R.Noreikaitė. Mes ne naciai, ne fašistai ir ne šiukšlės. Mes – Lietuvos patriotai (47)

Raimonda Noreikaitė | asmeninė nuotr.

Raimonda Noreikaitė

Žmogus dažniausiai turi lakią vaizduotę ir geba pats susikurti tam tikrus baubus, kurie, be jokios paaiškinamos priežasties, ryja visą ramybę ir reikalauja, kad asmuo jaustų baimę, nepasitenkinimą bei kitus neigiamus jausmus. Žinoma, ta pati vaizduotė padeda parašyti ne vieną puikią knygą, išsisukti kebliose situacijose ir panašiai, tad negalima jos nurašyti kaip kažkokio tik problemas sukuriančio darinio. Bet štai klaidinančią žiniasklaidą ar (kas yra dar šlykštesnis egzempliorius) įsivaizduojamų baubų prisikūrusius asmenis, savo baubus pateikiančius kaip nenuginčijamą realią grėsmę, iš tiesų vertėtų traktuoti kaip brokuotus ir tik kenkiančius dalykus.

Reikia pripažinti, kad žiniasklaida iš tiesų kuria nuomonę. Galbūt dalis dar nesuvokia koks ginklas yra paprasčiausia dėžė su judančiais paveikslėliais ar keli prirašyti lapai, kuriuos atneša paštininkė. Bet žiniasklaida, pamažu išsiurbdama iš žmogaus nepatiklumą ir, įkyriai pumpuodama jo nervus, visai nepastebimai pasuka žiūrovo, skaitytojo, klausytojo mintis ta linkme, kuria tik geidžia. Jau iš anksčiau savo įsivaizduojamus baubus išpopinę į labai realiai atrodančius rubuilius, tam dar labiau pasitarnauja.

Taip ir pamatai, kaip per Nacionalinę televiziją žmogus pareiškia, jog patriotinių eitynių metu gavo per sprandą. Net nepraėjus kelioms minutėms, tas pats žmogus jau mikčioja, kad visgi neturėjo omenyje tiesioginės „gavau per sprandą“ žodžių junginio reikšmės. Bet po dar keliolikos minučių jis ir vėl kartoja, kad eitynių metu prieš jį buvo panaudotas smurtas ir, nors daugybę kartų kartojo žodį „demokratija“, net pareiškia, jog tautininkai negalėtų rodytis Nacionalinėje televizijoje, jei mes iš tiesų gyventume normalioje demokratinėje valstybėje. Kaip manote, kuri pokalbio dalis visgi išliks žiūrovo galvoje, galbūt tik viena ausimi klausiusio visos diskusijos? Ar ta menka sekundės dalis, kurioje išaiškėjo, kad visgi pašnekovas mato įsivaizduojamus baubus, ar tos keliasdešimt minučių, kuriose nuolat girdimi neva itin pagrįsti kaltinimai eitynių dalyviams?

Klausimas retorinis ir atsakyti nebūtina. Tačiau kažkaip pasidaro linksma, kai toks labai iškreiptai demokratiją suvokiantis žmogus, kuris viešumoje svaidosi įvairiausiais įžeidinėjimais be jokio pagrindo (keistas nekentimas tų, kurie myli savo šalį, man neatrodo kaip pagrindas), staiga ima ir tampa A. Butkevičiaus visuomeniniu patarėju švietimo klausimais. Jau įsivaizduoju kaip turėtų atrodyti švietimas tokio patarėjo akimis: „Visi, kas tik gynė Lietuvą ar drįsta dabar švęsti šiai šaliai svarbias datas yra agresyvūs skustagalviai, kuriems tai neturėtų būti leista!“.

Bet, po tokios ilgos įžangos, noriu pasakyti, kad visgi šį kartą kalbėsiu ne apie jau senokai rodytą televizijos laidą. Šį kartą mano dėmesys nukreiptas į  Delfį, kuris ir vėl paskelbė linksmos apklausos linksmus rezultatus.

Ko buvo klausta? Klausimai buvo du:
1. Ar Jūs pritariate kasmetinėms nacionalistų eitynėms Vilniaus Gedimino prospekte Kovo 11-ąją?
2. Ar Jūs pritariate nacionalistų skanduotėms?

Šį sykį apsieisiu be ilgo aiškinimo, jog, kadangi žurnalistai jau senokai nacionalistus sulygino su naciais, jau vien šio žodžio pavartojimas galėjo sukelti neigiamą atspalvį ir pabudinti žmonių baubus. Normali bendrovė būtų suformulavusi šiuos klausimus kiek kitaip (tarkim, vietoje „nacionalistų“ būtų pavartoję žodį „patriotų“), bet kadangi turime reikalų būtent su šmaikščiaisiais „Spinter tyrimais“ ir Delfiu, nėra prasmės tikėtis objektyvumo.

Gal pradėkime nuo to, kodėl teigiu, jog ši apklausa ganėtinai šmaikšti. Tiesiog užtenka prisiminti praėjusius metus, kuomet tas pats delfis užsakė vėlgi tokią pačią apklausą ir, kaip ne keista, toje pačioje „Spinter tyrimų bendrovėje“.

1

Tik, kaip patys puikiai matote, praėjusiais metais jie jautėsi itin kūrybingi ir sugalvojo dar įdomesnę klausimo formuluotę. Ko galima tikėtis iš tokių asmenų, kurie, dar prieš pradėdami ieškoti respondentų, jau sugeba suformuluoti visą apklausą taip įdomiai, jog tikriausiai ji įgytų dar aštresnį atspalvį nebent tuo atveju, jeigu vietoje „nacionalistų“ būtų pavartotas išsireiškimas „nacių“? Ogi galima tikėtis, atsiprašant, mėšlo, pilamo į vargšes žmonių galveles, o ne objektyvumo.

Į vieną klausimą buvo suplakta tiek neigiamų asociacijų, kurias pats Delfis mėgsta kartoti, kad žmonės nieku gyvu neužmirštų kas yra Lietuvos didieji baubai, jog nori nenori suabejoji ar išvis tokia bendrovė kaip „Spinter tyrimai“  turi teisę apklausti ir viešinti neva visos tautos nuomonę. Jau net nebereikia klausti kas buvo tie respondentai (nors, reikia pripažinti, kad kol kas nežinau nė vieno šioje linksmoje apklausoje dalyvavusio žmogaus), nes pati apklausa diktuoja vien kokčiai neigiamą atspalvį.

Na, gerai. Praleisiu tą vietą, kurioje stebiuosi, jog Delfis su „Spinter tyrimais“ būtinai turėjo pavartoti žodį „svastika“, o ne „triskelis“. Galiu lažintis, kad atlikdami šią įdomią apklausą jie tikrai nepaaiškino, jog toji lietuviška svastika anaiptol nėra sukurta ir nešiojama tam, kad pagarbintų Adolfą Hitlerį ir jo idėjas.

Nenustebčiau, jei dar ir su tokiu katinu ant rankų atlikinėjo šią apklausą.

Katinas

Katinas

Atkreipkite dėmesį ne tik į tai, jog skanduotė „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai“ eilinį sykį sutrumpinta tik iki „Lietuva – lietuviams“, ne tik į svastikų bei nacionalistų paminėjimą, bet ir į atsakymų formuluotę. Vietoje paprasčiausio atsakymo „neigiamai“, „Spinter tyrimai“ sugebėjo pašmaikštauti iš visų plaučių ir pasiūlyti kiek kitokį variantą – „neigiamai, tokios eitynės daro gėdą Lietuvai“. Keista, kad nesuformulavo šio atsakymo dar linksmiau – „neigiamai, eitynių dalyvius reikia sušaudyti“…

Žinoma, jau truputį ironizuoju, tačiau patys pagalvokite kokios pirmos mintys aplanko žmones, kurie išgirsta apie štai tokią apklausą. Pagalvokite ir apie tai, kokia nuomonė iškart brukama skaitytojui jau vien su Delfio pavadinimu „44proc. gyventojų mano, kad Kovo 11-osios nacionalistų eitynės daro gėdą Lietuvai“. Viskas persmelkta neigiamomis emocijomis ir tvirtu teigimu, jog vos ne pusė Lietuvos gyventojų mano, kad nacionalistų eitynės daro gėdą Lietuvai. Nors pati apklausa sudaryta anaiptol ne objektyviai, o taip, kad sukeltų kuo daugiau neigiamų minčių. Nors apklausta tebuvo vos 1008 žmonių. Jei Delfiui ir „Spinter tyrimams“ atrodo, jog suformulavus tokią apklausą ir po to ją pateikus kaip labai rimtą ir nenuginčijamą faktą dar galima apsimesti labai objektyviais ir teisingas apklausas atliekančiais dariniais – tegul. Aš tik pasijuoksiu į kumštuką iš tokių naivių minčių.

Grįžkime prie šiais metais atliktos apklausos. Apklausos dalyvių buvo dar mažiau – 1004. Ir vėl pavartota sąvoka „nacionalistų“, nors pats Delfis nuolat sugretina nacionalistus su neonaciais ir panašiais velniais (kas, beje, yra klaidinga ir juokinga), tad puikiai žino, kad šitaip suteiks apklausai neigiamą atspalvį. Ir vėl drąsiai teigiama, kad 44proc. Lietuvos gyventojų nepritaria eitynėms, tarsi tie virš keturių šimtų apklaustųjų būtų visa Lietuva.

2

Apie kokį objektyvumą ir tikrai rimtą apklausą tokiu atveju galima kalbėti? Čia – tik eilinis žiniasklaidos mėginimas pamaitinti žmonių baubus. Taip, pamaitinti, nes jie jau iš tiesų yra gyvi ir minta aplinkui sklandančiomis mintimis apie tai, kokie nacionalistai agresyvūs, kaip jie nekenčia kitų tautų žmonių ir, kad visos tos eitynės tėra tik savo agresijos parodymas.

Tie baubai nepriima tikrosios tiesos. Jie nenori misti teiginiais, jog nacionalistai nėra lygūs naciams. Baubai neleis žmogui suprasti, jog eitynėmis teparodoma tik pagarba ir meilė savo šaliai. Jie stums šalin bet kokias idėjas, kurios teigia, kad tautiškai nusiteikę žmonės anaiptol nėra agresyvūs sutvėrimai, darantys gėdą savo šaliai. Baubai negali leisti žmogui to suvokti, nes tuomet patys po truputį pradės nykti.

Linkiu, jog savus baubus išrautumėt su visomis šaknimis. Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai, o ne baubams, naikinantiems mūsų valstybę!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

47 komentarai

 1. Gintautė:

  Labai pritariu eitynėms, galėtų būti dar gražesnės ir dar šventiškesnės. Šaunuoliai!

 2. Kemblys:

  R.Noreikaitė:
  ,,situacijose, problemas, egzempliorius, realią, traktuoti, brokuotus, pumpuodama, nervus, normalioje demokratinėje, diskusijos, retorinis, agresyvūs, diktuoja, objektyviais, suformuluoti, idėjas, variantą, objektyvumo, ironizuoju …………………”

  ,,Ogi galima tikėtis, atsiprašant, mėšlo, pilamo į vargšes žmonių galveles, o ne objektyvumo.”

 3. tikras lietuvis:

  1. kiek sykių sakiau, kad reikia, visų pirma, atsisakyti pavadinimo nacionalistai;
  2. po to visdus, kurie šmeiš, traukti atsakomybėn į teismą ieškiniais.
  Ir greitai užruks tas jų blevyzgojimas.
  Bet kol kas dar vis yra paliekama tose eisenose tokių niekų, prie kurių jie gali prikibti, dėl ko jiems atsiranda proga pūsti burbulus.

  • G pavardės nesakysiu:

   Rimtai tiki, kad galima laimėti teisme kokią nors bylą, tik būdamas teisus? Neturėdamas pinigų, įtakos?

   • Kemblys:

    😀 laaabai geras klausimas – spaudžiu dešinę 🙂

   • tikras lietuvis:

    Ne tikėjime esmė: reikia skaičiuoti galimybes – jei bus visuomenei svarbios bylos (pastoviai garsinamos spaudoje), tai jų viršininkai teisėjams sakys, kad juokai menki.
    Jei koks atskiras žmogelis teisis, kuris niekam nereikalingas, tai viskas priklaausys nuo teisėjo sąžinės – yra ir sąžiningų teisėjų.
    Kokiam Kaune, gal būt, ir mažiau nei kitur. 🙂

    • musė:

     Būtent, lietuvi tikrasai, reikia pastoviai ir metodiškai dulkinti ir dulkinti ir tik tada bus pasiekta pergalė, bet tam reikia naujų vadų ir intelekto, nes dabartiniai tiesiog nesupranta kaip jiems reikia kovoti, kaip jie gali kovoti, jiems sakai, o jie nesupranta nedašunta tiesiog….vadinas vadai turi būti pakeisti kitais, arba reikia kurti kitą judėjimą, organizaciją ar dar kokį kitą reiškinį, dabar prisikūrė masė reiškinių ir tolko – jokio, sėgi ir diskutuoja, postringauja ir apie elementariąsias daleles kalbas, o tuo tarpu liankas jau miestus taikos liankiškai užvadinti…

 4. Saulius Kulvičius-tautininkas:

  Kaip padauginti tokį jaunimą ? Vaikinai,-tai gi grobių grobis!!!

 5. Algimantas:

  Funkcionieriai labai nori palaužti tautinį jaunimą. Jų pastangos ir šmeižtas yra apgailėtini. Nereikalingas jiems tautiškai nusiteikęs jaunimas, nes jie turi savo nuomonę ir poziciją. Funkcionierių tikėjimas ir tikslas – pinigai ir valdžia.

 6. Gerb. Raimonda, solidarizuojuosi su Jumis. Esu vyresnio amžiaus, per visą sovietmetį daugelis iš mūsų mylėjome Tėvynę širdimi, dažnai slaptai dainuodavome “Sėk, sesute, žalią rūtą” ir pan. dainas ir didžiavomės, kad tokiais mus išugdė tėvai. Dabar, kaip jau tiek metų esame laisvi (gal tiktų šį žodį rašyti kabutėse?), mus pradėjo niekinti toki vargani mūsų padarai, kaip toje Jūsų minėtoje laidoje, profesoriai, įgiję mokslus užsienyje. Tai tiesiog apmaudu, baisu ir, sakyčiau, tragiška. Kas mums belieka daryti? Tik eiti pasirinktu keliu, kuriuo ėjo visos mūsų genties kartos – V. Kudirka, J. Basanavičius, B. Brazdžionis, J. Marcinkevičius ir daugybė kitų šviesuolių. Kito kelio nėra, jei norime išlikti lietuviais. Patriotiškam jaunimui reikia burtis, reikia švęsti visas šventes, tiek katalikiškas, tiek baltiškas, pvz. Rasos šventę, Jorę ir kt. Ruošti turistinius žygius po Lietuvą, aplankyti kiekvieną piliakalnį, paglostyti seną ąžuolą, akmenį pakelėse ir būtinai turite atgaivinti dainavimą. Lietuviška daina turi labai daug galios. Patarčiau rinktis kokioje patalpoje, klasėje ar auditorijoje ir mokytis lietuviško folkloro dainų, kad kiekvienoje šventėje, žygyje nesikartotų ta pati jau perdainuota daina. Ko trūko Kaune Vasario 16 -os eisenoje? O gi žygio dainų, kariškų dainų, kurių turime labai daug. Su daina labai smagu žygiuoti, daina uždega aplinkinius. Tad linkiu, kad visoki išpuoliai prieš lietuvybę mus tik dar labiau sustiprintų ir užgrūdintų, nes, matyt, per šią keturių metų kadenciją išgirsime ir pamatysime visokių nelauktų kuriozų. Būtų gerai, kad tik mūsų neparduotų, kartu su kokiomis skalūninėmis dujomis.

 7. Jonas:

  Visa bėda, kad dar daug yra tokių, kurie nacionalizmą painioja su nacizmu bei šovinizmu. Netgi profesorių, kurie kaip papūgos kartoja svetimas dogmas – t.y. tampa papūginiais profesoriais.

  • Lamatas:

   manai painioja? Bet gal jų toks tikslas – juodinti. Matomai yra didelis noras , kad augtu pilka , bedvasė, betautė, nuolankių tarnų masė, parengta tarnauti pasaulio viešpačių tautai.

   • Pikc:

    Taigi tas “profesorius” Bielskis – neomarklsistas, vienas iš NX95 įkūrėjų. Nieko jis nepainioja 🙂

    • tikras lietuvis:

     Jie ne painioja – jie džiaugiasi gauta galimybe painioti.
     O tų galimybių nereikia jiems duoti: teišeina į eiseną paprasti žmonės, paprasti jaunuoliai ir pasako:
     1. mes prieš tai, kad svetimi (pvz., žydomasonai) komanduotų Lietuvai.
     Ir bus palaikyti, nes ir Prezidentė taip sakė per vasario 16d. minėjimą.
     Po ko zurofams su kacais tektų iš čia nešdintis;
     2. mes prieš tai, kad Lietuvos visuomenės daugumos lėšos būtų atiduodamos bet kam (pvz., žydomasonams, įvairių organizacijų pavidalu), o visokioms organizacijėlėms (pvz., gėjų, tolerantų, žmogaus teisių institutams ir fondams ir pan.) išsilaikyti duodamos ES lėšos, skirtos Lietuvai, būtų atidfuodamos nepagydomomis ligomis sergantiems, ligoniams, seneliams, našlaičiams ir pan.;
     3. Lietuvis yra komandos, kuri vadinasi Lietuva, narys. Kas nenori juo būti, tas neturi teisės Lietuvai komanduoti.
     Ir t.t.

     • tikras lietuvis:

      P.S.
      Va, kada bus plakatas, pasakantis kas yra lietuvis, tada prie eisenos prikišusiems snukius zurofams bei kacams reikia, kad visa eisena sušuktų: LIETUVA – TIK LIETUVIAMS!
      Ir nieko jie neprikibs.
      Jokiu būdu nedera į juos nereaguoti, nes toks elgesys priimamas kaip kažkokia baimė, vengimas kovos ir pan.
      Arba.
      Kukliansky aiškiai apšmeižė eiseną, o ji nebuvo patraukta atsakomybėn.
      Tai padaryti buvo būtina, nes tai atmuštų jiems norą taip lengvai puldinėti lietuvius.
      Dabar jie elgiasi be atsakomybės – nieko nebijo.
      Ir ko bijoti – niekas jų nepatrauks atsakomybėn.

      • Amelija:

       Apibrėžkite, prašau, išsamiai (ir be plūdimosi) sąvoką “žydomasonai”. Turinį, prasmę, vartojimo sritis. Ačiū.

       • tikras lietuvis:

        Esu tai aprašęs n kartų internete: prašom netingėti ir susirasti.
        Aš jums, žydai, ne tarnas ir iš viso – jūs man nusibodot su savo išsidirbinėjimais.
        Ar dabar pasidarė aiškiau? 🙂

        • tikras lietuvis:

         P.S.
         pradėk nuio to, kad tokios tautos kaip žydai niekada nebuvo ir nėra. 🙂

         • tikras lietuvis:

          Tiesą sakant, žodis žydas, atėjęs pas mus iš rusų, yra keiksmažodis:
          http://www.dazzle.ru/spec/psg.shtml
          http://www.lkz.lt/startas.htm (vieną reikšmę kalbininkai paminėjo klaidingai – jie ne filosofai ir neišmano kas tai yra tautybė)
          1787 году при посещении Екатериной II города Шклов во время поездки на юг по протекции князя Потёмкина ею был принят Иошуа Цейтлин с прошением от шкловских иудеев о прекращении употребления в официальных документах унизительного для них слова «жиды». Екатерина дала согласие на это, предписав использовать в официальных бумагах Российской империи только слово «евреи»[9]
          http://ru.wikipedia.org/wiki/Жид

       • tikras lietuvis:

        Beje, vardas Amelija – žydiškas. 🙂

        • Amelija:

         Ne visai. Čia vokiečių aukštaičių vardas Amelie, išėjęs iš mados Vokietijoje prieškariu, bet Lietuvoje atsiradęs tuo pat metu kaip Aurelija, Virginija, Audronė ir t. t. Palyginti retas ir, sakyčiau, skambantis visai normaliai. Jau tikrai geriau negu Andželika arba Gitana (nors tai vėlesnės mados kūryba)… bet čia mano asmeninė nuomonė, jei kam įdomu.

         • Griežtas:

          Siekiate mus, labai teisingus piliečius, suklaidinti, tik nepavyks – mes jus kiaurai matome (daugiau apie žydus http://www.lkz.lt/startas.htm ).

         • Kažin:

          Kiek prisimenu iš spaudos Lietuvoje buvo stalo tenisininkas pavarde Amelinas. Tai gal yra koks ryšys su šia pavarde, juk gali būti vardo Amelija variantas Amelina, kuris rodytų, kad šių vardų šaknis gali būti -mel-, kuri sietina su latvių žodžiu melns “juodas”.Beje, graik. melas “tamsus”.
          Tai gal jūsų vardas ir vokiečių Amelie yra labiau vestinas iš latviško žodžio melns su priešdėliu -A-. Juk Lietuvoje, baltų regione yra nemažai Mel- šaknies pavadinimų iš įvairių sričių, pvz., Melnikas, Melūnas (pavardės), Melnas, Melnragė (vietos).
          Be to, vardą Amelija sieti su “juodas” reikšme leistų ir pavardžių bei pavadinimų, pasidarytų iš žodžio juodas – Juodis, Juodelė, Juodšiliai ir t.t., buvimas Lietuvoje.
          Apskritai kalbininkai pozityvistai kone visus vardus Lietuvoje veda arba iš hebrajų, arba iš sulotynintų, sugraikintų hebrajų vardų, na dar šiek tiek iš germanų, tai baisi nesąmonė, kai matome, kad mūsų kunigaikščiai yra dažniausiai su senais dvikamieniais lietuviškais vardais.

 8. musė:

  Tautininkų lyderiai per menko intelekto, kad pajėgtu sutriuškinti oponentus, kurie dergė, dergia ir toliu sėkmingai dergs lietuvius, Lietuvos patriotus. Nei zurofas, ne kacas, nei faina, nei simonko, nei aušrinė, nei tomaševskis, nei kitos atmatos taip ir nesulaukė ieškinių iš TS-ULL lyderių pusės dėl šmeižto, kėsinimosi į KT santvarką, bei tikrovės iškraipymo. visuomenės kiršinimo ir kt. Kas kartą, kuomet koks gaidys ims juodinti, šmeižti, meluoti ar “savaip interpretuoti” tikrovės neatitinkančius dalykus privalo būti paduotas į teismą…bet to, niekada nebus ir žinome kodėl, o gi todėl, kad trūksta intelekto, bijo. Kovoja perdėm “civilizuotom” priemonėm – diskusija, o ne įstatymų taikymu, kur LR Konstitucija yra aukščiausias ir vientisas nedalomas įstatymas, ir kur negalioja jokie įstatymai priešingi LR Konstitucijai.

  Pradėkit vadovautis LR Konstitucija ir dulkinkite, dulkinkite ir dulkinkite visus, kas tik ją pažeižia. Reikalaukite apibrėžino nustatymo kas yra “tautinė mažuma” ir “tautinė bendrija”, reikalaukite nustatymo kas yra “nacitinė svastika” ir kas yra ” tik svastika”, reikalaukite nustatymo kas yra “nacis”, “neonacis” ir t.t. užverskite teismus tokiais reikalavimais ir turėsite apibrėžtus rėmus, kuriais galėsite vadovautis kovodami , dabar visi tik dūrą stumia ir tiek.

  • Nesutinku, kad tautininkai yra menkesnio išsilavinimo nei toki profesoriai, kaip Bielskis ir kt. panašūs, bet jie jau valdžioje (Butkevičiaus patarėjas), jų pusėje jėga, kurią galima panaudoti prieš tautiškai nusiteikusius žmones. Girdėjome, kad jau ir premjeras nepritaria patriotams ir jų eitynėms, nes jei šimtus kartų kartosi, kad tautininkai yra fašistai, silpnesnio proto žmonės ims galvoti – taip, jie tikrai fašistai. Spaudimas lietuvybei tik didės, nes matome, kaip valdžia pasiduoda lenkų spaudimui, todėl reikia augintis stiprius šarvus, kokius buvome užsiauginę sovietmetį ir svarbiausia dirbti su jaunimo grupėmis – mokyklose, universitetuose ir t.t.

   • musė:

    Kalbu apie intelektą, o ne apie išsilavinimą. Todėl lyg šiol visą Lietuvą o ir pačius tautininkus lenkai mulkina “tautinės mažumos” sąvoka, todėl lyg šiol egzistuoja “nacistinė svastika”, todėl lyg šiol neapibrėžta kokia ta “nacistinė svastika” turi būti, todėl lyg šiol taikomas atpk 188 18″ straipsnis kuriame įrašytos niekada neegzistavusios šalys Lietuvos SSR ir SSRS, Sovietų Sąjunga, todėl lyg šiol egzistuoja bk 170 str. kada neegzistuoja jokios tautos, o egzistuoja tik LR Piliečiai, todėl lyg šiol egzistuoja “su nusikaltimo padarymo įrankio konfiskacija”, kur LR Konstitucija aiškiai sako, kad nuosavybė neliečiama ir gali būti paimta tik visuomenės poreikiams tenkinti ir teisingai atlygintina, todėl LR neegzistuojant tautoms egzistuoja lenkiškos mokyklos, lenkai ir “romai”, ir t.t…………. čia intelekto reikia, o ne išsilavinimo….

    LR Konstitucijos
    25 straipsnis
    Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.
    Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.
    Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.
    Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.
    Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį.

    todėl LR ATPK 188 18″ straipsnis yra antikonstitucinis
    nes svastika nekelia jokio pavojaus dėl kurio įstatymiškai turėtu būti ribojamas minėtas LR Konstitucijos veikimo str., Straipsnyje aiškiai sakoma: “.. jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai.
    Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija…”

    INTELEKTAS leidžia pamatyti tokius dalykus, išsilavinimas deja nevisada……..

 9. musė:

  Ir dar, tik tokioj supuvusioj šaly įmanomas teisminis procesas, kad nustatyti ar 13a. žiedas su svastika, nėra “nacistinės svastikos propagavimo” priemonė. Protu nesuvokiami dalykai vyksta ir jokio atgarsio ir TS-ULL ir kitų “autoritetų”, lyg jų tai neliečia, nedomina, ne jų reikalas…..

  • G pavardės nesakysiu:

   Bėda ir yra, kad labai tikėtina, jog teismas labiau atsižvelgs ne į tai, ar iš tikro tas ženklas yra “nacistinės svastikos propagavimo” priemonė, bet kokį atoveikį nuosprendis sukels „nesupuvusiose šalyse“…

   • musė:

    Bėda tame, kad teismų niekas nedulkina ir niekas nereikalauja laikytis LR Konstitucijos. Dabartinė svastikos psichozė yra antikonstitucinė, draudimas-antikonstitucinis, aplamai atpk 188 18″ str. yra antikonstitucinis ir iš esmės negalimas taikyti, nes jame kalbama apie niekada neegzistavusias šalis:
    “…… SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo arba vėliavų, ženklų ar uniformų…..”

    tokių šalių niekada nebuvo, o buvo TSRS ir LTSR, Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga kurios sudėtyje buvo ir Lietuvos Tarybų Socialistinė Respubliką…..

    ar suprantate apie ką kalbu?

 10. Marija:

  Pritariu eitynėms kovo 11 dieną. Nacionalistai man suprantami kaip tautos patriotai ir ne kitaip. Ką, ar neturime teisės būt savo tėvynės patriotais? O tariamas svastikos ženklas seniausiai žinomas kaip saulės ženklas ir nėra ko jo baimintis neišmanantiems bei sergantiems baimės fobijomis. Jei gyvenantys čia daug ko nežino, galėtų pasidomėti, o ne šūkauti kabindami niekingas etiketes lietuviams.Džiaugiuosi matydama ir girdėdama jaunųjų nuomones, jų šviesius geranoriškus veidus.Mačiau ,,Propatrios” renginyje.
  O Delfistai visai nuprotėjo, nemalonu skaityt jų pateikiamų nuomonių, rengiamų apklausų (kartais jos būna provokuojančios arba tiesiog nesąmoningos).Atrodo, kad ten dirba Lietuvos kenkėjai, o ne nuovoką turintys žurnalistai.

  • Kemblys:

   Marija:
   ,,Nacionalistai, patriotai, patriotais, svastikos, fobijomis, etiketes, Delfistai, provokuojančios, žurnalistai” – daug tų svetimžodžių prispjaudei…

   Patiko tavo išsireiškimas BAIMĖS FOBIJOMIS 😀 😀 😀

 11. Galindas:

  Palikime kosmopolitams ir konfliktų tautoje kūrėjams komunistinį pavadinimą “Nacionalistas”, o mes tautiečiai jei norime lotynišką žodį naudoti, tai patariu keisti į “nacionalas” – lietuviškai tautininkas. Net liberalai nesivadina “liberalistai” – lietuviškai “laisvamaniai”. Visi kartu naudokime pavadinimą “nacionalai”, o “nacius”, “fašistus”, “nacio9nalistus” palikime istorijos šiukšlėms komunistams ir bolševikams, nes tai jų kūryba.

 12. Nepolitikas:

  Reikia suprasti esmę. Jog ne žiniasklaida, nei net Romos popiežius, ir t.t., „visai nepastebimai pasuka žiūrovo, skaitytojo, klausytojo mintis ta linkme, kuria tik geidžia“! Tai padaro protinis bukumas(galima surasti internete). Pavyzdžiui, visi protinio bukumo „atstovai“ viską priima, kaip jiems yra pasakomą – „Yra taip kaip yra“, „norėjom geriau, o išėjo blogiau“, arba „geras klausimas ir …(negali duoti atsakymą) ir net autorės – „Klausimas retorinis ir … atsakyti nebūtina.“ Paprastas dalykas, tegul visi (tyčiai)sako, kad 2X2=6. Ar daug „visai nepastebimai pasuka žiūrovo, skaitytojo, klausytojo mintis ta linkme“, kad 2X2=6? Ne, gal vienas kitas, kuris nežino dauginimo lentelės…Tai rodo, kad žinantis žmogus yra ne marionetė, ir jį nepatampysi „už virvutes“. Bet deją, ne mokyklos, ne universitetai tokių žinių nesuteikia. Gaila, bet ir „tautininkai“, kaip kurčnebyliai, bei net neįsivaizduoja, kaip turi atrodyti tą „nauja“ Lietuva- lietuviams. Ir gale … prisiminimas: Viena karta dalyvavęs „Koridoje“, aš paklausiau tokį „apklausos specialistą“, kodėl aš ir kiti nepakliūnam į „apklausą“ ir greit gavau atsakymą( su pažeminančių tonų – tipo neišmanėlis), – kad sužinoti sriubos skonį, šeimininkė visos sriubos nesuvalgo, o užtenka tik 5 šaukštų sriubos. Jis tikras buvo, kad nugalėjo… Kaip nustebo, kada išgirdo : taip, bet sriuba yra maišoma, o ne iš vienos vietos semiama…. Taigi, ne procentus reikia skaičiuoti, o įdėjus.

 13. Vitas:

  Pritariu tautiniam jaunimui.Nors pats esu is vadinamos sovietines kartos, bet LIETUVA mums buvo ir isliko sventas zodis.Deja dauguma dabar parsidave pinigams.Aciu tiems jauniems zmonems kurie dar gerbia zodzius TEVYNE LIETUVA.

 14. Iš miškų:

  Taigi, tas stebuklas, kai mūsų valstybėje norma tampa nenorma, kai logika apsikeičia vietom su beprotybe, jau lyg ir neturėtų stebinti. Vadinasi, Maironis- nacis, Kudirka- nacis, Smetona- nacis, etnografinis ansamblis su tautiniais rūbais- prakeikti naciai. Be to, visi mūsų popieriniai banknotai yra su nacictine atributika ir portretais.
  Čia visiškai tokia pat logika, kaip ir nusikaltėlių bendrininkais pripažinti režisierius, nufilmavusius gimdymus namuose. Tad ir nufilmavus narkomaną, galima sulaukti kaltinimų bendrininkavimu.
  Lietuva- lietuviams. Blaiviems ir mąstantiems.

 15. Kažin:

  Aš manau, kad šiais laikais didžiausią įspūdį eisena padarytų ne kokiais nors žodžiais, o jeigu be jokių žodžių būtų nešami vien šitos straipsnį parašiusios lietuviško veido panelės portretai, padaryti būtent iš čia skelbiamos nuotraukos. Po tokį portretą turėtų nešti kone kiekvienas eitynių dalyvis. Žinoma, taip žygiuojama turėtų būti su smagiomis labai išmanančiai parinktomis lietuviškomis dainomis.
  Tai sukeltų publikos galvose sąmyšį, nes niekaip nesuprastų, ką tai reiškia, o norėtų suprasti ir imtų aiškintis… Taigi būtų patrauklu, originalu, naujoviška ir eitynių tikslas būtų pasiektas.

 16. ...:

  R.Noreikaitė. Mes ne naciai, ne fašistai ir ne šiukšlės. Mes – Lietuvos patriotai. Puiku

  Lietuva – Lietuvos patriotams.

 17. Marija:

  Atsakymas ,,grynuoliui” Kembliui: ponuli, tai ne svetimžodžiai. Tokie žodžiai kaip patriotas,svastika ir dar kiti, kuriuos drąsiai išvardijai – tai liguisti įsitikinimai, kad jie nevartotini, atsipeikėk ir nepriekabiauk. O Delfio žurnalistų negaliu gerbti. Ir išvada būtų tokia: jei nesugebi parašyt prasmingos minties – patylėk, bus sveikiau…
  Patvirtinu savo nuomonę.Turbūt galiu išsakyt, nes ji nėra agresyvi, ne tokia kaip kai kurių ,,proto bokštų”….

 18. Žaltys:

  Artėja Jurginės. Lietuvos valstybės kultūros saugotojai tuo metu jau ruošdavosi pavasario sėjai. Remontavo žagres, arklus, drapakus, akėčias, ruošėsi auginti duoną. Jei po kaimus būtų pradėję marširuoti vėliavuoti būriai žmonių moterys būt pagalvojusios kad karas prasideda. Kiek daug Lietuvoje dykos žemės laukia darbščių rankų, kiek daug mūsų Lietuvos dar bus parduota arba atiduota užsieniečiams kolonistams mums po Vilnių -Kauną marširuojant…

  • metskaitlis:

   Jorė
   Year
   Das Jahr
   Ярилла
   iki
   “nu’silvestrinto” žalčio
   nujurginėjimo ant Laiko,
   buvus tąją Laiko atskaitos
   (visų metų įvardijimo) pradžia.
   Žinia, – kai kurios (užmarštin jau einančios)
   tautos, savuosius žymenis šia jaurumos simbolistika
   paženklinusios. Pvz. tokie:
   lietuviai turi panašų į t.p. nykstančių rusų bei britų valstybių
   herbų ženklus – sukrikščinto Laiko-Jorumo žymenis
   Jorius (sankt Džordžus-Georgijus) ant žirgo;
   jei matėte, ten jie vaizduojami senojo laiko grėsmes
   nusmeigientys – JURUMUI NAUJAM GIMTI.
   ir taip – kasmet.
   METSKAITLYJE žymi ribas (seno/naujo)
   k o v o s…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: