O. Michailovas. Kodėl rusai Lietuvoje turi šaukti „Garbė Didžiajai Lenkijai!“ (27)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Vasario 18 d. Rusijos informacinė agentūra REGNUM paskelbė Baltijos šalių specialisto Olego Michalovo rašinį, kuriame reiškiamas susižavėjimas tvirta Lenkijos valdžios laikysena visais būdais priešinantis „lietuviškai nacionalistinei mašinai pasiruošusiai sutraiškyti“  tautinių mažumų mokyklų abiturientus. Rašinio autorius atkreipia dėmesį į tai, kad Rusijos valdžiai nuolaidžiaujant ir nieko šioje srityje nedarant, už ją viską padarė Lenkija. Todėl dabar rusai turi garsiai sušukti „Garbė Didžiajai Lenkijai!“…

Pateikiame šiek tiek sutrumpintą šio straipsnio vertimą. Visą rašinį rusų kalba galite perskaityti ČIA.

O.Michailovas. Kodėl rusai Lietuvoje turi šaukti „Garbė Didžiajai Lenkijai!“

Spąstai, sugalvoti ir įteisinti buvusios Lietuvos konservatorių-liberalų valdžios tautinių mažumų mokyklų abiturientams, užsikirto. Šiemet rusų ir lenkų mokyklų abiturientai gali atsikvėpti laisvai. Niekas iš jų nereikalaus tokių pat lietuvių kalbos ir literatūros žinių kaip iš etninių lietuvių, kurie savo gimtąją kalbą ir savo nacionalinę literatūrą mokosi nuo pradinių klasių. Tautinių mažumų mokyklų abiturientai rašinyje galės padaryti daugiau klaidų ir pasirinkti ne iš 3, o iš 5 autorių.

Buvęs ministras Gintaras Steponavičius dabar ant kiekvieno kampo rėkia, kad atšaukus egzaminą prasidės lietuvių mokinių diskriminacija, kurie jau negalės konkuruoti su tautinių mažumų mokyklų abiturientais, nes šie neva gaus gerus pažymius ir užims vos ne visas valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose.

Bet kodėl įsigaliojusiam įstatymui buvo taip ir neleista pradėti veikti? Pirmas eksperimentas turėjo vykti šį pavasarį. Nejaugi Rusijos valdžia, pagaliau, stojo ginti savo tėvynainių užsienyje, užkirsdami kelią aiškiai ir grubiai diskriminacijai? Nejaugi dėl šio klausimo veiksmų ėmėsi vyriausybė? O gal prezidentas? Arba bent jau Rusijos URM-as? O gal buvo kokios protesto notos? Valstybės Dūmos demaršai? Pareiškimai Federacijos Taryboje? Ne! Per keletą metų įnirtingo priešinimosi naujam įstatymui iš Rusijos pusės nuskriejo keletas neryžtingų pareiškimų, labiau primenančių formalius pasisakymus. Paukščiukui padėti.

Rusiją Lietuvoje domina ne žmonės, o vien pinigai. Abituriento Sidorovo [turimas omenyje statistinis rusas – Alkas.lt pastaba] reikalai, kuriuos lietuviška nacionalistinė mašina buvo pasiruošusi sutraiškyti, – jai neįdomūs. Tai juk Lietuvos vidaus reikalai, negalima į juos kištis.

Kitaip galvojo Lenkija. Ten niekas nebijojo, jog kas nors Lietuvoje sušuks, kad oficialioji Varšuva veikia imperiniais metodais ir vos neskatina separatizmo rytų Lietuvoje, kur dauguma gyventojų – lenkai. Ne, buvo ir demaršai, tarp jų Lenkijos URM vadovo Radoslavo Sikorskio, buvo ir Lenkijos prezidento Bronislavo Komarovskio aštrūs pareiškimai, buvo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos konsolidacija, kuri du metus metodiškai žmones vedė į Vilniaus gatves, protestuodama prieš įstatymą. Buvo ir lenkų prikimšti autobusai, kurie važiavo iš Lenkijos į Lietuvą palaikyti savo tautiečių.

Ir jiems viskas pavyko. Vasario 16 d. į Vilnių atvykęs kaip nugalėtojas Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis nesidrovėjo sveikinti Lietuvos lenkų rinkimų akciją ne tik dėl to, kad jai pavyko sustabdyti diskriminacinį egzaminą, bet ir laimėti parlamento rinkimus, gauti frakciją Lietuvos Seime ir įeiti į naująją vyriausybę.

„Jūs iškovojote pergalę ne tik sau. Jūs taip iškovojote galimybę sukurti gerus Lenkijos ir Lietuvos santykius valstybiniu lygiu. Už tai norėčiau Jums padėkoti ir užtikrinti, kad Lenkijos valstybė ir toliau palaikys lenkų mažumos stiprų atstovavimą parlamente ir vyriausybėje”, – pasakė Komarovskis ir pridūrė: „Linkiu jums pasitikėti savimi ir džiaugtis, taip pat ir dvasios tvirtybės, kad išlaikytumėte čia lenkybę“.

Ne, Lenkija ir Lietuvos lenkai negynė Lietuvos rusų. Jie gynė save. Bet taip jau išėjo, kad gindami save, jie apgynė Lietuvos rusakalbius. Ir todėl Lietuvos rusai turi garsiai sušukti „Garbė Didžiajai Lenkijai”, bet ne Rusijai ir jos valdžiai, kuri nieko nenuveikė, kad būtų pasiekta šita pergalė.

Versta iš www.regnum.ru

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. Ričardas:

  Įdomu tai, kad rusiškoji Lietuvos dalis (turiu omeny rusakalbius, kurie lanko rusiškas mokyklas) nekelia problemų dėl egzaminų. Galbūt jų intelektualiniai pajėgumai didesni negu lenkų?! (aš čia tik samprotauju, nes iš rusakalbių pažįstamų neteko girdėti lenkų tipo dainelių dėl daugumos primetamų teisių mažumai). Vis dėlto, manau, ateis laikas, kai reikės reformuoti senąją tvarką, nes konfliktas švietimo sferoje yra užprogramuotas. Konfliktas čia neišvengiamas.

  • suomis:

   Nepergyvenk, tuoj išgirsi.

   • tikras lietuvis:

    Mano žiniomis nemaža dalis rusakalbių Lietuvoje integruojasi ir netgi pavardes lietuvinasi (pasikeičia, pvz., galūnę iš ov į ovas).
    Lenkakalbių (ir “žydų”) tėvai, panašu, savęs nesieja su Lietuva – jie (kaip ir “žydų” su kitomis šalimis) save sieja su Lenkija, siunčia vaikus mokytis į Lenkiją ir iš viso jiems lenkinimasis atrodo perspektyvesnis, nei pati Lietuva.
    Ir viskas dėl to, kad Lietuvos valdžia per visus “nepriklausomybės” metus už visuomenės daugumos pinigus visiškai diskriminacinėmis visuomenės daugumos vaikams sąlygomis tautinėmis mažumomis pasivadinusiems lavina nevalstybinėmis kalbomis lenkakalbių, rusakalbių, “žydakalbių” ir pan. vaikus ir tuo pačiu augina šalies viduje Lietuvai priešiškus asmenis.

 2. suomis:

  Ir kokia mintis dabar kyla? Kad Sikorskis yra kretinas. Kaip ir visa Lenkijos valdžia. Debilai.

  • Kodėl taip piktai ir grubiai? Lenkijos erelis niekada nepripažino Lietuvos vaivadijos valstiečių etnolingvistinio eksperimento. Ar aš klystu?

   • suomis:

    Viskas labai paprasta. Lietuva pridergė ant galvos estams su latviais. Dabar pas juos slavai pakels galvas…. Ir kokia iš to dabar paišysis geopolitinė situacija? Iškart galiu pasakyti – nekokia. Sudaryti tokia pačią situaciją, kaip ir Gruzijoje, dabar daug lengviau. Gali būti net toks variantas, kad iš NATO mus paprasčiausiai išmes… Va tada būtų pats linksmumas. Ir viskas per tokius asilus, kaip Sikorskis ir Linkevičius. Glušiai totalūs.

    • Atsiprašau, Sikorskis labai protingas žmogus – jis žino ko siekia ir tvirtai laikosi. Argi ponas kaip nors kitaip gali bendrauti su mužikais. tad Sikorskio nekaltinkime. Lenkija nori „repolonizuoti“ savo žemes įjungti js į savo geopolitinę orbitą. To siekia kiekviena pretenduojant iį imperijos statusą šalis. O kad Linkevičius linkčioje, čia irgi nieko nepadarysi – baudžiauninko genai. Tad nėra ko labai kaltinti. Nebent pačius save, kad nesugebame tokių Lenkevičių nušluoti nuo valdžios vairo. Tik piktintis prie kiaulerūros, atsiprašau, klaviatūros ir belieka.

     • suomis:

      Maža ko Sikorskis nori… Lenkija civilizaciniu požiūriuu yra tokia pati skylė, kaip ir Rusija. Rusija netgi geriau stovi nei Lenkija. Gavo lenkai vieną kartą per makufelį, gaus ir dar kartą. Nors aš pats esu labai už NATO, bet įtariu, kad ji subirės. Jeigu mes dar būsime orientuoti į Šiaurės šalis, tai mums yra dar kažkoks šansas išlikti…

     • suomis:

      “O kad Linkevičius linkčioje, čia irgi nieko nepadarysi – baudžiauninko genai. Tad nėra ko labai kaltinti. Nebent pačius save, kad nesugebame tokių Lenkevičių nušluoti nuo valdžios vairo. Tik piktintis prie kiaulerūros, atsiprašau, klaviatūros ir belieka.”

      Kadangi mūsų kariuomenės vadai tokie patys mėmės, kaip ir valdžia, tai šita šallis sėdi juodoj skilėj. Nenustebčiau, jei konflikto atveju, mūsų generalitetas nerišliai sau po nosimi kažką slibizuotų ir bandytų pateisinti savo neveiklumą. Ką jie gali, tai tik su bobutėmis ir vaikais kariauti….

    • tikras lietuvis:

     Su Gruzija, pasirodo,yra ne visai taip – srn.rusidea.org/download.php?a=120086

     • suomis:

      Mažiau žiūrėk rusiškus portalus.

      • tikras lietuvis:

       Šitas neaiškumas kilo, aiškinantis klausimą: ar tiesa, kad Džiugašvili reiškia žydo vaikas?
       Yra n visokių nuomonių, bet viena aišku – jis niekaip negalėjo būti rusas.
       Bet kaip tik tokiu save vadino.
       Kodėl?
       Gal todėl, kad ir rusų tautos nėra (rusai apie save sako, kad jie – русские, t.y. rusiški, bet ne рус – rusas).
       Taigi: rusai apie save nesako, kad jie yra tauta (народность) – jie save įvardija nacija ir Stalinas visada vartodavo žodį nacija, nors kalbėjo apie tautą ( http://wiki.kob.su/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F – jo teorinis veikalas “Марксизм и национально – колониальный вопрос”).
       Nacija, gi, yra piliečių visuma.
       Todėl rusai, išeina, tokia pat nacija kaip ir amerikiečiai.
       Ne tauta.
       O kas šitokį visas sąvokas sumaišantį principą propaguoja ir po kitų tautų simboliais maskuojasi?
       Kaip taisyklė žydai (tas žodis atėjo iš rusų, kur taiop apibūdina blogietį – ne kokios tai tautos žmogų, todėl nemaišykim su judėjais ar jehudimais)
       http://toldot.ru/urava/ask/urava_1546.html
       http://dal.sci-lib.com/word007926.html
       http://www.newswe.com/index.php?go=Pages&in=view&id=3180
       – Marksas ant jų irgi dantį griežė, nors pats buvo iš judėjų! 🙂

       • Kažin:

        Pats žodis “russkyje” pradžioje reiškė krikštytieji, dėl to vardas yra būdvardinis. Čia “k” yra nukritęs.
        Taip senieji gentiniai vardai ir jų turėtos kalbos buvo išstumti, o įsigalėjo tiek šalies, tiek žmonių vardas Russj, russkyje, rossijani ir pan.
        Taigi nėra ko stebėtis, kad jie save vadina būdvardžiu “rusiški”.
        Taip, kad krikštijimosi palikimas Rusijoje, kaip ir Lenkijoje yra istoriškai esminis.

 3. tampax'as:

  Va va, Lietuvą tuoj užspaus iš visų kampų: lenkai okupuoja, žydai šaukia apie fašizmą, rusai rengia ekonominę invaziją, su latviais šiaip nedraugaujam… Gerai kažkas pasakė: po kelių 10-mečių Lietuva nors ir bus turtinga, bet kalbės rusiškai arba vien angliškai…Vis kaltas, kaip rašė Iškauskas, “tas prakeiktas lietuviškas nuolankumas…”

 4. “Nejaugi Rusijos valdžia, pagaliau, stojo ginti savo tėvynainių užsienyje, užkirsdami kelią aiškiai ir grubiai diskriminacijai?”

  Kame DISKRIMINACIJA?
  Kad visi Lietuvos piliečiai vienodai bus mokomi lietuvių kalbos?

 5. Norėčiau padainuoti žinomą lietuvišką dainą visiems Lietuvos svečiams:

  Namo, namo, sveteliai namo(2)
  Suėdėt pyragą, primynėt padlagą
  Važiuokit namo…

 6. Marta:

  straipsniui lyg ir neturiu priekaištų. Lyg ir nemeluoja. Lyg ir netgi pernelyg “v kurse dela”. Kokiu tikslu parašytas, imu galvoti. ar kad neįtartume, jog ir Rusija remia Tomaševskį ? Juk šiaip ar taip, per demonstracijas ir ši k”mažuma” prie jo jungiasi. O Klaipėdoj jau sujudėjo ir dėl rusų kaip antros valstybinės kalbos įteisinimo.

  goole’as rodo daugiau nei šešis Olegus Michailovus. Didįjį naftininką, dainininką ir dar keletą galima atmesti. Lieka literatūrologas-istorikas ir žurnalistas Rodio Roks informcijos vadovs. Kadangi jis vienintelis nešioja žydochazarišką feisą, lieku su juo. Niekas už jį gudriau mūsų neįtikins kad Rusija čia nie prie ko ir kad dėl visko kalti lenkai. O tai tik paaštrintų šį konfliktą. Tomaševsgis gi ne kartą “gelbėjo” rusus, sakydamas, kad ne jie rengė revoliuciją ir ne jie turi atsakyti už sovietmečio skriaudas. Per kažkurią tv laidą jis agitavo pasipriešinti Prezidentei ir dviem Darbo partijos moterims duoti portfelius. Reiktų jį dažniau leisti į TV, kad daugiau atsiskleistų. 🙂

  Nenoriu kartotis dėl Sikorskio ir chazaro Rotfeldo ryšių, tačiau priminsiu, kad chazarai Europoje turi kontorą, kuri rūpinasi, kad užsienio ministrais taptų savi žmonės. Na, bent jau tokie liberalai kaip Užackas, o ne tokie patriotai, kaip Ažubalis. Todėl ir lenkų URM – Rosati, Olechovski Meller Hubner , Rotfeld, buvęs atsakingu už Katynę iki Kačinskio žūties, yra arba žydochazarų kilmės arba apsitrynę Pasaulio banke, patikrinti žmonės. Pvz. A.Olechovskis kartu su D.Tusku ir M.Plažinskiu įkūrę politinę partiją Piliečių platforma, šiuo metu yra kelių tarptautinių korporacijų (Goldman Sachs, Citibank) direktorių tarybos narys.

  Taip pat atkreipsiu dėmesį, kad ir į Lietuvą jau įžygiavo Pasaulio banko padalinys – Europos Rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Jis pradžioje įkėlė vieną koją į Šiaulių banką, o antą kelia į Ūkio banką. Nežinau kodėl jis vadinasi Europos, jei daugiausia investavusi USA, Kanada, Rusija, Japonja..

 7. Kažin:

  Vilioja ir vilioja Lenkija Lietuvoje gyvenančius rusus dėtis su jais prieš Lietuvą, net prolenkišką rusų alijansą įkūrė, tačiau rusai Lietuvoje, kaip nesidėjo su Lenkijos lenkais, taip nesideda. Už tai rusams – bravo!
  Akivaizdu, kad šiuo rašiniu dar kartą bandoma sujudinti rusus dėtis su lenkais prieš Lietuvą. Tačiau, matyt, rusams mielesni atrodo lietuviai negu lenkai.

 8. Ona Voveriene:

  Gerb. OLEGAI MICHALOVAI,
  nuoširdžiausias Jums ačiū, kad paaiškinote kokios valstybės šnipas yra Tomaševskis ir jo komanda. Mes, moterys, silpnai gaudomės politikoje ir mums buvo nesuprantama, kokiai valstybei Rusijos ar Lenkijos ši grupė yra parsidavusi ir tarnauja. Mums lietuviams, paprastiems žmonėms – abi tos valstybės yra kruvinos okupantės, okupavusios mūsų kraštą ir žudžiusios mūsų žmones. Todėl dar kartą ačiū. Pasižadu Jūsų pateiktą informaciją, kur tik galėsiu visur skleisiu. Kadangi Lietuvoje vyrų jau nebeliko, tik kinkadrebiai, tai turime mes moterys viena kitai aiškinti, kas yra kas. Ir kam kas tarnauja. Tik niekaip dar nesuprantu, ar Lenkija dar turi savo valdžią, ar jau Putinas su savo KGB komanda ją jau okupavo? Būčiau dėkinga, jeigu paaiškintumėte kitame straipsnyje. Pagarbiai Ona Voverienė, lietuvė, Vilnius, 2013.02.19

 9. markas:

  Įdomu, ką užgiedos tokie michailovai, jei visgi sėkmingai įrengusi ir sutvirtinusi lenkiškumo bazę Vilnijoje, Lenkija ryšis pereiti prie kito savo punkto – 400 tūkst. “arijų” Baltarusijoje reikalų? Ar irgi taip džiūgaus dėl Lenkijos principingumo? Kolkas visų michailovų ramybę šiuo klausimu palaiko A. Lukašenkos vienvaldystė. Bet ar ilgam?

 10. Kažin:

  Pats, “markai”, esi naivus, galvodamas, kad michailovai jau šiuo atveju veikia ne Lenkijos naudai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: