A.Butkevičius: lietuvių kalbos egzaminas tautinių mažumų atstovams vėlinamas nebus (3)

A.Butkevičius | lsdp.lt nuotr.

A.Butkevičius | lsdp.lt nuotr.

Vakar, vasario 8 dieną, į Šalčininkus atvykusį Vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių klausimais apipylė moksleiviai, kurie klausė dėl suvienodinto lietuvių kalbos brandos egzamino. Premjeras užsiminė apie nuolaidesnę lietuvių kalbos egzamino vertinimo tvarką nelietuviškose mokyklose, tačiau paties egzamino nukelti – neplanuoja.

„Vienas pasiūlymas – nukelti vėlesniam laiku, o kitas variantas – supaprastinti lietuvių egzamino laikymą, ir mes šitą klausimą svarstysime pirmadienį“, – sakė A.Butkevičius.

Premjerui skųstasi ir dėl vardų ir pavardžių asmens dokumentuose bei gatvių pavadinimų rašymo. A.Butkevičius nežarstė pažadų.

„Kol kas įstatymo projektas nėra ruošiamas. Kada darbo grupės baigs savo darbą ir pateiks pasiūlymus, tada – jei bus būtinumas ruošti tokį įstatymo projektą – tada ir prasidės“, – ketvirtadienį sakė A. Butkevičius.

Teismas jau dukart įpareigojo savivaldybę lenteles nevalstybine kalba nukabinti, tačiau kol kas to nepaisoma.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Gintautė:

  Jie privalo mokėti Valstybinę kalbą, lenvatos trukdo tinkamai studijuoti ir gauti darbą

 2. Kažin:

  Kokios čia dar linksmybės, Premjere, gali būti, kai Tauta pasijuto lyg žemes pardavusi… Privalote ministrui L. Linkevičiui pareikšti nepasitikėjimą ir jį atstatydinti. Tauta negali toliau juo pasitikėti dėl tokio Lietuvos savigarbos pažeminimo, jos kaip suvereno teisių pažeidimo, savo įgaliojimų viršijimo, padarytų vizito Lenkijoje metu.
  Būtų geriausia, kad pats principingai imtumetės jo atstatydimo, nelaukiant kol būsite priverstas tai padaryti Tautos spaudimu.

 3. savas:

  Ką sako premjeras suprantu jau viską priešingai,……………..plauna smegenis,o kiti jo klapčiukai daro taip kaip reikai lenkam,rusam,…………….”vilkas avies kaily”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: