N. Venckienė. Kovo 11-ąją gims policinė Lietuva? (87)

Policinė valstybė | Alkas.lt nuotr.

Policinė valstybė | Alkas.lt nuotr.

Sveikindama visus Lietuvos piliečius su svarbiausia šių laikų švente – nepriklausomos valstybės atkūrimo diena, Kovo 11-ąja, jaučiuosi ir džiugiai, ir sukrėsta. Vos per 23 metus mes pamiršome, ko siekė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, „Baltijos kelyje“, daugiatūkstantiniuose mitinguose jo žmones bei idėjas palaikiusios minios.

2013 metais mes pamiršome, kad Trispalvė yra kiekvieno lietuvio vėliava ir su ja jau lyg neturėtų būti baugu pasirodyti gatvėje, viešojoje vietoje. Bet, pasirodo, kad 2013 metais Trispalvė ir šūkiai už Lietuvą tampa kone tokie pat draustini, kokie buvo per penkis sovietinės okupacijos dešimtmečius. Ką ten sovietmetis – Trispalves pasisiūdindavo ir net išsaugoti sugebėdavo į Sibiro lagerius nutremti lietuviai.

Su šiurpu seku įvykius, kuriuos jau galima būtų įvardinti kaip antivalstybinius – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos valdininkai vilkino, o vėliau apskritai atsisakė išduoti leidimą tautinio jaunimo eisenai Gedimino prospektu. Šią savaitę įsitikinau, kad tai – ne juokai. Eiti su Trispalve pagrindinėmis Vilniaus gatvėmis jau reikia leidimo? Jeigu eisi su valstybine vėliava, pribėgs ginkluotas policininkas, uždarys į areštinę, o teisėjas skirs parų?

Perfrazuodama kai kuriuos mūsų valstybės politikos senbuvius drįsčiau paklausti – ar Vilniaus meras nėra Kremliaus agentas? O gal jis dirba Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, kuris savo šalies žmonėms jau keliolika metų neleidžia viešai demonstruoti tautinių vėliavų, o išdrįsusius – lupa guminėmis lazdomis, sodina į kalėjimus.

Dar kartą pabandžiau suvokti – ar tautinių jausmų demonstravimo draudimas jau yra realybė, ar vis tik slogus sapnas? Deja, bet realybė. Tik nesuprantu ko kita – kodėl tuomet Kauno miesto valdžia šių metų Vasario 16-ąją nebijojo leisti per miestą eiti tautiškai nusiteikusiems žmonėms, kurie ir Trispalves nešė, ir tautiškas dainas dainavo, ir skandavo, ką norėjo. Visi tądien buvo kupini šventiškos, lietuviškos nuotaikos. Vyko nors vienas, ne valdiškas ir iki koktumo nykus renginys.

Globalistų idėjoms, o tiksliau globalistiniams pinigams parsidavę kai kurie Lietuvos politikai lyg susitarę ėmė paniškai bijoti šūkio „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“ O tai kam tuomet skirta Lietuva – vokiečiams, amerikiečiams, japonams, eskimams? Kuo baisus tas šūkis? Matyt, tuo, jog Briuselio politika naikinti tautinių valstybių ir tautiškumo idėjas veikia visu pajėgumu. Juk net Europos Sąjungos vėliava neturi jokios prasmės – neatspindi nei vienos savo šalies narės bruožo.

Neįsivaizduoju kas atsitiktų, jeigu Paryžiaus ar Niujorko merai uždraustų savo miestuose per valstybines šventes nešiniems valstybinėmis vėliavomis pražygiuoti žmonėms, kurie palaiko šalį, kalbą, papročius. Pirmiausia turbūt iš savo, tarsi nuosavų, postų lėktų merai. Skristų į politikos užribį, istorijos paraštes kaip didieji to meto diktatoriai, kaip antivalstybiniai veikėjai. Manau, kad susvyruotų net valstybių vadovų kėdės – demokratinėse šalyse žmonės reikalauja ir išsireikalauja bent pačių išrinktos valdžios pasiaiškinimų.

Prieš 2013 metų Kovo 11-ąją Lietuvoje – tyla. Milijardo skolose paskendusio Vilniaus valdžia staiga prisigalvojo grandiozinių renginių būtent tame pat Gedimino prospekte, kur pirmadienį ketina žygiuoti tautinis jaunimas. Jį kol kas užstojo tik Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. O kur jūs, Kovo 11-osios Akto signatarai? Kodėl nesigirdi vieningo jūsų balso, ginančio Trispalvę ir žmones, ketinančius ją oriai nešti istorinių įvykių sukakties dieną?

Esu prieš bet kokį ekstremizmą, tautų kiršinimą, chuliganizmą, nacizmo ir komunizmo propagandą, bandymą atgaivinti tai, kas buvo nežmoniška. Tačiau kuo čia dėta mums visiems priklausanti Trispalvė ir Kovo 11 dieną ją pasiryžę džiaugsmingai nešti žmonės?

Tik girdžiu, ką laisvos, nepriklausomos, ir, regis, teisinės, valstybės piliečiams žada Vilniaus policijos vyriausiasis vadas: jei tautinis jaunimas išeis Kovo 11-ąją į Gedimino prospektą, gaus lazdų. Sako, kad paruošta 300 policijos specialiųjų pajėgų kovotojų, sudarytos kažkokios intervencinės grupės, piliečiai gatvėse bus stabdomi, tikrinami ir kratomi. Kažką panašaus pernai, gegužės 17-ąją, jau esu mačiusi savo namų kieme. Tada mačiau ir policininkų plėšomą Trispalvę. Bet šį kartą – ne apie tai.

Ir vėliau policijos vadovai vėl virkaus, kad trūksta lėšų, trūksta patrulių gatvėse, dėl ko pagalbos neprisišaukia vidury dienos mušami žmonės. Bet dabar – vėlgi ne apie tai. Ir net ne apie to policininkų viršininko, atvirai grasinančio mušti Lietuvos piliečius, atsistatydinimo būtinybę. Tegul tai svarsto vidaus reikalų ministras.

Kovo 11-ąją Lietuva rizikuoja atsidurti ties policinės valstybės sukūrimo slenksčiu. Ties ta riba, kai šalį ims valdyti ne valstybės vadovai, o miestų merai, jų valdininkai bei lazdas ir šalmus pasiruošę pareigūnai, sprendžiantys, kam ir kur galima žygiuoti, o ką reikia tiesiog mušti.

Gaila, kad taip pasitinkame savo laisvės 23-ąjį gimtadienį, nors kiek mums, pasirodo, iš tikrųjų dar liko tikrosios laisvės ir nepriklausomybės, jau atėjo laikas labai rimtai suskaičiuoti. Regis, kad Sąjūdžio metais, vis dar Lietuvos Tarybų Socialistinėje Respublikoje, laisvės buvo gerokai daugiau.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

87 komentarai

 1. Gerbiama Neringa, parašėte tai apie ką ir aš norėjau rašyti. Ačiū. Einu prie kitų rašinių.

 2. pensininkas:

  10 balų Jums, Neringa, už straipsnį. Tik pataisysiu. Policinės Lietuvos gimimo diena yra 2012 m. gegužes 17, kai 240, o gal ir daugiau jų buvo, policininkų smurtavo privačioje namų valdoje adresu Klonio g. Ir tai įvyko mano partijos (konservatorių) valdžios metais. Tos gėdos joks feiri nuo jų jau nebenuplaus. Ateikime Kovo 11 d. 15-16 val į Katedros aikštę su Tautine atributika ir gal su šūkiais “policinei Lietuvai – Ne” ir panašiais.

  • Prusas:

   kovo 11 yra tau primesta svente…pasidomek kodel butent 11 diena, kodel kiti satanistams svarbus ivykiai ivyko irgi 11 diena? tas sventimas yra taves pagaidinimas, geriau svesk Zalgirio musio diena, ji yra tikroji musu nepriklausomybes diena…o zydomasonu mafija net Mindaugo karunavimo diena padare (atseit gudavicius pritaikes marsieciu algoritmus genialiai isskaiciavo) tokia kad sutaptu su diena kada buvo numesta pirmoji atomine ant zmoniu…prisiminkit skaiciu 666 (06, 16, 26)

   • pensininkas:

    Kliediji, žmogau, nebesusigaudai realybėje. Užjaučiu.

    • tikras lietuvis:

     Žalgirio mūšio diena galėtų būti svarbiausia Lietuvos šventė, o kovo 11, turint omenyje, kad jau vasario 7d. buvo panaikintas įstojimas į TSRS = Lietuva tapo laisva, procesas ėjo nuo 1988m., kur lėmė visuomenės daugumos apsisprendimas, o ne landsbergininkai, paėmę valdžią Sąjūdyje po Sąjūdžio pirmojo suvažiavimo įvykusių Landsbergio išrinkimo pirmininku, po to šalį savo politika nualinę, o ne pakėlę virš buvusio TSRS lygio.

    • Prusas:

     man visokie pensinyykai pratrydjotai primena avinus suvaromus i skerdykla padedant sunims ar ‘netyciniais suvaziavimais grasinant imtis represiju’ pasirenkant ‘paskutines galimas’ datas kurios ispuola buti butent satanistinemis…pensinyyke is taves tavo varovai ne tik juokiasi bet net ir tyciojasi

     • pensininkas:

      Ar ne iš psichinės ligoninės rašai? Neadekvačiai ir nenormaliai reaguoji į aplinką. Užjaučiu dar kartą.

      • Prusas:

       save uzjausk pensinyyke…ir patrankyk savo durna galva i ligonines siena…o nori proto igauti, sek ivykius ir uzsirasinek ju datas, tada pasidomek tokiu reiskiniu kaip satanizmas su pentogramomis ir penkiakampemis visu sojuzu (zydrojo, kruvinojo ir dryzuoto kalinio) zvaigzdemis…tada pasiklausk protingesniu zmoniu kaip nutiko kad 09 11 aliuminio skardos lektuveliai ir ypac ju sparnai perskrode metro storio plieno strypu tinkla

 3. mintis:

  Ačiū,gerbiama Neringa,už nuoširdų žodį ir liūdną tiesą.

 4. Prusas:

  ji niekada niekur ir nebuvo isnykusi, tad ir atgimti neatgims, tiesiog eilini karta pasireiks…1990 pasikeite tik pavadinimas ir kgbistu pinigines storis, bet LTSR sukurta zydomasonu satanistu niekur nedingo

 5. Ramūnas:

  Neringa, gerbiau ir gerbsiu. Pasakyta taikliai, bet Lietuvoje dabar yra taip, kad ir pagiramą komentarą baugu rašyti. “Protongesni” žmonės paprasčiausiai bijo reikšti savo nuomonę. Po tiek mirčių Jūsų šeimos istorijoje dauguma yra jau sugniuždyti arba pabėgę iš Lietuvos…

  • Nagi:

   O už ką ją gerbi, ar už tai kad susidėjo su tautos padugnėmis buvusiais komunistais ir paksininkais, tu jai už tai pagarbą atiduodi? P Gilys, V Matulevičius, iškunigis Varkala, puiki puokštė kompanijai.

   • Jonas:

    Ramunai – poniai Neringai pagiriamą žodį rašyt niekas nebijo. Visi tik pasveria, ar jau yra už ką, ar jau laikas… Čia šiaip jau tautiškai nusiteikusių žmonių portalas. Kad Neringa parašė tokį straipsnį pirmiau nei Vaiškunas, Songaila, Panka ar bet kas kitas iš TAUTININKŲ – dar nieko nereiškia. Visi šio straipsnio žodžiai senai tautos širdyje randasi.. Ačiu poniai Neringai, bet… Rytoj Katedros aikštėj pamatysim kas yra kas. Visi labai tikisi šio straipsnio autorės dalyvavimo ir gero žodžio. 110 tukstančių šios parlamentares rinkėjų labai laukia savo išrinktosios realaus veiksmo.

    • Ramūnas:

     Taip, pritariu, laukiu ir aš.

     • Ramūnas:

      Neringa eitynėse dalyvavo. Reikia suprast kuom ji rizikavo zuokulos ir teismo uždraustose eitynėse, juk tai buvo dar viena rimta priežastis ją apkaltinti. Nereikėtų būt vieniems kitų atžvilgiu taip priešiškai nusiteikusiems, nes būtent susiskaldymas ir silpnina mūsų tautiškumą. Jei ne smulkios ambicijos, menami “komunistiniai” vaiduokliai, mes seime turėtume visai kitokią jėgų pusiausvyrą.

 6. Ramūnas:

  Dėmesio į nuotrauką – už policiniko stovi M. Burokevičius!

 7. Lietuvis:

  Pritariu pirmam Jono Vaišūno komentarui – geras straipsnis ir laiku. Tik man labai knieti užduoti klausimą autorei. Iš kur pas ją, esant tokiai jos tautinei savimonei, kartais išlenda keistas prielankumas grupuotei, pavadinimu darbo partija ? Juk ana nieko bendro su tautiškumu neturi nei iš tolo ! Kaip suprasti tokius keistus prisitaikymus prie situacijos, prie datų… Čia kas – eilinis konformizmas ? Labai noriu tikėt, kad autorė šį straipsnį rašė iš širdies. Duok dieve. Nes ja (vis dar) tiki daug dorų ir tautiškai nusiteikusių lietuvių.

 8. Varas:

  Mus lydo Lietuvos kariuomenės kūrėjo Antano Juozapavičiaus žodžiai – AŠ ESU LIETUVIS, TAI YRA MANO GARBĖ! – vaizdinga ir aiškiai girdisi.

 9. tampax'as:

  Aš nesu toks piktas ir kategoriškas, o str. pavadinimas – tai jau pagal kiekvieno pykčio ant valstybės laipsnį… Neringa pikta, kad pralaimėjo Garliavos frontą, tai dabar deda ir ant “policinės” valstybės. Netgi Jonas – toks santūrus žmogus – bučiuojasi su Neringa… Jeigu šis portalas – santarvės pavyzdys, tai būkite geri – neskieskite ant Lietuvos apskritai, ypač Kovo 11-osios išvakarėse…

 10. funaria:

  siaubinga nuotrauka : – panašiai vedami belaisviai …

 11. Jau seniai gime – nuo 1940 m. okupacijos, ir tebera be pertraukos

 12. Kęstutis:

  Mažiau kalbų daugiau darbų – renkamės kovo 11 d. 15,30… Venskienė, jei jau taip, irgi galėtu būti… O prezidentei kvietimą kas nors išsiuntė??? 🙂

 13. vilnietė:

  O susirinkę nepamirškim lietuviško santūrumo. Būkim šventiškai nusiteikę, orūs, ramūs ir neleiskime, kad kokiame laikraštpalaikyje atsirastų antraštė “policija užtvėrė kelią neonaciams”… Tegu aikštėje mūsų būna daug!

 14. Kažin:

  Man atrodo – Neringa seka Grybauskaitės naudotų viešųjų ryšių keliu – gaudyk reitingus kiekvienai progai, kad mažiausiai progelei pasitaikius, visa kita – nesvarbu. Taigi braižas tas pats…, o turinys, ar irgi – ne…
  Taigi, sėkla tautos stelbimui jau rengiama išsijuosus, kad atėjus pavasariui ši “beicuota” sėkla vėl būtų gausiai pasėta tautos augimo dirvoje…
  Dairykimės, kol dar turime šiek tiek laiko, iš kur vėjai pučia, kad dar kartą ta “beicuota” sėkla su reitingų “lukštu” nebūtų išberta tautos dirvoje…

 15. kafkė:

  13 val dedamos gėlės prie Kudirkos paminklo. 13.10 mero Zuoko kalba. Po to meninių ir tautinių kolektyvų pasirodymas didžiojoje estradoje pastatytoje Gedimino prospekte tarsi užtvara patriotų eitynėms. Na, tebūnie.

  Tačiau man nesuprantamas kitas dalykas. Nors Vilniaus svivaldybėje dominuoja lenkai, tačiau tautinių kolektyvų programoje NĖRA NEI VIENO “MAŽUMŲ” KOLEKTYVO. Nejau šios mažumos iki šiolk savęs nelaiko Lietuvos piliečiais? O gal jie yra prieš Lietuvos laisvę?
  Kas trukdo šiems žydų, lenkų, rusų, baltarusų, karaimų, čigonų ukrainiečių tautiniams kolektyvams pasirodyti kad ir per “Skamba skamba kanklės’ ar kitas šventes ir pasijausti tautos/Lietuvos piliečių dalimi ? Kieno tai apsileidimas? Kaip manot?

  • tikras lietuvis:

   Todėl, kad tai nėra tautinės mažumos – tai yra tautinės bendrijos arba būreliai, kurių ne vienas yra šeriamas priešiškų šalių imperialistų.

   • Kažin:

    Jeigu kalbėti teisiškai, tai vadinamos tautinės mažumos tegali būti laikomos kalbinėmis, o ne tautinėmis mažumomis. Be to, didelės dalies vadinamų lenkų gimtoji kalba yra “poprosta”, lenkiškai jie pramoksta tik mokyklose lenkų kalba, todėl pagal gimtąją kalbą tūteišai laikytini ne lenkų, o “poprostos” kalbine mažuma, o pagal tautybę lietuviais, o šiaip šnekamojoje kalboje jie gali vadintis lietuviais tūteišais, kaip pvz., sakome lietuvis žemaitis, lietuvis aukštaitis ir t.t.
    Bendrija, būrelis – visai kito struktūrinio rango sąvokos – tai organizacijos pagal pomėgius.
    Vieną kartą nustokime painotis su sąvokomis.

  • rb-kafkei:

   nu cia ir pavarei -isivaizduoju lenku tautinio kolektyvo pasirodymo metu ,dainuojant lenkiskas dainas,policija musa ir suimineja Nepriklausomybes diena svenciancius lietuvius.toks scenarijus tiktu filmui ,,Lietuvos zlugimas,, .gerai,kad ir nera tu kolektyvu.nors lojalios Lietuvai tautines bendrijos kolektyvo pasirodymas neerzintu.pvz.latviu ar totoriu

 16. kafkė:

  žmonės ruošiasi tokiai akcijai: pirkti bananus ir kiekvienam policininkui įteikti po bananą kovo 11 proga.:)

  Tačiau turiu Neringai priminti, kad kažkas pasinaudojo gėjų lyga tam, kad būtų uždraustos patriotų eitynės Gedimino prospektu. Gėjai nesutiko eiti Upės gatve ir Simonko šaukė, kad bus didelė diskriminacija, jei patriotam bus leista eiti Gedimino prospektu, o gėjams ne. Matomai todėl buvo nuspręsta neleisti nei vieniem nei kitiems. O tiksliau – gėjų lyga pasinaudota savo politinių tikslų įgyvendinimui.

 17. Sigitas Martinavičius:

  kėkvienas galime turėti savo nuomonę, aš išreiškiu savo nomuonę,  Neringa Venckienė bandė sušvelninti, kadangi artėja šventės … citata …Kovo 11-ąją Lietuva rizikuoja atsidurti ties policinės valstybės sukūrimo slenksčiu. Ties ta riba, kai šalį ims valdyti ne valstybės vadovai, o miestųmerai, jų valdininkai bei lazdas ir šalmus pasiruošę pareigūnai, sprendžiantys, kam ir kur galima žygiuoti, o ką reikia tiesiog mušti….Mes jau senai policinėje valstybėje. Garliavos įvykiai aiškiai parodė link kur suka Lietuvos autoritarinis režimas. Trypiamos vėliavos, keliamos bylos senukams ir legalizuojama pedofilija.Šaunuoliai jaunimas, kad aktyvėja, tik nenoriu, kad provokatoriai ir apsimetę aktyvistai, nesuskaldytų kylančio jaunimo, išprovokavę riaušes. Ir po to nebūtų baudžiami, kaip atpirkimo ožiai.O demagogai toliau, skaldytų valdžią, tokie kaip ekspertai

  • Kažin:

   Aš manau, kad ne Garliava, o gerokai ankstesni įvykiai – gėjų eitynės, pašaudymas guminėmis kulkomis į protestuotojus prie Seimo- jau parodė, kur Lietuva suka…

   • Nagi:

    Tai gal tuos kurie daužė Seimo langus reikėjo alumi pavaišinti, o A Paleckiui tribūna suteikti. Įdomūs jūs man esate žmonės save TAUTININKAIS vadinantis, manote kad turintis 4 klasių molyklos baigimo pažymėjimą galį jau pilnai valdyti valstybę. Vaikelį geriau jau tu nueitumei į biblioteka protingų knygučių paskaityti užuot čia tuščiai kelnes trini.

  • pensininkas:

   Tai ką Sigitai, ekspertuose neteisybę rašei? Ar ne po mano rekomendacijų alke atsiradai? Dabar jau adekvačiau vertini įvykius. Sveikinu. Bet Drąsos kelyje tau ne vieta, nes bailys esi. Atvažiuok rytoj į Vilnių ir kartu su 300 policininkų, tikriausiai jų bus trigubai daugiau, prižiūrėk, kad nebūtų riaušių.

 18. Vilda:

  ar jau uzdrausta daina ‘Lietuviais esame mes gime…’?

 19. Vilda:

  ir dar…nei vieno zodzio, nei zodelio is garbiu senuju patriotu V.Landsbergio, L.Andrikienes, R.Rastauskienes, pardon, Juknevicienes, A.Kubiliaus, L. Sabucio ir kitu…Pries pora metu suvaziavo jaunimas, mokiniai is visos Lietuvos, nese daugybe veliavu, skandavo sukius, zygiavo Gedimino prospektu…Gal but, paauge, jie nori tai pakartot??? Zinoma, taip vadinamiems naciams su svastikomis, jei tokie yra, Gedimino prospekte ne vieta, be to, jie seniai turejo buti ispeti musu aktyvios VSD, ir daugiau nebeerzinti visuomenes savo egzistavimu. Bet VSD, taip akylai dabojusi ir nudabojusi Kusaite, kazkodel nelabai tu naciu paise, jei jie dar vis bando reikstis ir nebijo viesumon rodytis, be to, vien del ju net 300 pareigunu issikviesta. Taigi, naciu egzistencija Lietuvoje siomis dienomis-tai VSD darbo brokas, as manau. Ir didziules valstybes izdo sanaudos-sitiek policijos vien del ju.

 20. Vilnietė:

  Nors nesu”Drąsos kelio” gerbėja, bet dėkoju Neringai už šį straipsnį. Tiesiog nebetelpa galvoj, kad šiais laikais, laisvoje Lietuvoje, tokie dalykai dedasi. Kad tautiškai nusiteikę žmonės nebegali laisvai išeiti į gatves net valstybės švenčių dienomis…Praeitą pavasarį stebėjau norvegus, švenčiančius valstybės dieną: visas miestas su tautiškais rūbais, vėliavomis, dainomis, šokiais ėjo kur norėjo be jokios policijos palydos. Gražu buvo stebėti ir kartu džiaugtis jų laisve ir nepriklausomybe. Belieka tik svajoti, kad ateityje ir mes vėl galėsime laisvai švęsti savo valstybines šventes ten , kur širdis labiausiai traukia-prie Gedimino.

 21. Vilmantas Rutkauskas:

  Tiems kas eis, duodu keletą patarimų:
  Po striukėmis prisikiškite kietesnių kartonų, ypač pilvo ir krūtinės srityje. Tai apsaugos nuo guminių kulkų. Galvas apsivyniokite storais šalikais. Dėl visa ko, kas turės, turėkite plaukikų akinius, kurie apsaugotų nuo ašarinių dujų. Ketinantiems sprukti – avalynė sportinė.

  • Birutė:

   Matosi, prityręs. Galima ir pradėti eitynes su plaukimo akiniais, gerai atrodysim didelėm margom galvom ir akiniais 😀
   Nežinau, gal esu naivi, bet manau pasiruošusius gintis būtinai atsiras kas puls. Ir nereikia artinantis policininkui šaukti “Vėėėėliavą niokoja”, geriau išsišiepti iki ausų, sveikinti arba šūktelt “Ačiūū, ir jus su švente”. Tik jei provokatoriai “užsakyti”, tai gausim į kailį visi

 22. Audronė:

  Skaitydama komentatoriaus “Nagi” mintis iš naujo mokausi gražios lietuvių kalbos.Ačiū už tai. Mielieji, pasitikime šventes savo viduje ir tą grožį rytoj atsineškime į susitikimą.

 23. Ergo:

  Nuo 12,30 iki16,00 atviros durys seime. apsilankykime visi, nepaduokime rankos sutiktiems seimūnams

 24. Nepolitikas:

  Pagarba Neringai. Gerai ir stipriai pasakyta: „O tai kam tuomet skirta Lietuva – vokiečiams, amerikiečiams, japonams, eskimams? Kuo baisus tas šūkis? Matyt, tuo, jog Briuselio politika naikinti tautinių valstybių ir tautiškumo idėjas veikia visu pajėgumu.“ Reikia priimti Įstatymo pataisą : „ Draudžiama trukdyti Lietuvos tautiškai nusiteikusiems Piliečiams organizuoti demonstracijos, rinktis be ginklo į taikius susirinkimus ir t.t. valstybės pripažintomis šventės dienomis.“ Ne tik : „Milijardo skolose paskendusio Vilniaus valdžia staiga prisigalvojo grandiozinių renginių būtent tame pat Gedimino prospekte, kur pirmadienį ketina žygiuoti tautinis jaunimas.“, bet aplamai visa valdžia negali, pagal Konstituciją „turėti pirmumo teisės“(kaip nustatė teismas) į Tautos šventės, „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.“, ir tik paskui „atsiranda“ valdžią, tuo labiau „Vilniaus valdžia“(pastaba Neringai – tai nėra valdžia), tai yra tik SAVIVALDA. Tik su vieno nenoriu sutikti : „Esu prieš bet kokį ekstremizmą, tautų kiršinimą, chuliganizmą, nacizmo ir komunizmo propagandą, bandymą atgaivinti tai, kas buvo nežmoniška.“ Neringa, KOMUNIZMO, bei SOCIALIZMO – NEBUVO, tai yra tiesiog socialinės „religijos“ forma. Tai kodėl ją reikia drausti? Jog pagal Konstituciją : „Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.“ O nusikaltimais pripažindama VEIKLĄ ir TIK TADA: „kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę, taip pat kitas asmens pagrindines teises ir laisves.“

  • Birutė:

   Kuo baisus? Tuo, kad skolintas. Ir šis skolinys žmonių sąmonėje tiesiogiai susijęs su naciais. Va po eitynių kovo 3 d. mugėje viena katalikė mane iškoneveikė už mūsų Kalvelį su švaistikos ženklu, pavadino “balvonu su svastika” Kodėl? Nes ribotam žmogui, neišmanėliui tai siejasi tik su fašizmu.

 25. Ona Voveriene:

  Ačiū, NERINGA, už puikų straipsnį. Rytoj nepriklausoma Lietuva laikys egzaminą. Ar ji dar yra Lietuva? Ar dar turime nepriklausomybę? Ar jau visu šimtu procentų realizuota M. Suslovo doktrina: “Lietuva bus tik be lietuvių”. Į neprastaburnių “komentarus” nereaguokite. Tegul jie ir lieka su savo bėdomis ir problemomis dėl jų smegenėlių, jau virtusių, kaip mons. A.Svarinskas sako, kisieliumi. Man baisu skaityti, kiek daug šiukšlių Lietuvoje priviso. Laikykitė, Neringa, ir nepasiduokite jokioms provokacijoms. Saugokitės. Jūsų žodis mums reikalingas. Pagarbiai Ona Voverienė, Vilnius, 2013. 03.11.

 26. r:

  PAGARBA JUMS,NERINGA.DĖKUI UŽ DRĄSĄ,TIESĄ,SĖKMĖS JUMS,STIPRYBĖS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: