Varšuvos šovinistai Vilniuje: Vilnius, Lvovas ir Gardinas bus lenkų! (39)

„Zjednoczony Ursynów“ | delfi.lt nuotr.

„Zjednoczony Ursynów“ | delfi.lt nuotr.

Sausio 26 d. Vilniuje, Lenkų kultūros namuose renginyje pavadintame „Šiuolaikinės lenkų muzikos koncertu“ pasirodžiusių Lenkijos muzikos grupių nariai nuo scenos rėžė šovinistinius šūkius.  Su muzikinėmis grupėmis į Lietuvą atvyko apie 140 nacionalistinėms Lenkijos organizacijoms priklausančių jaunuolių.

Riapo grupė „Zjednoczony Ursynów“ iš  Varšuvos scenoje pranašavo, kad „ateityje Vilnius, Lvovas ir Gardinas bus lenkų, o ne svetimųjų“. Grupės vadeiva taip pat peikė Lenkijos premjerą Donaldą Tuską, o koncerto eigoje nuskambėjo ir kelios liūdnai pagarsėjusių Lenkijos futbolo chuliganų skanduotės“, – rašo naujienų portalas Delfi.lt.

Šio koncerto tariamai skirto 1863-iųjų metų sukilimo metinėms rengėja Lenkų sąjunga „Vilnijos patriotinis jaunimas“ (Koło ZPL „Wileńska Młodzież Patriotyczna“) jau renginio plakate buvo paskelbę, kad Organizatoriai yra parengę koncerto auditorijai staigmena. Taigi, šie šovinistiniai išpuoliai prieš Lietuvą matyt ir buvo tą maloni staigmena.

Plakat_Duzy-K100

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

39 komentarai

 1. Vilmantas Rutkauskas:

  Prašyte prašosi į dūdą.

 2. informacija:

  Lietuvos Lenkų sąjungos vadai meluoja, sakydami, jog nesotokėjo tokio repertuaro, ir nežinojo, , su kuo bendrauja. Ši lenkų riapo nacionalistinmė grupė jau senai bendrauja su Lietuvos lenkų jaunimėliu. Štai , kaip skelbiama grupės Zjednoczony Ursynow svetainėje,2112 gegužės 2 d. ši grupė organizavo Varšuvoje renginį kartu su Lietuvos lenkų jaunimu, kuris aiškino apie patiriamas ‘skriaudas” Lietuvoje.
  Tas bendradarbiavimas yra jau senas, ir pernai, ir užpernai tie lenkų naciopnalistai nevaržomi švaistėsi po Lietuvą, organizavo visokius ‘maršus’ ir kitokias akcijas.
  Ar galite isivaizduoti, koks tarptautinis triukšmas kiltų, jeigu vokiečių nacionalfašistų grupė atvyktų į Vroclavą ar Opolę pas tenykščius vokiečius, su panašiu repertuaru apie ‘vokišką Vroclavą”?
  O Lietuvos lenkų sąjungos veikėjų reakcija rodo, kad Lietuvoje visi viską gali daryti, prisidengiant tolerancija ‘menui”.

 3. jonas:

  gal mūsų naujai valdžiai atsivers akys, su kuo jie sudaro koaliciją?

 4. janušonis evaldas:

  Nesuprantu kur problema,jei leidžiama,tai kadėlgi ne……o norėt nieks nedraudžia,ir mums ,tikriausiai,norėtusi ir suvalku,ir karaliaučiaus,ir naugarduko su gardinu,lyda .

 5. Esminis Lietuvių Tautos sukurtos Nepriklausomos Lietuvos Valstybės egzistavimo principas

  Lietuvių Tauta sukūrė Nepriklausomą Lietuvos Valstybę, o 20 amžiuje tris kartus atkūrė šią Nepriklausomybę tam, kad garantuotų Lietuvybės klestėjimą Lietuvių Tautos Valstybėje, Lietuvių istorinėse-etninėse žemėse bei išeivijoje.

  Tie, kas niekina Lietuvybę, propaguoja nutautėjimą ir Nepriklausomybės praradimą, turi būti teisiami kaip valstybiniai nusikaltėliai – Tautos ir Valstybės išdavikai.

  “Žydrojo blogio” imperija – Jievrosojuzas – neišvengiamai ir labai sparčiai ritasi į visišką krachą – ir vertybinį-dorovinį, ir ekonominį, ir politinį… 🙂

  O valdžia daugelyje Jievrosojuzo imperijos pavergtų tautinių valstybių pereis į tikrųjų nacionalistų rankas.

  Ir tada visiems Tautiškumo ir Nepriklausomybės naikintojams, visokiausių iškrypimų “prastūminėtojams” teks stoti prieš atitinkamos Tautos Teismą.

  Visus šiuos šiurpius nusikaltimus atlieka ne kokios nors abstrakčios dvasios, o labai konkretūs asmenys, užimantys labai konkrečias pareigas Lietuvių Tautos Valstybėje (ir kitose valstybėse).

  Todėl tam, kad atėjus Teismo Dienai, tiksliai žinotume “kas yra kas”, jau dabar privalome labai kruopščiai ir išsamiai registruoti bei dokumentuoti visus iki vieno šių antitautinių, antilietuviškų iškrypėlių ir išdavikų daromus nusikaltimus Lietuvybei – Lietuvių Tautai, Lietuvių kalbai, lietuviškam raštui, Lietuvių Tautos kultūrai, šeimai, dorovei ir moralei, Lietuvos Valstybės Nepriklausomybei.

  Niekas neturi būti užmirštas, ir niekas neturi būti pamiršta.

 6. Kažin:

  Matys Lenkijos lenkai Vilnių, Lvovą ir Gardiną, kaip savo ausis be veidrodžio…
  Apie kokias čia Vilnijas Lenkijos lenkai gali kalbėti, kai vien Vilniuje gyvena arti 400 tūkst. lietuvių. Taigi visa tai yra tik bejėgiški Lenkijos vaikogalių svaičiojimai ir tiek.
  Tačiau, žinoma, tai nepaliktina be dėmesio. Šiuo atveju gali būti pagrindo ir baudžiamajai atsakomybei taikyti, juk tai galima kvalifikuoti, kaip kėsinimąsis į valstybės teritorijos vientisumą.
  Taigi minimų faktų pagrindu prokuratūra privalėtų pradėti ikiteisminį tyrimą, be to, mažų mažiausiai jie įrašytini į Lietuvoje nepageidautinų asmenų sąrašą.

 7. tikras lietuvis:

  “Nacionalistai”,
  trečiąkart rašau apie tą patį:
  kur skundas į gen. prokuratūrą?
  Nemiegokit, paskutinius centus tie basiakai ištrauks. 🙂

 8. Amelija:

  Šlykštu: naciai visur yra naciai, ir tokie išsišokimai negali likti nenubausti. Įdomu, ar spėjo mūsų prokuratūra pareikšti kaltinimus fašistams, nes organizatoriai išsigins nieko nežinoję, niekuo dėti. Sienos Europoje negali būti pajudintos, ir kas deklaruoja tokius dalykus, turi prisiimti visą atsakomybę. Nacizmas vienąkart jau sunaikino milijonus žmonių, o dabar jis kelia galvą su nauju įniršiu. Ar lenkas, ar vokietis, ar austras, ar lietuvis – visi šitokie padugnės turi gauti pamoką.

 9. Žaltys:

  Guliu ir dūmoju: koks yra skirtumas tarp Lietuvos ir Lenkijos riaperių? Ar labai svarbu jaudintis dėl jų išstenėtų žodžių? Juk kartais tie riaperiai išdeklamuoja kokią nors slavišką frazę apie savo motinas, arba parekomenduoja kam nors eiti ant kai ko iš trijų raidžių? Aš iš viso nesuprantu kaip žmonės prisiverčia mokėti pinigus, gaišti Visagalį Laiką tam kad būtum apipiltas šlykštyniškais tekstais? Net kalbėti apie JUOS yra per didelė prabanga. Jie nieko nelemia, mūsų pareiga yra ne pasiduoti provokacijoms, bet Patiems išmokti bent tris savo liaudies dainas. Jei mūsų Sielose nėr teksto, išdidumo, savigarbos – esam paprasčiausi proletarai. Tiems tik svaigintis, muštis ir daugintis terūpi. Nekreipkit dėmesio į chamiškus internacionalistus, kilkit aukščiau.

  • tikras lietuvis:

   Tu esi tikras žaltys – šiandien jie šneka, o rytoj padarys.
   Ir jau daro: pvz., kadu kady teismas yra prisprendęs nuimti tas jų lenteles, o jos kabo ir nors tu ką.
   Nacionalistų vietoj pateikčiau valdžiai, bijančiai įvykdyti teismo sprendimą, pasiūlymą tai padaryti.
   Pvz.: ateina notaras prie namo, lydimas tūkstančio nacionalistų, pasako šeimininkui: nukabink.
   Ir tas nukabins – kur dėsis prieš tokią jėgą.

 10. Sėlis:

  Šovinistiški banditai. Nacionalizmas gerai ir yra skatintinas, bet ne kol perauga į akivaizdų šovinizmą – mažesnių tautų menkinimą, norą keisti sienas ir prisigrobti teritorijų. Šiuo metu dauguma lenkų yra šovinistai ir jie kursto mūsų tuteišiukius.

 11. savanoris:

  O kieno bus Rytprūsių dali? O kieno bus Dancig? O kieno bus visa vakarų ,,Lenkija”?gal lenkai paklausykit vokiečių grupės hito ,,POLACKEN TANGO”- ten vokiečiai aiškiai kalba kas bus- kad Marienburgas vėl vokiečių bus, kad lenkus sumes į jūrą…

 12. ...:

  Visų pirma, tarptautinei visuomenei, reikia ATVIRAI ĮVARDINTI, 1920-1939 m. Vilniaus krašto OKUPACIJĄ ir jos metu vykdytą agresyvią POLONIZACIJĄ. Tada viskas iš karto atsistos į savo vietas ir bus daug lengviau aiškinti, kodėl Lietuva laikosi vienos arba kitos pozicijos. Kol šito nebus padaryta, mes amžinai turėsime teisintis dėl kažkokių tautinių mažumų teisių. OKUPACIJOS IR POLONIZACIJOS PASEKMIŲ ŠALINIMAS NETURI NIEKO BENDRO SU TAUTINIŲ MAŽUMŲ TEISĖMIS.

 13. ...:

  Ypač garsi Polskos – “kultūros nešėjos” įstaiga, kuri už grotų ir virbų “skleidusi civilizaciją”, buvo KARTŪZ-BERIOZOS KONCLAGERIS, kurį PASAULIO-ATPIRKĖJAI pšekai pastatė okupuotose baltarusių žemėse, kur anksčiau buvo baltiškoji Jotva.

  Toje baisioje įstaigoje lenkiškas žvėriškumas pasiekė mastelius bei tokias “įmantrias formas”, kokios sutinkamos tik pas lenkų brolius-slavus Rytuose. Šimtai ir šimtai nukankintųjų tik todėl, kad LENKŲ OKUPANTO NEPRIPAŽINO OKUPUOTIEJI.

  Šiurpius memuarus paliko LENKIŠJOJO FAŠIZMO AUKOS, kurioms pavyko išsigelbėti iš KARTŪZ-BERIOZOS. Dalis tų žmonių vėliau žuvo sovietiniuose lenkų-brolių-slavų konclageriuose. Kita dalis KARTŪZ-BERIOZOS KALINIŲ pasitraukė į Vakarus, išgyveno ir papasakojo paliudydami viską.

  Čia jums ne Tomaševskio fanaberijos dėl kelių raidžių. Žmones sodino į kalėjimus vien tik šiems atsisakius pripažinti Wielkos Polskos fašistinę propagandą.

 14. ...:

  Lenkijai pats laikas pripažinti Lietuvos Respublikos sienas ir įsisamoninti, kad Lietuvos teritorijoje užrašai turi būti Lietuvos valstybine kalba o ne kažkokios kitos valstybės kalba. Lenkija, kaip didesnė valstybė privalo globoti mažesnį kaimyną, skatinti Lietuvą puoselėti ir saugoti savo lietuviškumą. Tik tada ji bus laikoma patikima kaimyne. Priversti Lenkiją taip galvoti ir elgtis turime mes lietuviai, beprotiškai užsispyrę neleisdami lenkams pasilikti niekšais.

 15. ...:

  Iš tikro Lietuva tęsdama LDK tradiciją toleravo kitataučius, jei tik jie buvo Lietuvos patriotai. Tuo tarpu Lenkija laikėsi Rusijos principo: kad lojalus pilietis tik nutautintas pilietis ir žiauria prievarta pasitelkdama net ir žudymus polonizavo nelenkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: