Lenkijos užsienio reikalų ministras pareikalavo, kad LR Seimas „sėkmingai“ perbalsuotu dėl lenkiškos rašybos Lietuvos piliečių pasuose (17)

Sikorskis reikalauja perbalsuoti | Alkas.lt nuotr.

Sikorskis reikalauja perbalsuoti | Alkas.lt nuotr.

Nekelti nė kojos  į Lietuvą kol Lietuvos Respublikos piliečių pasuose pavardžių nebus leista rašyti lenkiškai prisiekęs Lenkijos Užsieinio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radoslawas Sikorski) toliau elgiasi arogantiškai.

Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atvykimą į Lenkiją ir nuolankų atsiprašymą Lenkų tautos už esą gėdingą Seimo elgesį, pavadines tik pradžia R.Sikorskis duodamas interviu Lenkijos valstybiniam radijui pareiškė, kad apie „naują dinamiką“ Vilniaus ir Varšuvos santykiuose bus galima pradėti kalbėti tik tada kai Lietuva įteisins lenkiškus rašmenis savo piliečių pasuose.

„Tai, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras atsiprašė už tai, kad paskutinio Lecho Kačinskio vizito dieną, turėdami gerą ir kompromisinį pavardžių rašybos įstatymo projektą tą projektą atmetė, tai pirmas gražus gestas. Bet, visų antra, tai veda prie akivaizdžios politinės išvados – kad tą klaidą reikia ištaisyti“, – Lenkijos radijui sakė R.Sikorskis .

„Kai ši klaida bus taisoma, tai reiškia, pavyzdžiui, kad dėl to paties įstatymo projekto bus iš naujo, šįsyk – sėkmingai, balsuojama. Tada bus galima kalbėti apie naują Lenkijos-Lietuvos santykių dinamiką“, – ultimatyviai dėstė R.Sikorskis.

Vasario 12 d. į Lenkiją oficialaus vizito išvyko Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir energetikos ministras Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Neverovičius. Kaip žinia šio vizito išvakarėse lenkų nacionalistinės partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis ultimatyviai pareiškė, kad LLRA partijos darbas valdančioje koalicijoje netenkina, ir, esą yra svarstoma galimybė trauktis iš koalicijos.

„Mums nepavyksta susitarti dirbant šioje daugumoje. Galiu pasakyti, kad aš nematau perspektyvos dirbti šioje koalicijoje“, –  ministro pirmininko vizito į Lenkiją išvakarėse, po koalicijos politinės tarybos susirinkimo, kuriame buvo nuspręsta patenkinti pagrindinius LLRA reikalavimus švietimo srityje, rėžė nacionalistinės lenkų partijos vadas Tomaševskis.

„Dabar žiūrėsime, kaip tas susitarimas bus įgyvendintas – laukiam švietimo ministro įsakymo dėl naujos egzaminų tvarkos“, – dėstė V.Tomaševskis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

17 komentarų

 1. Tai va! Ko reikėjo ir laukti – antras Lietuvių Tautos pažeminimas! Taip ir sakiau, įleisk kiaulę į bažnyčią, užsilips ir ant altoriaus

 2. Kažin:

  Logiška ir akivaizdu, kad, jeigu atsiprašei dėl nepriimto įstatymo, tai dabar jį priimk. Taigi, savo neatsakingais atsiprašymais Linkevičius tik dar daugiau įklampino Lietuvos valdžią, o per tai ir Tautą, į Lenkijos pinkles…
  Po tokio neatsakingo veiksmo Linkevičiui belieka atsistatydinti, juk čia ne vaikų žaidimas ar koks juokas, o Konstitucijos ir įstatymų pažeidimas, padarytas einant UR ministro pareigas.

 3. Poreikis:

  Malonėkit pataisyti pavadinimą. Tariamoji nuosaka – su ų.
  Baisu skaityt.

 4. Lietuvos Respublikos vadovybei REIKALAVIMAS ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą:

  J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei, Seimui, Ministrui Pirmininkui,

  REIKALAVIMAS ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą

  Įgyvendinant 2012 m. gruodžio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Nr. XII-51 patvirtintą Vyriausybės programą, reikalaujame nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Valstybinės kalbos įstatymo:

  1) neiškraipyti autentiškų etninių lietuvių žemių vietovardžių ir juos toliau rašyti tik valstybine kalba; neįteisinti polonizuotų ar suslavintų vietovardžių viešosios rašybos;

  2) nepažeisti Lietuvos teritorijos vientisumo ir neįteisinti regioninių kalbų oficialaus statuso, paminant kitų piliečių teises; užkirsti kelią teritorinės autonomijos kūrimui ir gatvių pavadinimus rašyti tik valstybine kalba; užtikrinti teismų sprendimų vykdymą dėl neteisėtų nelietuviškų užrašų nukabinimo;

  3) nekeisti lietuvių kalbos abėcėlės ir Lietuvos Respublikos piliečių vardus, pavardes dokumentuose – tradicinį Lietuvos kultūros paveldą, ir toliau rašyti valstybine kalba, o pageidaujantiems rašyti ir užsienietiškas formas – nurodyti jas antrame paso puslapyje;

  4) nesilpninti lietuvių kalbos mokymo bendrojo ugdymo mokyklose, neatsisakyti lietuvių kalbos valstybinės kalbos egzamino suvienodinimo ir jo neatidėlioti, nes nevienodas lietuvių kalbos vertinimas diskriminuoja ir segreguoja (LR Konstitucijos 29 str.) Lietuvos Respublikos piliečius;

  5) nepaversti lietuvių, t.y. valstybinės kalbos statuso derybų objektu dvišaliuose Lietuvos ir Lenkijos santykiuose; siekti, kad Lenkija pripažintų prieškarinę rytų Lietuvos okupaciją neteisėta ir atsiprašytų dėl prievartinės polonizacijos; siekiant pasitikėjimo dvišaliuose santykiuose, būtina teisingai įvertinti prieškarinį konfliktą, agresiją, ultimatumą.

  6) nutraukti vadinamosios Lenko kortos dalinimą Lietuvos Respublikos piliečiams, susiejant juos su lojalumu Lenkijai; siekiant gerų tarpvalstybinių santykių su Lenkija, iškelti sąlygą, kad būtų nutrauktas jos politikų vykdomas Lietuvos šmeižimas ir dezinformacija, o taip pat galiojančios Lenkijos ir Lietuvos sutarties laužymas, kai Lenkijos valdžia skatina lenkų tautinę bendriją Lietuvoje pažeisti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus.

  Papildoma informacija:

  Autorius: Gintaras SONGAILA
  Adresatas: J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentei, Seimui, Ministrui Pirmininkui
  Kategorija: Valdžia ir politika
  Galima pasirašyti iki: 2013.03.11

  Čia pasirašoma:
  http://peticijos.lt/visos/71086/pasirasyti

  Pasirašiusiųjų sąrašas:
  http://peticijos.lt/visos/71086/signed

 5. Kažin:

  Tokių protesto peticijų rašymas yra tik bejėgiškumo demonstravimas – čia iš serijos priemonių: “bumaga vsio terpit”…
  Tautininkų veikla Rytų Lietuvoje turėtų būti nukreipta į gerų santykių, bendros kalbos radimą su tūteišais, t.y. tais, kurie savęs nelaiko užkietėjusiais (kortiniais) lenkais. Reikia dirbti konkrečius konstruktyvius darbus, o ne vien gainiotis paskui Lenkijos uodegos šmėžavimus …

 6. Dautartas:

  Reikia padidinti partijų minimalų narių skaičių iki 5tūkstančių, patekimo į seimą barjeras turi būt 10procentų. Tada gal lenkų jau tikrai nebematysime.

 7. Naujas:

  Gėdingo pataikavimo Lenkijjai priežastis – lietuvių tautinės savimonės silpnumas. Jei tautos nusiteikimas būtų kitoks, jokie linkevičiai net nedrįstų pagalvoti apie tokius žingsnius, nes žino, kad paprasčiausiai būtų nulinčiuoti. Taigi, nieko nepadės jokie paviršutiniai teisiniai, ekonominiai, politiniai politiniai ar geopolitiniai (pav. kokie nors sąjungų su Baltarusija ar baltarusiškojo elemento Lietuvoje stiprinimo – yra ir tokių siūlymų) sprendimai – reikia stiprinti tautos pasitikėjimą savimi.

 8. Lamatas:

  Man tai atrodo ,kad tai nėra kokie tai akibroštai Lietuvos atžvilgiu ,bet gerai paruošta strategija ,kaip žingsnis po žingnio ,spaudžiant ir pasinaudojant pamalonintų parsidavėlių pagalba ,įjungti Lietuvą i Lenkijos sudėtį.Iš esmės ,tai tas pats pilsudskio-želigovskio planų vygdymas ,tik ne ginklo pagalba.Tikrai panaudojus ginkla gali būti nesuprastas šiame tolerastijos pasaulyje.

 9. Jonas:

  Manau, kad Linkevičius tapo (gal jau ir buvo) nulio vertės valdžiažmogiūkščiu.

 10. Atas:

  Kai tas S…kažką sumąsto – išryškėja šovinizmo prieskonis.

 11. Gal jau laikas Rodoslavą Sikorskį paskelbti “Persona non grata” Lietuvoje?

 12. arvydas damijonaitis:

  Gerbiamieji, Tarptautinė teisė tautines grupes,turinčiais išorinę valstybę( pvz.lenkai -Lenkiją), nevadina “mažumomis”. Todėl Letuvoje yra lenkų tautinė bendruomenė,ne “mažuma”,t.y. Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lietuvoje yra karaimų, totorių tautinės mažumos,rusų,žydų,lenkų tautinės bendrijos. Jeigu Lietuvoje būtų lenkų tautinė mažuma,Kremlius būtų įkūręs” Šalčininkų respubliką”,kurią Rusija okupuotų ( Abchazijos pavyzdys Gruzijoje). Gerbiamieji, naiviai vartodamas terminą “tautinė mažuma”,darote meškos paslaugą Lietuvai….Kada lietuviai bus atsargesni? Gineso rekordas – lenkų bendruomenė Lietuvoje turi 120 lenkiškų mokyklų, išlaikomų iš valstybės biudžeto, pvz. Rusijoje – 8 lenkiškos mokyklos , JAV nėra valstybės finansuojamų lenkiškų mokyklų..

 13. ESMĖ:

  Dėl” tautinių mažumų” Lietuvoje.
  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su ” išorinės valstybės” savoka.Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi. Lenkų ir rusų tautinės grupės yra okupacijų padariniai.Okupacijų metu vyko priverstinė asimiliacija,lietuvių naikinimas.Lenkiškos ir rusiškos okupacijų padariniai yra tarptautinių baudžiamųjų bylų objektas.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai. Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 100 lekiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės“ tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Lenkiškų mokyklų idiotiškas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ diskriminacijos faktas.
  “Lenkai” Lietuvoje, kurie įžūliai (chamiškai) laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių Gedimino prospekte yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Manau Rusijos spec. tarnybos ir neraštingi zombiai tomaševskiai..

 14. Žemaitis:

  Sikorskis mus atvirai prievatauja net nesivaržančiai grasindamas nutraukimu politinių santykių….Kodėl nepasiunčiamos tokio grubaus politinio “PARTNERIO” NATO IR EURO SĄJUNGOSE ELGESYS Į VISAS TARPTAUTINES INSTITUCIJAS, kad visi pamatytų lenkišką “palankumą” Lietuvai. jei mes bėdavosime tik tarpusavyje, tai sikorskiai ir tomaševskiai ant galvos užsikars. Ar mūsų kaip šunelių balsasEuropos ir NATO tyruose nieko nevertas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: