Spaudos konferencija: Kas svarbiau: skalūninių dujų gavyba ar galimos grėsmės vienam Lietuvos regionui? (video) (61)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Vasario 26 d. 10.30 val. Seime  įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo spaudos konferencija „Kas svarbiau: skalūninių dujų gavyba ar galimos grėsmės vienam Lietuvos regionui?“.

Spaudos konferencijoje taip pat  dalyvaus: Algimantas Matulevičius, Andrius  Šimas ir Jonas Valatka.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima pateikti internetu klausimus.

Rašykite savo klausimus  ČIA (vykstant spaudos konferencijai).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
alko-2-proc

61 komentaras

 1. Mindaugas:

  Blogiausia,kad apie tokius dalykus ima kalbėti žmonės nieko apie tai nenutuokiantys.
  Visų pirma, Lietuvos teritorijoje glūdinčios 200m -2 km gylyje uolienos NĖRA skalūnai, o argilitas.
  Antra, argilito sluoksnyje 95 proc. tikimybė, kad yra nafta, o ne dujos.
  Tai iš geologijos tarnybos ataskaitų.
  Todėl Chevronas ir juokiasi iš keistuolių lietuvių, kurie protestuoja nežinodami prieš ką.

 2. Karlas:

  Kodėl neveikia klausimų uždavimo nuoroda?

 3. Karlas:

  Visos grėsmės hipotetinės, t.y. numanomos, konkrečios grėsmės taip ir nenurodo, abstraktus kalbėjimas yra populizmo požymis, o čia informacija apie vandens sluoksnius, kurie nėra vienalyčiai http://www.lgt.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=167&Itemid=1262&lang=lt

 4. Baudadarijus:

  Kas nežino kas yra molis? O šlynas? O kas yra skalus molis? O iš šlyno ir molio jį spaudžiant, kaitinant, kas išsiskiria, išsisunkia, išgaruoja, susikaupia tarp molio dalelių? O pats molis rūgštimis, druskomis, ir kitokiu cheminiu maišalu paveiktas kuom virsta?

  http://en.wikipedia.org/wiki/Shale

 5. Baudadarijus:

  O ką girdėjote apie molio motiejų ar milžiną su molio kojom?

  http://lt.wikipedia.org/wiki/Golemas

 6. Žaltys:

  Kai ėjo danų kiaulės mūsų valdžia tai vadino investicijomis, bet faktiškai tai pavirto srutų smarve. Pakruojo rajono kontingentą dabar jau rizikinga pavadinti tautiečiais. Žmonės tenai visiškai degradavo, visur jaunimas masiškai girtuokliauja. Stebuklo nebus ir Žemaitijoje. Visi įsidėmėkite: mes turime “Mažeikių naftą”, bet mūsų benzinas brangiausias. Dar nevisai gerai kad čia dalyvauja Ozuolas, jis Lietuvos kaimo žmonėms kelia alergiją, kaip ir Zigmas Vaišvila arba Landzbergis. Jei Ozuolas agituos už, tai kaimiečiai būtinai elgsis priešingai. Juk neseniai Ozuolas užtarinėjo Venckienės “sąjūdį”, bet kuo toliau tuo labiau ylos lenda iš maišų. Bet šiuo konkrečiu atveju kam iš tiesų savas kraštas yra mielas ir brangus – reik be jokių išlygų vyti kolonizatorius po šimts velnių. Amerikonai mus jau daug kartų “vadavo”, apie tai net knyga pasirodė “Amerikos gėda”. Stebėkit kaip tuo klausimu balsuos jūsų rinkti politikai. Kubiliaus grupuotė dėl išdavysčių padėta į vietą, jei veidmainiaus socdemai – ir juos už borto.

  • Lamatas:

   Manau teisingi Tamstos pastebėjimai. Esmė , matomai , čia tame , kad svetimi dažniausiai duoda į asmeninę kišenę, o ir atsakyti nereikia . O savo organizuoti reikia ir gabumų ir pinigų skirti . Bet ir kontroliuoti lengviau. Tad gali tekti ir atsakyti , jei kas .Gi buvo Gargžduose sava , gan nebloga naftos žvalgybos organizacija. Nežinau kokiame ji dabar stovyje ,bet manau investavus lėšų , įmanoma atkurti. Bet visur reikalingas valstybinis požiūris .Kas iš to jei ką ir atras dabar ,jei ir išgaus be gan didelių nuostolių, bet kam tai atneš naudą? Lietuvai? Vargu .Būs “juokingiausia” , jei dujos ,Išgautos niokojant Žemaitiją , iškeliaus , o Lietuva ir toliau būs priversta pirkti dujas iš įprastinių tėkėjų .

   • zemaiciu zydas:

    Ta pati Gargzdu organizacija ir yra LL investicijos:)

    • Lamatas:

     tai kad ji jau parduota ..nebe Lietuvos…Kaip ir Mažeikių nafta ,dujotiekiai ir visa kita.Tai apie kokią energetinę nepriklausomybę čia “specai ” svaigsta , pasirengę gerkles perkasti visiems , kas neleis mesti ant Lietuvos gerovės “aukūro” to nedaugelio , kas dar yra likę. O tikimiausias cenarijus , atradus tas dujas , manau būs toks . Pagal visą verslo logiką ir dėsnius .Ševronas parduos jas , sau naudinga kaina , stambiam ir patikimam partneriui , turinčiam išvystytą realizacijos tinklą , ir galinčiam garantuoti išankstinį apmokėjimą . Tai yra gazpromui. O šis , jau savo kainom , parduos vartotuojams , tame tarpe ir Lietuvai .Negi taip sunku visą tai suprasti. Čia visi gi lieka prie savų interesų. Na nebent paprasti lietuviai lieka durniaus vietoje . Na bet negi kreipsi į tokią smulkmeną dėmesį. Kaip sdakoma , durniu ir bažnyčioje muša. Tegu pešasi tarpusavyje.

     • zemaiciu zydas:

      nu…visai teisingai. Tik nesimus niekas. Gres, sprogdins, pumpuos chemija, ka iki siol dare, mums dujos nepigs, nieks smarkiai nesikeis. Kai ispumpuos, isvaziuos, o mes skolinsimes kad tas skyles uzkamsyt. Visi reikalai. Liks daug nuniokotu karjeru, naudos nulis. Psio…

      • Lamatas:

       bet kodėl žmonėms neina niekaip tokių paprastų dalykų įaiškinti. Daugelis , palūpį paleidęs, laukia kad jam pigių dujų vamzdį į namus atves .Ir dar kiekvieną mėnesį po gerą sumą šlamančių atskaičiuos . Atsieit pasidalins pelnu . O kas dėl skylių ir karjerų . Tai taip būs tik tuo atveju ,jei viskas praeis sklandžiai , be avarijų. O jei kas , tai požeminiai vandens sluoksniai susidaro per ištisus tūkstantmečius, ar net ir milijonus metų. Na po tiek maždaug galės vandenį nebe pirkti , o iš šulinio pasisemti. Na bet čia smulkmenos , nevertos kovotojų “už šviesu ir sotu rytoju” dėmesio.

     • Amelija:

      Lietuvi, patriote, nacionaliste, tautininke ar kaip ten pats save vadini, pasimokyk lietuviškai rašyti, nes paskaičius atrodo, kad baigei tris klases ir koridorių. Cituoju: “stovyje”, “būs”, “perkasti”, “aukūro”, “cenarijus”, “vartotuojams”, ” durniu”… Kokio išsilavinimo ir kultūros žmogus turi būti, kad nemokėdamas lietuviškai kitus moko? Tai atspindi daugelio komentatorių lygį, nes daug skaitantis žmogus perpranta raštą, o daug šnekantis – tik gaišta laiką.

 7. lt:

  šiandien žinios yra ginklas. Todėl būtinas politikų ir mokslininkų glaudus bedradarbiavimas.

 8. zemaiciu zydas:

  planuojami darbai yra lygiai tas pats ka daro minijos nafta 10 metu. Tik skirtumas tas kad jie nori pradet masiskai grezt po visa zemaitija.

  • Nagi:

   Mes be Gavnopromo nenurimsime, ar ne Židuk?

   • Lamatas:

    Общая информацияПолное наименование организации ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ «ШЕВРОН НЕФТЕГАЗ»
    Регион Москва
    Адрес 101407, г. МОСКВА, пер. РАХМАНОВСКИЙ, д. 4, стр. 1, ГСП-4
    Генеральный директор компании

 9. Marta:

  Skaičiau str. apie Chavron wikipedijoj ir rašiau apie tai komentarą alkas.lt
  Gali būti, kad tą kraupų str. straipsnį parašė konkurentai, gali būti, kad visuomenės interesų gynėjai.
  Nors, jei ši kompanija (Rokfelerio?) susijungusi su Bušo Teksaso kompanija, tai jau ne šiaip sau kompanija, bet monopolinė hidra, anksčiau ar vėliau suvalganti visus energijos šaltinius (saulės, vėjo, bio ir t.t.) ir lieka BE KONKURENCIJOS.

  O tai naikina “laisvąją rinką”. Nėra jokio tikslo tada VALSTYBINĘ MONOPOLIJĄ pakeisti PRIVAČIA monopolija, nes privačiai monopolijai į gyventojų poreikius nusispjaut, jai svarbu tik pelnas. O Chevron laiko save viršvalstybine ir netgi turi savo kariauną.

  Mažas pavyzdys. Filip Moris cigarečių monopolija išstūmė konkutrentus, dabar valstybės pinigais (mūsų) jų interesai saugomi nuo “kontrabandinių”, o tiksliau – konkurentų prekių. Ir visa tai pagrindžiama idiotiška ideologija, kad nuo to kenčia valstybė.

  Kas gina laisvą rinką? Laisvos rinkos instituto didžiausi rėmėjai, tiksliau – kyšininkai, tampa Lietuvos monopolininkais, kurie griauna laisvąją rinką. Užtenka pažvelgt į rėmėjų sąrašą. Transpierance Internacional kovoja tik prieš vietinius verslininkus, bet palaiko stambius ryklius – apie tai prisipažino dar Juozapavičius.

  Tačiau kuo geresnė už Chevron yra Gasprom ar Rosneft hidra? Gasprom siurbia naftą Izraeliui prie Sirijos krantų. Putinas tariasi su Natanjachu kuom pakesti Sirijos Prezidentą. Nord Streem per Baltijos jūrą finansuoja ir NORD bankas. KAS TIKRASIS NORD BANKO SĄVININKAS? MMums sakoma, kad Norvehija, bet ji valdo tik apie 30 procentų akcijų.

  Chevronas ar Rosneft su Gaspromu – ŠTAI KLAUSIMAS KOKSAI.

  Ar kas nors žinot kas valdo Geonafta pagr. akcijų paketą? Kas valdo Minijos nafta?
  Kokį pelną gauname iš savo naftos? Kodėl ją perkame padidintonmis kainomis kuomet mūsų žemės nafta pati švariausia ir lengviausiai išgaunama. Bent buvo iki šiol.

  Jei Chevron siurbia dujas Ukrainoje tai gal siurbs ir Baltarusijoje, tai koks čia “Rusijos atitolinimas”?

  Mazūronis, aplinkos apsaugos ministras pasisakė už skalūnines dujas. Ar susijungusios partijos k0vos už Chevrono įsileidimą? Ir Uspaskichas?
  Tai paaiškina, kad Rusiją valdančioo Putino interesai ir Obamos opozicijos – KISSINGERIO/ BUŠO interesai yra netgi labai suderinami dalinantis Europą ar kuriant Euraziją. Tai savotiškai paaiškina ir CŽV kalėjimų kūrimą Rytų Europoje prie Bušo vyriausybės, stengiantis įtikinti visus, kad karas priš terorizmą yra realus. Vis labiau aiškėja, kad šis karas buvo naudingas tik stambioms korporacijoms, kurių jokie “teroristai” neatakavo. Jų taikinys buvo visuomenė ir jos institucijos.
  Jei klystu, pataisykit.

 10. kaukas:

  ponai , o jeigu tas , sunaikinimui pasmerktas regionas bus tavo namai ?
  AR ir tada SUTIKSI ?

 11. Lamatas:

  kodėl dešimt ….kai aš dar mažas būvau jau po langai grežiojo

 12. erikas:

  Baikit ginčytis, o verčiau paskaitykite ekspertai.eu – apie tai, kaip baltarusiai stato AE. Nebereikės ir gėlo vandens.

  • suomis:

   Ir lai stato. Nelabai tikiu, kad pastatys – už kokius “zuikiukus” statys? O jei Rusija statys, tai mūsų nepaklaus. Baikit svaigt kubiloidai.

   • Lamatas:

    Jis ne “kubiloidas”, kaip Tamsta sakot , o labai patyręs “profi” ,gerai pasikaustęs ir išmanantis savo darbą. Negi nepastebėjote kokioj temoje jis atsirado. Kaip profesonaliai bando pakelti save aukščiau kitų .Ką atsainiai “poniškai” pagirdamas , kam “patapšnodamas per petį”, ir vis neužmiršdamas nurodyti kas kuom tūrėtų užsiimti. BET primygtinai keičiantis akcentus .Jis prikišamai deda ant svarstyklių “kultūringus ” amerikiečius prieš “piktavalius ” rusus , kai tuo tarpu ant svarstyklių iš tikrųjų turi būti , galima nauda prieš galimą ŽALĄ . Nepriklausomai nuo to kas atliks tuos darbūs : amerikiečiai ,rusai ,lietuviai ar marsiečiai. Toliau bando įteigti ,kad męs ( matomai prastuomenė) savo jau atlikome -išsirinkome sau ponus ,kurie nuo šiol ir spręs ką kur ir kaip Lietuvoje daryti . O mums nurodo galimą pasipiktinimo kryptį – kaimyninių šalių AE. O dabar galvokit kas jis.

 13. Nagi:

  Lopatai tave kartais ar ne Egis Skarbalius finansuoja, o gal tu čia pats tuo Lopatu apsimeti Egiau, kaip ten ar dar siurbtelėji konjekėlio su panele Smailyte? Prastai Egi kad jums nepavyko , paksistai nekaip neįsitvirtino Gargždų savivaldybės valdžioje, o tiek daug pastangų jie dėjo, vargšas Gražuolis net kelis mėnesius lakstė prakaitą braukė dėl valdžios, o gavosi kaip visada gaunasi Gražuliui, apskritas nulis.

  • Lamatas:

   Jei šitaip ,parodydamas savo proto ir kultūros lygi , norėjai įkasti “Lamatui ” , tai vėl šovei pro šalį (beje , kaip ir visados ) .Tai ar nežinai ,kad jį finansuoja PATS kremlius , ir lyg tai gazpromas .

 14. Valdas:

  Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi, kai bemaž 23 metus valdžiavojo partinės sukčių gaujos.
  Gerai, kad Romualdas Ozolas pakalbėjo apie valdžiavojusių partijų išniekintą Lietuvos konstituciją. Džiaugiuosi.
  Dabar yra gera proga pradėti stabdyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų vykdytą kenkėjišką veiklą.

  Išminties. Sveikatos. Vienybės. Saugumo. Laimėjimo.

 15. ačiū:

  labai gerai pasisakė Algimantas Matulevičius aiškiai ir konkrečiai

 16. tikras lietuvis:

  Delfi buvo rašyta, kad ta pačia technologija jau n metų Lietuvoje yra išgaunama nafta ir jokių užteršimų nebuvo.

  Vienžo, kremliniai čia specialiai knisa protą, kad savų dujų neturėtume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *