Garliavos vidurinei mokyklai suteiktas Adomo Mitkaus vardas (1)

Adomo Mitkaus anūkė Ramunė Malinauskaitė | krs.lt nuotr.

Adomo Mitkaus anūkė Ramunė Malinauskaitė | krs.lt nuotr.

Kauno rajone įamžintas dar vieno šio krašto šviesuolio vardas. Šiandien, vasario 28 dieną, posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba Garliavos vidurinei mokyklai suteikė Adomo Mitkaus vardą.

Posėdyje dalyvavo Vytautų klubo prezidentas Vytautas Vasiliauskas, A.Mitkaus anūkė Ramunė Malinauskaitė, kiti šio žymaus švietimo darbuotojo giminaičiai.

Dar yra nemažai garliaviškių, kurie su didele pagarba prisimena prieškario Garliavos pradžios mokyklos direktorių A.Mitkų. Aktyvus pedagogas tuo pat metu buvo Garliavos šaulių kuopos vadas, koordinavo skautų, jaunalietuvių, pavasarininkų veiklą.

Adomas ir Ona Mitkai dažnai rengdavo popietes vaikams ir vakarus suaugusiesiems, valstybinių švenčių minėjimus, eitynes.

Lietuvą okupavus sovietams, 1941 m. birželio 14 dieną Mitkų šeima patyrė represijas. A.Mitkus, jo žmona Ona bei dvi paauglės dukros Laima ir Vytautė buvo ištremti į Sibirą.
Šeimos galva buvo išvežtas pirmuoju ešelonu, žmona ir dukros – antruoju.

1942 m. rugpjūčio 22 d. A.Mitkus Sverdlovsko lageryje buvo sušaudytas. Giminių liudijimu, jo palaikai ilsisi nežinomame kape.

Ramunės Malinauskaitės mama Laima iš Altajaus pabėgo ir grįžo į Lietuvą. Vėliau į Tėvynę  parvažiavo ir Ona Mitkuvienė su jaunėle dukra. Po kelių dešimtmečių A. Mitkaus dukros iš sovietinės valdžios gavo dokumentą, kad tėvas reabilituotas.

Garliaviškiai jau keletą metų puoselėja G.Mitkaus atminimą. Skulptorius Kęstutis Lanauskas šiam šviesuoliui sukūrė akmeninį paminklą, mokykloje veikia nedidelis muziejus buvusiam direktoriui atminti.

„Esu dėkinga, kad senelio vardas liko nepamirštas, tikiuosi, kad jo pavyzdys skatins dabartinį jaunimą elgtis pilietiškai, patriotiškai“, – vienbalsiai balsavusiems Kauno rajono tarybos nariams dėkojo R.Malinauskaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: