JAV lietuviai reiškia susirūpinimą lietuvių kalbos ateitimi Lietuvoje ir reikalauja L.Linkevičiaus atstatydinimo (11)

L.Linkevičius atsiprašinėja | Alkas.lt nuotr.

L.Linkevičius atsiprašinėja | Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt redakcija ir toliau nuolat gauna laiškus skirtus aukščiausiai Lietuvos valdžiai – patriotiškai ir pilietiškai nusiteikę žmonės piktinasi Lietuvos valdžios deklaracijomis įteisinti Lietuvos Respublikoje dvikalbius užrašus, siaurinti valstybinės Lietuvių kalbos vartojimo sritis, menkinti jos prestižą.

Šį kartą skelbiame Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančių lietuvių, susibūrusių į JAV lietuvių visuomeninį komitetą už dvigubą pilietybę, atvirą laišką Lietuvos valdžiai ir žiniasklaidai.

JE Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui Vydui Gedvilui
Lietuvos Respublikos Ministrų tarybos pirmininkui Algirdui Butkevičiui
Lietuvos Respublikos Seimo nariams
Žiniasklaidai

Valstybinė kalba – lietuvių kalba

Š.m. kovo 11 d. švęsime 23-sias atkurtos Nepriklausomos Lietuvos metines. 1992 m. spalio 25 d. referendumu priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija – pagrindinis Lietuvos įstatymas. LR Konstitucijos I skirsnio 14-ame straipsnyje rašoma: „Valstybinė kalba – lietuvių kalba.”

Užaugusi nauja karta, siekianti mokslo Nepriklausomos Lietuvos mokyklose, universitetuose, ne tik gali, bet ir privalo rašyti, skaityti ir kalbėti valstybine kalba. Kodėl keliamas klausimas dėl valstybinės kalbos mokėjimo moksleiviams, kuriuos išmokslina Lietuvos valstybė nemokamai? Koks gali būti reikalavimas LR pasuose pavardes rašyti kitos šalies kalba? Tik agresyviai nusiteikusios valstybės primeta savo valią nugalėtajai valstybei. Ar Lietuva jau užgrobta, nugalėta, neteko savarankiškumo? Kas šeimininkauja Lietuvoje – kitataučiai?!

Po pasaulį išsiblaškę lietuviai kuria lituanistines savaitgalines mokyklas, kurias patys išlaiko, stengiasi savo atžaloms perteikti istorinės tėvynės kalbą, raštą. Ne veltui Mikalojus Daukša rašė: „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas (mūsų pabr.). Sunaikink ją – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę.“

Lietuvių kalba išliko ir už Lietuvos ribų tik todėl, kad buvo saugoma. Juk buvome lenkinami, rusinami, susinami…Atlaikėme tik todėl, kad išsaugoti kalbą padėjo Tėvynės patriotai.

Nedovanotinas užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus keliaklupsčiavimas Lenkijoje, savo valstybės pažeminimas, kiršina tautas, sukelia nestabilumą šalies viduje. Pritariame Lietuvos Sąjūdžio kreipimuisi į LR Prezidentę, MT Pirmininką, Seimą dėl apkaltos ir atleidimo iš pareigų užsienio reikalų ministrą L.Linkevičių.

JAV lietuvių visuomeninis komitetas už dvigubą pilietybę

prof. dr. Rimtautas Marcinkevičiuspirmininkas, PLB Seimo narys, CA
Ligija Tautkuvienė – pavaduotoja, choreografė, žurnalistė (www.biciulyste.com vyr. redaktorė), IL, PLB Seimo narė,
Aurelija Dobrovolskienė, inžinierė, Amerikos Lietuvių Inžinierių-Architektų sąjungos (ALIAS) pirmininkė
dr. Dalia Kairiūkštienė, architektė, PA
Juozas Karsokas, žurnalistas, Sausio 13-osios medalininkas, IL
kun. Jaunius Kelpšas, Marquette Park‘o parapija, Čikaga, IL
Rūta Kuncienė, istorikė, visuomenininkė, IL
Zita Lenkaitė-Masley, anglų k. specialistė, visuomenininkė (www.biciulyste.com korespondentė), TX
Jolita Paradnytė-Vlahos, finansininkė, ilgametė JAV lietuvių Verslo tarybos narė, IL
Pranas Povilaitis, inžinierius, Lietuvių krikščionių demokratų partijos generalinis sekretorius išeivijoje, dienraščio ,,Draugas” direktorių tarybos narys, IL
Algimantas Šutinas, teisininkas, Sausio 13-osios medalininkas, IL
Stefa Tamoševičienė, žurnalistė (www.biciulystė.com redaktorė), Vilnius- Čikaga
Jurga Tautkutė-Heininga, odontotologė, visuomenininkė (www.biciulyste.com korespondentė, atsakinga už Komiteto Facebook’ą), RI
Miglė Tauragytė-Linga, finansininkė JAV LB Vidurio vakarų apygardos valdybos narė PLB Seimo narė,

JAV, 2013 m. vasario 12 d.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Goda:

  Tik nereikia į tą patį katilą dėti dvigubos pilietybės. Nes jei tokia galimybė būtų, tai operatyviai Rytų Lietuvos “lenkams” būtų išdalyti lenkiški pasai (gal dar su priemoka, kad tik imtų) ir tada turėtume Lietuvoje ne “tautines mažumas”, o Lenkijos ir Rusijos piliečius, kuriuos nuo lietuvių ir Lietuvos uoliai “gintų” slaviškos kaimyninės valstybės. Šie Lenkijos ir Rusijos piliečiai dar galėtų naudotis visomis Lietuvos piliečių privilegijomis, pvz., įsigyti žemę.

  Ko aš nesuprantu, tai ar tie išsilavinę ponai “už dvigubą pilietybę” iš tikro nesupranta, ką Lietuvai reikštų dvigubos pilietybės įstatymas, ar jie atstovauja kitų valstybių interesus?

  • suomis:

   Labai teisingai. Pilnai pritariu jūsų minčiai. Šie Amerikos lietuviai su savo įnoriais, gali Lietuvą privesti prie Gruzijos ir Abchazijos situacijos. O be to Lietuva ne pereinamas kiemas…….

  • Kažin:

   Manau, kad apie pačios mintis dėl dvigubos pilietybės būtų galima apibūdinti pasakymu – baimės akys didelės…
   Juk galima įstatymu nustatyti dvi piliečių kategorijas: tarkim vienos pilietybės asmenis – piliečius, o turinčius ne tik Lietuvos pilietybę, – pvz., pavadintus nauju vardu “pilietybiais”, pilietybininkai ar pan., kurių teisės lyginant su piliečiais būtų įstatymu suvaržytos atsižvelgus į valstybės suverenitetui galinčius kilti pavojus. Pvz., galima nustatyti, kad piliečio žemės Lietuvoje savininko, tapusio kitos šalies piliečiu, disponavimas žeme kaip daiktu atitinkamai suvaržomos, jos susilygina su “pilietybio” teisėmis ir t.t.
   Taigi, viską galima išspręsti įstatymais, turint gerą valią.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   “Ko aš nesuprantu, tai ar tie išsilavinę ponai “už dvigubą pilietybę” iš tikro nesupranta, ką Lietuvai reikštų dvigubos pilietybės įstatymas, ar jie atstovauja kitų valstybių interesus?”

   LR Konstitucija leidzia tureti kitu saliu pilietybes…. tai ar tamsta pasisakote pries LR Konstitucija? Tiesa, vadzia niekina visomis savo isgalemis LR Konstitucija ir nera ju kam pastatyti i derama vieta. “Dviguba pilietybe neegzistuoja”, nes nera tos salies kuri suteiktu tokia nominacija….. kiekviena salis gali suteikti tik po viena pilietybe, kuri ir vadinasi tos salies pilietybe. Tokio salies pavadinimo kaip “dviguba” NERA. Taigi terminas “dviguba pilietybe” yra kgbistines propagandos kurinys. Kvieciu nenaudoti sio termino, o naudoti termina, taip, kaip parasyta LR Konstitucijoje. Pasidarys aiskiau ir protas prasvieses.
   Viskas kas teisetai IGYTA, negali buti ATIMTA. Tik bolseviku ordos ta dare neribotai. Lietuva pasirinko kelia, kad atimineti tai, kas teisetai igyta….. is kur tas mentalitetas???

 2. Kruminukas:

  Kokias cia nesamones rasinejate. Kulturiskai, politiskai, ideologiskai atsilikes kratinys tie jusu tekstai. Kaimas kaimas lasiniai….

 3. Vilna:

  Džiugu, kad kalbos stojame ginti visu savo pasauliu, kad yra išlaikomas gyvas rūpestis jai nesvarbu kur mes lietuviai begyventume.
  Didžiuojamės šiuo Tautos susitelkimu.

 4. Kazys suvalkietis:

  Atrodo, kad šį kartą šis, buvęs komjaunuolių vadas prašovė pro šalį dar nespėjęs jam skirtoje ministerijoje kojų apšilti. Nevykėlis. Tikrai vertėtų jį pakeisti kitu.

 5. Lamatas:

  jeigu matosi ,kad samdytas mūrininkas nemoka plytos prie plytos dėti ,tai paprastai jo paslaugų atsisakoma .Na bet gal ministro darbas mažiau atsakyngas ,todėl užtenka paprasčiausiai būti “geru žmogumi”?

 6. Ką tik DELFI mane ir vėl eilinį kartą (vien šį mėnesį jau antrą) “užbanino”. 🙂

  Ir priežastis akivaizdi – aštriai pakomentavau DELFI vyr. redaktorės pasirašytą straipsnį:

  M.Garbačiauskaitė-Budrienė. Kaip atsiprašęs ministras virto iešmininku
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/mgarbaciauskaite-budriene-kaip-atsiprases-ministras-virto-iesmininku.d?id=60679819

  Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, DELFI vyr. redaktorė,
  http://www.DELFI.lt/
  2013 m. vasario 15 d. 11:01

  Mano komentarai (kuriuos jau ištrynė DELFI “trintukai”):

  Žygeivis
  2013-02-15 13:32

  Paskaičius DELFI vyr. redaktorės “mintis”, darosi visiškai akivaizdu, kam iš tikrųjų tarnauja svetimoms užsienio jėgoms priklausanti DELFI internetinės žiniasklaidos grupė ir įvairūs nelietuviški DELFI “klonai”.

  Ir kodėl čia reguliariai pasirodo niekingi antilietuviški, Lietuvybę ir Nepriklausomą Lietuvos Valstybę niekinantys bei menkinantys, “straipsniai”.

  O komentarai, kuriuose pasakoma tiesa apie tai, kam tarnauja DELFI, yra tuoj pat trinami.

  Tačiau šimtai komentarų, kuriuose niekinama ir keikiama Lietuvybė, Lietuvių Kalba, Nepriklausoma Lietuvos Valstybė ir Lietuvių Tauta, “klesti” – ypač rusiškuose ir lenkiškuose DELFI “klonuose”, kur tokie komentarai sudaro 90 procentų (jei ne daugiau).

  Žygeivis
  2013-02-15 13:56

  Manau, kad jau tikrai atėjo laikas pabaigti su šią nuolatinę antilietuvišką ir antivalstybinę propagandą pastoviai skleidžiančio ir svetimoms užsienio jėgoms priklausančio “žiniasklaidinio konglomerato” DELFI veikla Lietuvių Tautos sukurtoje Valstybėje.

  Būtina šią antilietuvišką užsienio kompaniją nedelsiant arba apskritai likviduoti arba ją nacionalizuoti ir po to pakeisti ne tik visą antilietuvišką DELFI vadovybę, bet ir nemažą dalį jame dirbančių darbuotojų, ypač vadinamųjų “žurnalistų”, nes jie surinkti iš akivaizdžiai antilietuviškų ir antivalstybių “elementų”, negana to dar ir pastoviai reklamuojančių pe-derastiją.

  P.S. Įdomu, kuo gi užsiima mūsų Valstybės Saugumo Departamentas, jei vis dar nepastebi, kaip DELFI savo pastoviais antilietuviškais rašiniais reguliariai ir labai nuosekliai griauna Nepriklausomos Lietuvos Valstybės pamatus, kviečia Lietuvių Tautą užsiimti savinieka, aktyviai skatina bet kokios lietuviškos tautinės bei valstybinės savigarbos praradimą.

  Dabartinis mūsų pakantumas šiam absoliučiam antilietuviškam blogiui (taip vadinama mūsų “tolerancija” Lietuvos ir Lietuvybės priešų skleidžiamai propagandai) jau peržengė visas įmanomas normalioje Tautinėje ir Nepriklausomoje Valstybėje leistinas ribas.

  Žygeivis
  2013-02-15 14:33

  to ZYGEIVIS
  2013-02-15 14:13

  tai dar paragink isstoti is ES…
  ————————————– —————

  Būtent tą aš nuosekliai ir darau dar nuo tų laikų, kai Lietuva dar nebuvo “nubalsavusi” už Maksimos “padovanotus” skalbimo miltelius ir alaus butelius už “įstojimą” į šį absoliutaus kosmopolitizmo ir pe-derastijos bastioną – visiško “žydrojo blogio” imperiją, kuri nuosekliai naikina Lietuvių Tautą, Nepriklausomą Lietuvos Valstybę ir Lietuvybę daug aršiau bei žvėriškiau, nei tai darė Lietuvą okupavusi bolševikinė “raudonojo blogio” imperija.

  Mes – Lietuvių ir kitų tautų nacionalistai – labai sėkmingai sutriuškinome šią “raudonojo blogio” imperiją. Ir ji subyrėjo į gabalus kaip kortų namelis.

  Neabejoju, jog jau greitai pribaigsime ir šią naująją “žydrojo blogio” imperiją.

  Mums reikalinga Laisvų Tautų Europa, o ne dar viena virštautinė kosmopolitinė imperija, kuri akiplėšiškai ir ultimatyviai nurodinėtų kaip mums – Lietuviams – gyventi ir tvarkytis savo nuosavoje Nepriklausomoje Valstybėje.

  ***************************************************************

  Kęstutis Čeponis

  Kviečiu visus, kam rūpi Nepriklausoma Lietuvos Valstybė ir Lietuvybė, kas nekenčia “žydrųjų tolerastų” vis akiplėšiškesnės cenzūros, išplatinti šiuos mano komentarus visur kur tik galite.

  P.S. Laikas parodyti visiems šiems “raudonai-žydriems trintukams”, kad laisvą žodį šiuolaikiniame pasaulyje užgniaužti jau neįmanoma – kaip jie dar visai neseniai buvo įpratę.

  _________________
  Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo – Tautos klestėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: