:

    P.S.
    jei tikrai jie čia bus atsikvietę visokių, tai tikrai jie yra įtartini, kaip sakai, ir jais pasitikėti – duoti leidimus vargu ar galima.
    Betgi pamatysim – kažkodėl tikiu, kad bus veikiama protingai ir bus švenčiama Lietuvos šventė, o ne velnias žino kas.

    • tikras lietuvis:

     Ir jei “svečių”, vis tik, bus, tai panašu bus į tai, kad vietoj to, kad švęsti, žaidžia kvailus žaidimus – duoda pretekstą ir galimybę Lietuvos priešams prikibti prie Lietuvos.
     O čia jau yra kenkimas ir niekas daugiau.

     • Pikc:

      Tai jo, ten gi nacei-tirarystai visi – va, sako, ir prie to baltaruusio nukankinimo ranką pridėję. Aš girdėjau, kad žada arabų nacionalistų su šachido diržais pasikviest – ieškos, kur kokie tolerastikai ir šiaip “antifašei” stovi, ir – bum! Amelijai geriau likt namie 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: