Lietuva minės 300-ąsias Kristijono Donelaičio gimimo metines (2)

Kristijonas Donelaitis

Kristijonas Donelaitis

Vasario 6d. posėdyje Vyriausybė patvirtino Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo programą. Pagerbiant lietuvių grožinės literatūros pradininką, planuojamos K. Donelaičio archyvinio palikimo paieškos Vokietijoje bei Klaipėdos krašte, taip pat ketinama pateikti paraišką dėl K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo įtraukimo į UNESCO minimų sukakčių sąrašą bei sukurti dokumentinį filmą, pasakojantį apie poetą ir Mažąją Lietuvą.

Vyks tarptautiniai bendradarbiavimo renginiai su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Bus įrengta ekspozicija Tolminkiemio bažnyčioje.

Šiais ir kitais metais taip pat planuojama vykdyti K.Donelaičio ir jo amžininkų asmenybės ir kūrybos tyrimus, paskelbti naujas lituanistinės kūrybos mokslines publikacijas, parengti televizijos laidų ciklą. Taip pat ketinama surengti kilnojamas parodas Lietuvoje ir užsienyje, organizuoti specialias edukacines programas mokykloms.

Be to, šio jubiliejaus proga numatyta išleisti proginę monetą ir pašto ženklą, o informacijos sklaidai sukurti specialų tinklalapį. Šiems ir kitiems pasiūlymams, kurie įtraukti į Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo priemonių planą, šiandien pritarė ministrų kabinetas.

Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis gimė 1714 m. sausio 1 d. Lazdynėliuose, Gumbinės apskrityje, Prūsijos karalystėje. Rašytojas ir evangelikų liuteronų kunigas K.Donelaitis mirė 1780 m. vasario 18 d., palaidotas Tolminkiemio bažnyčioje Karaliaučiuje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

  1. Kažin:

    Gerai, kad patvirtino minėjimo programą, bet apie jos turinį nepasakyta nieko. Ar nebus, kaip su Maironiu, kai jis plačiau visuomenei nušviestas kaip ir nebuvo.

  2. Poreikis:

    O kur ta programa? Tikiuosi, tai nėra slaptas dokumentas. Kultūrai neabejingi žmonės norėtų paskaityti, kad žinotų, ko reikia laukti. Kultūros ministerijos portale irgi neskelbiama patvirtinta programa. Kas gali paneigti, kad po patvirtinimo dar bus koregavimų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: