Vasario 17-ąją S. Daukanto aikštėje piliečiai paminės valdžios smurtavimą Garliavoje (4)

M.Kavaliausko nuotr.

M.Kavaliausko nuotr.

Vasario 17 d. (sekmadienį) laisvieji menininkai ir kiti „Tie-SOS!“ sambūrio nariai kviečia piliečius paminėti Garliavos antpuolį:

17 val. greta Simono Daukanto aikštės esančioje Vilniaus Šv. Kryžiaus (Bonifratrų) bažnyčioje bus aukojamos Šventosios Mišios už Lietuvą ir laisvę, o 18 val. Simono Daukanto aikštėje vyks pilietinė meninė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Originaliu pilietinio meno kūriniu bus išsakytas protestas prieš valdžios savivalę ir smurtą, ginama Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Šį sekmadienį, vasario 17 dieną, sukanka devyni mėnesiai, kai 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką.

Gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo tos dienos jau praėjo 276 dienos. Deja, iki šiol tai nėra padaryta.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais.

Tai ilgiausia nepriklausomybės metais vykstanti pilietinio protesto akcija. Jos dalyviai jau devynis mėnesius ragina Respublikos Prezidentę atskleisti masinio smurto akto organizatorius ir pasirūpinti smurtą patyrusio vaiko likimu.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Birute:

    Bent Vilnieciai- nebukite abejingi siai datai !!!!

  2. Nepolitikas:

    Aš irgi palaikau akcijos dalyvius. Bet gyvenu kaime, kaip atvažioti ir prisijungti … atstumas – 150 km. Todėl ir kyla klausimas: ar tai organizuotumo, ar mąstymo stoka? Jog jeigu norima konkrečių tikslų, tai jos reikia nuosekliai sekti ir neatsiribuoti nuo visuomenės, t.y. pasyviai kviesti sudalyvauti. Reikia organizuoti! Pagrindinėse miestuose yra žmonių, palaikančius akcijos dalyvius, nors ir nemažai yra ir apgautu. Tam labai smarkiai „pasidarbavo“ LRT ir jos kviestiniai „teisės“ specialistai. Man teko daug bendrauti ir tiksliai galiu pasakyti –žmonės nežino tiesos. Pavyzdžiui, 30% tiki, kad DK yra žudiko partija, o dėl įvykio Garliavos gyvenvietėje, užimą „valdžios poziciją“ ir dar aiškina: „mažai davė“… , kada paklausei, o jeigu jums taip butu, atsako: kur nereikia aš nevaikštau… Labai smarkiai yra „pervertintas“ internetas. Tai nėra priemonė, organizuoti visuomenę, bei atskleisti tiesą. Jaunimui(iki 30 m.) tai ne įdomu, o virš 40 m. tai neaktualu, o pensininkai – ne visi turi internetą. Dar ką noriu pastebėti tai, kad „ Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius.“ – yra melas. Ne pirma karta ir garantuoju ne paskutinę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: