LMT kviečia siūlyti nacionalinės svarbos mokslinių tyrimų temas nacionalinėms mokslo programoms (1)

A.Privedos nuotr.

A.Privedos nuotr.

Lietuvos mokslo taryba (LMT) kviečia mokslo ir studijų, viešojo administravimo institucijas, mokslininkus, taip pat kitus fizinius ir juridinius asmenis siūlyti nacionalinės svarbos mokslinių tyrimų temas nacionalinėms mokslo programoms (NMP) rengti.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko prof. Eugenijaus Butkaus teigimu, NMP yra mokslo politikos instrumentas – valstybės užsakymas vykdyti svarbius ir didelės apimties mokslinius tyrimus, padedantis sujungti turimą mokslininkų, institucijų bei tyrimų infrastruktūros potencialą.

Šiuo metu įgyvendinamos šešios NMP: „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“ (patvirtinta 2009 m.), „Ateities energetika“, „Lėtinės neinfekcinės ligos“, „Lietuvos ekosistemos: klimato kaita ir žmogaus poveikis“, „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas“ (visos patvirtintos 2010 m.), „Saugus ir sveikas maistas“ (patvirtinat 2011 m.). Įgyvendinamų programų trukmė – 4 metai. Kiekvienai jų skiriama apie 20 mln. Lt. Įgyvendinant šias programas 2009-2012 metais vykdyta 230 mokslinių tyrimų projektų.

„Skiriant lėšų tiksliniams NMP tyrimams nurodoma kryptis, kokie reiškiniai moksle ar visuomenėje reikalauja mokslo potencialo koncentracijos, kelia daug klausimų, kuriems reikia mokslo žinių arba jau tapo iššūkiais. Ypač svarbu tarpdiscipliniškumo ir tarptautiškumo aspektai“, – teigia prof. E.Butkus.

Siūlymus rengti NMP gali teikti fiziniai ir juridiniai asmenys. Turi būti atskleista valstybei ir visuomenei strategiškai svarbi problema, kuriai spręsti reikia rengti naują NMP. Taip pat siūlant turėtų būti įvertinta, ar problemą galima išspręsti Lietuvos mokslininkų pajėgomis per 3-7 metus ir numatyta, kiek lėšų reiktų tokiai programai įgyvendinti.

Daugiau žinių apie kvietimą teikti siūlymus rasite ČIA.

Lietuvos mokslo taryba yra ekspertinė institucija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei mokslo, studijų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais. Konkursinį finansavimą Taryba vykdo nuo 2009 metų. Šiuo metu taryba administruoja daugiau kaip 20 programų, pagal kurias kasmet paskelbia per 20 kvietimų moksliniams tyrimams ir paramai kitoms veikloms gauti.

Išsamesnė informacija: Lietuvos mokslo tarybos Mokslo programų skyriaus vedėja Vaiva Priudokienė, tel. (8 5) 261 8532, e. p. vaiva.priudokiene@lmt.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Tęsėjas:

  Esu atradęs III-jį bei IV-jį geofizinius dėsnius! Tai padėjo sudaryti geofizinių procesų Žemėje vyksmo grafiką, kurie periodiškai kartojasi kas 96 000 metų! Sudarytas ir vandens lygio Žemėje svyravimo grafikas, kuris apima 48 000 metų! Beje, vandens lygis Žemėje periodiškai kas 48 000 metų svyruoja iki 300 metrų ribose. Šio periodo metu Žemėje įvyksta aštuoni įvairaus galingumo tvanai.
  Jau visiškai aišku kada vyko seni ir kada Žemėje įvyks nauji tvanai, globaliniai pusrutulių apledėjimai vienu metu ir kada įvyks globaliniai atšilimai atskirai viename ar kitame Žemės pusrutulyje. Jau yra aišku kada ir kodėl įvyksta ekvatoriaus apledėjimas, arba atvirkštinis procesas.
  Visi šie geofiziniai procesas yra tampriai susieti ir su geologiniais procesais.
  Visa tai aprašyta ir schemose bei grafiškai atvaizduota mano knygose “Per praeitį į ateitį” ir “Pažadinta praeitis”.
  Siūlau Lietuvos Mokslų Tarybai atkreipti dėmesį ir į šiuos atradimus, ir į šias knygas!!! Visa tai pasitarnaus ir MOKSLUI pasaulyje, ir Lietuvos prestižui pasaulio akyse!!!
  Pagarbiai 1941-jų metų tremtinys inž. Romualdas Zubinas
  Kaunas mob.tel. 8 647 38740 el.p. rzubinas@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: