Aktualusis interviu: Ar teisingai pasielgė L.Linkevičius, atsiprašęs lenkų? (audio) (11)

Jonas Vaiškūnas

J.Vaiškūnas

L.Linkevičius

L.Linkevičius

J.Komaras

J.Komaras

A.Perednis

A.Perednis

 

Vasario 7 d. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lenkų atsiprašė už tai, kaip Lietuvos politikai pasielgė žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio (Lech Kaczynski) atžvilgiu, kai 2010 m. Lietuvoje viešėjusiam Lenkijos vadovui esą buvo tėkštas antausis nepritariant lenkiškų pavardžių rašybos lenkiškais rašmenimis įteisinimui Lietuvos respublikos oficialiuose dokumentuose.

Ar L.Linkevičiaus poelgis yra teisingas?

Laidoje dalyvauja portalo „Alkas.lt“ redaktorius Jonas Vaiškūnas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, telefonu kalba Lenkijos pilietis, politikos apžvalgininkas Jacekas Komaras.

Klausykite laidos garso įrašo:

Kategorijos: Garsai, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

11 komentarų

 1. kapstomės giliau...:

  Nepamirškim: Lietuvos URM- “Daukanto aikštės” padalinys. Ypač per pastaruosius 4 metus…. L. LEnkIevičius dirba Šeimininkei – kitaip bus išsiųstas į Afganistaną. Ponia kažkaip irgi neblogai įvaldžius lenkų kalbą, plius vienuoliktoje klasėje ima ir laisvai išvažiuoja į Lenkiją… … … Prašom- mankšta smegenims…

 2. simptomiška:

  Kaip prokurorai Lietuvoje tampa kaltinamųjų advokatais,taip Lietuvos interesus turintys ginti ministrai gina užsienio valstybių interesus.Bala nematė,jei tai būtų Latvijos interesai,bet kalbama apie istoriškai šovinistinės ir agresyvios Lenkijos interesus! Ir Linas Linkevičius jaučiasi visiškai teisiu bei nejautriu šaliai,kurios interesus turėtų jis ginti,kurią jis įpareigotas atstovauti tarptautinėje erdvėje…
  Jei kažkas kalba,kad prarandame valstybę,dabar turėtų pamatyti,kad mes ją jau praradę!!! Pats laikas naujam Sąjūdžiui,kad atsikovoti savo valstybę.

 3. R:

  Žodis „audio“ vienas nevartojamas, vietoje jo galima būtų rašyti „garso įrašas“.

 4. wee:

  Laidoje dalyvavęs portalo „Alkas.lt“ redaktorius Jonas Vaiškūnas tikrai iškrito iš konteksto šioje diskusijoje. Užsipulti Linkevičių nes jis atsiprašė??? Gėdingas poelgis – kitaip vertinti Jono elgesio negalima. Vien šis garso įrašas parodo kaip perdaug asmeniškai Jonas priima visą šia situaciją. O taip mažų mažiausiai nedera elgtis jei asmuo pristato save “apžvalgininkų”. Jonai, gal geriau vadinkite save “komentatoriumi”, tada bent jau žinosime kad visus įvykius vertinate per totalinės grėsmės Lietuvai prizmę.

  • Pastaba WĖĖ:

   Šaunuolis Jonas, jis tikras lietuvis, o tūlas WEE, ar BĖĖ – neaiškus tipas. Galite ir nerašinėti į šį portalą, nes mes jus jau iššifravome

   • wee:

    Kai paskutinį kartą tikrinau atrodo lietuviškai rašiau. Nejaugi jums reikėjo pagalbos (rašote: “mes iššifravome”) skaitant lietuviškai?
    Įdomu, kiek jūsų susirinko stengiantis parašyti komentarą?

  • pi-Ratas:

   Tuomet reiktų komentatoriais vadinti ir didžią dalį žurnalistų. O tokie tipai, kaip Linkevičius, yra tik patarnautojų lygyje (servilistas-patarnautojas), todėl nesvarbu kas klaus, Jonas ar Petras, bet jei klausiantysis vis dar supranta kas yra valstybė, tai blogai atliekančiam pareigas valdininkui užduos tą patį klausimą

 5. Kažin:

  Beje, vertinant Linkevičiaus “atsiprašymus”, kažkaip neprisimena, kad jis kaip ambasadorius būtų atsiprašęs Baltarusijos už jos teritorijos užteršimą išmėtant iš Lietuvos atskraidintus meškiukus.

 6. pi-Ratas:

  Puslapio administratoriams: ar būtų galima naudoti html5 kodą vietoj flash įskiepio? Mobilūs įrenginiai su flash nedraugauja 🙁

 7. vytas:

  Taip pasielgti Linkevičiui nurodė partijos draugai.

 8. arvydas damijonaitis:

  Dėl klaidinančio termino „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“
  (turi būti TAUTINĖ BENDRIJA, TAUTINĖ GRUPĖ):

  Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos (Strasburas,1995m.vasario1d.) 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: