Z. Vaišvila. A.Paleckio liudytojai traukiasi…, o prokuratūra, valdžia? (video) (42)

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Skelbiame Nepriklausomybės akto signataro ir Lietuvos Laikinosios gynybos vadovybės nario Zigmo Vaišvilos pranešimą perskaitytą Seime vasario 7 d.  spaudos konferencijoje. 

Š.m. vasario 5 d. Generalinės prokuratūros kvietimu susitikau su Generalinio prokuroro pavaduotoju Dariumi Raulušaičiu. Šio priėmimo teko laukti beveik dvejus metus – į Generalinę prokuratūrą ir Seimą dėl Sausio 13-osios ir kitų 1990-1991 m. antivalstybinės veiklos tyrimo bylų, A.Paleckio veiklos kreipiausi dar 2011 m. Susitikimas šiais klausimais su buvusia Seimo pirmininke I. Degutiene įvyko greičiau, tačiau buvęs Seimas spręsti šiuos klausimus valios neturėjo. Todėl dėkoju Seimo valdybai už suteiktą tribūną š.m. sausio 13-ąją ir Laisvės gynėjams, pasirašiusiems kreipimąsi į Seimą, Generalinę prokuratūrą ir Teisingumo ministeriją. Seimo pirmininkas V.Gedvilas šį kreipimąsi nusiuntė Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetui.

Su Generalinio prokuroro pavaduotoju sutarėme, kad nuo 1990 m. kovo 11-osios visos baudžiamosios bylos dėl TSRS vidaus kariuomenės, Rygos ir Vilniaus OMON-ų nusikalstamų veikų laikytinos TSRS agresija prieš Lietuvą. Senatys tokioms byloms netaikytinos, o nutrauktos bylos atnaujintinos. Todėl kreipiuosi į visus, kurie nukentėjote tokių įvykių metu ar žinote apie tokias nutrauktas bylas – praneškite apie tai Generalinei prokuratūrai ar man, laišką adresuojant Seimui, Signatarų klubui. Tai, kad tokias nutrauktas bylas būtina atnaujinti, požiūriai sutapo. Sutapo požiūris ir dėl to, kad prokurorų etatai neturėtų būti mažinami, aptarti įstatymų pakeitimai ir prokuratūros darbo organizavimas. D. Raulušaitis paaiškino, kad Sausio 13-osios bylą tiria 5 prokurorai, užsiimantys vien šia veikla. Aptarti klausimus dėl konkrečių įtariamųjų neleidžia baudžiamojo proceso reikalavimai. Tačiau D. Raulušaitis patikino, kad bent daliai įtariamųjų, kuriems įtarimai buvo nutraukti dėl to, kad jie patys nešaudė, įtarimai bus atnaujinti. Mūsų Kreipimesi prašoma, kad prokuratūra paskelbtų pavardes asmenų, kuriems įtarimai šioje byloje buvo panaikinti. Todėl jie jau ne proceso dalyviai, o visuomenė gali pateikti ir duomenų, nežinomų prokurorams. Tikėsimės, kad tai bus padaryta, išskyrus tuos, kuriems įtarimai bus atnaujinti. Pilietinė mūsų visuomenė tikrai lauks šios ataskaitos, kitų prokuratūros naujienų. Generalinė prokuratūra atsakymą ruošia.

Sutapo ir požiūris, kad be nuolatinės valstybės valdžios pagalbos ir veiklos tarptautiniai šių bylų klausimai praktiškai nesisprendžia. Tuo požiūriu plačiau aptartas M. Gorbačiovo, dėl kurio vadovaujančio ir esminio vaidmens Sausio 13-osios byloje netrūksta net viešų patvirtinimų, apklausimas bent liudytoju. Matant M. Gorbačiovo ir Rusijos Prezidento V. Putino politinę konfrontaciją, politiškai momentas tam patogus. Atkreiptas prokuratūros dėmesys, kad teisinės pagalbos prašymą dėl tokios apklausos galima siųsti ir Vokietijai, kurioje M. Gorbačiovas gyvena bene daugiau nei Rusijoje. Beje, š.m. sausio 21 d., Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarties dėl A. Paleckio atsakomybės dėl tarptautinių nusikaltimų neigimo skelbimo išvakarėse, Seime daviau interviu RTR televizijai. Apžvalgininkės nuomone, Rusijos žmonių požiūris į M. Gorbačiovą ir jo vaidmenį Sausio 13-osios įvykiuose labai nevienareikšmiškas. Todėl Prezidentas D. Grybauskaitė ir Lietuvos URM neturėtų būti stručio būsenoje. Po minėtos Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarties paskelbimo ir naujojo užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus vadovaujama Lietuvos URM nesureagavo į Rusijos URM pareiškimą. Stebino buvusio ministro A. Ažubalio olimpinė ramybė šiais klausimais. Jis gi buvo ne tik Sąjūdžio buvusio savaitraščio „Atgimimas“ korespondentas, bet ir 1990-1991 m. Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko V. Landsbergio atstovas spaudai, apie kruvinojo 1991 m. sausio įvykius pasauliui skelbęs iš V. Landsbergio kabineto. Tačiau po to, kai š.m. sausio 12-ąją Seime V. Landsbergis užsipuolė mane dėl to, kad aš puolu A. Paleckį, o A. Paleckis ir V. Landsbergis, kurį ginu nuo A. Paleckio komandos šmeižto, viešai kaltina mane Rusijos atstovavimu dėl Prezidento D. Grybauskaitės veiklos vertinimo, politine konjunktūra Lietuvoje stebėtis ir net susivokti darosi tikrai sunku. Paaiškinimų nėra, o į viešą diskusiją kaip Sąjūdžio laikais ponų prisikviesti nepavyksta. Po to, kai sausio 31 d. Lietuvos ryto TV paskelbė, kad aš tariamai bandžiau dalyvauti š.m. kovo 3 d. Seimo nario rinkimuose Ukmergėje, pagalvojau, kad kažkas mane įregistravo VRK ir šios politinės kampanijos dalyviu. Patikrinti tai VRK tinklalapyje nesunku. Ačiū Dievui, dar toks klastojimo lygis nepasiektas. Tikiuosi, Lietuvos ryto TV paneigs šią tikrovės neatitinkančią informaciją ir paaiškins, kodėl viešai paskleista ši tikrovės neatitinkanti žinia.

Noriu padėkoti visiems bendražygiams ir bendraminčiams, pasirašiusiems Kreipimąsi ir neabejingiems bendrai Rusijos URM ir A. Paleckio veiklai prieš Lietuvą, kuria siekiama paniekinti Sausio 13-osios auką ir Lietuvos garbę, mūsų vienybę tomis valstybės ir piliečių apsisprendimo bei išbandymų dienomis, skaldyti mus ir šiandien. Mūsų visų pastangos ne tik telkia pilietišką visuomenę, bet ir duoda rezultatus. A. Paleckio liudytojas J. Lekas, Vilniaus miesto apylinkės teisme teisiamas dėl melagingų liudijimų apie 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius Vilniuje, š.m. sausio 30 d. teismo posėdyje pradėjo keisti savo parodymus – teiginys, kad savi šaudė savus, keičiamas teiginiu, kad galbūt šaudė. Kitas teismo posėdis vyks vasario 27 d., nes J. Lekas neigia savo parodymų teisme įrašą. Įdomu ir tai, kad šis liudytojas teisme patvirtino, jog kareiviai tikrai šaudė į kojas, kad net palei kojas žmonėms tiško sniegas ir žemė, o gilzės krito net jam ant galvos. Liudytojas paaiškino ir tai, kad BTR vadas, atidaręs liuką, įsakė kareiviui šaudyti. Žodžiu, nepakantumo melui ir antivalstybinei veiklai atmosfera duoda pirmuosius rezultatus.

Š.m. vasario 3 d. portalas alfa.lt paskelbė informaciją apie tarptautinio judėjimo „Pasaulis be nacizmo“ prezidiumo, kuriam priklauso ir A. Paleckis, paskirtas šio judėjimo komisaru Lietuvai, pirmininkas Borisas Špigelis pareiškė: „Dėti tašką šioje byloje dar anksti“. B. Špigelis yra Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinės teisės, teisėtvarkos ir pilietinės visuomenės komiteto pirmasis vicepirmininkas, tarybiniais laikais teistas už pedofiliją, valdantis farmacijos koncerną „Biotek“. Tad matome aktyvią ne tik Rusijos URM veiklą, neapsiribojant M. Golovatovo gelbėjimu, bet ir organizuotą plataus masto Lietuvos puolimą, siekiant tarptautinio rezonaanso. Todėl mūsų Nepriklausomybės simbolio V. Landsbergio ir Prezidento D. Grybauskaitės bei Lietuvos URM pozicijos nebuvimas šiuo klausimu jau nebegalimas. Tyla reiškia sutikimą su šia veikla ir jos skatinimą.

Kadangi ši A. Paleckio ir socialistinio liaudies fronto veikla akivaizdžiai antivalstybinė, ką konstatavo dar 2011 m. VSD veiklos ataskaita Seimui, tai prokuratūros atsisakymas vykdyti teismų nutartis ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šios veikos pagal BK 154 str. 1 d. (šmeižimas), 155 str. 3 d. (įžeidimas), 313 str. 2 d. (mirusiojo paniekinimas), 118 str. (padėjimas Rusijos ir Sausio 13-osios bylos įtariamųjų veiklai prieš Lietuvos Respubliką) gali reikšti tik vieną – mūsų prokuratūra, ignoruojanti net teismo nutartis, šiuo klausimu nevykdo įstatymu jiems nustatytos prievolės ir nėra laisva dėl šio apsisprendimo. Kas tai įtakoja? Dėl to taip pat kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, kad patikrintų šią medžiagą priežiūros tvarka. D. Raulušaitis patikino, kad tai bus padaryta.

Kkviečiu visus, neabejingus šiems dalykams, pareikšti savo pilietinę valią ir pasirašyti Laisvės gynėjų kreipimąsi – peticiją. Tai galima padaryti iki š.m. rugpjūčio.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas (lrs.lt):

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

42 komentarai

 1. hmm..:

  nieko nėr gudriau už provokaciją.
  Ar tai reiškia, kad “drąsusis” berniukas pasitarė su gen.prokuroro pavaduotoju kaip tai padaryti?:)

 2. hmm..:

  jei Vaišvila pasiūlytų nuimti jam signataro rentą – mielai pasirašyčiau. Blogai kai darbingas vyras per ilgai sėdi be darbo. Tada jį aplimpa visokios atakuojančios mintys, kelia poreikį peštis kaip gaidžiukui, užmiršus bet kokius diplomatinius kelius.. . Taip jau yra, kad žmogus būna nežeidžiamu tik tol, kol tiki, kad atakom savo vidinio konflikto neišspręsi. Bet tas, kas tiki, kad savo vidinį konflktą išspręs atakuodamas kitus, tas kaip mat tampa pažeidžiamu, nes tiki, kad lygiai taip pat kaip jis atakuoja, gali sulaukti tos pačios grąžos ir todėl jo protas JAU atakuojamas jo paties minčių.

  • Rentų skaičiuotojui:

   galėtumėte pasidomėti vieša informacija, kas gauna, kas negauna rentas. Tada jau skleiskite šį melą.

   • hmm..:

    nebūtų Gorbio – nebūtų “perestroikos”, nebūtų “perestroikos” – nebūtų sąjūdžio, nebūtų sąjūdžio – nebūtų signataro Vaišvilos, nebūtų signarų – nebūtų rentos, renta yra, bet nepriklausomybės nėra, nepriklausomybės nėra, nes yra ekonominė priklausomybė, ekonominės nepriklausomybės nėra, nes berniukas padarė viską, kad būtų uždaryta tokia galinga atominė, kurios dar niekas nėra uždaręs, nes visos iki šiol veikia ir veiks dar ilgai, tačiau patirties tokią uždaryti nėra, todėl viena partija vis padavinėja teisman kitą…. bet nieks kits čia nekalts, bergužėle tu pati… tavo nuopelnai neabejotini… Rusija turėtų mokėti dvigubą rentą… knibžda galvoje kaltės jausmas, kuris paprstai reiškiasi per projekciją – kaltinant kitus…

  • tamsuoliui hmm...:

   Pacituokite Signatarų statuso įstatymą, kur parašyta, jog rentas gauna dirbantys ir pajamų turintys asmenys. Ar jums nesibaigianti mėnulio Pilnatis?

 3. Prusas:

  o prabilo tas kuriam satanistai atitranke smegenis, tai dabar gieda ju daineles, nes juk jie jam ”ikrete” proto

 4. Prusas:

  sausio 13 buvo suplanuota paaukoti 13 zmoniu ir manau tai vaisviliukas zino bet bijo antrojo smegenu sukretimo, todel dirba issijuoses…kodel nepapasakoja kaip tai nutiko kad uzeme boksta rusai staiga pasidave ir i seima nevaziavo?? :))))) negi plana ivykde ir komanda buvo ne ”fas”, o ”otstupit”???

 5. tikras lietuvis:

  Niekais žmogus užsiima.
  Tuo tarpu Linkevičius Lenkijoje, galima sakyti, savo pažadais Lietuvą parduoda, o vaišvilos apie tai nei kriukt.
  O juk jis, kaip signataras, galėtų tiesiai šviesiai pasakyti ir visa Lietuva palaikytų: nedrįskite parduoti Lietuvos!

 6. tikras lietuvis:

  Kodėl jam, kaip signatarui, neišstojus su griežta Linkevičiaus kritika ir po to nesurinkus signatarų parašų ant pareiškimo, smerkiančio parsidavėlišką šios vyriausybės politiką Lenkijos atžvilgiu, kada ekonominiai klausimai iš iš lenkomanų pusės yra sąlygojami politiniais reikalavimais Lietuvai?
  Jei neatsisakys Lenkija sieti ekonominius klausimus su politiniais, tai dera Lenkiją paskelbti Lietuvai priešiška valstybe.

 7. tikras lietuvis:

  Jei vyriausybė iki kovo 11 – osios neatsiprašytų už Linkevičiaus parsidavėiškus veiksmus, tai signatarų vietoje išeičiau į kovo 11 -osios demonstraciją su jaunimu, kur signatarai galėtų pareikalauti šitos vyriausybės pašalinimo kaip dirbančios Linkevičiaus asmenyje prieš Lietuvą.

 8. Nagi:

  Linai tai kiek Lenkija tau pažadėjo duoti už Lietuvos pardavimą? Kodėl neatsiprašei Lenkijos už metamus Lenkijai kaltinimus, jok neva tai buvusi Lietuvos žemių okupacija, kai lenkai sulaužę Suvalkų sutartį okupavo Vilnių ir visą Pietrytinę Lietuvą, reikėjo ir už tai atsiprašyti Varšuvos, juk okupacijos nebuvo, Tada tarpusavyje kariavo litvinai ir žmudinai. Litvinai paskelbė Litvu šredkovą ir ją prisijungė Lenkija. Taip mano ir Lietuvos ‘istorikai” na tokie kaip A Bumblauskas, ar V Savukynas ir ect, jų dabartinėje Lietuvoje ypač gausu. Tai nuo kada Linai mes tapsime Veliko Polsko piliečiais, gal jau šį rudenį sulauksime šios šventės Juo labiau kad taip mano visi dabartinės šovinistinės Lenkijos politikai, ypač tokie neofašistai kaip dabartinis Lenkijos URM ministras pan R Sikorskį, jis nieko prieš ir tik už Žespospolitos atkūrimą su viena valstybinę lenkų kalba. Ar ne per aukštai šoki linai, kaip manai, ar dar vienas pilietinis karas gali kilti tarp lietuvių už jos kalbą valstybę ir papročius, už tas idėjas kurias mums perteikė J Maironis, J Basanavičius, Kudirka, istorikai S Daukantas, A Šapoka, Č Gedgaudas, J Statkutė de Rasselas, o gal jie naujoje sąjungoje su Lenkija būs draudžiami, kas nėra lenkiška to Lietuvoje skaityti negalimą. Gerą perspektyvą Linai tu mums nupieši, maladec geru komsomolecu kažkada buvai, todėl ir išaugai iki tokio puikaus kvislingo.

 9. pensininkas:

  Šaunuolis Vaišvila. O tikras lietuvis matyt komentarus rašo iš ten, kur visokie napoleonai, leninai, stalinai, hitleriai įzuoliuoti yra nuo visuomenės.

 10. Prusas:

  „Naujoji tikyba sutrins jūsų laisvę kaip grūdus tarp girnų ir išpustys kaip kelio dulkes. Jūsų šlovė bus pamiršta, o jūsų vardas taps nekenčiamųjų ir pažemintųjų vardu. Jūsų ainiai nusigręš nuo savo kraujo, ir jūsų kapai bus išniekinti. Jūsų žemės vaisius, jūsų kraują ir prakaitą pasiims svetimšaliai, o jūs juos dievinsite. Jūsų žmonos ir dukros patarnaus tiems, kurie jus valdys. Prieš savo vergus klusniai nulenksite galvas ir nudelbsite akis. Miestuose nutils sueigų varpai, o kaimuose – laisvos dainos. Ir pritvinks vandenys jūsų ašarų, oras – jūsų atodūsių, o žemė – jūsų kraujo. Ir išnyksite nuo žemės paviršiaus, jei neatsipeikėsite ir netarsite sau: mūsų žemė – tai mūsų namai, mūsų protėvių kapai ir mūsų būsimųjų kartų lopšys!“ – ”baltarusis” Vaclovas Lastauskas praeito amziaus pradzia is knygos ”Laikai buvo neramus”

 11. r:

  Alkas.lt galėtų ir nerašyti tokių žodžių kaip „video“, juk daug gražiau „vaizdo įrašas“.

 12. dėl politinių ambicijų įkeista Lietuva:

  Dar prieš gruodžio 6 d. Lenkijos Rzecpospolitios apžvalgininkas Jerzis Haszczynskis rašė: Lietuvos valdžia bus prorusiška, bet naudinga lenkų tautinei mažumai

  Rzeczpospolita“ apžvalgininko teigimu, kai Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė pradės dirbti, Lenkija privalo į tai reaguoti pozityviai, nors ideologiniu požiūriu tai visiškai kitokia valdžia, negu šiuo metu valdo Lenkiją.
  „Lietuvoje dominuoja kairieji (buvę komunistai, jeigu praėjus tiek metu po Sovietų Sąjungos žlugimo tokią sąvoką dar galima vartoti) ir populistai. Visi daugiau ar mažiau yra prorusiški. Tačiau tai bus pirmoji Vyriausybė, kurioje rimtas partneris yra ir lenkų partija – Lietuvos lenkų rinkimų akcija“, – rašo J.Haszczynskis, primindamas, kad ši politinė jėga turėtų valdyti Energetikos ministeriją.
  Apžvalgininkas pastebi, kad darbą baigiančioje konservatorių Vyriausybėje tai buvo itin svarbus postas, bemaž svarbiausias po premjero. Esą tai nestebina valstybėje, kuri Briuselio paliepimu uždarė Ignalinos atominę elektrinę ir dabar yra praktiškai 100 proc. priklausoma nuo Maskvos šioje srityje. Situaciją bandoma pakeisti, planuojant naują atominę elektrinę ir elektros jungtį su Lenkija.
  LLRA, J.Haszczynskio teigimu, dalyvavimas šalies valdžioje turės teigiamos įtakos – ilgą laiką buvusi tik regiono, kur gyvena lenkų tautinė mažuma, partija, dabar ji galės prisidėti prie visai šaliai svarbių sprendimų.
  Taip pat Lietuvos Vyriausybė turės kokiu nors būdu patenkinti lenkų tautinės mažumos reikalavimus, nes LLRA jiems būtina valdžioje norint pažaboti prezidentės Dalios Grybauskaitės siekius turėti tvirtą valdžią. Ji, anot J.Haszczynskio, puikiai prisidėjo gadinant tai, ką dar buvo galima sugadinti Lietuvos ir Lenkijos santykiuose.
  A.Butkevičius ir kiti valdančiųjų partijų lyderiai žada naudingų lenkams sprendimų keičiant įstatymus. J.Haszczynskis nėra tikras, kad tai bus daroma galvojant apie lenkų tautinę mažumą, greičiau – apie ekonominius ir energetinius šalies interesus, nes Varšuva, tebelaukianti kokio nors gesto dėl Lietuvos lenkų situacijos, gali čia padėti.(15min)

 13. tai va matot:

  pagridinis taikinys – mūsų didelę įtaką ES turinti Prezidentė. O Vaišvila, galima spėti, tėra mažas įrankis jų rankose.

  Ks valdo energertikos ministeriją ? Beprasmiška mūsų pinigais tiesti elektros jungtis Rusijai, beprasmiška ir terminalą statyti mūsų pinigais Rusijai. `Pirmyn Vaišvila, vesk mus į “laisvę” 🙂

 14. rabinas:

  Energija kreipiama klaidinga kryptimi.didziausia gresme valstybei ne Paleckio partija,o LLRA

 15. Genta:

  Ar tikrai savi nešaudė į savus?

  • hmm..:

   tai vienas ir tas pats… nes diriguoja tas pats Špigelis.. pedofilų vadas.

   • hmm..:

    rplika buvo skirta rabinui.

    O gentai galiu atskakyti taip – jei “savas” Vaišvila, su “savu” Paleckiu eina prieš savus, tai tik jie vieni žino kaip tai daroma, todėl jų ir klauskit. Jie, žinoma, tai patvirtins, nes KIEKVIENAS APIE KITUS SPRENDŽIA PAGAL SAVO SUGEDIMO LYGĮ. Psichologai tai vadina “savojo ego projeklcija”. 🙂

 16. Linkevičiaus "mylėtojams":

  Ar neatsimenate, kad Linkevičius pirmas uoliai viešai užpuolė Vaišvilą po jo kalbos sausio 13 d ir kodėl – kad “šventą” Ponios vardą paminėjo? Ar nesuprantate, kad ne Linkevičiaus komjaunimo CK darbuotojo natūrai ir valiai savarankiškai taip pareikšti? Ar užmiršote, kad jį ministru pasirinko Ponia, o ne Premjeras?

  • apsivalykim nuo šiukšlių:

   taip, padorūs ir mąstantys žmonės atsimena ir viską supranta. Bet tarp portalo komentatorių yra daug samdytų tipų tam, kad keltų audrą stiklinėje ir daug rėktų. Taigi, Jūs nekreipkit dėmesio į tuos “mylėtojus”.
   O kas dėl Linkevičiaus (o gal Linkievič?) – neprošal būtų pasikapstyt giliau apie šį tipą… Man asmeniškai kyla nepasitikėjimas absoliučiai visais, kuriuos Ponia palaimina labai greit ir be klaustukų, ir kurie nuolankiai nusilenkę tarnauja Poniai. Aišku, netarnaus- neturės posto. Tik kyla klausimas: kas ta Šventos Ponios “pateptųjų” chunta ir kam ji atstovauja? Tikrai laikas jau pradėt kalbėt ir apie juos. Kalbėti kaip įprasta- viešai ir bent tokiu būdu visuomenei parodyt, kiek šiukšlių aplinkui mus ir mūsų valdžioje.

 17. stipri Z. Vaišvilos pozocija:

  http://www.tiesiaisviesiai.lt/lietuva/ltpolitika/viesas-signataro-z-vaisvilos-kreipimasis-i-uzsienio-reikalu-ministra

  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras ir
  Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Zigmas Vaišvila
  Lietuvos Respublikos
  Užsienio reikalų ministrui p. Linui Linkevičiui
  2013-02-09 Vilnius
  DĖL 2013-02-07 d. UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO L. LINKEVIČIAUS PAREIŠKIMO
  LENKIJOS DIENRAŠČIUI “RZECPOSPOLITA”
  Š.m. vasario 7 d. Jūs, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras, oficialaus
  vizito Lenkijoje metu atsiprašėte Lenkijos dėl 2010 m. balandžio 8 d. Lietuvos Respublikos
  Seimo sprendimo neatsisakyti Lietuvos valstybine kalba užrašytos asmenvardžių formos
  pase – vardai ir pavardės pirmame paso puslapyje rašomi lietuviškais rašmenimis, o
  kitame puslapyje, piliečio prašymu, gali būti įrašomi dar ir kitos kalbos lotyniško pagrindo
  rašmenimis. Šį Seimo sprendimą pavadinote “didžiule gėda”.
  Noriu Jums priminti, kad užsienio reikalų ministras atstovauja valstybę ir gina jos
  interesus, laikosi ir gerbia jo atstovaujamos valstybės įstatymus. Jūs prisiekėte Tautai laikytis
  Konstitucijos ir mūsų valstybės įstatymų. Jums niekas nesuteikė teisės nesilaikyti Lietuvos
  Respublikos Konstitucijos, įstatymų ir Konstitucinio teismo sprendimų. Jūsų pareiga tai
  paaiškinti nesuprantantiems ar nenorintiems suprasti mūsų valstybės ir Tautos interesų,
  Konstitucijos ir įstatymų, keistis nuomonėmis. Tačiau Jums nesuteikta teisė negerbti Tautos
  atstovybės – Seimo – priimtų įstatymų ir jų nesilaikyti.
  Todėl prašau Jus skubiai ir viešai paaiškinti, ar šis Jūsų pareiškimas yra Jūsų
  vadovaujamos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, ar Lietuvos Respublikos
  Vyriausybės, ar Lietuvos Respublikos Prezidento Dalios Grybauskaitės nuomonė?
  Jei tai yra tik Jūsų vadovaujamos užsienio reikalų ministerijos nuomonė, ar Jūsų
  asmeninė nuomonė, kurios Jūs neturite teisės viešai ir oficialiai reikšti Jums atstovaujant
  mūsų valstybę, tai privalote nedelsiant atsistatydinti iš užsienio reikalų ministro pareigų. Jūs
  neturite teisės atstovauti valstybės, jei nesutinkate su šios valstybės parlamento priimtais
  įstatymais ir Konstitucija. Jūsų pareiškimas, kad Jūsų atstovaujamos valstybės Tautos
  atstovybės priimtas įstatymas yra “didžiulė gėda”, yra ne tik Jūsų atstovaujamos valstybės
  įstatymų ignoravimas, bet yra ir visiškos nepagarbos Tautai pareiškimas, nesiderinantis su
  morale ir Jūsų užimamomis pareigomis.
  Pagarbiai,
  Zigmas Vaišvila
  —–
  Kaip suprantu, apie tai bus ir spaudos konferencija Seime, vasario 12d.

 18. sliekas:

  o tai kas patrauks baudziamojon atsakomybent pona Vaisvila ir Raulusaiti uz sovietines okupacijos neigima? Mat ponai sutare kad sovietai siautejo neteisetai Lietuvoje tik nuo 1990m. kovo 11d. vakaro, o iki to ju veiksmai buvo teiseti? kaip ir pono Vaisvilos, kuris kolobaravo su sovietais ir prisiekinejo spaliuku, pionieriu ir komjaunuoliu nusikalstamom organizacijom ir buvo siu nusikalstamu organizaciju narys!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: