Signataras Z.Vaišvila užsienio reikalų ministrą prašo paaiškinimų (49)

Zigmas Vaišvila sausio 13-osios dienos minėjime Seime | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila sausio 13-osios dienos minėjime Seime | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Vasario 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Zigmas Vaišvila teisingumo ministrui Linui Linkevičiui įteikė pareiškimą kuriame prašo ministro paaiškinimų dėl jo viešų pasisakymų Lenkijoje apie Lietuvos Respublikos Seimą ir jo priimtus tariamai gėdingus nutarimus.

Skelbiame signataro Z.Vaišvilos viešą pareiškimą:

Lietuvos Respublikos 2013-02-09 Vilnius
Užsienio reikalų ministrui p. Linui Linkevičiui

DĖL 2013-02-07 d. UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO L. LINKEVIČIAUS PAREIŠKIMO LENKIJOS DIENRAŠČIUI „RZECPOSPOLITA“

Š.m. vasario 7 d. Jūs, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras, oficialaus vizito Lenkijoje metu atsiprašėte Lenkijos dėl 2010 m. balandžio 8 d. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimo neatsisakyti Lietuvos valstybine kalba užrašytos asmenvardžių formos pase – vardai ir pavardės pirmame paso puslapyje rašomi lietuviškais rašmenimis, o kitame puslapyje, piliečio prašymu, gali būti įrašomi dar ir kitos kalbos lotyniško pagrindo rašmenimis. Šį Seimo sprendimą pavadinote „didžiule gėda”.

Noriu Jums priminti, kad užsienio reikalų ministras atstovauja valstybę ir gina jos interesus, laikosi ir gerbia jo atstovaujamos valstybės įstatymus. Jūs prisiekėte Tautai laikytis Konstitucijos ir mūsų valstybės įstatymų. Jums niekas nesuteikė teisės nesilaikyti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų ir Konstitucinio teismo sprendimų. Jūsų pareiga tai paaiškinti nesuprantantiems ar nenorintiems suprasti mūsų valstybės ir Tautos interesų, Konstitucijos ir įstatymų, keistis nuomonėmis. Tačiau Jums nesuteikta teisė negerbti Tautos atstovybės – Seimo – priimtų įstatymų ir jų nesilaikyti.

Todėl prašau Jus skubiai ir viešai paaiškinti, ar šis Jūsų pareiškimas yra Jūsų vadovaujamos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės, ar Lietuvos Respublikos Prezidento Dalios Grybauskaitės nuomonė?

Jei tai yra tik Jūsų vadovaujamos užsienio reikalų ministerijos nuomonė, ar Jūsų asmeninė nuomonė, kurios Jūs neturite teisės viešai ir oficialiai reikšti Jums atstovaujant mūsų valstybę, tai privalote nedelsiant atsistatydinti iš užsienio reikalų ministro pareigų. Jūs neturite teisės atstovauti valstybės, jei nesutinkate su šios valstybės parlamento priimtais įstatymais ir Konstitucija. Jūsų pareiškimas, kad Jūsų atstovaujamos valstybės Tautos atstovybės priimtas įstatymas yra „didžiulė gėda“, yra ne tik Jūsų atstovaujamos valstybės įstatymų ignoravimas, bet yra ir visiškos nepagarbos Tautai pareiškimas, nesiderinantis su morale ir Jūsų užimamomis pareigomis.

Pagarbiai, Zigmas Vaišvila

***

Prieš vykstant į Varšuvą oficialaus vizito į Lietuvos užsienio reikalų ministrą buvo kreipęsi politikai, signatarai bei visuomenininkai prašydami nedalinti naujų nepagrįstų, Lietuvos įstatymams, Konstitucijai  ir bendrai Baltijos regiono politikai prieštaraujančių pažadų.

Skelbiame Asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininko, baltisto hab. dr. Alvydo Butkaus vasario 6 d. laišką ministrui L.Linkevičiui.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrui
Kaunas, 2013 02 06
J.Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511, Vilnius

Dėl galimų nuolaidų ir pažadų Lenkijai

Gerb. Ministre,

Žiniasklaidoje esate ne kartą pareiškęs, jog Lenkijos pareigūnams ketinate pažadėti daryti nuolaidų Lenkijai Lietuvos vidaus politikoje, t.y. paklusti reikalavimams Lietuvos piliečių pavardes rašyti lenkiškomis raidėmis, o Vilniaus ir Šalčininkų rajonų vietovardyną rodyklėse dubliuoti lenkų kalba.

Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į kelis dalykus.

1. Lenkija Lietuvos lenkus traktuoja kaip savo politikos įrankį, o ne kaip „skriaudžiamus“ tautiečius. Šitai beveik atviru tekstu pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras R.Sikorskis. Cituoju: „Jie yra geriausiai pasaulyje organizuota lenkų mažuma. Jeigu lenkai būtų taip organizuoti Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ar Prancūzijoje, turėtume galingą diasporą, kuri turėtų politinę įtaką (paryškina mano – A.B.).

Praktiškai tai yra savos penktosios kolonos funkcijų vizija. Vadinasi, nuolaidų darymas Lenkijai (pavardžių ir vietovardžių lenkiška rašyba, paralelinės švietimo sistemos Lietuvoje kūrimas) yra Lenkijos politinės įtakos stiprinimas Lietuvoje AWPL veikėjų rankomis.

2. Politikoje su Lietuva Lenkija vadovaujasi tarpukarinėmis šovinistinėmis endekų nuostatomis, kurių netaikė ir netaiko kitoms Baltijos šalims. Iš tikrųjų reikia siekti, kad Lenkija Lietuvai taikytų tokius pat santykių kriterijus, kaip ir Latvijai. Blogų santykių priežasčių reikia ieškoti Varšuvoje, ne Vilniuje.

3. Ketinimas leisti rašyti pietryčių Lietuvos vietovardžius dar ir lenkiškai būtų nedraugiškas žingsnis Latvijos ir Estijos atžvilgiu, nes gali išprovokuoti tų šalių slavakalbes bendruomenes reikalauti atitinkamų sąlygų. Tokį nuogąstavimą yra išreiškęs Latvijos premjeras V. Dombrovskis š.m. sausio 10 d. Rygoje viešėjusiam Lietuvos premjerui A.Butkevičiui. Todėl santykiuose su Lenkija Lietuvai reikia atsižvelgti į bendrą Baltijos regiono politiką, o ne į siaurus dviejų Lietuvos rajonų politikų interesus.

Pagarbiai,
Alvydas Butkus
Asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininkas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

49 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Teisingai.
  Dar būtų buvę gerai, kad ultimatyvų reikalavimą nutraukti lenkų imperialistams reikiamą veiklą Z.Vaišvila reikalautų kartu su kitais signatarais – būtų paveikiau.

 2. rabinas:

  zaibiska reakcija i ivykius…sveiks sugrizes i realybe…dabar gali vel grizti pora desimtmeciu atgal…pats laikas atverti archyvus ir ieskoti kompromatu pries Linkeviciu…
  Prezidente nuomones neturi…ar supranti?nes viskas kas bus jos pasakyta gali ir bus panaudota pries ja.cia is filmu sita fraze:)…ji papuolus i pato situacija.cia sachmatu terminas:) .prie tokios situacijos daug tu prisidejai…
  nepatinki tu man Zigmai ir tiek…kaip politikas aisku,nelieciant tavo praeities veiklos
  saunuolis Alvydas Butkus

 3. Kažin:

  Manau, kad Vaišvilos reikalavimas iš Linkevičiaus pasiaiškinimų šiuo atveju yra ne “prie ko”…
  Konstitucijos 84 st. sako, kad pagrindinius užsienio politikos klausimus s p r e n d ž i a Respublikos Prezidentas ir kartu su Vyriausybe v y k d o užsienio politiką. Šiuo atveju Linkevičiaus pareikšta nuomonė yra valstybinės kalbos klausimas, sprendžiamas prezidentiniu lygiu.
  Taigi akivaizdu, kad Linkevičiaus Lenkijai pateikta nuomonė yra priskirtinas pagrindiniams užsienio politikos klausimams.
  Taigi pagal Konstituciją sprendimai dėl Linkevičiaus Lenkijoje atliktų veiksmų yra Prezidentės kompetencijos sritis.
  Pagal tai laikytina, kad ir atsakomybė dėl Linkevičiaus veiksmų pirmiausiai tenka Prezidentei kaip sprendimus dėl užsienio politikos priimančiai institucijai.
  Apskritai signataras nėra kokio nors statuso valstybės valdymo institucija, todėl jo prašymai yra teisiškai niekiniai, o politiškai – tik vieno žmogaus nuomonė.
  Kam tie atgyvenę Vaišvilos žaisliukai!!!…
  Be abejonės tai, ką vykdė Linkevičius Lenkijoje, laikytina Prezidentės spredimu ir Butkevičiaus pritarimu tam.
  Taigi, nesisukinėjant vaišviliškai vien tik apie uodegą, čiuptinas jautis už ragų…
  Kiek gali būti badomas šventas Tautos, Lietuvos žemės dalykas – kalba.

  • dėl kompetencijos:

   Z. Vaišvila ir klausia Linkevičiaus, ar tai jo nuomonė, ar Prezidentės? Tad klausimas ir pagal patį – net labai “prie ko”.

   • Prusas:

    ar tik cia nebus kgbysniku tycia pamestas kaulas kai norima uzvaldyti per chevron Lietuvos zemes turtus ir taip uznuodyti musui geriama vandeni ir Lietuva palikti be savo skalunu duju jas isvagiant? zigmutis su lenkeviciumi kala i ta pati kumsti tik is skirtingu pusiu…kgb (nori vadink tai czv) savu agentuku nuo pavadelio niekada nepaleidzia

   • Kažin:

    Akivaizdu, kad klausti Linkevičiaus, ar tai jo nuomonė, ar Prezidentės yra mažų mažiausiai naivu, esant Konstitucijoje aiškiai nuostatai, kad sprendimai yra Prezidentės kompetencija, o Linkevičius tik jos sprendimų vykdytojas.
    Tokiu atveju dėl Linkevičiaus veiksmų, akivaizdu, tikslinga klausti pačios Prezidentės, o ne žemesnio lygio valdžios asmens.
    Juolab, kad tokiu atveju ir atsakymas iš anksto žinomas – apie Prezidentės kompetencijos srities dalykus klauskite pačios Prezidentės.
    O Prezidentė apie įvykį iš jos kompetencijos srities tyli, tyli ir Seimas, nors Lenkijoje buvo atsiprašyta dėl Seimo sprendimo, tyli dėl savo ministro ir Premjeras, akivaizdžiai privengia apie tai domėtis RTV ir kita žiniasklaida.
    Štai kokio neatsakingumo valdžios esame valdomi…

   • nesinori taip pranašaut:

    jei URM eina koja kojon su prezidentūra, bijau, atsakymo nebus. Tokia jau šių laikų valdžia- daro ką nori, su niekuo nesiskaito ir prieš nieką (išskyrus Kremlių, atsiprašau, Briuselį) neatskaitingi.

    • Kažin:

     Jeigu Tauta nesujudės, kaip reikiant, aišku, kad viskas bus nuleista užmarštin tylomis, tas vyksta jau dabar. Manau, kad Laučiaus rašiniai tam ir paleisti, kad jais užčiauptų Tautą, šiandien tuo tikslu RTV paleido berods komentatoriaus Vareikio (iš KLaipėdos) ditirambus šlovinančius Pilsudskį, kaip didžiausią lietuvį. Sprendžiant iš viso konteksto, matyt, ne atsitiktinai ir Linkevičiaus buvo pabrėžtas Kačinskis, kaip didelis Lietuvos draugas. Nieko nepasakant, o kuogi tas jo draugiškumas pasireiškė, tikėtina, kad niekuo kitu, o veikusiu už Liublino santykių atkūrimą. Taigi, atrodo, kad visi atsakymai buvo suplanuoti ir parengti iš anksto.
     Beje, papildyčiau patį, kad atsiskaitoma ne tik Briuseliui, bet ir Varšuvai. Juk šiuo atveju Linkevičiaus buvo atsiskaitoma net su “atsiprašymais”, kad taip ilgai “neatsiskaityta” būtent jai. Mano supratimu tai jau tikras liubliniškas linkčiojimas buvo…

 4. pensininkas:

  Jei Z.Vaišvila kandidatuotų į prezidentus, balsuočiau už jį. Geresnio kandidato nematau.

 5. Prusas:

  satanistines datos:
  vasario 7 (Lenkevicius), geguzes 17 (Garliava), sausio 13 (Lietuva), rugsejo 11 (Niujorkas), kovo 11 (Lietuva ir Japonija), lapkricio 11 (Lenkija), liepos 7 (Londonas), lapkricio 7 (cccp), rugpjucio 23 (Molotovas), rugpjucio 6 (Hirosima, Enola Gay!!! arba Little Boy!!!), vasario 16 (Lietuva), balandzio 26 (Cernobilis)…ir visos kitos satanistams svarbios datos yra 1 3 7 9 11 13 17 23 31 33 bei 06 16 26 (666)

  • Prusas:

   33 yra ne data o satanistinis sventas skaicius…ir taip, jie visi yra ne tik satanistai bet ir pedikai ir kitokie seksualiniai bei psichiniai iskrypeliai…maniaku siautejimai yra ju treniruotes…taip pat kaip ir vagystes is butu be isilauzimo ar netgi zmonems miegant

   • Prusas:

    maniaku zmogzudziu siautejimai, kurie niekada nebuna isaiskinami!!!!!!!! vargses merginos ir kiti jauni zmones tape ju aukomis…jeigu sitie issigimeliai sukelia karus tai simtas nuzudytu zmoniu jiems yra kaip viena pirsta apsimyzti

 6. Prusas:

  2013 metai, pirmininkavimas evrejusojuze ispuola Lietuvai 2013, sausio 13, 13 nuzudytu per sausio 13 , 13 ministeriju, 13 atstovu is Lietuvos evrejusojuze…kaip manote kas visa tai sieja tarpusavyje?

  • Kažin:

   Beje, per Sausio 13 nužudyta – 14 Lietuvos gynėjų ir dar vieną iš savų nusišovė pati “Alfa”, taigi iš viso – 14 (15). ES parlamente taip pat atrodo yra ne 13, o 12 deputatų. Man tų žaidimų su skaičiais esmė panaši į pasakos “Bėkim, dangus griūva”.

   • Prusas:

    tas 14as mire po 2 menesiu…as gerai pamenu kad pirmus dvejus metus jo net neiskaiciavo i 13 zuvusiuju gretas, arba isskaiciavo dienos metu nuzudyta alytiski…taip kad 13 nuzudytu buvo sakoma vos ne iki 1994 metu

   • Prusas:

    na jeigu viena ateme, tai ateme visai neseniai, bet po istojimo buvo 13 vietu, o dangus negriuna ir niekur nebek, o tiesiog sek satanistu zaidima su skaiciais

   • Prusas:

    visa tai sieja zydomasoninis jevrejusojuzo SATANIZMAS

   • Prusas:

    beje jie to ir siekia…viska pateikia kaip absurda, nes zmones budami nori islikti sveikai mastanciais atmeta absurda ir visas teorijas priestaraujancias nupirktoms-primestoms laiko konspiracinemis, net jeigu dalis faktu akivaizdziai rodytu kad taip nera (tarkim 911 atseit aliuminio skardos lektuvai perskrode kiaurai plienines metro storio sijas…)…ar tik ne biblijoje yra parasyta kad didziausias setono triukas yra itikinti visus kad jis neegzistuoja?…ta netgi zydu pasakoje yra kazkas parases, o tau atrodo kad tai tarsi is serijos dangus griuva…mastyk zmogau

 7. Prusas:

  as beveik neabejoju kad sekanti branduoline katastrofa bus bandoma suorganizuoti Lietuvoje ar tai VAE ar tai IAE arba ruskiu pastatyta Astravo arba Karaliauciaus ir su zememis sugrazinta Lietuvai

 8. Gerbiamam Signatarui:

  Sėkmės Jums kovoje su valdžios šiukšlėmis. Tik labai gaila, kad tyli absoliučiai neveiksnus Signatarų Klubas. Ir kas ten tokią vadę sumąstė išrinkt? Matyt, kažkam (įskaitant Kurdupelį) labai naudinga. O reikėtų, kad Jus, gerbiamas Zigmai, grąžintų į tas buvusias pareigas. Daug kur ledai pajudėtų… Bet vėlgi- Kažkam nenaudinga…

 9. Prusas:

  valstybės saugumo pulkininkas V. Pociūnas buvo išsiųstas dirbti į generalinį konsulatą Gardine, Baltarusijoje. 2006-ųjų rugpjūčio 23 -osios naktį tarnybinės komandiruotės metu Breste pulkininkas mįslingomis aplinkybėmis iškrito pro devinto aukšto viešbučio langą ir žuvo

  ar man pasivaideno ar ir cia rugpjucio 23???????

 10. Prusas:

  Madrido traukinių sprogimai įvyko 2004 m. kovo 11 d. rytą Madrido traukinių tinkle, keturiuose reisuose, kada jais keliavo daugybė žmonių į darbus. Sprogimai nusinešė 191 žmonių gyvybes

  ir cia turbut man pasivaideno :)))) jus laiko idiotais tie kurie jus kaip gyvulius valdo

 11. savanoris:

  Zigmai, nusiramink. Nugalėkim blogį gerumu.

 12. Atgalinis pranešimas: G.Karosas ministrui L.Linkevičiui: Lietuva Lenkijai nepadarė nieko bloga, kad Jūs turėtumėte jos atsiprašinėti | Alkas.lt

 13. informacija:

  http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4398&p_d=132631&p_k=1
  2013 m. vasario 14 d., ketvirtadienio,
  SPAUDOS KONFERENCIJA SEIME
  10 val.
  įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Kas geriau Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybiniams santykiams: nepamatuoti pažadai ir atsiprašymai (ministras L. Linkevičius) ar ori ir dalykiška laikysena (premjeras A. Butkevičius)?“ Dalyvaus Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

  Spaudos konferencijoje bus pateikti pasiūlymai, ką toliau reikėtų daryti, kai nuo ministro „atsiprašymų“ atsiribojo ne tik Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, bet ir Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Taip pat bus pateikta argumentų, kas ir dėl ko iš tikrųjų turėtų atsiprašyti.

  Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“ ir internetu. Stebintiems transliacijas internetu yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.

 14. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė, bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: