Apsaugokim savo augintinius nuo šalčio (0)

VšĮ „SOS gyvūnai“ nuotr.

VšĮ „SOS gyvūnai“ nuotr.

Šaltas oras gali kelti rimtą grėsmę jūsų augintinių sveikatai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai augintinių savininkams primena, kad spaudžiant dideliam speigui būtina apsaugoti ir tinkamai prižiūrėti auginamus gyvūnus.

Reakcija į šaltį – nevienoda

Namų augintinių tolerancija šalčiui nėra vienoda, tai priklauso nuo keleto faktorių, tokių kaip kailio storis, kūno riebalų atsargos, aktyvumo lygis ir augintinio sveikatos būklė.

Ilgaplaukiai ir storo kailio šunys yra tolerantiški šalčio poveikiui, tačiau didelis šaltis ir jiems gali kelti pavojų.

Trumpaplaukiai augintiniai šalčio poveikį pradeda jausti greičiau, kadangi jų kailis mažiau apsaugo nuo šalčio. Taip pat šaltis yra pavojingesnis ir trumpų kojų augintiniams, nes yra didesnė galimybė jų kūnams liestis su šaltu žemės paviršiumi ar sniegu.

Todėl labai šalto oro periodu, apsaugant augintinio sveikatą nuo šalčio poveikio, reikėtų sutrumpinti pasivaikščiojimo trukmę. Esant dideliam šalčiui taip pat būtina pasirūpinti patogiu augintinio guoliu, kuris suteiktų jam apsaugą nuo šalčio. Guolis gyvūnui suteiktų galimybę prisitaikyti pagal savo poreikius ir leistų keisti savo padėtį pagal didesnį ar mažesnį šilumos poreikį.

Per ypač didelius speigus šunis ir kates patartina laikyti patalpoje. Paplitęs įsitikinimas, kad šunys ir katės dėl savo kailio yra atsparesnės nei žmonės, yra neteisingas. Kaip ir žmonės, katės ir šunys yra jautrūs nušalimams ir hipotermijai, todėl esant labai žemai temperatūrai nepatartina jų palikti ilgą laiką lauke.

Augintinio pastogė lauke ir kelionė automobiliu

Jei nėra galimybių laikyti savo augintinių patalpoje šaltu laikotarpiu, suteikite jam tvirtą ir saugią pastogę nuo vėjo su šiltu guoliu. Pastogė privalėtų turėti pagrindą, kuris apsaugotų nuo šalčio poveikio dėl šaltos žemės.

Guolis turi būti minkštas ir sausas, nuolat reguliariai keičiamas, sukuriant sausą ir šiltą aplinką. Landa ar durys į pastogę turi būti išdėstytos atokiau nuo vyraujančių vėjų. Šildytuvų ir šilumos lempų pastogėse reikėtų vengti, nes tai gali sukelti nudegimų ar gaisro pavojų. Įsitikinkite, kad augintinis turi neribotą priėjimą prie vandens, pastoviai tikrinkite ar vanduo nėra užšalęs ir dažnai keiskite jį. Taip pat pasirūpinkite, kad augintinis visada turėtų maisto.

Keliaujant automobiliu per didelius šalčius, niekada nepalikite savo augintinių be priežiūros automobilyje. Šaltas automobilis, kaip ir karštas automobilis, kelia didelį pavojų jūsų augintiniui. Juk visi žinome kaip greit atvėsta automobilis žiemą, o spaudžiant dideliam speigui, automobilis tampa kažkuo panašus į šaldytuvą ir jūsų paliktas vienas augintinis gali žūti nuo hipotermijos.

Būkime atsakingi ir rūpestingi, nepalikime savo augintinių be priežiūros transporto priemonėje.

Mylėkime ir globokime savo augintinius, ir jie suteiks mums daug malonių akimirkų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: