Perkūnas palaimino Romos popiežiaus atsistatydinimą (video) (12)

Perkūnas laimina Popiežiaus atsistatydinimą | Alkas.lt nuotr.

Perkūnas laimina Popiežiaus atsistatydinimą | Alkas.lt nuotr.

Romos popiežius Benediktas XVI netikėtai paskelbė atsistatydinąs. Katalikų bažnyčios istorijoje tai laikoma neeiliniu įvykiu, nes joks popiežius nėra savo laisva valia pasitraukęs iš pareigų jau 700 metų.

Vasario 11 d. per vadinamą kardinolų konsistoriją (taip vadinama popiežiaus pirmininkaujama kardinolų taryba), 85-erių metų Benediktas XVI  perskaitė  lotynų kalba parašytą kreipimąsi, kuriuo paskelbė, kad kad vasario 28 dieną 20 valandą atsistatydinsiąs, nes dėl senyvo amžiaus nebegalįs deramai atlikti savo pareigų sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Tik keli patarėjai iš anksto žinojo apie šį popiežiaus sumanymą. Daugelį Vatikano funkcionierių ši žinia užklupo netikėtai. Vienas iš jų – kardinolas Angelo Sodano pareiškė, kad šis pranešimas jam buvo „kaip žaibas iš giedro dangaus“.

Vėliau BBC pranešė, kad, praėjus kelioms valandoms po šio Benedikto XVI pareiškimo, Vatikaną užklupo audra ir į švento Petro baziliką trenkė žaibas!

Šventojo Petro bazilika Vatikane yra pagrindinė Romos katalikų bažnyčios šventovė Romoje, Vatikano mieste – valstybėje. Tai viena iš keturių Romos bazilikų – didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia, pavadinta pirmojo popiežiaus, apaštalo Petro vardu.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Religija, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: