Generalinė prokuratūra nusprendė, kad V.Pociūno mirtis „nėra nusikaltimo pasekmė“ (video) (4)

V.Pociūno minėjimas prie Prezidentūros | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

V.Pociūno minėjimas prie Prezidentūros | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šių metų sausio 31 dieną Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, padarė išvadą, kad Valstybės saugumo departamento karininko pulkininko Vytauto Pociūno mirtis nėra nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo pasekmė. Pasak prokuroro, pakartotinio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad žmogaus gyvybė nebuvo atimta dėl asmens ar asmenų nusikalstamo pasitikėjimo, nusikalstamo nerūpestingumo ar tyčinių veiksmų, todėl vadovaujantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksu, tolimesnis baudžiamasis procesas negalimas.

Ikiteisminio tyrimo metu prokurorai išreikalavo ir įvertino dokumentus iš Valstybės saugumo departamento, Užsienio reikalų ministerijos, Vyriausybės Kanceliarijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, bankų, telekomunikacijų bendrovių operatorių. Papildomai apžiūrėjo įvykio vietą, atliko du eksperimentus, ir keturis specialistų tyrimus: vaizdo įrašo ir fotonuotraukų vaizdo; trasologinį; pluoštinių medžiagų ir informacinių technologijų. Taip pat gauti dviejų valstybių atsakymai į teisinės pagalbos prašymus, apklausti trys specialistai bei apie 100 liudytojų.

Be to prokuroras nutarime įvertino ir tokią aplinkybę, kad baudžiamasis procesas dėl užsienio valstybėje padarytų nusikalstamų veikų žmogaus gyvybei galimas tik tuo atveju, jeigu šias veikas padarė Lietuvos Respublikos pilietis ar kiti nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys. Atlikto ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta jokių faktinių aplinkybių, kurios pagrįstų priežastinį ryšį tarp Lietuvos Respublikos piliečio ar kito nuolat Lietuvoje gyvenančio asmens veiksmų ir V. Pociūno mirties.

Šiandien 13.30 val. Generalinėje prokuratūroje Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis viešai pakomentuos priimtą sprendimą.

Primintina, kad šis ikiteisminis tyrimas atnaujintas vykdant Vilniaus 1-os apylinkės teismo 2009 m. gegužės 14 d. nutartį.

Parengta pagal Generalinė prokuratūros pranešimą

Papildyta

Generalinėje prokuratūroje Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis žiniasklaidai aiškina priimtą sprendimą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. reiskiu savo nuomone:

  O aš manau kad prokuratūra yra demokratijos nusikaltimų pasėkmė.

 2. Ona:

  VALYS skirtas “ne prie ko” tai ir turime nerealius sprendimus. Gaila, bet ir pensininkai pradeda begti is Lietuvos.

 3. suvalkietis:

  Kol nebus visuomeninio prokuroturos kontrolieriaus tol prokurorai issidirbines is visuomenes, nes nera jokios atsakomybes blogai atlikta darba.

 4. Kažin:

  Jeigu, kaip prokuratūra sako, “nenustatyta jokių faktinių aplinkybių, kurios pagrįstų priežastinį ryšį tarp Lietuvos Respublikos piliečio ar kito nuolat Lietuvoje gyvenančio asmens veiksmų ir V. Pociūno mirties.”, tai tuomet gal byla perduotina Baltarusijai, gal jai nesunkiai pavyktų nustatyti Baltarusijoje gyvenčius asmenis, susijusius su V. Pociūno mirtimi, ir tuomet byla pajudėtų. Juk tai įvyko Breste – jos teritorijoje bei Lenkijos pasienyje. Be to, neatmestina ir bendros Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos prokuratūrų su V.Pociūno mirtimi susijusių asmenų paieškos vykdymo galimybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: