Lietuva – tarp lyderių Europoje pagal užsienio turistų srautų augimą (2)

Lietuvos turizmo ženklas2012 metais Lietuva jau antrus metus iš eilės sugebėjo išlaikyti lyderio poziciją Europoje vertinant užsienio turistų srautų ir jų nakvynių augimą. Pagal Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) apibendrintą Europos kelionių komisijos 2012 m. ataskaitą, turistų srautai į Lietuvą didėjo net 12,4 proc.

Pagal šį rodiklį Lietuvą lenkia tik Islandija, kuri 2012 m. užfiksavo 19,6 proc. atvykstamojo turizmo srautų augimą.

EKK vertinimais, atvykstamasis turizmas į Europos šalis 2012 m. užaugo apie 4 proc. Iš viso 20 šalių iš 25 pranešė, kad 2012 m. sulaukė daugiau užsienio turistų nei 2011 m. Be Islandijos ir Lietuvos daugiau jų pernai taip pat keliavo į Rumuniją (10 proc.), Vengriją (8 proc.) bei Vokietiją (7,5 proc.).

Kitose Baltijos šalyse užsienio turistų srautai augo ne taip sparčiai: Estijoje – 3,6 proc., Latvijoje – 2,8 proc. Sumažėjo turistų srautai į Italiją (0,4 proc.), Lenkiją (1,8 proc.) bei Graikiją (5,2 proc.). O Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje apsilankė toks pats užsienio turistų skaičius kaip ir 2011 m.

2012 m. Lietuva, lyginant su kitomis Europos šalimis, pirmavo pagal vokiečių turistų pritraukimą (15,1 proc.), buvo 3 vietoje pagal turistų iš Rusijos (43 proc.) bei britų turistų augimą (19,7 proc.).

„Džiugu, kad Lietuva pernai buvo ketvirtoje vietoje Europoje pagal atvykstamojo turizmo iš Japonijos augimą. Net 35 proc. padidėjo japonų turistų, besirenkančių Lietuvą savo kelionės tikslu, srautai. Japonija Lietuvai yra viena svarbiausių tolimųjų rinkų. Apskritai negalime nesidžiaugti, kad Lietuvos proveržis – vėl Europos kelionių komisijos akiratyje“, – apibendrina VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Iš 25 Europos šalių Lietuva pirmavo ir pagal užsienio turistų nakvynių augimą (10,7 proc.). Kaimyninėje Latvijoje augimas sudarė 6,2 proc., o Estijoje – 1,5 proc. Taip pat nemažu augimu pasižymėjo Serbija (8,2 proc.), Vengrija (8,2 proc.), Vokietija (8,1 proc.) bei Bulgarija (8,1 proc.).

Viešbučių užimtumo rodikliai pagerėjo 12 iš 25 Europos šalių. Didžiausias viešbučių užimtumo augimas užfiksuotas Islandijoje (11 proc.), Slovakijoje (10,8 proc.) bei Rusijoje (5,2 proc.), o Lietuva užėmė 6-ą vietą (3,9 proc.). Estijoje viešbučių užimtumas nežymiai sumažėjo (0,7 proc.).

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Na ir koks rezultatas? Kad „2012 metais Lietuva jau antrus metus iš eilės sugebėjo išlaikyti lyderio poziciją Europoje vertinant užsienio turistų srautų ir jų nakvynių augimą.“ O tai padidino Tautos gerovę? Ar padidino mokesčius į biudžetą? … Viskas nukeliavo į „nepagaunamą“ PELNĄ( verslo prabangą).

 2. Giedrius:

  Molėtams yra numatyta:
  ne vien šeštadieninės (Giedraičių šokolado kelio) tąsos eks-kursijos,
  bet ir pagrindinė jungtis po…
  (apie tai studentams, mokslo+pramonės “pro”-jekcijoms ir su NASA sprendimams po liepos 1d.).
  🙂
  O Vilnius yra pasmerktas, – beveik nuo pat gimimo, –
  kad jo šiandieninę įtaką, jo išskirtinumą (jau Petrapilį lenkusį XXa.)
  pamatytų ne vien kiekvienas Europoje gimęs, bet ir tie, kurie…
  ras TRAUKINIŲ BĖGIUS, ORO LINIJAS, KELIŲ VANDENIS
  ir Nerimi į jį pateks iš visų žemynų.
  Tokie miestai pasaulyje dabar tik trys išlikę.
  Tad, – ir Lietuva pasmerkta, – brangiai, dar brangiau, ir visų visų brangiausiai
  priiminėt visus atvykėlius, keliauninkus. Ypač, šauniausiuosius žygeivius ar
  dviratukininkus, savu kvapu, be Žemės turtų alinimo MUS PASIEKSIANČIUS 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: