Lietuvos Prezidentė išbraukė A.Paleckį iš valstybės apdovanotųjų sąrašo (10)

Algirdas Paleckis | BFL, T. Lukšio nuotr.

Algirdas Paleckis | BFL, T. Lukšio nuotr.

Kovo 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Valstybės apdovanojimų  įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir Valstybės apdovanojimų tarybos siūlymu, pasirašė dekretą, kuriuo už apdovanotojo vardo pažeminimą išbraukė Algirdą Paleckį iš valstybės apdovanotųjų sąrašo.

A.Paleckis yra nuteistas už tai, kad neigė ir šiurkščiai menkino 1991 metų SSRS agresijos prieš Lietuvos Respubliką faktą, sovietų įvykdytus labai sunkius ir sunkius nusikaltimus mūsų šalies gyventojams bei už tai, kad įžeidė žmonių, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės, atminimą bei jų artimuosius. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Ordino ,,Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi A.Paleckis buvo apdovanotas 2004 metais laikinai einančio Respublikos Prezidento pareigas Artūro Paulausko dekretu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Algimantas:

  Įdomu už kokius nuopelnus šis tipelis buvo apdovanotas? Paulauskas, apdovanojęs Paleckiuką, kas keli metai vis verčia savo skūrą – tikras chameleonas.
  Mūsų prezidentė teisingai pasielgė, kad atėmė apdovanojimus. Bet Paleckiukas gaus iš Putino kokį nors “raudonojo bojarino” titulą:).

 2. Zavurskiui:

  Pats tu su…tas kolaborantas

 3. Vaidilosvainis:

  Faina. Tik iš tokios Lietuvos valstybės aš ne tik jokio apdovanojimo nebepriimčiau, bet, jei net tokį kada nors būčiau gavęs, pats nuneščiau ir atsainiai numesčiau prie prezidentūros, net jei šita (didelės dalies žmonių pasitikėjimą praradusi) prezidentė nė nesvarstytų su manimi žaisti “myliu-nemyliu”, kaip su Paleckiu.

  O Algirdas- vyras,- mano pagarba. Kuri, po tokio tokios prezidentės gesto, tik padidėjo. Gaila, kad Lietuvoj nebailių vyrų- tiek nedaug…

  • pilietis:

   Deja bet atimti apdovanojimą yra už ką, tikrai ne tokie visuomenės veikėjai yra gerbiami. Ne pirmas kartas kai pastebima aiški antivalsybinė, antitautinė veikla, tai nepateisinama, žemiausias lygis negerbti žuvusiųju už nepriklausomybę, ir pačios nepriklausomybės. Manau, toks asmuo akivazdžiai nesupranta net kas tai yra. Taip pat ne mūsų šaliai akivaizdžiai ir lojalus. Šeimos tradicija?..

 4. pone:

  Kaip greit visi pamirsom BurokeviciuĄ

 5. Kovas:

  Na nesuprantu, kaip tokisa komunistinė lerva kaip Paleckiukas galėjo gauti Lietuvos apdovanojimą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: