D.Grybauskaitė susitiko su „Baltosios pirštinės“ atstovais (video) (8)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė pilietinės akcijos „Baltosios pirštinės” atstovus, kurie aktyviai kovoja prieš rinkimų pažeidimus. Valstybės vadovė aptarė politinės sistemos skaidrinimo bei aktyvios pilietinės pozicijos svarbą demokratijos raidai šalyje, korupcijos daromą žalą, rašoma pranešime.

„Užkirsti kelią perkamai demokratijai gali tik mūsų visų pilietiškumas. Skaidrūs rinkimai – kiekvieno mūsų atsakomybė. Jeigu norime sąžiningai dirbančios valdžios – netoleruokime balsų pirkimo, nesileiskime papirkinėjami. Susitelkime ir kartu kovokime už Lietuvą be politinės korupcijos“, – sako valstybės vadovė.

2012 metais per Seimo rinkimus buvo užfiksuotas rekordinis pažeidimų skaičius – teisėsauga pradėjo 44 ikiteisminius tyrimus dėl galimų pažeidimų.

Politinės sistemos skaidrinimas yra vienas Prezidentės prioritetų. Šalies vadovės iniciatyva buvo sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė ir rinkėjų papirkinėjimas dabar laikomas apysunkiu nusikaltimu, už kurį gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki 5 metų. Taip pat baudžiamąją atsakomybę už rinkimų pažeidimus dabar jau galima taikyti ne tik politikams, bet ir pačioms partijoms.

Siekiant užtikrinti objektyvią ir nešališką Vyriausiosios rinkimų komisijos veiklą, Prezidentės iniciatyva uždrausta partijų deleguotiems komisijos nariams spręsti rinkimų pažeidimų klausimus.

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Valstybės vadovė taip pat siūlo kandidatus į Seimą šalinti iš rinkimų kovos iškart nustačius pažeidimus, nelaukiant rezultatų pakelbimo, tačiau šios pataisos vis dar svarstomos Seime.

Baigiantis oficialiai kandidatų registracijai Seimo rinkimuose trijose vienmandatėse apygardose, Prezidentė paragino pilietinės akcijos organizatorius ir toliau aktyviai tęsti „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvą.

Pasak šalies vadovės, aktyvi pilietinė pozicija būtina ne tik rinkimų dieną, bet jau nuo šiandien – visos oficialios agitacijos laikotarpiu, o ypač prasidėjus išankstiniam balsavimo laikotarpiui. Tai, kad jauni žmonės nepakantūs politinei korupcijai, rodo jų pagarbą valstybei. Reikalauti sąžiningos veiklos, anot Prezidentės, būtina visose gyvenimo srityse – nuo valstybės valdymo, ES paramos panaudojimo iki šilumos ūkio priežiūros.

Valstybės vadovė taip pat padėkojo visuomenininkams už aktyvią pilietinę poziciją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: