„Vilnijos“ draugija kviečia apginti lietuvių valstybinę kalbą (8)

„Vilnijos“ draugijos Kauno skyriaus pirmininkė dr. Aušra Jurevičiūtė | Alkas.lt, A.Vaškevičiaus nuotr.

„Vilnijos“ draugijos Kauno skyriaus pirmininkė dr. Aušra Jurevičiūtė | Alkas.lt, A.Vaškevičiaus nuotr.

Vasario 11 d. 17 val. „Vilnijos“ draugija kviečia koordinacinę tarybą, dėl Lietuvos valstybinės kalbos apgynimo ir tuo pačiu ketinama pasitarti, kaip tinkamai pasiruošti Lenkų ultimatumo Lietuvai 1938  m. kovo 17 d. 75- mečiui.

Valdančiosios daugumos pažadas, derinant su Lenkija, įvesti asmenvardžių, vietovardžių ir gatvių pavadinimų rašybą lenkiška abėcėle Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose pažeidžia LR Konstitucijos 14-tąjį straipsnį, kuris galioja visoje Lietuvos teritorijoje, yra neteisėtas ir žalingas, paverčia valstybinę lietuvių kalbą politikos įkaite. Net Lietuvos-Lenkijos sutartyje, pasirašytoje 1994 m. tokio pažado nėra.

„Mūsų pilietinė pareiga – apginti lietuvių valstybinę kalbą ir neleisti jai vėl tapti puskalbe. Todėl kviečiame Jūsų organizacijos atstovą Koordinacinei tarybai sudaryti ir aptarti tolesnių veiksmų taktiką“, – ragina „Vilnijos“ draugijos Kauno skyriaus pirmininkė dr. Aušra Jurevičiūtė.

Organizacijų atstovai kviečiami atvykti į Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus būstinę (Laisvės al. 46 A, IV aukštas) ir rašyti savo pasiūlymus ir patarimus šiuo elektroninio pašto adresu: ausrajureviciute@hotmail.com

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kažin:

  Kaip girdime, tylios lietuvių kaip valstybinės kalbos išdavystės vykdytoja yra pasirengusi būti dabartinė valdžia.
  Akivaizdu, kad sprendimų dėl kad ir palaipsnio lietuvių kaip valstybinės kalbos statuso (valstybinė kalba – lietuvių kalba,Konstitucijos 14 str.) dalinimosi su lenkų kalba be Konstitucijos pakeitimo priimti negali. Tačiau, sprendžiant iš valdžios Lenkijai duodamų pažadų, taip pat ryšium su tuo pasirodžiusio sustiprinto Tautos niekinimo žiniasklaidoje (Laučius) ar minėtos impertyvios konstitucinės nuostatos nepaisančios, susitaikėliškos pozicijos skleidimo joje (Savukynas, Valatka), matyti, kad tai rengiamasi daryti nepaisant Konstitucijos.
  Tokiu atveju valstybinės kalbos teisė gali būti apginta tik visu Tautos balsu, reikalaujant pasišalinti atitinkamą valdžią iš valstybės valdymo institucijų. Taigi, gindami konstitucines valstybinės kalbos teises, turėtume veikti sutelktai ir atkakliai, neužsiimdami bergždžiais vienkartiniais valdžių pagraudenimais ar bejėgiškais “paspjaudymais” įvairiomis kryptimi, nesitenkindami kokio lietuviško žodelio vaikiško užrašinėtojo ant šaligatvių vaidmeniu…

 2. Prusas:

  2013 metai, pirmininkavimas evrejusojuze ispuola Lietuvai 2013, sausio 13, 13 nuzudytu per sausio 13 , 13 ministeriju, 13 atstovu is Lietuvos evrejusojuze…kaip manote kas visa tai sieja tarpusavyje?

 3. Prusas:

  as beveik neabejoju kad sekanti branduoline katastrofa bus bandoma suorganizuoti Lietuvoje ar tai VAE ar tai IAE arba ruskiu pastatyta Astravo arba Karaliauciaus ir su zememis sugrazinta Lietuvai

 4. Tuteiša:

  nei girdėt nei matyt: nei Lietuvių kalbos mokytojų balso, Lietuvių kalbos komisijos, inspekcijos ir panašių atstovų.

 5. Marija:

  Nesuvokiami dalykai: kur girdėta pasaulyje, kad savo valstybėje, ir dar nepriklausomoje, reikėtų gint valstybinę kalbą? Ir dėl ko? Dėl tariamų mažumų.Sakau mažumų, nes tie pseuodolenkai iš viso jokios kalbos nenori mokytis nei jos moka.Kalba rusiškai gudišku ar net darkyta lenkų kalba ir laimingi. Ir po galais dar prie jų derintis – tai tam tikros politinės šutvės pagrindinis koziris. Atsipeikėkit tie, kurie norit įtikt tokiems išsigimusiems…Gėda jūsų klausyt,, o žiūrėt iš viso atgrasu.

  • Kažin:

   Taigi atsipeikėkite pati, reikalai čia visai ne dėl “įtikimo” pačios manoma prasme. Juk neveltui apie “įtikimus” yra pasakyta, kad ir be kailio liksi vistiek neįtiksi.
   Tai siekimas šiuolaikinėmis priemonėmis Lenkijos sau palankių faktinių aplinkybių Lietuvoje, regione, atsiradimo, Lietuvos prievartavimas l e n k i n t i s pačios savo rankomis, tapatintis su Lenkija.

 6. G.P.:

  Patarimas Vilnijos draugijai: dalyvaukite vasario 16 manifestacijoje Kaune. Ateikite su savo lozungais. Nes ši valdžia pripažįsta tik vieną kalbą – kalbą iš jėgos pozicijų. Ir kuo daugiau žmonių bus gatvėse ir aikštėse, tuo daugiau šansų dar kažką išgelbėti. O raštų ir memorandumų rašymai – tuščias darbas. Jie visi nukeliaus į šiukšlių dėžę net neperskaityti.

  Nuoširdžiai Jūsų,
  G.P.

 7. Marija:

  Klausimas komentatoriui KAŽIN: Nesuprantu jūsų komentaro.Jei jau komentuojat, tai būkit toks supratingas ir išsakykit mintį aiškiai bei suprantamai, o ne padrikai ir vingiuotai. Gal vis dėlto reikėtų pagalvot, kaip sukurpt savo kreivą mintį aiškiau… Man nėra dėl ko atsipekėt: žinau viena, kad daug besistengiančių įtikt ir šunuodegiaut, kad tik galėtų būti ten, kur jie šiuo metu yra ir kažką bjauraus gali praleisti negirdomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: