Paskelbti „Metų knygos“ nugalėtojai (0)

Alvydas Šlepikas |  wikipedia.org nuotr.

Alvydas Šlepikas | wikipedia.org nuotr.

Šiandien, vasario 20 d. paskelbti aštuntosios „Metų knygos“ laureatai . Jais tapo: Kęstutis Kasparavičius (knygų vaikams kategorijoje), Kristina Gudonytė (knygų paaugliams kategorijoje) , Alvydas Šlepikas (knygų suaugusiesiems kategorijoje) ir Rimvydas Stankevičius (poezijos kategorijoje).

2012 metų akcija išsiskyrė dviem niuansais: pirma, atsirado nauja balsavimui teikiama knygų kategorija – tai poezijos knygos. Poezijos skaitytojai kasmet jos pasigesdavo, ir ko gero pagrįstai reiškė pastabas akcijos organizatoriams. Antra – vyko recenzijų konkursas. Jų autoriai pasirinktinai recenzavo Metų knygos akcijos knygas. Paskelbta 12-os geriausių recenzijų autoriai. 2013 m. vasario 17 dieną baigėsi balsavimas. Buvo balsuota internetu ir paštu. Suskaičiavus bendrai visus balsus – šiemet rekordiškai daug – 15 899 (2012 metais – 15 154) balsai.

2012 metų knygos rinkimų akcijos nugalėtojai:

Kęstutis Kasparavičius (Sapnų katytė, Nieko rimto leidykla, 1872 balsai) – knygų vaikams kategorijoje;

Kristina Gudonytė (Ida iš šešėlių sodo, Tyto alba leidykla, 2086 balsai) – knygų paaugliams kategorijoje;

Alvydas Šlepikas, (Mano vardas – Marytė, Rašytojų sąjungos leidykla, 1088 balsai) –knygų suaugusiesiems kategorija;

Rimvydas Stankevičius, (Ryšys su vadaviete, Rašytojų sąjungos leidykla, 534 balsai) – poezijos knygos.

Vis aktyviau dalyvauja akcijoje suaugę skaitytojai. 2006 metais šioje grupėje balsavo 612, o šiais metais jau 3271 balsai. Jeigu bibliotekininkai daugiausia renginių ir dėmesio skiria vaikams ir paaugliams, tai suaugę skaitytojai pagirtinai imasi savo iniciatyvos: tarpusavyje keičiasi knygomis, kad ir po kelis renkasi pokalbiams bibliotekoje, pavienių žmonių iniciatyva namuose rengiami skaitymai.

Vaikų ir paauglių rezultatai paneigia mitą: jie mažai skaito. Paaugliai turėjo mažiausią pasirinkimą – tik dvi knygas, bet už jas balsavo 3144 skaitytojai. Mažieji skaitytojai pranoko visus – 7819 balsai.

Metų knygos rinkimų akcijoje dalyvauja knygos, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 d. iki einamųjų metų rugsėjo 1 d. Balsavimui teikiamos tik lietuvių autorių knygos.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: