Patarimai dirbantiems sėdimą darbą (1)

Spec_kompiuterisSėdimas ir patogus darbas biure gali atrodyti itin patraukliai, tačiau, anot medicinos specialistų, po šiuo įvaizdžiu slepiasi ir nemaža rizika tapti profesinės ligos auka. Sėdimą darbą dirbantys žmonės itin dažnai kenčia dėl riešo kanalo sindromo ir hemorojaus.

Dažnai biuro darbuotojus kankina plaštakos maudimas ar skausmais pasireiškiantis riešo kanalo sindromas, kurį gali sukelti netaisyklinga sėdėsena ir ilgas darbas kompiuterio klaviatūra, hemorojus bei kojų venų išsiplėtimas (arba venų varikozės).

Patarimai dirbantiems sėdimą darbą

  • Sėdėti būtina tiesiai, pečius šiek tiek atmetus atgal, visą savo svorį paskirstykite abiems klubams, kojomis turite pilnai siekti grindis, o rankos turėtų būti padėtos ant kėdės atramų arba stalo, pečiai atpalaiduoti. Nepatartina kojų laikyti užlenkus po kėde arba kelti koją ant kojos, nes tokiu būdu ne tik ilgam sutrikdoma kraujotaka, bet ir iškreipiamas stuburas.
  • Jei Jūsų darbo stalas sureguliuotas netinkamame, Jums nepatogiame aukštyje, o kompiuterio pelė taip pat nuolat nepatogioje vietoje, rankose jaučiamas dilgčiojimas, gali atrodyti, kad rankos tinsta. Būtina susireguliuoti savo darbo vietą taip, kad jaustumėtės patogiai,  o visas sėdėjimo krūvis netektų vienai kūno daliai.
  • Turint bent minutę laisvo laiko, galima atlikti paprasčiausius rankų arba viso kūno tempimo pratimus (rąžymasis).
  • Pasirūpinkite patogia kompiuterio pele ir ergonomišku kilimėliu po ja.
  • Po 30 sėdėjimo prie darbo stalo minučių patariama skirti bent 5 minutes judėjimui. Atraskite darbų, kuriuos atlikdami turėsite aktyviau judėti arba bent nuolat pakeisti kūno padėtį.
  • Mitybos įpročiai ir tai, ką valgote ir kada, darbe taip pat labai svarbu: stenkitės valgyti reguliariai ir tai, kas turi pakankamai energetinės vertės. Dažniau užkandžiaukite mažais kiekiais – labai tinka vaisiai ar riešutai. Atsisakykite „skrandžio užkimšimo” greituoju maistu, picomis ar traškučiais.
  • Nepamirškite vandens. Stenkitės bent kas dvi valandas išgerti po stiklinę vandens.
Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: