Konstitucinis Teismas: ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas prieštarauja Konstitucijai (0)

Konstitucinis Teismas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Konstitucinis Teismas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Konstitucinis Teismas šiandien, sausio 25 dieną, priimtame nutarime prieštaraujančiu konstituciniam teisinės valstybės principui pripažino Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme (2002 m. sausio 15 d. redakcija) įtvirtintą teisinį reguliavimą, pagal kurį nepriekaištingos reputacijos asmeniu nelaikomas asmuo, per pastaruosius 3 metus dėl padaryto neatsargaus nusikaltimo teismo sprendimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl to, kad susitaikė su nukentėjusiuoju, kiek ši sąlyga susieta su visais neatsargiais nusikaltimais, nediferencijuojant jų pagal pavojingumą, ir teisinį reguliavimą, pagal kurį šiuo pagrindu panaikinami leidimai nešiotis ir leidimai laikyti B, C kategorijų ginklus ir šaudmenis.

Konstitucinis Teismas pažymėjo, kad ši sąlyga nustatyta nediferencijuojant neatsargių nusikaltimų, kuriuos padaręs asmuo, nustatytąja tvarka atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, nelaikomas nepriekaištingos reputacijos asmeniu, nors pagal Baudžiamąjį kodeksą neatsargūs nusikaltimai skiriasi pavojingumu, juos kvalifikuojančiais požymiais, už juos gali būti numatyta diferencijuota terminuoto laisvės atėmimo bausmė, neatsargūs nusikaltimai gali būti padaromi esant skirtingai neatsargumo, kaip kaltės formos, rūšiai. Nutarime pabrėžta, kad, susiejus leidimų nešiotis ir laikyti B, C kategorijų ginklus ir šaudmenis panaikinimą su bet kokiais neatsargiais nusikaltimais, yra sudaromos prielaidos taikyti įgytosios teisės įsigyti ir turėti tokius ginklus ir šaudmenis ribojimo priemones, neproporcingas siekiamam tikslui užtikrinti visuomenės saugumą ir viešąją tvarką, apsaugoti nuo grėsmės patį ginklų ir šaudmenų turintį asmenį.

Priminsime, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėjo administracinę bylą dėl sprendimo, kuriuo panaikintas asmeniui išduotas leidimas nešiotis ginklus, teisėtumo. Skundžiamu sprendimu leidimas buvo panaikintas dėl to, kad pareiškėjas administracinėje byloje buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl nusikaltimo padarymo, nes susitaikė su nukentėjusiuoju.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: