Kino kūrėjai reiškia susirūpinimą teisėsaugos veiksmais (5)

G.Lukšas, lfc.l nuotr.

G.Lukšas, lfc.l nuotr.

Kinematografininkų sąjungos pirmininkas Gytis Lukšas ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas susitikime aptarė didelio atgarsio sulaukusią situaciją, kai režisieriaus ir aktoriaus Ramūno Abukevičiaus ir jo žmonos režisierės Inesos Kurklietytės namuose Vilniuje buvo atlikta krata dėl 2003 metais už Valstybės biudžeto lėšas sukurto filmo „Lengvas raganavimas“.

Nepriklausomoje demokratinėje valstybėje kūrėjams turi būti atviros visos temos, ir daugeliu atveju menininkai padeda įtaigiai įžvelgti visuomenės problemas ar jos dvasinę būklę, rašoma pranešime.
Nekvestionuodami vykdomo tyrimo, Lietuvos kino centras kartu su Lietuvos kinematografininkų sąjunga sunerimę dėl taikomų priemonių tinkamumo ir tikisi, kad visuomenei bus pateiktas kompetentingas paaiškinimas. „Labai tikiuosi, kad šis įvykis netaps precedentu ir Lietuvoje kūrėjai galės gyventi ir kurti, nesibaimindami kūrybinės laisvės ribojimų“, – sako R. Kvietkauskas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

  1. suomis:

    Kaip trūksta pačių meninkų pilietiškumo. Užsidarę savo narveliuose ir tikisi, kad jų nepalies… Naivųs įdealistai. 🙂

  2. Nepolitikas:

    Aha, na kur gi ne taip: „Lietuvoje kūrėjai galės gyventi ir kurti, nesibaimindami kūrybinės laisvės ribojimų“ Visa visuomenė įbauginta, o kūrėjai nori išskirtinių teisių….Kada padėsit Tautai išsivaduoti nuo priespaudos, tai tada ir galėsit kurti, nieko nesibaimindami.

  3. Puikus filmas.
    Bijau sumeluoti, bet panašus filmas (gal ne toks meniškas, bet taip pat įtaigus) buvo lietuvių sukurtas dar mūsų nepriklausomybės pradžioj, o gal net ir tarybmečio pabaigoj, ir jį rodė per TV.

  4. Prokurorus sudominęs Inesos Kurklietytės filmas „Lengvas raganavimas“ http://tinypic.com/r/ek5eu/6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: